CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: msrosse

Pantang larang & ilmu org dulu2

waketheladies posted on 15-7-2013 10:28 PM
u kene pk +ve le, tt...sbb member aku pon ada lagi teruk dr ni...dia xleh dengar lansung ada kemat ...

pernah gak dgr camtu ... sampai kena mandi air lebihan mayat!

aku pun xleh pegi kubur, bukan ada ilmu pun.. tapi terigau2..

sakura pon x bleh tngok mayat sebab lemah semangat. kalo tngok mesti teringt-ingt dan jd x sdp hati. badan pon rse x bermaya jer.

erk! ramai jgk rupanya yg ada peel cenggini ...

Perkara ni mcm sama dgn kisah arwah ayah aku...
Arwah ayah aku dulu tak boleh pergi melawat kematian..Iaitu pergi melawat ke rumah org yg meninggal dunia dan pergi ke tanah perkuburan, utk ikut jenazah tu dikebumikan.Klu tidak, kaki arwah ayah aku akan berkudis dgn teruk dari bhgn tumit kaki hingga ke tengah bhgn keting.
Sbbnya menurut cerita arwah ayah aku, dia dulu tlh terpijak kubur Orang Sakai ketika di dlm hutan semasa dia muda dulu.Then benda tu jadi kiranya mcm sumpahan la dari perbuatan dia tu yg walaupun tak sengaja memijaknya.
Benda ni jadi sbb yg meninngal tu nenek aku (emak mertua ayah aku).So mcm mana nak mengelak klu tak nak pergi kan?..Nanti apa pulak kata org lain..So nak-taknak kena pergi lah jugak.Then jadi la benda tu...puas la ayah aku berubat ke sana ke mari.Tp Alhamdulillah, kat kampung aku jugak ada sorang Pak Cik ni (nak kata bomoh, pawang atau dukun ke tak sure la..) yg pandai mengubat 'sumpahan' yg kena pd arwah ayah aku tu..then alhamdulillah kaki arwah ayah aku pulih spt biasa semula.
Dan terjadi lg benda yg sama 3 tahun lps tu, bila adik perempuan ayah aku sendiri pulak yg meninggal dunia.So benda tu jadi la balik.Tp alhamdulillah mcm aku kata tadi, Pak Cik yg pandai mengubat benda ni td lah yg rawat dan sembuhkan balik (dgn izin Allah)..

Mungkin cerita aku ni ada persamaanya degn cerita TT ni..allahualam.. Last edited by fennec on 21-7-2013 03:41 AM

fennec posted on 21-7-2013 03:38 AM
Arwah ayah aku dulu tak boleh pergi melawat kematia ...

ade jgk sumpahan mcm tu meh..bkn sengaja pon kn..biase le dln hutan bkn perasan pon klo ade kubur..kesian nye kt arwah ayah fennec..sblom tu alfatihah ye utk arwah ayh..maksudnye even lps dh berubat ngn pkcik tu pon still xbleh pegi kubur jgk ye..

Follow Us
Pada aku....klu mak sedara tt tu ada 'alahan' klu melawat jenazah atau pergi kubur...dia akan terangkan masalah dia,lembik lutut ke.....hilang semangat ke....etc.  tapi klu dia cuba mengelak& tak bg tau sebab musabab,memang sesuatu....

Aku ckp berdasarkn pengalaman jumpa org mcm ni......dia tak blh melwat jenazah sbb dia ada ambil pendinding.....

fennec posted on 21-7-2013 03:38 AM
Arwah ayah aku dulu tak boleh pergi melawat kematia ...

kubur2 lama lbh2 lg kubur org2 penting biasanya tak ditanam sembarangan ... ada ritual2 tertentu yg dibuat utk melindungi kubur tu drp penceroboh etc ... pernah dgr kubur firaun ke saper ke .. semua org yg buat kerja carigali tu ditimpa sakit misteri & byk jg yg mati ...

jazaa posted on 21-7-2013 10:07 PM
Pada aku....klu mak sedara tt tu ada 'alahan' klu melawat jenazah atau pergi kubur...dia akan terang ...

sy mmg dpt rasa ada sesuatu yg tak kena .. tp bila dah semua org suruh pk positif sy pun terima jerlah .. maybe mmg betul dia sekadar lemah semangat ... tp cubalah pk  logik ke kubur arwah suami sendiri yg dah meninggal hampir 10 tahun pun tak pernah dilawat, kubur anak sendiri yg meninggal masa baby now dah hampir 35 tahun pun tak pernah sekalipun dilawat juga?? klu ada dlm family kita sendiri ada org yg berperangai pelik cenggini tak ke mengundang fitnah namanya ...