CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hyie

Iols DIFITNAH terlibat kes pecah ofis…sedeyyy

Dulu pon aku penah keje ngan cine.. Tapi aku time keje mmg aku buat sungguh2.. Sampaikan company aku penah mintak aku bank in duit beribu.. Mase tgh amik no. Aku sempat lg blk opis wat keje.. Boss aku tanye mane itu resit bank sambil marah2 takut aku songlap duit company.. Aku pon cakap.. Belum bank in lg laa.. U tgk ini no. Q panjang woo.. Tggu lame2 ape mau bikin.. Wa blk buat keje dulu laa.. Nnt wa pegi blk itu bank.. Terkedu boss cine tu.. Sampai laa die jadikan aku anak angkat die.. Hehe

Dewa19XKangen posted on 22-2-2014 09:29 PM
jadi rumit dari kes curi xpasal2 melalut ke offer letter..

haha tu la. Tapi fyi, aku dapat rasakan diorang ada plan nak terminatekan aku BESERTA PAMPASAN. Si M ada sebut pasal saguhati/pampasan hari tu...dan aku YAKIN 200% yang M dah rekod perbualan kami masa Q&A pakai henpon dia, dan fwd kepada bos kami kat OZ. Plus si M mesti dah citer itu ini pasal aku kat bos...tengok, aku pon dah mula fikir bukan2 , tapi since aku dah masak ngan trick diorang, aku dapat rasa bos aku 60% fikir aku ni terlibat sama dalam kes ni...well, M kan kuat drama! Enough said.

ajis_kg posted on 22-2-2014 10:24 PM
Dulu pon aku penah keje ngan cine.. Tapi aku time keje mmg aku buat sungguh2.. Sampaikan company aku ...

Good for you! Kalau bab2 duit ni, aku tak kuasa nak amik tau, setakat ni pegang petty cash dalam 500 sebulan untuk bayar itu ini. Dan bebaru ni, staf akauntan tu dah claim duit parking dia, so dah tinggal 72 sen je pon Dan obviously diorang taknak bagi aku pegang duit lagi, takut aku rembat ler tu. Macam aku hadap sangat...kompeni ni family bisnes, duit semua diorang yang pegang. Aku bank in cek je, ngan buat payrol tetiap bulan.

alieyrina posted on 22-2-2014 06:54 PM
Aku keja dgn 80%  cina jugak..kalau boleh depa memg x mau bg ang maju pun..depan ang pun kdg baik..t ...

yes, memang diorang report terus kat bos. Takde masalah pon. Bos aku sangat memahami, kalau ada salah dia akan panggil masuk bilik dia dan slow talk je. Tak pernah marah2 aku. Dia tau aku berjiwa sensitip

Minami2013 posted on 22-2-2014 08:47 PM
Be strong... Yang penting pandangan bos u kat u... Kalo bos u pun ade ciri2 suspect u involved, be p ...

Thanx Minami! Ya, aku dapat rasakan bos aku syak aku, cuma takde bukti je. Dan memang takkan jumpa bukti la sebab memang aku tak terlibat langsung. Minah M tu je yang over, seboleh2 nak korek semua pasal aku, orang punya personal life pon dia sibuk nak tau, kepochi betul Tunggu masa je aku nak tampar muka dia depan semua orang...

KumbangPolkaDot posted on 22-2-2014 06:14 PM
kesian nya ko..nampak sangat si M tu pandang rendah ngan ko

Semua staf kat opis aku berumur 45 tahun dan ke atas, taraf makcik2 nenek2 atuk orang dah. Aku je yang sweet 20an Kadang2 aku rasa boring jugak sebab takde membe nak berborak pasal hal2 orang muda. Diorang selalu citer pasal benda2 yang outdated, aku rasa macam balik ke zaman batu pulak.

Lagi satu, orang tua ni bersifat diktator. Suka memerintah, yang muda mesti patuh ngan yang lebih tua. Tapi dalam konsep pekerjaan, benda ni takleh digunapakai sangat sebab semua orang ada kerja masing2, ikut deparment dan sebagainya.

Disebabkan aku ni yang paling muda, mungkin ada sikit perasaan ego dalam diri dia.

Follow Us
imthegirl posted on 22-2-2014 06:17 PM
Macam mana si M tu boleh tuduh you? Apa reason dia nak tuduh tuduh tu?

Aku pun tak pasti dan malas nak tanya dia.

Kalau ikut andaian aku:

1. Pencuri tu macam Melayu/mamak/muslim, dan aku pun Melayu/Muslim tapi bukan mamak yer....ala2 ikut bangsa gitu. Boleh? Sangat fail dia punya kebarangkalian

2. Masa kejadian tu, aku bercuti selama 2 hari. So dia bajet aku dah plan awal2 amik cuti, tolong cover line ke apa. Diorang tau aku boleh access CCTV, tapi masalahnya aku tak ingat pon apa web address untuk cek CCTV tu. Balik kampung hari tu pun aku tak bawak laptop.

3. Pencuri tu hampir menyerupai runner yang kadang2 keluar masuk opis kami. Dan ada sorang runner tu pernah tumpang tandas kami kat belah dalam opis. Aku selamba je la bagi masuk, kang orang tu tercirit kat situ sape susah? So, dalam CCTV menunjukkan pencuri tu dah tau selok-belok dalam ofis kami. Ada kebarangkalian runner2 ni dah aim lama. Aku rapat dengan runner2 yang selalu datang, biasala, takkan nak menyombong pulak kan? Aku baru berborak sikit ngan diorang, dahhhh bising. Tah pape...

4. Hari Rabu, iaitu hari aku masuk kerja balik pas cuti, tingkah laku aku nampak lain dari kebiasaan, katanya. Padehal aku ngantuk giler sebab takleh tido malam sebelumnya dalam bas. So aku ignore je la diorang, takda sapa "Hi", "Bye" etc...aku pun tak perasan semua tu. Lagipun, bila pas cuti, aku rasa blur2 masa nak buat kerja. Tetiba bertimbun atas meja. So kene la cek satu2. At the same time, aku ada rasa sedikit trauma dengan kejadian kecurian tu walaupun aku takde kat situ semasa kejadian berlaku.

Ni andaian aku saja...

ninja boy posted on 22-2-2014 06:15 PM
baik repot polis le, dan tunjukkan bukti kamu di mana, saksi kamu berada di mana semasa kejadian. ca ...
Ok, ada juga terfikir. Tapi aku tak berapa jelas untuk beberapa perkara:

1. Aku tak berapa pasti sama ada tindakan buat repot polis untuk sekadar maklumkan aku berada di mana pada tarikh sekian sekian, dan aku tak terlibat dengan kes sekian sekian, adalah wajar dan munasabah di mata pihak polis.

2. Kita boleh suka2 buat repot polis ke? Maksudnya untuk tujuan pertahanan diri saja, sebab aku dah dituduh secara tak rasmi, so aku nak buktikan yang aku tak bersalah, aku buat repot polis dengan menceritakan perihal sebenar secara details.

Bab nak singkirkan aku tu memang 50/50 sekarang ni Cuma tak cukup bukti je. Sampai kiamat pon takkan jumpa All the best je lah...
Last edited by hyie on 23-2-2014 12:10 AM

Innrukia posted on 22-2-2014 05:18 PM
1/2. Bila ada kes yg suspeknya adalah pekerja sendiri, company kena la ikut cara yg betul sebelum te ...

Kiah! Thanx for the info

Lagi satu nak tanya, kalau kita suka2 pegi buat repot polis untuk pertahankan diri ini tak bersalah, boleh tak? Sebab nanti polis mesti tanya, nape tetiba nak buat report lak?

Kalau boleh, esok gak aku nak gi merempit ke balai. Wah, tetiba rasa cam selamat sikit

Pastu, kalau kita repot kat Pejabat Buruh, dan diorang berjaya saman kompeni tu, kita kena bayar diorang tak? Sebagai contoh, 30% daripada jumlah pampasan.

AdamBillionaire posted on 22-2-2014 04:54 PM
bincang dgn ur upper boss..

sebab boss yang bijak takkan dengar satu pihak sahaja...

Big boss sekarang kat OZ. Setakat ni dia langsung tak tanya apa2 kat aku. Paham sangat la kan...selalu kalau hal2 kerja, cepat je dia tanya. Kali ni diam seribu bahasa. Yang tak bestnya, kat opis tu, langsung takde sapa2 nak bekap aku. Aku takde geng. So terpaksa la hadap sorang2

Mujurlah ada kawan2 porem cari yang sudi share info dan mendengar masalah ini. Thanx uolsssssssss semuaaa

x salah xyah takutla... repot kt pejabat buruh klu teraniaya... good luck tt..

hyie posted on 23-2-2014 12:14 AM
Kiah! Thanx for the info

Lagi satu nak tanya, kalau kita suka2 pegi buat repot polis  ...

Boleh aja kalau  nak p buat report sebagai tindakan pertahankan diri...
Dan masukkan skali nama M tu kalau hang nak. Kalau boleh simpan segala detail cth ticket bas, etc

Labour office @ industrial court tu jabatan kerajaan,, so takder nya depa nak request suh hang bayar apa2.
Depa ni lebih pada orang tengah bg pekerja & majikan bila berlaku konflik. Cth mcm kes ni, hang claim teraniaya, sbb disuspek terlibat dlm kes jenayah & kemungkinan besar akan kena constructive dismissal. Apapun depa akan investigate detail hang & company hang......

kesian kt u hyie.. tiket2 bas simpan.. bukti2 masa jaga mak tu pun simpn..
nk 'bang' si M tu.. u kena sedia n igt betul2 semua.. naper xsmash sedas dua.. biar lepas ni dia tak berani pakai main tuduh tanpa usul periksa..  sesetengah cina kalo kita diam.. dia igt kita senang dibuli..
cuba menjawab sedas dua..

PulutDereyan posted on 23-2-2014 11:45 AM
nk 'bang' si M tu.. u ke ...

harap pulis siasat cepat kes ni.. kalo tak ramai staff situ yg sibuk jd hakim..

PulutDereyan posted on 23-2-2014 11:45 AM
nk 'bang' si M tu.. u ke ...

Thanks Pulut Tiket bas pada staf HR kami, haritu dia mintak untuk simpan, just in case apa2 berlaku. Takpela, kalau hilang dia la bertanggungjawab. So far staf lain ok je, cuma sorang tu je la...

clarizsa posted on 23-2-2014 03:09 AM
x salah xyah takutla... repot kt pejabat buruh klu teraniaya... good luck tt..

Thanx uols Aku ok je, cuma rasa tak best la bila dituduh, pegi kerja pon rasa lain sebab gerak geri asik diperhati. Pastu mulut mengumpat, padehal berdiri kat sebelah je.

Ala tt...tak ke mana pun kalau dia nak ambik tindakan. Langsung takde bukti kan? Tt plak byk bukti. Jeles dgn tt la tu. Tt layan je drama korea tu drpd layan m tu..takde faedah

mamak ni mmg jahat...kurang ajar betul mamak 786 ni!

ekceli tt dlm kes ni laki ke pompuan??
nothing personal.. tertanya2 jek..

aku pun selama ni ingatkan TT pompuan

btw masa diorg tuduh2 ko tu, xkan sume benda jawab sambil lewa jek. gertak2 la siket, ckp tuduh sembarangan nanti kena kat korang balik ke, ingat x berani ke nak report kat pejabat buruh, etc.