CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14509|Reply: 63

Dipukul Suami.. Nak tunggu patah tangan baru nak minta fasakh?

Salam,

kakak saya ada abusive husband.. sikit2 kena pukul.. kena sepak.. muka lebam.. kes yang latest.. husband dia sepak dekat muka, breast, and baling helmet dekat telinga.. dekat telinga ada macam terbelah sikit huhu.. breast ade lebam dia kata tapi weols tak tengok la.. huhu..

kakak cakap, dia dah taknak dekat husband dia..

+++

persoalannya..

apa nak buat ni? huhu.. sebab kalau pergi doktor, kesan abusive tak kronik ie tak parah.. ade le lebam sikit.. and kt telinga tu je la.. sekali tengok macam tak parah.. macam mana nak buat kalau husband abusive, tapi takde kesan2 cedera yang kronik? kakak cakap nak tunggu patah tangan baru nak lapor polis huhu..

tulun2..

Buat je laporan polis..sblom tu g doktor dulu peksa hok yg lebam2 tu...takkan dh parah baru nak report bagai...tu dh buang masa...rasanya kakak tt tu bg alasan banyak sbb syg lg kat husbnd dia..

Kawan akak lebam kat peha kena pukul husbnd buat checking doctor n trs report polis...ok je..husband yg bongok dok suka pukul pompuan!!!  :@

Rate

1

aku xpaham kenape kaum hawa masih setia pade asben yg suka pukul terajang ni..
adakah kerana anak 1 faktor utama??
nak tunggu patah tgn kaki dulu baru nk p report? knape xtunggu kena bakar melecur 80% je dulu?
c'mon la..aku xkawen lagi ..memang aku xpaham situasi org yg berumah tgga..
mmg susah nk bercerai..tapi laki yg baik xkan jadi kn bini pat depa nak terajang bagai..
tunggu ape lgi..p hospital,cakap ke doc kluar kn stekmen nak buat report polis..so doc akan cop..KES POLIS..
pastu bawak stekmen doc tu p balai buat report..
n p mhkamah syariah fail kn cerai..sebab utama mengguna kan kekerasan sehingga mendatang kn kecederaan..

**dah..ko heret je akak ko p balai..xpun ko je p buat report..senang..dah..tutup kes..next!!

Rate

1

buat check up kat hospital, doctor sendiri akan buat laporan dan refer ke polis.. bila da kena debik tu, time tu jek cakap taknak kat laki, da berbaik , nak balik.. sooo kalau nak kakak tu selamat, once kena lagik, cepat cepat terus ke hospital..

Laporan polis dan pemeriksaan doktor kena buat
Suruh kakak ko belajar seni pertahankan diri
Kalau tak nak terajang laki dia balik pun at least dia boleh tepis pukulan laki dia

Tq semua.. so nk kena kluar rumah ke ni? Nnt jadi nusyuz.. weols takut anak tu dpt kt ayah dia huhu

Follow Us
kalau nak selamatkan diri, bukan nusyuz kan.. check le lafaz taklik (sebab lafaz taklik berbeda ikut negeri) , kalau si suami do any harm to the wife dan wife laporkan pada pihak berkuasa maka kalau terbukti, talak jatuhla...

anak below age takkan ke bapak, jarang ada kes dapat ke bapak macam ibu abusive ke, ibu tukar agama ke etc...

anak akan ditanya jugak, nak duduk dengan sapa....

apa punya jantan biol ... breast bukan untuk disepak ... bagi kat aku tau la aku nak buat apa dengan breast tu ...  

burque posted on 4-11-2013 09:25 AM
Laporan polis dan pemeriksaan doktor kena buat
Suruh kakak ko belajar seni pertahankan diri
Kalau  ...

kalo ikut nasihat ini ... sure minggu depan keluarga tt terpaksa buat tahlil ...

Aduhhh..nk tunggu patah tangan baru nak repot polis..sanggup biarkan suami dera fizikal n mental.. :Q
Ohh tidakkk..tt jangan biarkan kakak kena dera macam tu..pujuk kakak untuk buat check up doktor n repot polis..kakak tt kena tau hak dia sebagai sorang isteri..bukan untuk didera macam tu..tak semenggah sungguh laki dia..

pergi doctor..mintak doctor buat medical report..cerita je psal abusive husband..kte nmpk biasa sbb belum patah..tp doctor tahu..dan doctor boleh tulis report dr bukti yg ada..act kalau kena mentally abusive pon boleh report jugak dkt doctor..kalau dia kata benda2 mcm ko patut mati..and etc..lepas tu bawa pergi pejabat agama..

Rate

1

nak tunggu patah tangan baru nak p report ke...tak sayang diri sendiri betol la

gi jumpa Sisters In Islam

kelakar lak pulak..
nak tunggu patah segala baru nak lapor polis..
da terlambat..
sayang tu berpada pada la..
lebih syang kat suami dr diri sdiri ker..
kalau x syang kat diri sdiri..biar je la dia pukul lagik..
x faham aku..hati prempuan ni..misteri sungguh..

Kawan aku ada masalah macam ni..laki dia suka pukul dia walau hanya sebab kecik..Pernah Kawan aku kena pukul hampir nak mampos hanya sebab laki dia found out bini dia ada FB..

Mengadu domba pada Kawan-Kawan dan family pasal laki dia kaki pukul..itu-ini-begitu-begini...Dah berbuih nasihat suruh report polis, pergi mahkamah syariah bagai tapi sampai ke hari ni nan hado..

Bila dah di belasah, laki memujuk...Si bini pun layu nak teratai di tasik madu..Rela di belasah..sedap agaknya?!

Kalau diri sendiri tak ambik tindakan, sayang nak lepaskan, larikan ke Golok pun tetap dia cari laki jugak..Sayang katanya? *bluek*

Rate

1

salam..sori kalau masalah ni xberkaitan..tapi kalau bapa suka pukul anak walaupun masalah kecil,dikira macam mana ye? mak saya betul2 dah xtahan dengan bapa saya.boleh minta fasakh ke x?

tunggu patah tangan... ni masuk game wrestling ke hape? ni real life syg.. x syg diri ke..
xkan nk tunggu tercabut lutot ilang tinge seblah baru nk amek tindakan.. tamo tamo tamo..
aishh,, ngantuk le pulak..

patah tangan itu semua sarcasm je le.. huhu..

sekarang luka dah sembuh.. lebam pun dah surut.. huhu ntah le betul jugak tkkan nak kena tendang lagi sekali baru nk keluar rumah.. tp kalau keluar rumah sekarang takde laporan doktor le pulak.. sebab kecedaraan semua dah hilang..

ke doktor boleh trace kederaan lama ye? huhuhu

TT ni antara tip2 yg aku dptla kan drpd sebuah tv show utk wanita yg kene dera.

1. Pastikan kakak TT ade beritau someone pasal kes die kene dera. dlm kes ni, TT lah saksinye. kalau boleh ramaikn lagi saksi tu. Means mintak kakak TT tu consult sape2 mcm pakar psikiatri ke ape ke.
2. Mintak kakak TT tu simpan diari. Dalam diari tu catatkn bila kene dera, ape buktinye, kalau MC lekat sekali dlm diari tu. Even kalau laki tu mood tak baik ke ape ke, ade ugutan ke, sila catatkn. diari ni boleh jadi bahan bukti kt mahkamah.
3. Kalau kakak TT cedera ade kesan, tangkap gambar. kalau boleh setkan gambar tu yg ade stamp date sekali.  
4. Simpan segala sms ke text dr laki yg berbaur ugutan. Jgn sesekali delete.
5. Lelaki tak mcm perempuan. If he hits you once, he will hit you again.  Pakar rumahtangga menasihatkn kalau dh terkawen ngan laki kaki pukul ni tgglkn je. biarlah die nak menyesal seumur hidup pun.  

ape lg ek? ni jelah yg aku ingat. jadilah perempuan yg bijak jgn ngadap sgt laki tak guna mcm ni

Rate

1

1-ambil gambar kesan lebam walaupun sikit, pastikan ada tarikh dan masa pada gambar, send gambar pada org yg dipercayai, jgn simpan dalam fon.
2-terus buat medical checkup, dapatkan laporan doktor, doktor akan buat laporan walaujpun x teruk, dalam report doktor akan tulis sbb apa lebam/cedera, cerita semuanya kt doktor. pastikan hospital kerajaan, jgn swasta..
3-laporan polis juga perlu buat segera, jgn tggu 2 3 hari baru nk buat.
4-buka surat nikah, ada takliq kn?tgk apa dia tulis?klu mndatangkan mudharat, isteri pergi mngadu, byr RM1/RM10 ikut negeri, boleh jatuh talaq kn?so klu dh rasa x boleh bersama lagi, ambil lah langkah yg perlu untuk berpisah.

Rate

1