CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: downiey

Misteri "Kucing" rumah aku

Tp mungkin la jgak musang atau Kucing kot. Sebab belakang umah aku ni hutan..dulu kat depan hutan tu Ada org India buat McM tempat Semayang diorg tp kecik je..masa dia buat tempt smyang tu lg la seram..tup2 tempat Semayang tu pon dah tak ada Sekarang ni..

chinta89 posted on 9-3-2014 10:38 AM
besar beno katak sampai bunyi kuat gtu

Aku nak sedapkan hati aku je.... kuikuikui

downiey posted on 9-3-2014 10:52 AM
Tak berani nak jengok kat tingkat sebabnya aku ni memg jenis penakot..Kalau jengok yg keluar Kucin ...

Aku nih adik Detektive Conan sebenarnya... kehkehkehkeh

Syumaimah posted on 9-3-2014 12:01 PM
Aku nak sedapkan hati aku je.... kuikuikui

smlam tiba2 member rmh bgtau kat flat sebelah ade pocong kacau2 flat tu... terus ak tdo smlam terang benderang bilik... huhuhuhuhu..nk sedapkan ati pocong x dtgbilik terang2

chinta89 posted on 9-3-2014 03:44 PM
smlam tiba2 member rmh bgtau kat flat sebelah ade pocong kacau2 flat tu... terus ak tdo smlam tera ...

Pocong????.... ngeeeee seramnya...

Terang terang antu x dak kot.. hehe

aku masa duk umah lama dlu kan selalu bau kapur barus kat dapur umah aku... tapi x de la hari hari... semerbak bau dia.. aku call mak aku n citer pasal bau kapur barus tu... mak aku cakap klu bau kapur barus tu tandanya ada pocong le tu...

wallahualam

Syumaimah posted on 9-3-2014 03:48 PM
Pocong????.... ngeeeee seramnya...

Terang terang antu x dak kot.. hehe

ak dh nebes sb kat kepala tdo aku btl2 tingkap.. tp kwn aku ckp mne boley pocong nak lompat2 gtu sb takde beranda rmh (rmh flat dan bilik aku takde beranda, so imagine la hehehe) n member2 yg kena kaco bangunan flat sebelah tu, selalu diorg nampak mende tu lompat2 mse duk kat dapur (dapur diorg laluan beranda tmpat org lalu lalang). so aku syak bukan pocong btl, ntah2 ade manusia yg sje wat onar, ambik kesempatan di atas citer2 yg kate ade hantu..

tapi, bila ak baca ko ckp bau kapur barus, tandanya ade pocong... terkujat plk! ye ke petanda gtu??ak selalu jer bau kapur barus. tp sebab jiran sebelah 'kuat' bomoh2.. balikopis byk btol la tabur garam kasar n lada hitam.. siap bau kemenyan..

flat i byk kucing.. setakat ni xde kucing yg skeri lagi eheheheh

Follow Us
cikterbang posted on 8-3-2014 03:35 PM
huhu kalau kate bunyi ni, masa aku sekolah tu, aku selalu tidor lambat, kengkadang pkl 3 pagi baru t ...

kadang2 aku layan forum sampai tgh maloam dok sorg2 kat bilik belakang...kadang2 dgr mcm bunyi org bukak pintu bilik, mcm org berjalan, mcm org berbisik...tp aku assume cicak je...tp pelik gak time aku sorg2 je dgr mcm2...tp pikr2 balik pelik jugak time ada org lain takde pulak bunyik mcm tu

garyura posted on 9-3-2014 06:13 PM
kadang2 aku layan forum sampai tgh maloam dok sorg2 kat bilik belakang...kadang2 dgr mcm bunyi org ...

haha biase lettew..kalau reramai mcm xde kot~ jd jangan le dok sensorang

garyura posted on 9-3-2014 06:13 PM
kadang2 aku layan forum sampai tgh maloam dok sorg2 kat bilik belakang...kadang2 dgr mcm bunyi org ...

sb ko baca kisah seram2.. jd pemikiran kita akan terarah pada bunyi2 n akan rasa takut.

sb smlam ak xde baca kisah seram or lepak ngn member psl kisah hantu, jadi lenaaaa btl tdo smlam ehehehe

rumah saya kat kampung pun selalu ada bunyi something melompat kat atas. kadang2 bergolek. bila check rupanya tupai haha. rumah makcik kat belakang pun ada dengar bunyi yang sama tapi rumah dia musang lak yang duk main kat atas rumah malam2. tikus pun ye jugak kadang2.

amirezu posted on 10-3-2014 11:14 AM
rumah saya kat kampung pun selalu ada bunyi something melompat kat atas. kadang2 bergolek. bila chec ...

hahahaha.. ingatkan 'benda' tu tadi hik3...

zehra2 posted on 8-3-2014 08:25 PM
rumah aku lagi laa magic..
kalau kucing main lari-lari atas bumbung rumah, perkara biasa.. kera ber ...

uyooo..skeri umah ko...dekat ngn hutan ke...tah cam ne kalau tgh tido ular sawa tu dtg kt kite...

musang pulut tu cam ne eh?

dulu2 taun 2005...arwah my sis ada kanser servik tahap 4...at the same time ada org buat...
xtau lah...yg org2 cakap ada pompuan syok kat a.ipar saya so nk suh my sis cpt pergi...
n pergi berubat...ada 1 pakcik tu kata...
kul 10 malam kang...cuba buka siling...kan slalunya kat umah ada satu siling yg boleh naik atas kan...
nt lagi jelas denga benda2 lari2...huhuhu...xde sape brani nak bukak...bia kan ajelah...sbb mmg slalu dah malam umah tu bising...tapi buat xtau aje, sbb ada 7 org ank sdara dlm umah tu...
n my sis pernah pegi buat kimo kat HKL...nurse kat HKL ada yg pandai2 kot...
my sis denga diorang cakap sesama sendri...sapelah yang bawak ramai2 ni...
huhu...wallahualam...
tp pada saya...ajal d tangan Allah...dah d takdir kan jd macam tu...n org yg d katakan buat my sis tu...skang ni kena kanser breast...

klu tetiba atas siling bunyi.. BOOMM!!!!.. rasa bergegar satu bilik diikuti ngan bunyi... SKREEEETTTTTTTT!!!.. seperti kuku yg runcing mencakar syiling... tu apa plakkkkk??? huuhuuuhuuu...

Rasa nak gugur jantung.. dan darah terus naik sampai ke muka..  akak pun mengeras di atas katil...

scary betul bila teringat peristiwa tu... tp ada hati lak nak panjat siling nak tengok apa yg ada... huuhuuu...

cikterbang posted on 9-3-2014 09:51 PM
haha biase lettew..kalau reramai mcm xde kot~  jd jangan le dok sensorang

hehe tp anggap biasa je...bunyi cicak kot...

chinta89 posted on 10-3-2014 09:23 AM
sb ko baca kisah seram2.. jd pemikiran kita akan terarah pada bunyi2 n akan rasa takut.

boleh jd la jugak...kita jd terlebih peka...

Aku nih penggemar citer seram tp luar negara punya lah.... malaysia nih layan gak la.... umah aku nih penuh almari tv dgn citer citer seram... dpt lak partner sekepala...

asal dia keluar je mesti beli vcd citer seram... pak mertua aku siap sound lagi "macam mana la hantu tak suka kat ko Syu, dah umah ko penuh vcd citer hantu".... sentap gak oooo.... haha

tapi cam x leh buang la minat nih... lagi satu citer fight and action memang minat... risau gak ada anak nnt mau terikut ikut... anak buah aku lepak umah aku pun aku haramkan depa layan cd cd tu... huhu

garyura posted on 10-3-2014 03:04 PM
boleh jd la jugak...kita jd terlebih peka...

cter ape palingggg ngeri penah layan? i xde lagi yg blh cop 4.5 star.. biase2 je tgk stkat ni nak2 lg indon.. atas katil n aksi 18 je lebey.. hantunya bedak tepong gomak ajer!

garyura posted on 10-3-2014 03:03 PM
hehe tp anggap biasa je...bunyi cicak kot...

hihi selalu memang macam tu, angggap cicak la, anggap tikus la..malas nak takutkan diri sendiri

downiey....bior la dia bergolek. anggap je kucing...
tp hrp2 lama2 hilang la...
dulu rumah mak sya pun cmtu. Slalu bunyi benda berlari2 atas siling..tp arwah ayah kata tu musang. tp mmg dgn bunyi haiwan brkaki 4 lari. samada musang atau tikus.

lama gak..pastu skrg dah tkdak...