CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haruslah

[Tempatan] Corat Coret Bola Malaysia: JDT vs Selangor utk ke 2 & 3 MSL. Sape menang?

MYviHaZz posted on 30-6-2013 11:54 AM
game dah habis...dah tau pun saper yg menang
tapi kat sini masih pertikaikan dna kaum...adehhhhhh ...

Dulu masa csprut ni x reti minat bola luas kuasa kehulu kehilir .. Rakyat dok pertikai kelantan je.. Sekarang sume rakyat melsyu pi kutuk caprut.. Nampak sgt mesia benci bau indon

Vokuro posted on 30-6-2013 11:33 AM
Akak akak dna caprut jawa boleh baca thread jni untuk baca melAyu mana yg terawal di sememnanjung jn ...

memang la....orang asli ada la orang yang terawal di-semenanjung melayu. Semua orang tahu orang jawa datang dari tanah jawa. Orang jawa bukan orang asli tanah melayu. Jad si peyno nie keturunan orang asli la....orang melayu jati & asli. Ok itu je yang akak nak tau

kalau akak ada masa I will check it out..... orang orang asli ini datang dari mana. Pada akak yang penting ada la  Apa kita sekarang....kita megah megahkan keturunan kita, tapi kita tak berilmu, tak de keje....kutok mengutok jadi keebod warrior je tak menambah ilmu kita tapi tambah dosa je...im checking out....chowww

Tahniah kelantan....best team wins

peYno posted on 30-6-2013 12:01 PM
Malu ke nak ngaku indon dna... Kat negeri sendiri bukan main bangga ada darah indon

Me malu?? Akak dah bilangkan.... bapak akak jawa + mak akak chinese. Im proud of my keturunan.....orang jawa. Atuk & nenek akak sebelah bapak orang semarang. You???

axl_bach posted on 30-6-2013 11:43 AM
kah kah kah,ko wat lawak ke bai???aku tim jawa???team aku laa yg wat sejarah era bola sepak moden  ...

Memang dah fakta Kedah yg set benchmark double treble tapi apa masalahnya kalau team lain usaha nak beat rekod tu?
Dah memang trend dalam sukan untuk pecah rekod & be the best...terutama bagi penyokong, memang la nak dapat bragging right.
Apa masalahnya pulak?

kak_sue posted on 30-6-2013 12:10 PM
Me malu?? Akak dah bilangkan.... bapak akak jawa + mak akak chinese. Im proud of my keturunan..... ...

Bila balik indon.. Ini tanah melayu... Jdn sesibuk nak join kami kutuk indonesia k

manusia kaum pundatang jawa pulahap tempe caprut luluhur naik tongkang  datang ke tanah mulayu dari tahun 1860 - 1920 dan buka punempatan (juga dikunali subagai urang hanyut) turdampar di Johor dari tahun 1870, elok pulang adja ke tanah jawa

Follow Us
kak_sue posted on 30-6-2013 12:10 PM
Me malu?? Akak dah bilangkan.... bapak akak jawa + mak akak chinese. Im proud of my keturunan..... ...

kalo orang tanya hang melayu ke jawa?..hang nak ckp pe..

Perang_Salib2 posted on 30-6-2013 11:51 AM
Madura ada sekali tak kat Johor?

bahaya madura ni suka bunuh orang.. berani mati cam puak tinted nun

amat66 posted on 30-6-2013 12:11 PM
Memang dah fakta Kedah yg set benchmark double treble tapi apa masalahnya kalau team lain usaha na ...

aku just nak ingatkan si MAMAT MELAYU URBAN BERUTA pasal fakta pasukan kuasa bola sepak era SNBJ jer......x kisah Kelantan nak beat the record dipersilakan dgn segala hormatnya....

the_killer posted on 30-6-2013 12:18 PM
kalo orang tanya hang melayu ke jawa?..hang nak ckp pe..

Hang cakap hang orang melayu keturunan jawa....ic hang indicate as MALAY. Bila orang tanya kenape hang macam cina....hang jawab kerana mak I chinese muslim.
Be proud of our keturunan tapi jangan la kutok keturunan orang.....

Dah kutok keturunan orang bila di-tanya ape keturunan nya tak mau cakap malu malu kucing pulak. Si-peyno tu...

axl_bach posted on 30-6-2013 12:23 PM
aku just nak ingatkan si MAMAT MELAYU URBAN BERUTA pasal fakta pasukan kuasa bola sepak era SNBJ j ...

Sume org tau kedah doubletreble abe oiiiiii

peYno posted on 30-6-2013 12:11 PM
Bila balik indon.. Ini tanah melayu... Jdn sesibuk nak join kami kutuk indonesia k

Tak balik....suka kat sini Dah dapat ic biru.....your kerajaan welcome us. Kita datang naik bot....dok 5 tahun dah dapat pass. Sekarang dah dapat IC biru. Dapat brim lagi U belum jawab soklan I....you keturunan ape eh????

widuri007 posted on 30-6-2013 12:18 PM
bahaya madura ni suka bunuh orang.. berani mati cam puak tinted nun

puak tinted?jangan bersikap rasis okeyy.

kak_sue posted on 30-6-2013 12:28 PM
Tak balik....suka kat sini  Dah dapat ic biru.....your kerajaan welcome us. Kita datang n ...

Kami melayu dah bagi macam2 tu jgn
Lupa dararan.. Bagi betis nak peha.. Sibuk nak luaskan kuasa kehulu hilir

kak_sue posted on 30-6-2013 12:25 PM
Hang cakap hang orang melayu keturunan jawa....ic hang indicate as MALAY. Bila orang tanya kenape  ...

melayu2..jawa2.... berbeza...kalo orang kedah,kelantan nak ckp pe?...contoh..saya melayu keturunan melayu kelantan..gitu?

the_killer posted on 30-6-2013 12:45 PM
melayu2..jawa2.... berbeza...kalo orang kedah,kelantan nak ckp pe?...contoh..saya melayu keturun ...

mungkin dia ingat kat kelantan ada kelantan jawa kot... tu la tak pernak=h keluar dari kelompok caprut

axl_bach posted on 30-6-2013 11:43 AM
kah kah kah,ko wat lawak ke bai???aku tim jawa???team aku laa yg wat sejarah era bola sepak moden  ...

Dulu masa caprut ni x reti minat bola luas kuasa kehulu kehilir .. Rakyat dok pertikai kelantan je.. Sekarang sume rakyat melsyu pi kutuk caprut.. Nampak sgt mesia benci bau indon

cuma ko sorang je masih takuk lama....
nampak sgt caprut tapi tak ngaku
macam caprut UMNO tapi wa dgn PAS kalu no hal

Kubiasaannya kuturunan caprut mumang suka munyamakan darah caprut dia dungan kuturunan bani adam burtamadun lain, mungkin untuk sudapkan hati barangkali

caprut elok purgi mampus tunggelam dalam laut sumuanya, tak kira minang ka, jawa ka, lombok ka, flores ka, elok mampus sumuanya sukali

kakikuDibibirmu posted on 30-6-2013 12:55 PM
Kubiasaannya kuturunan caprut mumang suka munyamakan darah caprut dia dungan kuturunan bani adam bur ...

yee betul... so kalau setakat ic 01 tu jgn tak malu nak join kami kutuk indon k

peYno posted on 30-6-2013 12:52 PM
Dulu masa caprut ni x reti minat bola luas kuasa kehulu kehilir .. Rakyat dok pertikai kelantan je ...

hahahaha,masuk bab AMNU n PAS plak dah....ko ingat aku AMNU ker???

aku x kisah laa ko nak kutuk caprut ke Jawa ke bukan ada kaitan dgn aku pun cuma KElantan kekal antara pasukan di dunia nih yg paling aku nyampah selain ISRAEL n USA.....