CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mis3ry

Krim Ibu Putih @ Magical Whitening Cream

jojot posted on 27-9-2013 06:49 PM
lagi rela pakai ni
sbb ade kkm

yg kata ada kkm tu sebab dia ada chop kkm ker atau dah chek betul2 gan kkm...jgn jd mcm kawan aku muka dah mulus putih cantik..lps tu terpedaya nak lg cantik...katanye ada kelulusan kkm..pakai 3 ari muka bengkak2 bernanah teruk 1 muka...bila tanye seller kata tu proses awal buang jerawat..msk minggu ke dua makin jadi teruk..jumpe doc kulit doc kata ada produk yg dia pakai tu ada bhn yg terlarang...sekali check kat kkm tu no kkm palsu..korang yg nak pakai mcm2 nie sila check betul2 kang sian muka korang...ni je yg aku leh nasihatkan...

so far satu je jenama yg ada KKM ie ibu putih Janna Lawwa . Yg lain tu tak de KKM . Diorg repack & import direct from Indonesia .

poyohabis posted on 30-9-2013 09:35 AM
yg kata ada kkm tu sebab dia ada chop kkm ker atau dah chek betul2 gan kkm...jgn jd mcm kawan aku  ...

Kawan uols pakai krim apa terus jadi teruk muka dia? Share la kt sini.. Bley jd peringatan kt org lain supaya tak terjebak

awinpj posted on 30-9-2013 01:23 AM
Owhh thanks for sharing some testi....owhh so mmg Betul la Ada krim ibu putih yg dpt Kkm kemudian  ...

dr info yg sy dpt..krim ibu putih yg kat msia ni belum ada yg dpt kkm ... tak tau la betul ke tak tp sumbernya blh dipercayai...apa pun elok la check sendiri n pastikan no kkm yg diberikan tu mmg yg asli...

terus terang sy bgtau yg krim ibu putih yg sy jual ni takde kkm ...pengeluar dlm proses katanya nak dpt kan kkm tu...skrg ni dah ada produk baru...pencuci muka ibu putih dan sabun badan ibu putih....emm kalau x putih jugak ntah la...klorok la kot jawab nya hehehe

cmf_Juju posted on 30-9-2013 11:52 AM
so far satu je jenama yg ada KKM ie ibu putih Janna Lawwa . Yg lain tu tak de KKM . Diorg repack & i ...

bak kata cik poyo a.k.a ina ...check dulu betul2 ..

poyohabis posted on 30-9-2013 09:35 AM
yg kata ada kkm tu sebab dia ada chop kkm ker atau dah chek betul2 gan kkm...jgn jd mcm kawan aku  ...

betul2..
tapi kadang2 yg ade kkm, no NOT pun xok gak bile pakai kat muka
tak sempat lagi la nak menerai ibu putih ni kat muke..
haha

Follow Us
mizz_aurora posted on 30-9-2013 07:25 PM
Kawan uols pakai krim apa terus jadi teruk muka dia? Share la kt sini.. Bley jd peringatan kt org  ...

disebabkan aku x berniaga skrg ni..suami srh relax dl ok aku bg klu dia...produk tempatan d***** ...kwn aku kt mmg ada chop kkm..tu sebb dia bl...tp dia x chek gan kkm...bila muka dah rosak br check...n tu mmg no kkm palsu...x daftar pon under kkm...so korang hati2 lar yer

ye betul cik @shieda check betul2...kalo ada duit lebih bawak barang tu ke lab...rsnye dl ada forumer bgtau..lab tu dekat melaka kot..kalo tak silap ler..nanti leh tau apa kandungan dlm produk tu...

nie pengalaman aku ler...aku pun nak terpedaya gak nak beli 1 produk nie..tengok iklan n testimoni gempak2...memang niat nak merembat dah..sekali mlm tu aku kuar mkn suami aku bwk...bersebelahan meja aku ternampak org yg serupa mcm dlm testimoni yg aku tgk..bukan seorg 3 org..aku tgk kulit dia org tak de la cantik pon mcm yg dlm testimoni tu..rp2nye yg pic testimoni tu pakai applikasi jer...keadaan rupa sebenar muka pon berlubang2 n berjerawat..yg kt leh cerahkan kulit pon kulit dia tak cerah pon..kelam mcm dayang nur faezah jer...terus aku cancel nak oder...so korang hati2 la yer...

jojot posted on 1-10-2013 08:43 AM
betul2..
tapi kadang2 yg ade kkm, no NOT pun xok gak bile pakai kat muka
tak sempat lag ...

tu bergantung pd tahap alegik n keserasian la kot..tp aku dah serik dah..pd aku baik ler aku beli kat watson atau guardian jer...takut aku...dah la susah nak pulihkan jerawat kat muka nie...sekali kuar susah lak nak behentinye...

my SIL ada dpt ibu putih punya set ni dari nina sendiri, tak tau la klu dia dah start pakai.. nti tanya dia ok ke tak dia pakai..  klu mmg nampak kesan dan tak menggelupas kira selamat la pakai..tapi kulit kita tak sama conditionnya kan.. tu yg takut nak main cuba jer..

myakayina posted on 1-10-2013 09:26 AM
my SIL ada dpt ibu putih punya set ni dari nina sendiri, tak tau la klu dia dah start pakai.. nti ta ...

takut gak

sbb die duk mix2 sendiri je
yg terbaru ade krim sendiri gak
kalau mix kat kilang, terima akal lagi hehehe

poyohabis posted on 1-10-2013 09:19 AM
ye betul cik @shieda check betul2...kalo ada duit lebih bawak barang tu ke lab...rsnye dl ada forume ...

dear...leh letak link psl forumer kata lab kat melaka tu...nak tau gak sbb sy kat melaka...kot2 kosnya x membebankan leh la bwk krim ibu putih ni ke sana.....

shieda posted on 1-10-2013 08:16 PM
dear...leh letak link psl forumer kata lab kat melaka tu...nak tau gak sbb sy kat melaka...kot2 ko ...

Ala sis lupa la rs kat kesihatan nye thread... Esok pg sy carikan n tepekkan link dia yee

ibu putih? sekarang ni kalau produk kat thai ada mcm gel.. konon nya pati ibu putih laa kn... sape penah try? ade yg cakap ibu putih ni dari thailand

tp yg past nya set sabun, krim malam n siang tu amik produk philipin pnyer kn..  mai mlysia repack balik... 1 set tu pn harga dia dalam rm 25-35 jer... tp bila repack  bkleh jadi rm 50-60 pnyer rega..haha

shieda posted on 30-9-2013 11:13 PM
dr info yg sy dpt..krim ibu putih yg kat msia ni belum ada yg dpt kkm ... tak tau la betul ke tak  ...

Owhh jadi seller tu tipu la ya...botol tu sebijik cam Molly bb cream...bb cream I'm x sure asal mana. Yg kat ibu putih lekat sticker Muslim product, buatan malaysia, halal, good manufacturing product. Dia ckp dia repack Ada kkm. Cream dia putih, wangi n x de biji2. To me its simple, kalo x de Kkm terus terang je, x la tipu. Nak beli x nak beli terpulang pada customer. Customer x marah kalo pun x de kkm. U want to take the risk..buy, if not, x one force. Jujur tu penting. Yg marah kalo tipu info n jual brg fake ckp ori betul x shieda?

poyohabis posted on 1-10-2013 10:46 PM
Ala sis lupa la rs kat kesihatan nye thread... Esok pg sy carikan n tepekkan link dia yee

thanks ya ina....harap2 dpt tlng sy...

awinpj posted on 2-10-2013 12:46 AM
Owhh jadi seller tu tipu la ya...botol tu sebijik cam Molly bb cream...bb cream I'm x sure asal ma ...

cuba la awnpj check ...betul x no kkm tu matching dgn seller tu nyer brand....maybe nt blh share kat sini dgn kita2 semua....

bg sy nak niaga kena jujur...ada tidak kkm bgtau btl2 pastu terpulang pd pelanggan...nak try ke tak...sebelum ni byk je produk yg x ada kkm tp org beli...ternyata berkesan dan selamat...

shieda posted on 2-10-2013 08:24 AM
thanks ya ina....harap2 dpt tlng sy...

no hal la kawan2 kan...tp bg ms sikit yer..nak menyelak page2 belakang2 kat sana...nanti saya bgtau yer link dia bila dah jumpe

akum....nak komen sket....saya tak kenan dengan cara pengeluar produk ibu putih ni.pertama,packaging nye guna gambar miss indonesia nadine chandrawinata.jadi di situ bolehlah saya persoalkan integriti pengeluar ni.i dah check online xde pun si nadine ni dok citer pasal krim.ayooo x takut ke kena saman juta2 nanti?

kedua,krim ni xde KKM kan?krim yang betul patutnya ada labelling ingredient,cara penggunaan,nett weight dsb.kena ada informasi yang secukupnya

ketiga,takde mana2 krim international pun yang berani mati nak gerenti result secepat mungkin....paling2 pun gerenti result 4 minggu,contoh mcm krim garnier sakura yang baru tu,atau krim kiehls super multi corrective yang baru launching tu ...dlm websitenyer kter clinical test conducted for 4 weeks...

mengambil kata dato siti nurhaliza dalam majalah eh edisi july 2013 : lihat diri kita,sebagai manusia kita sendiri dijadikan secara berperingkat.tidaklah kita lahir-lahir terus tahu berjalan dan bercakap

apa2 pun,pastikan la cosmetic yang anda guna tu selamat..kadang2 bende2 yanag kita pakai kat muka ni lah punca2 kita dapat sakit seperti sakit kepala ,resdung,hidung sensitif dan sebagainya.....

Kulit-organ terbesar kita...hargailah

apa cerita pengguna2 ibu putih sekalian ekk....senyap je thread ni