CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All about Sabah (KK) - Part 8

ciaki posted on 24-10-2013 08:04 AM
Appreciate u guys punye komen n suggestion.

Aku nk pegi dari 10-12november. Tiket pegi pagi kira  ...

sebab aku nak g lagi..dan sekali lagi susun jadual..meh aku share ngn ko ye

pasal ko day trip je...ni turutan yang ko akan jumpa :

kk-rumah terbalik---pekan nabalu---desa dairy farm---war memorial---hot poring/canopy walks---sabah tea---sg moroli/kg luanti

seandainya ko nak tgk proses perah susu tu..dia kul 2.30ptg..jadi..mungkin ko boleh straight ke sg moroli untuk main2 dgn ikan kelah tu dulu.. aku geli wooo..laki aku ok je..

sabah tea dan hot poring tu mmg ktorg tak masuk..

pekan nabalu pun ko boleh g last..terpulanglah..ko tengok lah nanti waktu ko sampai tu kul bape.. sebab apa2 pun..memang kul 4-5 ptg tu da berkabus..ngeri kooo...

ciaki posted on 24-10-2013 08:04 AM
Appreciate u guys punye komen n suggestion.

Aku nk pegi dari 10-12november. Tiket pegi pagi kira  ...

island hoping aku x bleh nk komen lah..sebab aku g snorkelling last day gak..tu pun satu pulau je..manukan.. tapi flight aku malam..so lepas snorkelling sempat shopping seround lagi dan mandi dan solat kat masjid bandaraya tu....

gnelmack posted on 28-10-2013 11:42 AM
sebab aku nak g lagi..dan sekali lagi susun jadual..meh aku share ngn ko ye

pasal ko day tri ...

mekaseh info yg sgt bguna

gnelmack posted on 28-10-2013 11:44 AM
island hoping aku x bleh nk komen lah..sebab aku g snorkelling last day gak..tu pun satu pulau je. ...

ok tq tau .... aku xde nk snorkeling . nak amek gmbr je sbnanye .... tp btol ke soping ole2 murah lg kt jameelah tu dr pasar filipina

tak sabar nak repeat tahun depan. rasa nya makanan seafood kat pasar philippine, tak berapa syok sangat. ikan terlalu kering. makan kat ikan bakar station,sedap

tunas.manja posted on 28-10-2013 03:49 PM
tak sabar nak repeat tahun depan. rasa nya makanan seafood kat pasar philippine, tak berapa syok san ...

harga dia pricey ke affordable yg ikan bkr station tu ?

Follow Us
ciaki posted on 28-10-2013 03:59 PM
harga dia pricey ke affordable yg ikan bkr station tu ?

affordable. pakcik taxi yg sajes kan masa otw ke hotel

siputsedut posted on 23-10-2013 04:20 PM
bila tu siaran dia?
baca kat previous benang pon dah meleleh air liur..nk sangat2 bgn pagi dek ...

aku pun kalu nak repeat sabah mmg nak terjah kundasang dulu.. rindu nak lepak kat beranda KPR petang2 sambil tengok puncak gunung.. celik mata trus nampak puncak gunung kot tingkap bilik...

NamaSayaZura posted on 29-10-2013 10:38 AM
aku pun kalu nak repeat sabah mmg nak terjah kundasang dulu.. rindu nak lepak kat beranda KPR peta ...

rasanya hari tu ada baca blog kak zura...tu yang terpaut hati nk g KK..especially kinabalu park..

siputsedut posted on 29-10-2013 12:36 PM
rasanya hari tu ada baca blog kak zura...tu yang terpaut hati nk g KK..especially kinabalu park..
...

akak baru perasan tadi siput tulis baru nak pegi yerk.. sila la pegi ke sabah, nanti nangis sedih masa nk blk kl sebab syg nk tinggalkan keindahan sabah...

gnelmack posted on 28-10-2013 11:33 AM
blok M eh...eermm..adoi aku tak pasan la M ni dok tang mana..yg pasan A,B,C,D pastu L..P ni mmg me ...

hmm xpelah aku redho jela duk blok mana pun yg penting dpt tgk gunung kinabalu tu..hehe..thanks atas cadangnan ko..aku ingat nk pergi dairy farm tu dlm pukul 2-3 ptg sbb katanya waktu tu diorg perah susu lembu..saja nak bagi anak2 tgk cara2 perah susu tu..hihi..tp mmg tak sabar nk ke sana bila baca pengalaman ko tu..tqgnel..

Nak cari baby lobster cheese jugak..adoila sedapnya lama tak mkn..

pumpkingirl posted on 30-10-2013 07:58 AM
hmm xpelah aku redho jela duk blok mana pun yg penting dpt tgk gunung kinabalu tu..hehe..thanks at ...

yeee..kena redho jelah dok blok mana pun..jgn risau..ada rezeki ko..ko nampaklah kebesaran ciptaanNya tu..tak nampak kt KPR..masa kat dairy farm nanti ke..tak pun..along the way tu nanti..

tapi mmg jakun aaa... tu aku lah..org lain aku tak tau..sampai tak tentu arah tanya auntie jaga tiket nak masuk dairy farm tu.. 'auntie, itu gunung kinabalu ke? auntie itu gunung ke??' addooiii..bila fikir2 balik..apa ke jakun bebenau aku ni...    tapi serius..klu korg 1st timer cam aku..sure lah..akan melopong mulut tu...

perah susu tu bukan nya dpt tgk depan mata betul2 pun tau..kita dok dlm bilik khas tu..tgk dari jauh tak jauh gaklah... ko datang awal sikitlah nanti dapat dok depan sikit..sambil minum susu lembu yg sojuk tu..dgn makan aiskrim.. adooiii..kecur aaa sebut2 aiskrim ni..

NamaSayaZura posted on 29-10-2013 10:38 AM
aku pun kalu nak repeat sabah mmg nak terjah kundasang dulu.. rindu nak lepak kat beranda KPR peta ...

gindu eh..sebab gindulah bln depan ku nak repeat g sana..

mmg amik gambar kat area KPR tu ala2 kat oversea la rasa kan zura..dgn background gunung kan.. aku de tgk blog ko zura.. kendian..aku pun ajak2 le laki aku... 'meh posing camni bang..aitu i tgk sorg budak ni posing maut berlatarbelakang kan gunung kinabalu..'

tapi kali ni nye trip aku akan stay kat D Izz Homestay tu je..since pergi ramai..so balik nanti..InsyaAllah aku akan bagi review lagi

*pesanan aku..sesapa yg dok KPR tu..manfaatkan masa anda semasa kat situ..aku aitu masuk ptg..kuar awal2 subuh...terdapat kerugian di situ.. tapi malam tak rugi aaaa..sojukkkk

gnelmack posted on 30-10-2013 05:05 PM
gindu eh..sebab gindulah bln depan ku nak repeat g sana..

mmg amik gambar kat area KPR tu a ...

harus le posing maut sehabis daya, ntah bile lagi aku nak merasa stay kt resort gah gitu, aku kan kedekut orangnye .. terbukak ati dok kt situ pun sbb tak tahan godaan cerita geng forumer kat sini jugekkk...

kitorang kaw2 bergambar smp dah tak tau nak posing camner lagi dah...

tak dapat nak cakap betapa excited nye, jakun nye, batak nye aku bile berhadapan dgn view puncak gunung kinabalu yang super mabeles cmtuh... hadoiii rindu KPR....

baru balik dr sabah  minggu lepas..
p sandakan...tp flight delay...tersadai kat apot 11 jam....

yg nak beli frozen seafood tu leh p SAFMA market..tp jgn suruh market tu sendiri packing..
sbb depa  charge RM25..
jalan skit dgn area supermarket yg jual ayam..ada signboard packing service..seafood yg muat utk 5kg..depa charge RM15..

try la makan burger bakar kat Tanjung Aru..sebelah C'Haya Hotel...sedap gak..

Makan kat Tanjung Aru

Ni makan kat gerai banyak2 atas skit dr Pasar Philippine...malam2 p sejukkk...

gnelmack posted on 30-10-2013 05:00 PM
yeee..kena redho jelah dok blok mana pun..jgn risau..ada rezeki ko..ko nampaklah kebesaran ciptaan ...

adoi ni la membuatkn lagi tak sabar2 nak gi sana ni...menghitung hariii...

ciaki posted on 28-10-2013 11:51 AM
ok tq tau .... aku xde nk snorkeling . nak amek gmbr je sbnanye .... tp btol ke soping ole2 murah  ...

aku lupa reply balik pasal harga ni...

aku aitu masuk jameela tu..lepas berpusing2 cari..adooii..rupanya senang je nak cari..kat area sinsuran tu je..

tapi aku tak pasti murah/mahal tu..sebab masa aku g tu..dia diskaun 50%..tapi harga tu masih mahal bila aku bandingkan dgn harga kt pasar malam kg air (depan hotel de galleria yg aku stay tu).

dan aku pun beli brooch serta butang baju melayu tu kat pasar kraftangan tu..sedozen dapatlah rm50 kot aitu..aku tak beli byk..sedozen sedozen je..sebab motif bkn nak shopping kan

*aku tak tanya yg 50% tu adakah harga borong pun camtu ke bagaimana..mungkin ada harga lain..mungkin kawan2 lain boleh komen

saya nak KK on 7-12 Dec..any suggestion nak duduk mana kat Kundasang..mcm nak J residence ..tp kawan taknak plak.So please tell me anothers place yg boleh stay??