CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: koric

cuti tanpa gaji untuk sambung master

@koric.. hang staf mara ke? senang ke mara nk bg cuti bergaji penuh?

edited..double post Last edited by iman_kasih on 21-12-2014 03:44 PM

supervisor aku penah bersabda
"ko bang masuk master ni, tanye diri due soalan... first, kenapa kau nk sambung master? do u need it or do u want it? second, lepas master ko nk buat ape bang? jd lecturer ke masuk industri balik bang?"

tu je la supervisor aku ckp, mcm aku, i need it because i want to be a lecturer. so dalam kes ko kenapa plak bang? nk keje gomen semula dgn harapan dpt naik gred dan tangga gaji atau nk jd lecturer after balik dr obesi. xpyh jwb kt sini, jwb dlm hati je...

kucino posted on 23-12-2014 10:15 PM
"ko bang masuk master ni, tanye diri due soalan... first, kenapa kau  ...

huhhuuu... sabda tu tak tahan.. kikikii.. yup.. sama la.. nak sambung master sebab dah tak mampu nak duduk dengan keje skang ni.. nak tukar profesion.. nak kejar balik impian yang tak tercapai dolu-dolu..

since tak mampu nak wat full time sebab tak cukup servis lagi pong.. makanya, kita wat part time je la... dah 2 tahun tangguh nak amik master ni.. insya allah, tahun 2015 nanti.. akan sambung.. doakan la ye...

koric posted on 26-11-2014 10:08 AM
wslam... permohonan cuti saya x lulus... sebab saya mohon belajar bukan dalam bidang yg ade kaitan ...

la ye ke... mmm.. susah gak gitu.. saya cadangkan amik je part time dulu.. klu ikutkan cita-cita ni nak blaja kat oversea.. tapi apakan daya.. so, sambung part time je la dulu..

course yang bakal nak amik ni pun.. lain dari bidang keje.. sebab dah malas nak perah otak ngadap pc...

uncun posted on 25-12-2014 10:43 PM
huhhuuu... sabda tu tak tahan.. kikikii.. yup.. sama la.. nak sambung master sebab dah tak mampu n ...

Bagus uncun nk further masters part time..semoga semuanya dipermudahkn..kuatkn smngt..jgn cpt mengalah..

Follow Us
kenarihitam replied at 26-12-2014 07:39 PM
Bagus uncun nk further masters part time..semoga semuanya dipermudahkn..kuatkn smngt..jgn cpt meng ...

insya allah... nak amik full time tak mampu.. takat yang mampu je la... doakan yg terbaik ye...

uncun replied at 5-1-2015 08:30 AM
insya allah...  nak amik full time tak mampu.. takat yang mampu je la... doakan yg terbaik ye... ...

Saya pun study masters secara part time..Alhamdullilah dh nk hbs pun.semester 1 tu memang rasa mcm nk quit je dari study sebab dah la masa weekdays bz dgn kje,weekend plak bz ngn kls dr pagi smp ptg,assignmnet pun ada byk .tp lama2 ok.memang kene kuat semangat.

Saya doakan yg tbaik utk uncun..Insya Allah uncun mesti boleh.

kenarihitam replied at 5-1-2015 12:52 PM
Saya pun study masters secara part time..Alhamdullilah dh nk hbs pun.semester 1 tu memang ra ...

insya allah.. terima kasih @kenarihitam..

sbb kadang yg buat down tu.. kawan2 pun ye jugak.. bila kita g tau kita nak smbung stadi.. dia tanya nape nk sambung stadi.. duit banyak abis.. tp takde perkembangan kerjaya.. dok tunggu tak naik2 pangkat jugak...

pada pendapat saya.. pangkat tu belakang cerita.. kalau dapat tu adalah satu bonus.. tapi bila intention nak sambung stadi ni.. niat adalah nak tambah ilmu.. kadang2 ilmu yang kita dapat dengan bekerja ni.. lain dengan apa yang kita dapat masa belajar.. lelebih lagi ilmu yang kita dapat masa belajar.. dapat juga dipraktikkan untuk kerja..

yg lebih frust tu bila kawan2 dok mempertikai nape plak nak amik course yang takde kena mengena dengan bidang kerja.. mmm.. apa yang dapat saya katakan.. kadang2.. kerjaya yang kita tempuhi sekarng ni.. tak semestinya kena dengan minat dan impian kita kan.. so, apa la salahnya nak kejar impian dengan sambung belajar menda yang kita suka pulak kan.. asik nak memuaskan hati orang.. tapi hati sendiri??

so skang ni.. pedulikan je apa kata orang.. yg pnting diri sendiri.. yg pnting keluarga yg bagi sokongan.. yg x bg sokongan tu.. nyah kau dari hidup aku..

uncun replied at 6-1-2015 09:07 AM
insya allah.. terima kasih @kenarihitam..  

sbb kadang yg buat down tu.. kawan2 pun ...

Sama la..sy pun prnh kne mcm uncun.mcm sy mmg ramai yg kritik ada degree tp msh jadi kerani.bila ada yg thu sy sambung study masters ada yg ckp xguna smbung masters sbb skrng bkn sng nk dpt kje yg sesuai dgn kelayakan.

bila sy dh tkena beberapa kali sy trus elak citer hal study pd kwn2 yg jns suka bagi saya ase down.

kenarihitam replied at 6-1-2015 11:34 AM
Sama la..sy pun prnh kne mcm uncun.mcm sy mmg ramai yg kritik ada degree tp msh jadi kerani.bil ...

yup.. itu yang saya wat skang ni.. klu berjmpa dengan kawan2 tu.. mmg tak cite pun niat yang satu ni...  naik pangkat atau tak.. tu adalah rezeki masing2.. yang pnting.. ilmu tu...

uncun replied at 6-1-2015 12:31 PM
yup.. itu yang saya wat skang ni.. klu berjmpa dengan kawan2 tu.. mmg tak cite pun niat yang satu  ...

Stuju..yang penting ilmu..gud luck ya uncun.

kucino replied at 23-12-2014 10:15 PM

Soalan ni macam mmg terkena batang hidung iols je.
Dah 2 tahun sambung master, tapi tak habis lagi.
Dulu niat sambung sbb kononnya frust ngan kerja sekarang ni la.
Niat nak jadi lecturer, so sambung la belajar.
Lagi satu ada jugak sbb dendam ngan lecturer lama yg kata iols ni takbole belajar tinggi.
Nak buktikan kat dia la sbb dia baru je dapat DR.
Sekarang mmg fasa menyesal jugak sambung master sbb sbnarnya mental tak cukup kuat nak hadapi.
Ios buat part time je, tapi semua classmate budak2 sangat lagi, nak pulak semua international student.
Mmg mula2 susah sbb lecturer pun baya iols.
Sekarang ni stuck dengan research sbb iols buat mix mode.
Bercintanyalah hai nak buat research ni.

nellyberry replied at 6-2-2015 03:42 PM
Soalan ni macam mmg terkena batang hidung iols je.
Dah 2 tahun sambung master, tapi tak habis lag ...

sebut pasal classmate junior fresh xpenah tgk dunia keje lg ni, diorg mls nk masuk keje lg ke ape ntah xtaw la, so diorg buat full time. sy amik coursework, tp still ade research project la utk thesis. bile time kelas research je nk kene tunjuk progress research sampai tang mana, yg fresh2 ni menikus je duduk kt blkg kelas, kite yang parttimer dari industri ni chill je la present kan qualitative quantitative data la ape la, tp problemnye, yg parttimer ade 6 orang je, freshie ni ramai, ade dkt 10. kite yg parttime boleh buat data collection dgn selected audience ape bagai, siap ade yg boleh conduct interview sampai 10 org, belum yg buat eksperimen lg. yg freshie ni boleh dtg lenggang2 kangkung, kangkung ditepi paya, pas2 bile tanye ape progress.. jawapan klise, stuck sbb xde org nk jawab questionaire la ape la...

kucino replied at 6-2-2015 04:42 PM
sebut pasal classmate junior fresh xpenah tgk dunia keje lg ni, diorg mls nk masuk keje lg ke ape  ...

Depa tu jenis nak suap je. Lagi pun jenis yg tak terdedah ngan kerja ni manja sikit.
Memang dapat tengok beza.

nellyberry replied at 6-2-2015 06:09 PM
Depa tu jenis nak suap je. Lagi pun jenis yg tak terdedah ngan kerja ni manja sikit.
Memang dapa ...

yg fresh ni kene ketuk baru jalan... kalo yg da penah keje, die autopilot...
name je fulltime mode, tp keje xjalan, yg parttime mode keje kalah fulltime mode..
mcm researcher pn ade...

pasal tak diluluskan cuti nak belajar ni, aku dah masak sangat dah, perangai hasad dengki tukang lulus cuti memang tak habis2, aku master dulu part time, selamber rock je tak mintak kelulusan ketua jabatan, buat sembunyi2.....boleh ke...boleh ...Universiti Islam Tanah Melayu tak perlu sign ketua jabatan klu nak sambung part time, lepas pukul lima cabut gi kelas, aku dapat master aku seronok2 sorang2, bukan boleh gune pun nak naik pangkat, tapi tengok muke bos ko terkejut beruk tak dapat pangkah ko...priceless...hehehe...bytheway aku dah resign dah, dah tak de kat melesia pun, relax bro, rezeki ko bukan dalam tangan ketua jabatan ko, Allah dah tentukan ko punya rezeki, x dapat buat sekarang esok2 siape tahu.....

kucino replied at 23-12-2014 10:15 PM

ye setuju... saper yang amik master ni kena jelas apa tujuan dia.
macam aku dulu dek kerana terlalu lama sangat kerja dalam kumpulan sokongan aku tergerak hati nak sambung master.
nak tunggu naik pangkat x dpt2..
jadi aku aim nak amek master kaat oversea lebih kepada nak tukar angin baru sambil belajar.hehe
tapi cuti tak lulus pulak... tapi ada hikmahnya tak lama lepas tu aku pun dapat jawatan baru.
tapi semangat nak amik master kat oversea tetap ada
mungkin satu hari nanti

Assalamualaikum

Saya berharap thread lama ni dapatlah dihidupkan balik, dengan harapan otai-otai yang dah mula bincang pasal topik ni 5 tahun lepas kembali memberikan respon atau kata dua. Forum ni biasanya dah mula merudum popularitinya lepas adanya Facebook , Whatsapp etc

Nak intro sikit, saya ni pemegang degree tapi menjawat jawatan kumpulan sokongan kat salah satu jabatan penting dalam negara. Masuk perkhidmatan baruuuuu 3 tahun (September 2017). Apply masuk SPA guna degree dan diploma, tapi untuk jawatan diploma aje berjaya interview (jawatan sekarang ni lah). Walaupun agak baru dalam perkhidmatan, tapi umur dah makin meningkat. Tinggal beberapa tahun aje lagi sebelum cecah umur 35 (last utk pengambilan ke dalam perkhidmatan awam), dengan dasar kerajaan yg dah mengecikkan lagi sektor gomen + jawatan baru cuma berstatus kontrak, nampak gayanya peluang untuk dapat panggilan jawatan gred 41 tu makin tipis. Jadi pilihan yang tinggal , untuk setelkan "ketamakkan" nak dapatkan lebih dalam hidup ni, saya nampak tak lain dan tak bukan ialah sambung belajar + dapatkan pengiktirafan professional (Ir)

Jadi kat sini saya nak tanya otai-otai soalan yg berbuku kat jiwa ni :

Macam mana nak bypass sistem sedia ada? Kumpulan sokongan hanya layak untuk cuti separuh/penuh gaji untuk melanjutkan pelajaran dalam ijazah pertama sahaja. Ya ada juga usya-usya program masters hujung minggu kat beberapa universiti awam tempatan, tapi kosnya agak tinggi per sem dan nak kalau nak dapatkan HLP pun, of kos tak layak sebab nak sambung master + bukan P&P. Dulu ada skim MyBrain15 tapi dah dibekukan + yg tu lebih kepada mereka yg belum bekerja. Ada nasihat?

Tq semua