CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 44599|Reply: 87

Manusia bersayap, mitos atau realiti?

Apa yg aku tahu tentang manusia bersayap ni, sebenarnya pernah wujud sebelum kewujudan jin lagik. asalnya makhluk ni sama macam manusia biasa, cuma keistimewaan dia, Allah berikan sayap untuk terbang dan berbulu serata badan. Tapi disebabkan kesilapan manusia2 sayap ni akibat melakukan maksiat dan banyak lagi benda2 yg Allah benci, diorang sume kena laknat.

Sejak kena laknat tulah manusia bersayap jadi makhluk halus (yg tak nampak oleh mata kasar) tak boleh membiak atau ada zuriat, hidup pulak sampai berjuta2 tahun dan sebahagian daripada populasi manusia bersayap ni dibinasakan Allah hingga cuma tinggal kurang 1000 manusia bersayap dan yg masih hidup pulak kini sengsara akibat kesunyian di alam mureka.

Manusia bersayap pun ade musuh dari puak2 tersendiri. yg ni aku tak pasti sgt apa maksudnya. puak dari golongan makhluk lain ke atau dari puak2 sesama makhluk diorang sendiri aku tak tahu. agama diorang pulak agama monoteisme. Bukan agama islam. mungkin tu agama kuno diorang sebelum diorang kena laknat dulu TAPI tetap sembah Allah cuma ajarannya lain sikit kot. ntah la. tapi tetap percaya pada Tuhan yang satu.

cara nak tengok manusia bersayap kena baca surah al-kautsar sbnyak 1000 kali sebelum tido. lepas tido diorang akan menjelma dalam mimpi. bukan dalam rupa buruk macam jin, tapi mungkin dalam rupa serupa macam manusia cuma fizikalnya lain sikit. aku tak pernah amalkan tapi itu yg aku tahu pasal nih.

apa yg aku tahu lagi, manusia bersayap ni tak suka orang yg sombong. contohnya macam perubat islam yg bengis dan sombong yang cuba nak keluarkan dia dalam badan manusia yg dia masuk secara kasar dan memaksa, dia xkan layan.

lagi satu, Al-Hin ni boleh masuk dalam tubuh manusia macam jin. tapi peliknya al-hin tak boleh di-scan melalui kaedah islam kat bahagian mana makhluk ni menetap dalam badan manusia samada kat bahagian kaki, kepala atau tempat lain2nya dan peliknya lagik makhluk ni semacam kebal dgn ayat2 alquran. mungkin ke ayat2 al-quran cuma mujarab pada makhluk2 macam jin dan syaitan dan mungkin ke disebabkan Al-Hin tu adalah manusia macam kita cuma spesis lain, maka diorang kebal dan tidak disuratkan dalam al-quran atau mana2 hadis?

kenapa manusia bersayap nih takde tersurat dalam al-quran dan kenapa mereka kebal. betul ke wujud atau cuma mitos jer? betul ke watak2 manusia bersayap dalam filem2 orang barat tu ade kaitan dengan Al-Hin(manusia bersayap)? aku betul2 tertarik dengan cerita manusia bersayap ni dan betul2 nak tahu. ade sesape yg boleh terangkan?

gambar hiasan jer

Single Polls, Total 174 Users voted
6.90% (12)
11.49% (20)
15.52% (27)
64.94% (113)
1.15% (2)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

sama macam kewujudan orang bunian..dalam quran ada sebut ke pasal bunian?? Tapi kalau tanya orng kampung taun sekitar  1900- hujung 50 an dulu orng bunian ni kerap jugak memunculkan diri di alam manusia..

aku rasa tak wujud...

Mat saleh punya manusia bersayap tu bagi mereka malaikat....

adakah TT me'refer' kisah pengamal perubatan islam yg cuba merawat seorang budak yg terkena 'penyakit' aneh di mana budak tu rupanya telah berkawan dgn sejenis makhluk yg ntah hape aku pun tak tau namanyee.....

timahterung posted on 7-1-2014 07:12 PM
sama macam kewujudan orang bunian..dalam quran ada sebut ke pasal bunian?? Tapi kalau tanya orng kam ...

Tu ar.. aku rasa byk lg perkara2 misteri yg tak diceritakan dlm hadis ataupun al quran dan dirahsiakan allah supaya manusia sendiri yg meneroka semuanya.

Follow Us
alphawolf posted on 8-1-2014 08:00 AM
Mat saleh punya manusia bersayap tu bagi mereka malaikat....

Mat salley ni bijak. Kadang2 watak tu semua diorang reka sendiri melalui imaginasi sendiri. Tp mungkin kebetulan,rekaan tu sbrnya betul2 wujud

Yustan posted on 8-1-2014 02:44 PM
adakah TT me'refer' kisah pengamal perubatan islam yg cuba merawat seorang budak yg terkena 'penyaki ...

A'ah yg tu la. Aku pun pelik baca cerita tu sbb terlebih luarbiasa sgt untuk diterima sbgai realiti. Lagipun aku jenis suka perkara2 misteri, prasejarah, unik, luarbiasa. Pernah sekali aku kaji sendiri pasal manusia purba asal usul manusia yg  kononnya dari monyet kemudian berevolusi jdi manusia. Dalam satu hari tu habis 6 jam tak henti aku tulis dan tranlatekan dlm bhse melayu. Pastu mnusia myostatin yg dilahirkan berotot akibat genetic mutation. Pastu pasal haiwan hybrid spesis lain kawin dgn spesis lain. Well maklum la, aku dlu xminat pegi skolah. Skrg pandai2 la aku cari sendiri dlm tenet.. shiet, Mula dah aku melalut macam la korang nak dengo

ko baru sudah tonton DVD ker?

menarik.. ade info lain?

now EVERYONE CAN FLY ...... (AirAsi**) .. hihih

flight of icarus - iron maiden

haih..bila ak da settle bc novel ramlee awang murshid, kes pengamal perubatan ni yg berubat budak kna msuk bgsa ni pn keluar..trus ak terpikir, eh sama pulak mcm dalam novel tu..psl boleh terbang.. bangsa polip namanya.. ishh

misssayuri posted on 10-1-2014 07:48 PM
haih..bila ak da settle bc novel ramlee awang murshid, kes pengamal perubatan ni yg berubat budak kn ...

aku baca pun dah agak
ehh

ni sedutan dari cerita laksamana sunan
hahahaha

mmg sama

Yustan posted on 8-1-2014 02:44 PM
adakah TT me'refer' kisah pengamal perubatan islam yg cuba merawat seorang budak yg terkena 'penyaki ...

ni kes yg suka tgk bulan penuh tu ke?
kenapa aku rasa cam pernah baca je

leenaz posted on 10-1-2014 11:05 PM
aku baca pun dah agak
ehh

hohoh..tau xpee..bes ape buku2 tu.. haih ak igt kot name spesis2 tu.. lgpun biasa penulis ni die ad bt kjian dlu kot sblm create novel..huhii

i believe i can fly i believe i can touch the sky

misssayuri posted on 10-1-2014 11:30 PM
hohoh..tau xpee..bes ape buku2 tu.. haih ak igt kot name spesis2 tu.. lgpun biasa penulis ni die a ...

dia pun baca buku hamka pasal bangsa sebelum kejadian manusia

bangsa polip?

leenaz posted on 11-1-2014 04:16 PM
dia pun baca buku hamka pasal bangsa sebelum kejadian manusia

uits..nk kna search ni.. suke ak bace2 ni..hahah