CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4561|Reply: 22

Kenapa Makcik2 Tesco Suka Letak Troli Tengah Jalan?

Saya perhati makcek2 pergi tesco ni tak kira bangsa apa atau PATI Java sekalipon suka sengat letak troli tengih jalan, lepastu orangnya emtah kemana, barang kali mamlos dah kot. Dah lah penat nak kena ubah truli yang dah penuh, seret segala makanan yang ada, macam nak bagi makan orang kebulur nak mati dah, Kot ye pun nak tinggal troli, tak boleh ke ubah tenpat selesa sikit? Lainlah manusia ni boleh terbang kak, troli2 pun ada sayap macam burung. Tak yah nak bajet sangat lah kak, duduk rumah goyang kaki lagi bagus.

sebab staff staff bangla malas nak ulang alik duk kutip troli
ingat bangla rajin sgt ke?

makcik2 anne anney dan ahsoo ahsoo pun malas nak pi hantar troli ke bay....jaoooohhh

AbukRokok posted on 11-11-2013 09:40 PM
sebab staff staff bangla malas nak ulang alik duk kutip troli
ingat bangla rajin sgt ke?

Malaihnya orang malaysia ini, lain kali parking kereta dalam tesco teruslah, dah malas sangat nak hantar troli kan. Anak bukan main 5 duk hangkut masuk tesco, sorang pun tak reti nak letak troli betul2.

Dah la letak troli merata.... kalau tgh beli barang tiba2 jumpa jiran sebelah rumah kat tesco, borak mcm 10 tahun x jumpa.... kalau boraknye tu x menghalang laluan org xpe jugak. Ni tgh2 lalauan org sempat lagi bermesyuarat tingkap. haish boleh menimbulkan rasa marah ni....

aliff09 posted on 12-11-2013 12:06 AM
Dah la letak troli merata.... kalau tgh beli barang tiba2 jumpa jiran sebelah rumah kat tesco, borak ...

Itulah isunya kak, makcik2 ni memang takde tempat lain ke nak borak, dah lah nyusahkan orang, moga-moga makcik ini di timpa kecelakaan lagi bagus. Lain kali dah authentic sangat nak borak, pergi pasar malam atau uptown je lah, situ kau nak hogging joget atau tonggek tengah2 jalan pun, silakan lah.

BurningTimes posted on 11-11-2013 11:11 PM
Itulah isunya kak, makcik2 ni memang takde tempat lain ke nak borak, dah lah nyusahkan orang, moga ...

paham hang punya masalah... tapi tak payah la sampai minta orang ditimpa kecelakaan pulak.... doakan dia supaya terbuka hati nak letak semula troli ditempat yg sepatutnya kan lagi bagus....

*bro punya signature mmg terbaik...
Last edited by ryo_takahashi1 on 12-11-2013 09:24 AM

Follow Us
dah lama dah tak gi shopping kat tesco nie..

mcm pemalas betol la manusia mcm ni
pi letak kat celah2 keta... masa shopping pon sama.. tgh2 jalan.. org nak lalu kena alih troli dia.. pastu pandang je..

lagi 1 tabiat tolak troli mcm F1
mcm nak langgar org...

buruk perangai!

gila la tt ni..nak kondem org agak2 la..suruh mampus pastu kebuluq..kiranya ang sama la penuh makanan dlm troli kebuluq sepuluh thn x mkn hahahhaha..jgn marah gurau2 ja

kaya urban pun gi tecso? gi la cold storage ke, isetan ke, atau paling koman parkson. nak koman lagi kedai runcit sogo. kat sana baru la setanding urban macam uols. semua behave dan sangat berhemah. apa barang bersesak dengan pati kat tesco nun

masalah troli dicelahan car park ni mmg sangat menyakitkan hati...lagi sakit hati kalau troli tu bergolek2 sampai tengah2 parking lot..ko kene turun kereta..tolak sikit troli tu..baru masukkan kereta...mmg berbakul2 la cercaan diterima..

tapi parking troli tengah2 lane..kadang2 pun aku ade buat jugak tp sekarang dah tak buat sejak2 ada anak..anak tu duduk atas troli..gile kooo nk tinggal troli merata2..buatnya org culik anak aku
harap2 lepas ni pon jadik habit la tak tinggal troli tengah2 lane tu..maaf lah kalau saya pernah mengganggu laluan acik2 semua

troli letak kt parking lot neh blakang kete orang kalo tersinggung kete orang kuat dah calar kete orang..

manusia camneh mmg akal letak kt buku lali..bukan jauh sgt pun tmpt kumpul troli tuh... tp sbb malas nak tolak smpn kan?? dah loading barang masok kete.. tolak troli ke blakang kete orang len.. indahnya pangai rakyat muleysia..

time suping ilek je park troli kt tgh2 lorong.. mcm tak skolah punya orang.. pstu gegeh letak troli hadang orang len nak amek kicap sadin dan tenuk tin kt rak.. kita dah dtg dekat dia boleh buat bangang.. trus mmbelek kicap jalen konon nak tgk ingrediants.. urban sgt hokeh.. tp pangai cam sakai batak...

owang camneh patot di banned aje dari masok hypermarket.. menyusahkan

Rate

1

teman slalu letak kt tgh2 tiang between parking tu je...dah tu, kete lain nk masuk parking tunggu teman kluor..sian le melambat2kan

Ramai kan mempunyai masalah dengan golongan macamni, entah apa yang malaih sangat nak hantar troli, akak kalau deorang letak tempat yang betul2 sesuai atau selesa tak kisahlah sebab tak nyusahkan orang, ini duk hogging parking mereta tempat. Mungkin die berpikiran tokey tesco akan mengusung simpan troli kot.

kenapa ahkak punya tesco troli free kah
tesco saya kat sin ibayor 5 kupang celah beda troli tu baru dapat bawak troli

sesaper yg ada snap gambo ....silalah tepek sini...kredit diberi....aku pun pernah gak snap gambor makhluk2 yg terang2 dok bior je troli tu balakang kete ...

pernah sekali dia pi landing troli kat belakang kete aku,,,aku ada kat dlm tunggu mem aku....apo laie...aku Hon 2X terperanjat beruk makcik tu....dan dengan segan silunyer terrus tolak troli tu kat tempat lain....tp masih kat blakang kete org lain ,,,,

sekali tu plak dr jauh ada yg letak troli sebelah kete 2 belah dr kete aku...aku tekan alarm la....haaa ko menjerit kete tu dan budak tu mcm panik je...

alu sokong troli yg letak duit tu...perkenalkan balik....so mmg berhemah la memasing sbb gigih nak amik balik duit syiling tu kan...

siputsedut posted on 15-11-2013 08:37 AM
masalah troli dicelahan car park ni mmg sangat menyakitkan hati...lagi sakit hati kalau troli tu ber ...

kennn...

so far aku masih mengekalkan keberhemahan aku dgn letak troli balik kat tempat dia....akan cuba kekalkannya sampai biler2.....sbb takmo org len maki hamun kat siri kita,,,

Comments

tenkiyuuu..  Post time 18-11-2013 10:11 AM

ni sebab mentaliti kita yang ada orang akan buat itu job, sama macam makan kat mekdi.

buat apa bersihkan, nanti pekerja mekdi takde kerja pulak.

yang ni pun sama

buat apa tolak, nanti bangla xde kerja plak.

alepmama posted on 15-11-2013 05:08 PM
kenapa ahkak punya tesco troli free kah
tesco saya kat sin ibayor 5 kupang celah beda troli tu baru ...

Tesco kat mana tu kak? sini free jah troli, makcik2 tesco ni nak hogging usung bawak rumah pun boleh.

12Next
Return to list New