CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nanacinta

suami/isteri/tunang/kekasih dari negeri lain...

Sy x kwen lg.hehe tp mcm x teringn nak cri org senegri..huhu

Tp skg duk ngri lain..bila ada yg nak kenal rapat memang terniang2 suara mak yg x nak kita kwen dgn org ngri lain..katanya susah nak blek.huhu.

Tp kita x minat org ngri sndri.:Q

QziraH posted on 10-2-2014 02:37 AM
Sy x kwen lg.hehe tp mcm x teringn nak cri org senegri..huhu

Tp skg duk ngri lain..bila ada yg na ...

cari la orang yang qzirah minat...kita kahwin untuk seumur hidup kan...semoga qzirah mendapat jodoh yang baik...

me selangor..
husband org kedah..
aman2 aja stakat ni..anak pun dah 2..
alhamdulillah...

izlla posted on 10-2-2014 04:28 PM
me selangor..
husband org kedah..
aman2 aja stakat ni..anak pun dah 2..

Alhamdulillah @izlla ...semoga berpanjangan ke akhir hayat...bertemu di selangor ke? ade ape2 perbezaan x?

nanacinta posted on 10-2-2014 04:30 PM
Alhamdulillah @izlla ...semoga berpanjangan ke akhir hayat...bertemu di selangor ke? ade ape2 perb ...

Aaminn..tkasih @nanacinta ..xde perbezaan sgt dn blh dikatakan kami byk persamaan sbnrnya..
suami jenis xbyk songeh..dan me pun xde byk karenah..so mcm tulah...
manusia mmglah xperfect..ada kurang situ sana sikit tu biasalah..yg pnting kita blh menerima kelebihan dan kekurangan masing2..
gaduh2 manja tu slalu je..sedangkan lidah lg tergigit..hihihi
-husband senior kita dulu masa study kat utara..kenal gitu2 je..tp lps beberapa thn br berkenalan rapat..start dr situ kami berhubungan..

sy kawen dgn org senegeri. senangnya- bila ada anak2 la. sebab PJJ dgn suami. bila nak beranak, nak tolong tgk2 kan anak, mmg perlukan bantuan dari ahli2 keluarga tatkala suami takde/gi operasi. tentera kalau under operasi jangan haraple boleh balik wp bersalin. tak kuasalah sy nak jadi superwoman-serba serbi buat sendiri, bukannya ada PIALA pun.
pun senang jugak masa hari raya aidilfitri & hari raya haji sebab tak terlibat dgn jem.
tak minat sy nak duk lama2 dlm kete sebab jem.
pun jarang ambik sebelum hari raya. ambik yang company bagi ajek-half day afternoon. pun jarang cuti raya lama2. koman2 pun seminggu raya ajek.

kitaorg le selalu anak menantu yang selalu ada kalau keluarga sendiri or mertua ada kenduri kendara.
masa baru2 kawen, boring gak sebab perlukan masa bersama laki. nak tgk wayang pun susah.
tapi, bila ada 2 anak,hadiri kenduri kawen le aktiviti mingguan yg best sebab makan dah FREE dah. pastu dah penuhi syarat bawak anak2 keluar jln2. saya mmg jenis suka keluar. takdenya nak duk umah.boring ahh..

kekadang, saya pulak tanya suami, minggu ni, kita takde jemputan kenduri ke?

Last edited by Hana on 10-2-2014 08:44 PM

Rate

1

Follow Us
saya suka ajer kalau dpt biras jauh2 nie cumanya kalau dah tahu dok jauh2 perlukan pihak rombongan bermlm kat homestay/hotel, jangan ambik hari kawen minggu tgh bulan boleh tak?
lagi bagus kalau hari kawen tu, minggu dpt gaji. super duper best.

Hana posted on 10-2-2014 09:37 PM
saya suka ajer kalau dpt biras jauh2 nie cumanya kalau dah tahu dok jauh2 perlukan pihak rombongan b ...

huhu...seronok yer hana...tapi banyaknya kenduri sedara hana...

nanacinta posted on 10-2-2014 10:18 PM
huhu...seronok yer hana...tapi banyaknya kenduri sedara hana...

belah suami la. sebab keluarganya besar.

saya penah sekali stuck jem masa hari raya ke-2 kat jln tg karang-sabak bernam sebab nak menuju bagan dato,perak. lawat sedara2 belah suami.
uihh..seksanya..  jumpa petrol stesen tu mcm jumpa emas. suka hati sgt2.
itu tahun 2012 kalao tak salah. sy tgh pregnant pulak tu. uihh..seksa..seksa.
lepas tu seriklah nak gi memana hari raya ke-2. kalau nak balik perak pun hari raya ke-3. baru ok.

tak dapat nak bayangkan kalau kena harungi jem tiap2 tahun. ofismates yg kg kat pantai timur, jemnya lagi lama.
saya rasa, kalau menuju ke kampung sendiri, takde apa la kot.
kalau menuju ke kampung mertua? lebih2 lagi kalau diri tu bukan menantu pilihan.

nanacinta posted on 9-2-2014 10:37 PM
lime tak teringin ke mengenal negeri orang...bersaudara dengan orang jauh...

kalau nak kenal negeri lain, any time je boleh travel dgn husband discover walaupun husband bukan dari negeri lain per. plus negeri lain pun ade sedara2. even kalau husband asal negeri lain tapi memang menetap di KL tu kira boleh get to know negeri lain jugak. sebab tu i kata tak kisah asal mana.. asalkan menetap permanently tu di KL. sebab i family oriented... so kalau close family jauh, mertua jauh i tak gemar.

aku bernsb baik dpt suami yg negeri yg smpi hya 2 jam je perjlnan...
lbh 2 jam aku mual...fenin2...pitam

fifie_olin posted on 11-2-2014 03:24 PM
aku bernsb baik dpt suami yg negeri yg smpi hya 2 jam je perjlnan...
lbh 2 jam aku mual...fenin2... ...

tu la. lebih2 lagi kalau kita time mengandung kan? uihhh.... lagi le double boleh pening. pastu pergi pulak umah belah suami. double triple boleh pening.

Hana posted on 11-2-2014 01:28 PM
tu la. lebih2 lagi kalau kita time mengandung kan? uihhh.... lagi le double boleh pening. pastu pe ...

mesti ko jrg blk kg laki ko kan...
dulu pon aku cam tu...tp skg dh insappp
sian suami ku...amponn abg

fifie_olin posted on 11-2-2014 03:30 PM
mesti ko jrg blk kg laki ko kan...
dulu pon aku cam tu...tp skg dh insappp
sian suami ku...am ...

loh..aku kawen senegeri lah.. mertua ada kat sini ajek.
yg jarang balik tu lawat nenek.. pak2/mak2 sedara yang ramai.

me too kawen org senegeri..johor gitu..dulu x penah pk pun nk org mana..tp da yg dtg curi hati kita tu org negeri kita jugak..so kawen la kiter..jarak kg me n kg hubby x smpai sejam pun..tp weols stay n keje selangor..selalu balik kg..sebulan sekali paling kurang kecuali kalau sibuk sgt..setiap kali balik mesti gi 2-2 belah..time raya pun pegi 2-2 belah..ok jekla (walaupun kadang2 tu termakan hati jugak sbb byk lebih kt kg hubby..)..aman2 gitu konsepnya..

betul la tt..abg iols n adik laki iols pun kawen ngan org kelate..apa ntah yg bestnya..

jgn mara..gurau jek..asalkan diorang bahagia...

Rate

1

amal12bh posted on 13-2-2014 01:56 PM
me too kawen org senegeri..johor gitu..dulu x penah pk pun nk org mana..tp da yg dtg curi hati kita  ...

oh kawin senegeri yer...huhu...senangla nak balik kampung....adik dan abang amal jumpa dimana pasangan mereka? di johor ke?

nanacinta posted on 13-2-2014 01:58 PM
oh kawin senegeri yer...huhu...senangla nak balik kampung....adik dan abang amal jumpa dimana pasa ...

mmg senang..ekceli hubby kite la yg mmg nk cari org senegeri..senang utk dia balik kg katanya..kite ok jek..

xla..adik-beradik kite yg laki semuanya baik2..x main kapel2..2-2 kenal pasangan masa tgh belajar kt negara areb..abg kenal tru chatting..jumpa pun sekali dua time balik cuti sem..(kakak ipar belajar kt mesia)..yg adik pulak kawen ngan coursemate dia..bila hati da berkenan terus nk serius..mak dtg kelantan sekali utk merisik/tunang..kali kedua dtg kawenkan terus..sama kes utk 2-2 tu..sonang..

amal12bh posted on 13-2-2014 02:09 PM
mmg senang..ekceli hubby kite la yg mmg nk cari org senegeri..senang utk dia balik kg katanya..kit ...

Alhamdulillah...semoga keluarga amal kekal berbahagia...

nanacinta posted on 13-2-2014 02:11 PM
Alhamdulillah...semoga keluarga amal kekal berbahagia...

amin...kita pun doakan sis nana bahagia..

amal12bh posted on 13-2-2014 02:09 PM
mmg senang..ekceli hubby kite la yg mmg nk cari org senegeri..senang utk dia balik kg katanya..kit ...

sama le dgn suami kita. dia yang beriya2 cari org senegeri. dia malas nak drive jauh2 on term "balik kampung". pergi sekali sekala time raya takpe.
dia ada a few kawan perempuan. tapi, dia biasa2 ajek. kalau suami kita takde prinsip mcm tu, sure kita masih andartua lagi.
yela, dah tak ramai lelaki bujang keje pegawai pada usia 30thn. semua dah jadi laki orang daa...  zaman univerisity lagi org2 perempuan dah chop jadi bf/pakwe.