CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

Dzulqarnain posted on 1-6-2013 01:24 PM
Klo sedara tepek ayat quran 'sahaja' tanpa hujah/huraian/keterangan/etc. drpd sedara sendiri, xda  ...

Saya ajar orang yang sentiasa LUPA kepada Allah berdasarkan kenyataan ini :

Dia lah yang menurunkan kepadamu (wahai Muhammad) Kitab Suci Al-Quran. Sebahagian besar dari Al-Quran itu ialah ayat-ayat "Muhkamaat" (yang tetap, tegas dan nyata maknanya serta jelas maksudnya); ayat-ayat Muhkamaat itu ialah ibu (atau pokok) isi Al-Quran. Dan yang lain lagi ialah ayat-ayat "Mutasyaabihaat" (yang samar-samar, tidak terang maksudnya). Oleh sebab itu (timbulah faham yang berlainan menurut kandungan hati masing-masing) - adapun orang-orang yang ada dalam hatinya kecenderungan ke arah kesesatan, maka mereka selalu menurut apa yang samar-samar dari Al-Quran untuk mencari fitnah dan mencari-cari Takwilnya (memutarkan maksudnya menurut yang disukainya). Padahal tidak ada yang mengetahui Takwilnya (tafsir maksudnya yang sebenar) melainkan Allah. Dan orang-orang yang tetap teguh serta mendalam pengetahuannya dalam ilmu-ilmu agama, berkata:" Kami beriman kepadanya, semuanya itu datangnya dari sisi Tuhan kami" Dan tiadalah yang mengambil pelajaran dan peringatan melainkan orang-orang yang berfikiran.         
                     (A-li'Imraan 3:7)
                Allah, tiada Tuhan (yang berhak disembah) melainkan Dia, Yang Tetap hidup, Yang Kekal selama-lamanya mentadbirkan (sekalian makhlukNya). Yang tidak mengantuk usahkan tidur. Yang memiliki segala yang ada di langit dan yang ada di bumi. Tiada sesiapa yang dapat memberi syafaat (pertolongan) di sisiNya melainkan dengan izinNya. yang mengetahui apa yang ada di hadapan mereka dan apa yang ada di belakang mereka, sedang mereka tidak mengetahui sesuatu pun dari (kandungan) ilmu Allah melainkan apa yang Allah kehendaki (memberitahu kepadanya). Luasnya Kursi Allah (ilmuNya dan kekuasaanNya) meliputi langit dan bumi; dan tiadalah menjadi keberatan kepada Allah menjaga serta memelihara keduanya. Dan Dia lah Yang Maha Tinggi (darjat kemuliaanNya), lagi Maha Besar (kekuasaanNya)         
                     (Al-Baqarah 2:255)

Kenyataan di atas ini saling melengkapi antara satu sama lain. Dimaksudkan Muhkamaat bila DIA menyatakan perihal DIA. Jika seseorang itu TIDAK MEMAHAMI apa yang saya sampaikan ini, tergolonglah dalam kategori orang-orang yang BUTA MATA HATI. Dalam erti kata lain, HAMBA DUNIA. Atau lebih tepat, hamba nafsu. Atau yang akan terjadi, MENGINGKARI KETETAPAN ALLAH tanpa disedari. Inilah dimaksudkan hakikat diri kamu. Kerana itu diri kamu dan saya terdapat BORDER (sempadan). Masaalahnya saya tidak meletakkan SEMPADAN, akan tetapi kamulah yang meletakkan sempadan dengan mempermain-mainkan ilmuNya sehingga DIA memalingkan kamu dari hakikat sebenar.

Abangcute posted on 1-6-2013 01:29 PM
Dah saya terangkan. Kamu kan buta mata hati. Mana faham apa-apa pun. Kalau kamu faham ayat yang JE ...
Dah saya terangkan. Kamu kan buta mata hati. Mana faham apa-apa pun. Kalau kamu faham ayat yang JELAS yang datang dariNya, sudah pasti kamu memahami dengan mudah.

Diri kamu belum "mendengar dan taat kepada perintah Allah". Jadi sebaik-baiknya, carilah guru yang boleh membantu kamu di dunia nyata. Sebenarnya orang-orang yang BUTA MATA HATI tidak akan memahami apa yang dimaksudkan kerana semua itu atas kehendak Allah terhadap mereka-mereka yang mempermain-mainkan agama dalam erti kata yang sebenar-benarnya. Perlukah saya menyatakan dalil supaya JELAS diri kamu berada di mana selepas kamu dikembalikan kepadaNya nanti?
Menerangkan bkn sekadar menepek ayat Quran je (dalil)
- jwb je soalan yg ditanya x susah pn, di sini kebykn dh ada rujukan Quran masing2...sama je.
- yg beza tu pandangan/pendapat/huraian/penjelasan/hujah/etc.

Dzulqarnain posted on 1-6-2013 01:34 PM
Tanya diri sendiri le, knp semua sepakat bukak benang KHAS ni???
- kalau sedara bawa Kebenaran, x ...

Kerana saya tahu yang buat benang ini JAUH DARI ALLAH. Malah dirinya memang COMFIRM ke neraka. Malah jika saya tidak mahu berbicara sekalipun, tiadalah kerugian sedikit pun. Orang yang membuka post ni dah melakukan DOSA YANG TIDAK DIAMPUN olehNYA. Tak percaya? Kalau diri sendiri sudah ada di dalam kubur, barulah kamu tahu apa yang dilakukan itu SUATU SEBAB yang menyebabkan menyesal ataupun tidak.

Saya permudahkan perkara ini : adakah DIA menyatakan diri kamu itu "berada disisiNya"? Jika ADA, maka saya tidak akan berani untuk menentang kamu. Tapi bila DIA tidak pernah menyatakan sesuatu perihal "berada disisiNya", maka kamu dan yang lain-lain yang seangkatan, TIADA APA-APA yang perlu saya RISAUKAN kerana PASTI apa yang diri orang itu lakukan PASTI terdapat kesilapan.

Ada apa-apa lagi yang kamu nak bantah?

Abangcute posted on 1-6-2013 01:35 PM

Dia ...

Kenyataan di atas ini saling melengkapi antara satu sama lain. Dimaksudkan Muhkamaat bila DIA menyatakan perihal DIA. Jika seseorang itu TIDAK MEMAHAMI apa yang saya sampaikan ini, tergolonglah dalam kategori orang-orang yang BUTA MATA HATI. Dalam erti kata lain, HAMBA DUNIA. Atau lebih tepat, hamba nafsu. Atau yang akan terjadi, MENGINGKARI KETETAPAN ALLAH tanpa disedari. Inilah dimaksudkan hakikat diri kamu. Kerana itu diri kamu dan saya terdapat BORDER (sempadan). Masaalahnya saya tidak meletakkan SEMPADAN, akan tetapi kamulah yang meletakkan sempadan dengan mempermain-mainkan ilmuNya sehingga DIA memalingkan kamu dari hakikat sebenar.

Muhkamaat tu atas dasar 'hukum': tetap, jelas, nyata, x berubah, etc.
Hakikatnya xkn berubah smpi kiamat pn...

Mengajar dan menyampaikan x sama.
Menipu lg le x sama...

Abangcute posted on 1-6-2013 01:40 PM
Kerana saya tahu yang buat benang ini JAUH DARI ALLAH. Malah dirinya memang COMFIRM ke neraka. Mal ...
Kerana saya tahu yang buat benang ini JAUH DARI ALLAH. Malah dirinya memang COMFIRM ke neraka. Malah jika saya tidak mahu berbicara sekalipun, tiadalah kerugian sedikit pun. Orang yang membuka post ni dah melakukan DOSA YANG TIDAK DIAMPUN olehNYA. Tak percaya? Kalau diri sendiri sudah ada di dalam kubur, barulah kamu tahu apa yang dilakukan itu SUATU SEBAB yang menyebabkan menyesal ataupun tidak.

Saya permudahkan perkara ini : adakah DIA menyatakan diri kamu itu "berada disisiNya"? Jika ADA, maka saya tidak akan berani untuk menentang kamu. Tapi bila DIA tidak pernah menyatakan sesuatu perihal "berada disisiNya", maka kamu dan yang lain-lain yang seangkatan, TIADA APA-APA yang perlu saya RISAUKAN kerana PASTI apa yang diri orang itu lakukan PASTI terdapat kesilapan.

Ada apa-apa lagi yang kamu nak bantah?
Mana ada saya bantah?

Saya cuma kata Al-Quran tu Kalam Allah Al-Haq (Maha Benar)
dan kalam (kata2) sedara x bole pakai...tu je.
- dh faham ke?

Dzulqarnain posted on 1-6-2013 01:50 PM
Mana ada saya bantah?

Saya cuma kata Al-Quran tu Kalam Allah Al-Haq (Maha Benar)

Bila akal meletakkan DIA pada perkara separa sedar, sampai kiamat pun kamu tak sedar tatkala berada di dunia dalam keadaan buta mata hati.

Follow Us
Abangcute posted on 1-6-2013 07:00 PM
Bila akal meletakkan DIA pada perkara separa sedar, sampai kiamat pun kamu tak sedar tatkala berad ...

Kalo x sedar, xde le saya kata sedara menyondol...
- ramai dh sedar kot, x baca mastika pn bole tau kn.

Abangcute posted on 1-6-2013 12:38 PM
Inilah hakikat sebenar perihal diri saya. Tidaklah saya berbohong perkara yang saya ketahui dan fa ...

Post on  1-6-2013 12:38 PM|View author' posts
orangbesi posted on 31-5-2013 11:45 PM
Saya boleh mengubati SEMUA PENYAKIT manusia di atas muka bumi ini, akan tetapi apa gunanya menguba ...
Inilah hakikat sebenar perihal diri saya. Tidaklah saya berbohong perkara yang saya ketahui dan fahami.
Cuba kamu buktikan dengan apa yang kamu ketahui itu PASTI tanpa izin dariNya? Sedangkan hakikat sebenar semuanya itu berlaku dengan izinNya. Tidakkah kamu berfikir sebelum menyatakan sesuatu yang diri kamu tidak fahami? Saya ulang sekali lagi supaya diri kamu yang BUTA MATA HATI memahami hakikat sebenar kenyataan saya :

Saya boleh mengubati SEMUA PENYAKIT manusia di atas muka bumi ini, akan tetapi apa gunanya mengubati perkara luaran manusia sedangkan rohaninya PASTI rosak sesudah diubati dengan izin Allah? Tidaklah saya berfikir terlebih dahulu dalam berbicara kerana saya tahu apa yang manusia lain tidak ketahui (hakikat)

Si Dzulkarnain itu seorang manusia yang BUTA MATA HATI. Samalah diri kamu dan diri Dzulkarnain. Tidak memahami kerana mencari SEBAB kesalahan sedangkan kenyataan saya berbentuk HAKIKAT perihal diri saya. Dan tidaklah perlu saya menipu kerana itulah APA YANG DIA berikan kepada sesiapa yang DIA kehendaki.
Perlukah saya nyatakan apa yang orang ramai di dunia nyata GELAR diri saya walaupun saya tidak menyukai apa yang dinyatakan oleh mereka? Perlukah saya nyatakan apa yang kamu nyatakan itu berbentuk kekufuran terhadap ilmu itu sendiri?

Jika kamu tidak tahu apa yang akan terjadi pada diri kamu, tunggulah sewaktu berada di dalam kubur, kelak kamu tahu SIAPA YANG BENAR dan SIAPA YANG SALAH perihal ini. Tidaklah perlu saya membangkang kamu atau menyatakan sebarang ilmu kepada kamu jika kamu diri kamu TELAH ditetapkan olehNya sebagai seorang yang PELUPA AGAMA.      Last edited by Abangcute on 1-6-2013 12:49 PM

penipu je hang ni
pasal dimensi tu pun hang dah lari terkangkang-kangkang
ilmu apa yg hang ada niii????
perkataan ZARAH pun tak tau....yg lain lagi lah hang merepek

bodoh betullah hang ni
dajjal pun tak mengaku dirinya dajjal
yg hang tetiba mengaku dajjal, tapi ilmu cetek sangat, camna dajjal niii????

alam kubur, tak yag cerita kat aku laaa
tak yah gempark aku
hang yg perlu ingat - dipekup celak ketiak aku jeeeee

orangbesi posted on 1-6-2013 10:47 PM
Post on  1-6-2013 12:38 PM|View author' postsInilah hakikat sebenar perihal diri saya. Tidaklah sa ...

apa boleh buat, orang besi = short curcuit dah online... macam-macam ada!!! toink toink toink

sepatutnya kamu tanya diri kamu sendiri, DIA suruh diri kamu sendiri mengaku perkataan ini ke?= anjing kurap.
Last edited by Abangcute on 2-6-2013 12:41 AM

Dzulqarnain posted on 1-6-2013 10:32 PM
Kalo x sedar, xde le saya kata sedara menyondol...
- ramai dh sedar kot, x baca mastika pn bole ...

ulang lagi. Tak habis dengan ulangan. Bukti nyata orang yang berdendam... kah kah kah

Ingat ke reti baca title, rupanya tak reti rupanya, generasi bengap ke? kah kah kah

buat semak skrin buat ape....(saya nak buatkan keadaan bertambah boring ni)... kah kah kah Last edited by Abangcute on 2-6-2013 12:45 AM

Abangcute posted on 2-6-2013 12:43 AM
ulang lagi. Tak habis dengan ulangan. Bukti nyata orang yang berdendam... kah kah kah
...

Cer hang baca firman Allah ni:
Katakanlah: "Inilah jalanku, aku dan orang-orang yang menurutku,
menyeru manusia umumnya kepada agama Allah dengan
berdasarkan keterangan dan bukti yang jelas nyata.
Dan aku menegaskan: Maha suci Allah dan bukanlah aku dari golongan yang mempersekutukan Allah dengan sesuatu yang lain."
(Yusuf 12:108)
Bkn bawak keterangan sendiri yg penuh kontroversi
bila org lain tegur/tanya/sanggah/komen/etc. - melenting-tang-tung

Hang igt diri hang tu siapa? X cute pn aih...

Abangcute posted on 2-6-2013 12:43 AM
...

Ingat ke reti baca title, rupanya tak reti rupanya, generasi bengap ke? kah kah kah
buat semak skrin buat ape....(saya nak buatkan keadaan bertambah boring ni)... kah kah kah Last edited by Abangcute on 2-6-2013 12:45 AM

cakap ilmu ketuhanan
tapi dok tunjuk pungkok kat orang
kan namanya...............gila babi

woi mamat yg perasan dajjal
hang tu gila, tau tak???
atau kalau nak gila terus, leh saja aku jadikan ko gila

Abangcute posted on 2-6-2013 12:39 AM
apa boleh buat, orang besi = short curcuit dah online... macam-macam ada!!! toink toink toink

s ...

sepatutnya kamu tanya diri kamu sendiri, DIA suruh diri kamu sendiri mengaku perkataan ini ke?= anjing kurap.
Last edited by Abangcute on 2-6-2013 12:41 AM

kalau aku ngaku aku anjing kurap ka babi kurap ka
masih lagi makhluk TUHAN yg MENGESAKAN DIA dan bersifat HAMBA

yg hang tu
ngaku pemegang title wali 1st dajjal
diislah sebagai dajjal
kononnya leh ubat semua penyakit
leh KUN FAYAKUN
gila laaaa camni
dajjal sendiri tak kan ngaku dialah dajjal
pasal dia tetap kata dia bawa kebenaran
kebenaran dr setan2nye jeee..........................cam hang gak leeeee

orangbesi posted on 2-6-2013 06:11 PM
kalau aku ngaku aku anjing kurap ka babi kurap ka
masih lagi makhluk TUHAN yg MENGESAKAN DIA dan bersifat HAMBA

yg hang tu
ngaku pemegang title wali 1st dajjal
diislah sebagai dajjal
kononnya leh ubat semua penyakit
leh KUN FAYAKUN
gila laaaa camni
dajjal sendiri tak kan ngaku dialah dajjal
pasal dia tetap kata dia bawa kebenaran
kebenaran dr setan2nye jeee..........................cam hang gak leeeee

Itulah masaalah utama kamu. Punya pasal ler orang lain nak kata apa pun kalau udah itu jawapan dari kamu. Lagipun, apa yang saya sampaikan itu bukannya ada kena mengena dengan kamu pun. Kah kah kah.

Mari kita belajar, adakah saya tidak memahami keterangan ini sambil kamu berkata-kata dan berpaling dari kebenaran :
                Dan siapakah yang lebih zalim daripada orang yang mereka-reka perkara yang dusta terhadap Allah, atau orang yang berkata: "Telah diberi wahyu kepadaku", padahal tidak diberikan sesuatu wahyupun kepadanya; dan orang yang berkata: "Aku akan menurunkan seperti apa yang diturunkan Allah". Dan (sungguh ngeri) sekiranya engkau melihat ketika orang-orang yang zalim itu dalam penderitaan "sakratul-maut" (ketika hendak putus nyawa), sedang malaikat-malaikat pula menghulurkan tangan mereka (memukul dan menyeksa orang-orang itu) sambil berkata (dengan menengking dan mengejek): "Keluarkanlah nyawa kamu (dari tubuh kamu sendiri); pada hari ini kamu dibalas dengan azab seksa yang menghina (kamu) sehina-hinanya, disebabkan apa yang telah kamu katakan terhadap Allah dengan tidak benar, dan kamu pula (menolak dengan) sombong takbur akan ayat-ayat keteranganNya".         
                     (Al-An'aam 6:93)

Saya tidaklah ZALIM kerana menerangkan apa yang saya ketahui SAHAJA dan tidak ditokok TAMBAH. Akan tetapi KAMULAH yang paling ZALIM kerana menokok TAMBAH dan berdusta ketika berbicara sambil menyatakan SANGKAAN tanpa sebarang ilmu. Ada ke patut kamu samakan diri kamu dengan ANJING KURAP celah lagi BABI KURAP...KAH KAH KAH. Udah ler SOMBONG DAN BODOH dengan mengingkari ketetapan diri manusia sendiri selaku hamba dan khalifah di muka bumi, kemudian samakan diri sendiri dengan perkara-perkara yang dilarang. Kalau nak menghina diri sekalipun, mintak aje ler dekat DIA jadi Anjing Kurap tak pun Babi Kurap.... Kah kah kah.
Lain kali, kalau nak MENGHINA DIRI sekalipun, belajarlah mengatakan BEGINI "PERUMPAMAAN, dan bukannya MENYAMAKAN DIRI DENGAN ANJING ATAU BABI KURAP". Nampak kemerapuan disamping KEJAHILAN aje kenyataan kamu selama ni... Kah Kah Kah, macam kamu akui tadi "SEBIJIK MACAM BABI SONDOL". Kah kah kah.

Memang pun saya pemegang 1st title Dajjal untuk zaman ini sebelum datangnya Dajjal yang sebenar. Buat apa saya nak tipu kalau ITU PERINTAH YANG DATANG DARINYA. Kamu ada masaalah JIWA ke kalau saya katakan apa yang DIA perintahkan? Gamaknya DIA dah tukar perangai kamu macam anjing kurap tak pun babi sondol tak gitu? Tu yang perangai SEBIJIK PELIK tapi BENAR. Hahahahahahha

Perihal kun fa yakun, tiadalah orang lain BERANI menyatakan. Akan tetapi bila seseorang menyatakan BEGINI "Demi Allah, saya menyatakan APA YANG SAYA KETAHUI perihal yang dimaksudkan oleh ilmuNYA". Maka jika seseorang yang menyatakan sesuatu yang MEMESONG dari apa yang DISUMPAH pada dirinya (diri saya), maka tergolonglah dalam golongan orang-orang yang KUFUR kepada perintah Allah sambil memalingkan diri dari kebenaran.

"Demi Allah, tidaklah saya berdusta apa yang saya nyatakan perihal islah diri saya sebagai DAJJAL". Maka jika ada MANUSIA yang bodoh seperti kamu MEMPERMAIN-MAINKAN perkara yang disumpah, sesungguhnya LAKNAT ALLAH bersama orang-orang yang KUFUR terhadap keterangan Al-Quran.

Sebaik-baiknya, JANGAN MEMBICARAKAN apa yang orang lain sudah BERSUMPAH kelak nanti diakhirat sana kamu MENYESAL kerana MENGINGKARI KETETAPAN ORANG YANG SUDAH BERSUMPAH. Kepada moderator @mnm77 @mbhcsf = tolong nasihat ORANG TUA KUTUK ni "JANGAN MEMBINCANGKAN perkara yang sudah disumpah kerana KETETAPAN ALLAH benar terhadap golongan yang SESAT" Nau'zubillah Hu'minzalik.

Lain perkara kalau nak discuss silakan. Kamu bicara sekali lagi, BERHAK untuk saya meminta kepada MODERATOR untuk melaksanakan tugasnya iaitu MENGHORMATI perbuatan dalam erti kata KENYATAAN berbentuk sumpahan supaya diri kamu dan diri moderator tidak dilaknat olehNya ketika berada di akhirat kelak.

Last edited by Abangcute on 2-6-2013 08:38 PM

Dzulqarnain posted on 2-6-2013 01:48 AM
Cer hang baca firman Allah ni:
Bkn bawak keterangan sendiri yg penuh kontroversi
bila org lain t ...

Saya menerangkan kebenaran. "Demi Allah nyawa saya DI DALAM GENGGAMANNYA. Sesudah saya saksikan betapa DAHSYATNYA rupa langit terbelah dengan izinNya, sesudah dinyatakan olehNya perihal diri saya KENA MENGAKU DAJJAL". Jika kamu ulangi perkara yang TIDAK KONTROVERSI ini dikhalayak ramai, disebabkan saya sudah BERSUMPAH, maka tergolonglah diri kamu dalam golongan orang-orang yang KUFUR dengan ketetapan hukum Allah. Maka TIADALAH SYURGA malah hinalah diri kamu di dalam neraka BUAT SELAMA-LAMANYA.

Tidaklah rugi amalan saya SEDIKITPUN setakat ini kerana saya TIDAK BERBOHONG. Malah apa yang saya nyatakan itu BERBENTUK nasihat pada hati. Maka, barang sesiapa yang MENYATAKAN sesuatu yang SUDAH SAYA NYATAKAN SUMPAH sambil mempermain-mainkan apa yang DISUMPAHKAN itu, itulah seburuk-buruk perangai umat yang mengaku Islam akan tetapi pada hakikatnya TIDAK BERIMAN. Nau'zubillah Hu'minzalik.

Saya HEBAT kerana Allah. Sahaja aku MENGHEBATKAN diri aku dalam menyatakan ilmuNya kerana Allah. Ada masaalah ke dengan niat saya ini? Amatlah buruk jika kamu tidak mengetahui hakikat sebenar yang saya nyatakan setakat ini.

Abangcute posted on 2-6-2013 08:44 PM
Saya menerangkan kebenaran. "Demi Allah nyawa saya DI DALAM GENGGAMANNYA. Sesudah saya saksikan be ...

Sbbnya hang x faham bahasa pn
Nabi Yusuf a.s. ada cerita pasal bln dan bintang, gagak gigit kepala ke, etc.?
Hang x nmpak pn perkataan 'basirah' kt situ
Hang xtau mcm mana nk faham pn, xnk ambil faham.
- Yg hang tau cuma bertempik sesuatu yg langsung x difikir/renungkn sendiri...

Krn mimpi/visi tu baginda a.s. diberi tugas khas ikut kefahamannya (akalnya) - Menteri/urus-tadbir bekalan makanan

Dzulqarnain posted on 2-6-2013 09:04 PM
Nabi Yusuf a.s. ada cerita pasal bln dan bintang, gagak gigit kepal ...

Kamu tu tak PAHAM BAHASA. Tak caya? Dari awal saya tengok.... Bahasa kamu tu bahasa dari planet mana tah. Planet of the Apes agaknya. Mari kita lihat ORANG SIMPLEKAN bahasa dan agama. Contoh mudah aje ni :

Nabi Yusuf a.s. ada cerita pasal bln dan bintang, gagak gigit kepala ke, etc.?
Hang x nmpak pn perkataan 'basirah' kt situ
Hang xtau mcm mana nk faham pn, xnk ambil faham.
- Yg hang tau cuma bertempik sesuatu yg langsung x difikir/renungkn sendiri...

Krn mimpi/visi tu baginda a.s. diberi tugas khas ikut kefahamannya (akalnya) - Menteri/urus-tadbir bekalan makanan

1) Bahasa kamu setakat ini AMATLAH TERUK
2) Saya pun ada tugas juga.... nak bagitau KIAMAT DAH DEKAT... ingat ke cerdik... rupanya BODOH juga kamu ni

Sbbnya = sebob? seboob? WAKAKAKAKA
bln = BELEN ka?? WAKAKAKAKAK
xnk = xantik? WAKKAKAKAK

Kamu yang tak nampak cerita perihal basirah dari apa yang saya nyatakan. Saya sudah nyatakan apa yang perlu, tapi kamu TAK NAMPAK kerana tak diberi mata hati. Perihal Nabi Ibrahim dan Nabi Ismail pun kamu tak faham. Buat apa saya nak HURAIKAN perihal Nabi Yusuf sedangkan kamu X mendengar... kah kah kah (macam ultraman). Sudah saya nyatakan kamu adalah ULTRAMAN. Akan tetapi kamu TAK SEDAR dari awal saya tahu kamu KAKI ULTRAMAN X.... har har har.

Syok gak gebang KOSONG dengan kamu ni.... amat menyayat hati kalbu

http://www.youtube.com/watch?v=8OzlZtju88E
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Oe_2ugZayvM&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=9TZCXGcYM4U
http://www.youtube.com/watch?v=A-gtqqzNIck
http://www.youtube.com/watch?v=30oNk9obLsg
http://www.youtube.com/watch?v=CAcH4UPOfGI
http://www.youtube.com/watch?v=OEpinRbIfD0
http://www.youtube.com/watch?v=P4JZEYb_4As
http://www.youtube.com/watch?v=pfN1gJqpnJ8
http://www.youtube.com/watch?v=LszgHMUuh7Y

Dikedah ada tak? Mari layan :
http://www.youtube.com/watch?v=ykHcq2D0tgM
http://www.youtube.com/watch?v=F ... =PL4A0C4924ED257AFA
Kuah:
http://www.youtube.com/watch?v=ggoAVDWiPw4
Jejawi?
http://www.youtube.com/watch?v=vgQR55jAAMM
Penang = time Islah (negeri penentang hudud):
http://www.youtube.com/watch?v=drA45DOmXIk
Johor :
http://www.youtube.com/watch?v=9HHvsy_RLNQ
Mersing:
http://www.youtube.com/watch?v=Oa50ap--prM

Gambar lama ni pun OKEY jugak : http://www.youtube.com/watch?v=ihN1qYVhka4&NR=1&feature=fvwp

Banyak pulak gambar-gambar kat sini = http://www.youtube.com/watch?v=Q ... pQidEkH2ZdbA8-6shzi

Layan gambar ni BEST!!!! (Tapi bagi diri saya amat menyedihkan) Kalau kamu tak sedar dan faham apa yang saya nyatakan, lihatlah langit SETIAP HARI dan fikirkanlah DIA sepertimana yang Rasullullah SAW fikirkan. Saya cuma menyampaikan apa yang perlu. Dan jika kamu BELUM SEDAR, tunggulah DIA yang akan sedarkan kamu. Sesungguhnya kamu semua DIBUTAKAN oleh dunia yang kamu tidak ketahui apa yang sedang terjadi.

Last edited by Abangcute on 2-6-2013 09:47 PM

tahun 1998, 2013 = 5 tahun
2018 = tahi bintang hentam bumi kot? Wakakakakakak

Maklumlah, ramai yang TAK SEDAR kerana terlalu banyak berseronok.....
Last edited by Abangcute on 2-6-2013 09:28 PM

Saya bukannya MERAPU. Cuma saya cukup suka jikalau ada orang yang SUKA merapu sambil diri sendiri tak tahu apa yang SEDANG BERLAKU. Ramai Umat Islam masih TIDUR kerana BELUM melihat kebenaran akibat sesuatu yang SAYA TAHU tapi saya tidak berminat hendak memberitahu. Sesungguhnya, tidak banyak berita yang MEREKA tahu kerana hakikat sebenar tidak diketahui kerana DIBUTAKAN MATA HATI. Saya bukannya BODOH dan SOMBONG. Tapi saya TAHU apa yang kamu semua nyatakan sedangkan diri kamu yang MASIH TIDUR kerana tidak mengetahui HAKIKAT sebenar yang terjadi.

Kamu nak MENYOMBONG DIRI dengan saya silakan = sedikitpun saya TAK KISAH. Jangan kamu MENYOMBONG DIRI dengan ALLAH cukuplah yerk. Amatlah BURUK mereka yang buruk dengan sifat-sifat BODOH dan SOMBONG sedangkan dirinya TIDAK MENGETAHUI apa yang SEDANG TERJADI.
Last edited by Abangcute on 2-6-2013 09:53 PM

Yang ini antara yang PALING GEMPAK yang PERLU DISAMPAIKAN.

http://www.youtube.com/watch?v=tZ6xyg7pAl8
http://www.youtube.com/watch?v=dJPEQr46rnY
http://www.youtube.com/watch?v=obQuLd1lmWM

Last edited by Abangcute on 2-6-2013 09:59 PM