CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: norrah_joe

Ade tak skin care korang pakai? Better stop yer sebelum muka rosak

unagilagi posted on 22-6-2013 12:03 PM
bedak happy foundation tu ok x ko pakai?
dia ada bau wangi tak?aku macam nk try...
putih melepak ...

stakat ni aku pakai ok.. rasa best.. aku baru pakai seminggu. dulu tak berani pakai buat bedak sejuk sbb kat situ ckp buat "foundation". ni pn berani try wat bedak sejuk slps gugel2 review ada yg pakai buat bedak sejuk..
mula2 pakai mmg tak menahan baunya..wangi ya amat. bau klasik2 gitu(bau mcm minyak wangi nenek aku..ntah2 nenek aku pn pakai bedak happy ni..hehe).
bedak ni tak putih pn.. coklat je..muka jd gelap sikit bila pakai. kalau nk buat foundation elok sgt la. mmg kat situ tulis "foundation" pn.. pastu ko tepek2 la compact powder cm biasa.. kalau nk buat foundation pakai sikit2 je n ratakan.. aku pakai kat umah buat bedak sejuk..pakai byk2 n comot2..

no hal lah byk soalan. selagi aku blh jwb aku jawab je..hehe
Last edited by SaraNina on 22-6-2013 12:25 PM

ada kawan saya pakai tabitha ni.....harga beli rm300 ++ gitu. kulit nampak cantik pinkish. tapi dia tak boleh berjemur di bawah cahaya matahari. dia kata kulit rasa pedih.

SaraNina posted on 22-6-2013 12:24 PM
stakat ni aku pakai ok.. rasa best.. aku baru pakai seminggu. dulu tak berani pakai buat bedak sej ...

tu la pasal..nenek sedara aku tepek bedak happy ni kat muka dia...

aku tgk putih jek muka dia..sbb dia mmg putih lepak pun...
muka dia takde masalah pun..katanya dari muda dia pakai...

ko rasa bedak ni boleh kasi hilang parut2 muka tak?
aku nyampah tul parut2 ni...

semua pun aku nak letak..tanaka pun nak jugak..hahaha

unagilagi posted on 22-6-2013 02:51 PM
tu la pasal..nenek sedara aku tepek bedak happy ni kat muka dia...

aku tgk putih jek muka dia.. ...

hehe biasanya org putih kalau pakai bedak ni jd coklat warnanya.. kalau org yg hitam manis, maybe jadi putih sikit..
tapi apa2 pun kalau putih2 sikit tu biasa la..compact powder yg natural pn putih jgk sikit2 tapi tak nmpk sgt la kn..hehe

aku tak sure la blh tanggal parut ke tak.. kalau blh tanggal tu, 1 bonus la utk aku. aku pn ada masalah parut jerawat jgk..
actually aku pakai bedak ni pun sbb nk control minyak kat muka ni..too oily..+ nk jaga skin dr ada apa2 masalah..
masa beli dulu, aku ingat ni bedak sejuk la.. tu yg main sambar je tanpa baca botol tu. bila sampai umah, duk telek2 botol.. terbaca la "happy skin solution". kat situ ckp pakai buat foundation.. mula2 mmg tak jadi guna n simpan dlm almari.. dh la beli 6 botol (1 pack ada 6 botol). bila pikir2 syg lak tak guna.. tu yg gigih search pasal bedak ni.. ada a few blogs ckp buleh buat bedak sejuk.. terus teruja nk pakai. Alhamdulillah, tak la membazir beli  sampai 6 botol walaupun sebotol ni pun rasa lambat je nk habis..hehe

jom la try..kot2 blh hilangkan parut..kan happy "skin solution"..maybe blh bagi solution utk problem parut kita..

aku da stop lama pakai sf beauty tu. jiran aku lak kulit dia dulu memang jenis gelap, lepas pakai jadi cerah berseri aje kulit dia, aku tanya dia masih pakai. tp lst week masa berborak jap ngan dia tgk muka dia dah naik tompok kiri kanan kecik sikit dri duit 5sen. tompok tu macam kesan burn. kat belah kiri ada sebutir kat sebelah kanan ada 2 butir kot. aku tanya dia kata ntahle tak tau kenapa. tp masih pakai sf. aku malasle nak citer kat dia pasai yg bahaya ni, coz dia ni jenis yg susah skek nak terima teguran org. cepat terasa.

produk ni pun ade triethanolamine, salah satu bahan berbahaya. Triethanolamine – mengiritasi kulit, mata, saluran pernapasan, mengakibatkan asma, ada hubungan dengan karsinogenik, dll.

Follow Us
ihtisyam posted on 22-6-2013 09:48 PM
produk ni pun ade triethanolamine, salah satu bahan berbahaya. Triethanolamine – mengiritasi ku ...

1st time dgr "Triethanolamine" ni.. pasni kene check la kot2 produk yg duk guna tu ada mende ni..

yg sy tau bahaya ni je..mercury, paraben, hidroquinone(hidrokuinon)

yg ni baru tau dr post thread ni..Betamethasone, Tretinoin, Azelaic Acid, Lead, Dexamethasone..

ada lg ke yg bahaya? byknye.. sy dh check..mostly produk yg sy guna ada paraben..

Masa study untuk dapatkan formula produk saya, ada panduan dari BPFK untuk bahan larangan dalam produk kesihatan dan kecantikan.

Boleh rujuk di sini: http://portal.bpfk.gov.my/index. ... w=11&menuid=122

Tengok Annexe II & III

Harap membantu

sf beauty tu masih ada org jual...pernah pakai beberapa bulan yg dulu...

funz_universe posted on 23-6-2013 02:40 PM
Masa study untuk dapatkan formula produk saya, ada panduan dari BPFK untuk bahan larangan dalam prod ...

tq funz.. sgt membantu..

btw, byknye list bahan terlarang.. mcm sume familiar je..

SaraNina posted on 23-6-2013 04:34 PM
tq funz.. sgt membantu..

btw, byknye list bahan terlarang.. mcm sume familiar je.. : ...

Sama-sama.

Tapi bukanlah semua yang disenaraikan tu bahan terlarang. Cuma kena ikut percentage yang dibenarkan dan ada yang tak boleh digunakan dalam produk untuk kanak-kanak atau produk tertentu. Macam ada bahan yang boleh guna dalam produk barang mandian tapi tak boleh guna untuk produk untuk muka.

funz_universe posted on 23-6-2013 05:01 PM
Sama-sama.

Tapi bukanlah semua yang disenaraikan tu bahan terlarang. Cuma kena ikut percentage  ...

owh yeke.. hehe tak tau lak. anyway thanks.. kene kaji lg la bab2 ni.

aiyooooo ...tak pernah dengaq pun nama nama produk ni

ni produk  tepi jalan laa kan?

hahaha

saya tak percaya yg manusia boleh percaya produk yg berbunyi : KRIM MALAM RAHSIA RIMBA????

gosh u people...read...pergi beli produk yg established company yg ada sejarah penubuhan company yg beratus tahun penyelidikan

dan ada TULIS
CLINICALLY & DERMATOLOGICALLY TESTED

check kat boutique kecantikan luar Negara like Boots UK ke kalau kat EU mmg ketat hal hal macam ni

gosh JANGANLAh beli produk nama pelik dan tepi jalan

nasib baik xde krim nama RIMBA BARA.hihihi

tabita n seangkatan tuh kira ok ker??
xde dlm list pong..

haiyoo...papaya soap pun ade..dulu pnah pakai..tapi xde kesan je...,
bkn makin elok....makin subur lak jerawat..

set yanko ok ke.... mostly diorg beli dr sarawak ...

dah 4thn guna skin care yang sama..

produk belina

sya pakai TA jugak, tp just cream die je, mmg sedar la bile berhenti pakai muka terus naek bijik2, tp kalo pakai hari2, mmg halus mulus terus.. jadinye sya hanya pakai kalo nk ke function2 yg memerlukan make up je mcm kenduri kawen sedara mara utk masuk gmbar, pakai a few days before, kulit comey habis, bile dh setel kenduri, stop pakai..

sebab teringat cerita catwoman, die mmg buat krim tu bile stop pakai muka terus jadi tak elok, supaya org sentiasa pakai, tp side effect nye berbahaya..