CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

Hotel-Hotel & Homestay Berhantu

grafreak posted on 16-4-2014 01:19 AM
wah. lalu je aritu. aku duk kem btn. ada kursus. g rabu baik sabtu aritu.

aku cuba jalan g rana ...

eh, mama i pun baru balik dari sana sabtu haritu
tah2 u kursus skali
sian mama i, dah tua2 pun kena pegi kursus btn

ps : maap....... offtopic

cmf_jy77 posted on 18-4-2014 03:16 PM
mmg selesa sgt kn ilham pd tu? ms memula smpi tu aku terus cop bilik 1st tu, kitorg pegi 3 org, ko ...

a'ah...apartment yg mane nih?

aku penah stay ilham, aprtment ujung skali menghala ke laut
tapi kiteorg tak tido kt dalam tuh
juz sebagai persinggahan utk salin baju mandi semayang & rehat2
sebab ktorg tido dlm khemah kt padang tuh
so, xde la alami mende2 mistik ni
lagipun ramai2

Airis posted on 18-4-2014 03:31 PM
Bilik mana yg ko duduk ni cmf? Tingkat berapa? Cuak gak dengo cite ko nih huhuhu... nasib baik peg ...

hehe..bilik yg kitorang dpt ni yg untuk pnb staff. aku x ingat tingkat brp tp bilik kitorang yang ujung sekali, facing pool.

lepas2 tu aku ada je pegi ngn family tp dpt bilik lain la..aman2 je. hehe

nasib2 gak kot sapa yg dpt jumpa/Nampak tu..

edoraixora posted on 18-4-2014 04:19 PM
a'ah...apartment yg mane nih?

aku penah stay ilham, aprtment ujung skali menghala ke laut

jeng..jeng..mcm wing yg sama je edora..heheh

aku x ingat tingkat berapa, tp aku sure atas tu ada lg satu apartment, mmg menghala ke laut, ilham kn u-shape, kiranyer kat right wing la.

mmg selesa sgt kn ilham pd tu? ms memula smpi tu aku terus cop bilik 1st tu, kitorg pegi 3 org, ko ...

hmmmm...patutlah anak sedara aku yg still baby tu menangis mcm ketakutan, agaknya cik pon join sekali aumcakkk dia. Tapi mmg terasa la keseraman masa aku tgh try nak tenangkan anak sedara aku tu. Bunyi org cari makan tu mmg ada aku dgr sepanjang 2 mlm aku stay kt situ. Masa tu aku sorang je yg blom tido. Memula tak rasa seram la sebab kitorang ramai, bilik seme penuh dgn anak2 sedara n adik beradik sampai hall pun ramai yg tdo, tapi bila aku tersedar yg aku sorang je yg blom tdo (leka layan forum ler hehehe) terus terasa seram. Masa tu mmg aku dgr mcm2 bunyi tapi x terfikir apa2....sib baik aku x nampak cik pon tu...

I dua kali stay di ilham di and 2 kali juga diganggu. Stay di apt yang ada 3 bilik. and mengadap pool.
1st stay : setiap malam, radio yang diruang tamu tu akan terpasang sendiri. Mula-mula tu I ingat orang sebelah yang buka radio kuat-kuat tapi bila keluar, rupanya radio dalam apt tu yang terbuka. Kami mmg pasti radio tutup. 2nd day, berbunyi lagi. nasib baiklah dia tak ganggu dengan benda-benda lain.

2nd stay:
Mula-mula masuk aje, I rasa telinga berdesing, terasa benda lalu sebelah telinga dengan lajunya. Benda ni lari keluar ke pintu. Memang rasa berdiri bulu roma.Kami stay bertiga juga. . I masuk bilik dulu and ada sorang still kat luar, surfing internet. Pastu memang dengar bising orang macam alih kerusi, benda-benda berat dari bilik atas. Pastu my friend ni gi bilik I and tanya bunyi apa tu. I kata 'ala..ada orang berkemaslah tu". Actually I mmg dah seram sebab ada baca kat sini yang tanda2 anker ialah bunyi perabut dialih. Pastu kami semua tidur dengan pintu terbuka.
Paginya, lepas breakfast I balik semula kebilik sebab tertinggal file. Bila masuk, I dengar radio terbuka dengan kuatnya and tong sampah terbalik with sampah terabur. I check tingkap tutup and tak mungkin angin tiup tong sampah tu. I cepat-cepat ambil file and lari. Mula-mula masa dengar radio tu I ingat housekeeping sedang bersihkan bilik, tapi rupanya tidak, with sampah terabur lagi. Cepat-cepat balik semula ke bilik kuliah.
2nd night, makin bising orang berkemas kat atas, Ish..mmg seram. I cabut tidur kat bilik my friend and dia buka hp mengaji.
Nasib baik seuknya kami check-out.

Bila on the way balik, ceritalah dengan member lain and mereka pun merasa seram bila masuk bilik.
Mmglah I tak mau stay kat sini lagi

Rate

1

Follow Us

Aku pun nak share peristiwa time aku dan famili bercuti di Langkawi. Kami semua 12 org, sewa satu homestay. Sampai Langkawi waktu senja, so kami just drop beg pakaian kemudian keluar makan.

On the way nak balik homestay, kami borak tempat mana nak dikunjungi esok hari. Bila ada yg suggest lawat makan Mahsuri, ada pula yg protes, "Kita dtg sini utk bercuti, bukan nak ziarah kubur. Lagi pun, betul ke kisah Mahsuri tu?" Lebih kurang camtu la sorang famili aku cakap.

Part misteri bermula apabila anak buah aku yg berusia 3 tahun minta dinyanyikan lagu Anak Rusa Nani, time tu yg lain masih borak dlm Hiace van. Entah kenapa rangkap "Apa salah kami, harap dimaafkan" tu akak aku nyanyi "Apa salah kami, harap diampunkan". Perkataan ampun tu kan ala-ala istilah klasik. Bila dah habis nyanyi, anak buah aku minta ulang lagu tu.

Misteri seterusnya, anak buah aku yg berusia 2 tahun pula sekejap-kejap tadah tangan mcm berdoa. Walaupun dia tak reti bercakap lagi, tapi dia tetap buat gaya macam sedang baca doa.

Anak buah aku yg paling kecil time tu, 6 bulan, nangis tak henti-henti dlm van. Menyusu pun tak mahu, sambil muka disorokkan dari menghadap depan.

Tetapi kami semua belum perasan tanda-tanda misteri tu. Kami cuma perasan, apabila van kami dipandu sekitar tempat yg sama. Walhal abang ipar aku yakin dia dah pandu jalan yg betul. Kami dah seriau sebab berpusing-pusing tak jumpa homestay. Asal kami berhenti, mesti kebetulan berhampiran dgn masjid, kemudian surau, kemudian masjid lain, pastu surau lain.

Kami semua ambil inisiatif utk beristighfar dan baca surah-surah tertentu. Abang ipar aku call agen homestay, untuk iring kami ke jalan yg betul. Bila agen tu dtg tempat kami parking, dia guide jalan sebijik jalan yg kami guna time sesat. Bezanya kali ni ada jalan extra yg sebelum tu kami tak nampak.

Kami masing-masing muhasabah diri lepas tu, and decided untuk ziarah makam Mahsuri sebelum balik KL nanti. Kakak aku buat kesimpulan, bahawa mulut kena jaga di tempat orang, dan 'dia' (Mahsuri) nak inform famili aku bahawa dia memang wanita suci yg difitnah, maka kisahnya yg ada certain drpd kami nafikan itu sebenarnya benar.

Mak aku pulak tambah, nasib baik setiap kali kami berhenti kereta tepi jalan, 'dia' hentikan kami di tepi surau dan masjid. Kalau 'benda' jahat, tak akan hentikan kami tempat sebegitu. So, itulah kisah aku dan famili di homestay Langkawi.

Rate

1

keseraman posted on 18-4-2014 11:19 PM
Aku pun nak share peristiwa time aku dan famili bercuti di Langkawi. Kami semua 12 org, sewa satu  ...

tu la kan, org tua2 selalu pesan camtu. Mak aku dulu masa mandi laut kecik2 suka no dia potong stim..."jangan suka2 sgt..jangan happy2 sgt mandi laut tu" haaa kannn...terus aku seram pulak kt dlm air laut tu...cisss!

k_a_a posted on 6-4-2014 08:29 AM
ok,.. ini aku copy-paste dari post sy di thread asal... ini adalah re-post yer..

saya menginap ...

i terkena juga kat hotel nie..
yg nie i ada citer kat thread lain.. rasanya thread kena himpit masa tidur tu,,
time i mamai tu.. i rasa mcm something merayap cuba masuk badan i..
and tetiba i boleh gelak sendiri x berhenti..
i tak boleh control mulut sendiri..
i geram i baca lailahailallah sebanyak2 hingga ketawa tu boleh berhenti dan i rasa benda tu tinggalkan i

alhamdulilah sib baik x apa2 .. i kena kat tingkat rendah

Jonesy posted on 7-4-2014 02:49 PM
Apa cerita Rest House Tapah tu?  Abang ipar yand duk kat Perak penah cakap Rest House Tapah tu k ...

mmg engkar.. my sis kena kacau ngan antu amoi

eva posted on 18-4-2014 11:58 PM
i terkena juga kat hotel nie..
yg nie i ada citer kat thread lain.. rasanya thread kena himpit m ...

Kat midvalley tu kan ada kuil hindu besar punya.. sampai nak ubah pindah pun takmau, jalan semua terpaksa lencong sebab kuil tu.. banyak la setan/jin duk melekat.. lagi pun hotel ni pun sama juga, ada yg duk buat perangai mcm2, jin/setan pun tumpang la, lama2 dia pun duk lepak hotel jugak..

k_a_a posted on 19-4-2014 09:45 AM
Kat midvalley tu kan ada kuil hindu besar punya.. sampai nak ubah pindah pun takmau, jalan semua t ...

iya ka..
i tak perasaan..
tp mmg i rasa i kena aim sebenarnya..
kisahnya sebelum kami menginap, kami menaiki train dlm pukul 1 oir 2 pg dr taiping.. i pon ingat2 lupa.
kws tu pon engkar.. byk bangunan kosong,,
so bila sampai midvalley, kami terus check in.
kebetulan ada 1 bilik kosong katanya.. so kami masuk la bilik tu...

tau2 i yg terkena.. tp i lawan tetap lawan
so alhamdulilah dpt rehatkan diri dan zzzz...
bila bangun, solat dan bersiap nak makan kami nampak ada kakak cleaner kat luar
bila i tny cleaner abt that room dia pon mengiyakan da lama da room tu x ada org duduk..
apa lagi me n hubby terus mintak tukar bilik waktu tu jugak

garyura posted on 7-4-2014 09:38 PM
syumaimah bila ko nak update rumah satu lg?lama takde cite baru....tt kira hotel seri msia tepeng  ...

Aku antara yg kene kt casuarina tu..dgr derap tapak kaki blakang bilik tp bapak aku check..xde org n xde byg pn melintas kt cermin...pastu mlm tu aku mimpi...dlm bilik tu jgk..ade kepala terbang..tetah aku x mimpi..hahahaha

siputsedut posted on 19-4-2014 04:52 PM
Aku antara yg kene kt casuarina tu..dgr derap tapak kaki blakang bilik tp bapak aku check..xde org ...

bukan ko je ramai lg yg kena....siap nampak tentera jepun takde kepala lg....tp skg hotel tu dah tutup sbb pelanggan tak ramai...ada jugak aku snap gambar kat hotel tu dlm 4-5 tahun lepas jam 5-6 ptg...lepas hujan.....seram gila ntengok dari jauh...bini aku tak kasi turun snap kat luar sbb ada anak kecik jd snap dari dlm kete je la...hotel ni pulak agak tersorok..jd cuba bygkan kete aku sebuah je ada kat situ dok snap gmbr

Last edited by garyura on 20-4-2014 07:21 PM

Aku pernah g tdam building ofis aku kt 1 resort kat dungun. Sekretariat juz booking tempat by fon jer.x g survey pon.tgk pic wahh mcm cantik.chalet atas air...... bila dh smp tmpat dituju....jengjjeng..scary gila...
Tempat tu mcm tebiar.mcm dh bangkrapsi.tp adela receptionist n staf kan..tak ramai.bilik2 ok..mcm apartment pon ade.mlm 1st dh diuji..bila kami nk turun mkn.. tesempak incik babi tgh jln2..adoyai.
Seb bek xkaco kmi...n msa tgh mkn.. tmpat mkn bkn dlm hall ok.tapi kolam..belatarbelakangkan utan...n kmi skali lg ditemani incik babi yg pandang2 ja....
Dh slesai briefing..msuk tido time..boleh plak start 12pg tu dgr bunyi cam de org tgh ubah2 perabot kt blik atas..ingatkan member bilik atas la kan...
Esoknya bila ditanya..dorang menafikan...n dorang plak dgr bunyi dari bwah.....adoii..tawakal je la utk smlm lg...

N bila dh atas bas otw balik bru la kmi becerita...rupanya mcm2 gangguan....
Tempat tu adalah stroberi kijal...tatola wujud lagi ke x.......

NBM posted on 6-4-2014 12:36 AM
Pantai Batu Buruk
Parents aku penah stay kt salah satu hotel kt sini dan pengalaman dorang sgt la g ...

dkt terengganu ke?

garyura posted on 19-4-2014 05:16 PM
bukan ko je ramai lg yg kena....siap nampak tentera jepun takde kepala lg....tp skg hotel tu dah t ...

Ye, hotel dah lama tutup

keseraman posted on 18-4-2014 11:19 PM
Aku pun nak share peristiwa time aku dan famili bercuti di Langkawi. Kami semua 12 org, sewa satu  ...

Nama dan gambo ko tu pun dah seremmmm..

marina PD...corridor mengadap swimming pool...
tapi ni citer taun 2005...
bilik mmg besar...tapi scary giler...lift suke2 je benti tingkat brape...even xde org tekan
kitorg tkt ats skali...tanya tkt bwh lg xde ke...dia kata sume full
padahal...byk bilik xavailable...xbukak pon...n ada yg pintu tu siap tutup dgn kayu n mangga lagi
lampu tido dlm blk tu...ber cellotape...gaknya gaduh2 baling pasu...hehe...
bilik tdo kitorang pon pintu dia bekas kena umpil2...
time tido malam...mcm xbrape nak tido sangat...mcm ada bunyi2 tp xtau lah bunyi apa

garyura posted on 19-4-2014 05:16 PM
bukan ko je ramai lg yg kena....siap nampak tentera jepun takde kepala lg....tp skg hotel tu dah t ...

tiang tu dah berlumut..masa aku pegi sama tahun 2001..okay lg..persekitaraan bersih dan terjaga..cuma bilik so so je..toilet pon berkarat...