CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

Hotel-Hotel & Homestay Berhantu

adnil posted on 15-4-2014 01:57 PM
jgn lupa tok senik... port che pon gak tu!

ha? Tok senik? Ade pengalaman ke?
Baru g baby moon kat situ..last year..alhamdulilah xde pape..
Tapi tok senik tu mmg seram n suram..huhhu..

syue86 posted on 7-5-2014 11:28 AM
penah gak duduk sini
dh la siap berjimba ria menari tak hengat
bilik pmpuan kat level brp tah

aku rasa mmg port dialah kt situ sb sebelah ilham tu kan ada hutan tempat org pegi hiking. Dah la nak sampai ilham tu punya lah ke dalam amat, sib baik skrg ni dah byk hotel & resort sepanjang jalan tu so xde lah takut sgt nak keluar masuk mlm2.  Aku kalau pegi 4 beranak je mmg x kot duduk apartment besar2 camtu.

lady_bonia posted on 12-5-2014 01:20 PM
ha? Tok senik? Ade pengalaman ke?
Baru g baby moon kat situ..last year..alhamdulilah xde pape..
...

cousins kena kat situ - since diaorg gie tu honeymoom rasanya hotel bg bilik yg ke hujung sket kot... mmg xbleh tido semalaman... patut stay 2 mlm, tahan 1 mlm je - tu pun mmg mengira masa nak siang.. nak kuar dan dan tu tak berani lak.. kang ada lak yg menunggu kat luar.. sbb benda tu dok la main cako cako ketuk ketuk sekeliling, atas bumbung bagai..

NBM posted on 12-5-2014 01:56 PM
aku rasa mmg port dialah kt situ sb sebelah ilham tu kan ada hutan tempat org pegi hiking. Dah la  ...

aáh mmg ke dalam
kitog sbnrnye ditempatkan memula kt area Nilai
xtau nk kata hostel ke ape
atas umah kedai
berdeban dgn kubur

pastu pgawai ktorg xpuas hati
die cr tmpat lain
tu yg tgh malam tu jugak xsilap pndh ke Ilham
ms smpai tu ade org buat Night Walking dlm hutan dpn Ilham tu

Xpernah lagi duduk hotel yang memberi rasa seram.. semua best je setakat ni.. cuma satu resort kat dungun ni walaupun bilik dia ada jacuzzi, tapi sebelah jacuzzi didning papan ada lubang anttara papan, lipas masuk derrr4.. u*** beach resort.. huhu.. seram bangattttt

ummukender posted on 13-5-2014 10:45 PM
Xpernah lagi duduk hotel yang memberi rasa seram.. semua best je setakat ni.. cuma satu resort kat d ...

hahaha...lipas tu consider sesuatu yg seram gak nak2 yg terer terbang tu, sgt seram...agak2 kalo aku ada kt dlm bilik air tu sanggup lari bogel keluar derrrr...hahaha!

Follow Us
k_a_a posted on 5-4-2014 11:57 AM
Aku rasa thread yg serupa dgn ni dah ada... sebab aku ada menyumbang cerita2 pengalaman di hotel di  ...

Ye betul...saya pun ada menyumbang cerita dalam benang tu... kisah menakutkan di sebuah homestay...
Kalau tak silap tajuk benang tu hotel2 seram di dalam dan di luar negara...kot laaa....

baru lepas terkena time kat kuching haritu.....

donut_1752 posted on 5-4-2014 10:18 PM
AMber Court..Genting highland

bercuti dgn rakan2 kerja di hari buruh.

Best dpt pengalaman mcm tu

unoryah posted on 14-5-2014 12:41 PM
Best dpt pengalaman mcm tu

mungkin masa tu rezeki x bpe nk ok ke

Dark_Vampire posted on 14-5-2014 12:01 PM
baru lepas terkena time kat kuching haritu.....

Cer citer cer citer...

syue86 posted on 7-5-2014 11:28 AM
penah gak duduk sini
dh la siap berjimba ria menari tak hengat
bilik pmpuan kat level brp tah

Beraninya tido sengsowang

Kalo kat pantai kuantan ada hotel yg berhantu tak...sape yg tau kongsi sikit...nak pi masa cuti sekolah nt...tp takut gak kang terrrrduduk dlm hotel berhantu

MokChu posted on 15-5-2014 12:36 AM
Beraninya tido sengsowang

ehehe..berani tak berani la
sbbnye tak suke berhimpit2 dgn org
klu camping pun, rela tido tepi pintu
ms mandi tu, mmg sy sorg je yg jaga
yg lain2 still tido lg

dudu_pudu posted on 22-4-2014 12:12 PM
sebab tu kalau nak book hotel memana, better masuk web tripadvisor, tgk gamba yang di tangkap oleh o ...

setuju... selalu juga buat camtu....

moh dark cerita time g kuching aritu...

tempat : xxx xpress kuching

pergi 4 ladies ....pepaham lew bila ade yg mengibarkan bendera merah... 1st nite kakak dark sibuk nak upload game hay day dengan line tenet yg slow ... lambt loading... time tu nak pukul 1 am..dark n 2 org lagi dh Zzzzzzzzzzzz x ingat donia.... x lama pas tu kakak dark melombat atas katil..terus berselubung ....sebab???? sebabnyer dier dgr org tarik rantai besi... dr depan bilik laundry stop depan pintu bilik kiteorg........(bilik kiteorg dekat ngan bilik laundry...dekat area bilik laundry lantai tile...nak ke bilik kiteorg lantai karpet ..... mlm tu jugak salah seorg member bangun nak terkucil ...tibe2 terdengar macam my sis panggil dier .... dier ingat my sis nak guna bilik air ...die pon cepat2 keluar...sekali tgok my sis sedap membongkang .... tido ..
dier pon ape g tarik selimut tido smpai pagi..

malam2nd xde pape mybe sbb dh ngantuk gilerrrr.... on3rd nite tara..... balik dr top spot my sis g laundry baju termasuk yg 2 org g member.... dark x kene paper walaupon kene tinggal sensorang dalam bilik... yg 3 org g ...time berjalan ke bilik laundry diorg perasan mcm something x kene...mcm kene follow... diorg buat derkkkkk jew... tapi mcm dh bau something...nge3...abis jew laundry diorg pecut masuk bilik .... time tido malam .....member sorang tido ngigau tolak2 yg lagi sorang.... last2 yg x ngingau tu berhimpit ngan dark n my sis satu katil.... kiteorg bukan siza xs yer paling2 pon size xl....sbb cuak ngan member yg ngigau tu....

pagi esok tanyer yg ngigau tu... naper dier ngigau dier kate ade org tarik tangan dier ajak pergi satu tempat....

ni jer ..sekian... xberape nak seram....sangat...

Terasa macam nak kongsi jugak lah. Aku tak berapa nak pandai susun ayat & perengan tapi try saja lah.

Kisah berlaku tahun 2011 bulan december, Sampai hotel jam dah kul 2 pagi boleh pulak jalan banyak tutup coz ada perarakkan untuk cristmas. Berpusing-pusing cari jalan daripada I-City ke hotel yang berhampiran dengan KLCC.

Disebabkan jalan jem anak saudara saya dah terlena sampai hotel boleh plak bangun terus segar and active. Sampai bilik dalam kepala nak bersihkan badan dan tidur tapi anak saudara saya pulak tak tahu nak tidur dengan aku atau pon bapaknya.

Akhirnya anak saudara aku pilih untuk tidur dengan aku. Cepat-cepat tukarkan baju si kecik mata memang dah gantuk sangat. Sambil peluk aku tertidur entah kenapa tersentak bukak mata nampak ada lelaki
macam waiter berdiri di depan pintu toilet seakan akan marah kami tidur disitu. Aku terkejut macam mana pekerja hotel boleh masuk sesuka hati. Bila perhatikan betul-betul sah bukan manusia. Aku tak boleh lupa raut wajahnya yang seakan akan marah dan merenung kami yang sedang tidur.

Macam nak nangis pon iya jugak, tengok anak saudara dah lena tapi tak lama selepas bayangan lelaki hilang si kecik mula menangis rengek rengek masa kejadian umurnya baru setahun lebih. Aku dah cuak baca apa yang patut tapi tak ada tanda menunjukkan berhenti menangis. Disebabkan aku dah takut call mak suruh datang amek si kecik.

Keesokkan hari aku cerita dengan mak ingatkan sekadar satu malam saja kena ganggu rupanya tidak. Paling hampeh pada malam sedang sibuk layan facebook terdengar bunyi riuh budak-budak berlari-lari gelak ketawa. Aku suspek family yang baru check in tapi entah hati aku rasa tak sedap pulak.
Cepat-cepat aku tidur. Kakak aku kena kacau dengar suara budak ketawa tengah tengah malam, bunyi bising seperti alih perabut, bunyi benda jatuh.

Dulu pernah stay kat hotel nie tapi tak pernah kena kacau, cuma kali kena teruk fobia seketika. Aku pujuk kakak aku suruh tukar tempat tidur pasal tak nak jumpa lagi bayangan lelaki waiter.

Lagi satu kejadian kat apartment Penang tapi aku tak ingat namanya.

Dari KL terus menuju ke Penang masa nie dah petang nak masuk magrib. Dah check in segala bagai tak sabar rasanya nak rehatkan badan sakit pinggang jalan jauh sangat. Yang nie memang lagi teruk daripada hotel KL kalau ingat balik memang tak akan jejak lagi kaki ke situ.

Mak aku masuk je terasa semacam seakan akan bahang tapi dia diamkan saja cuma baca apa yang patut. Kebetulan abang aku bawa garam kasar dengan lada hitam bila mak aku beritahu cepat-cepat dia taburkan.

Malam tu semua malas nak keluar makan. Pesan dengan abang aku beli pasemboq (betol ke eja nie). Tugas aku kasi paper plate untuk setiap orang (kerja paling senang wooo). Aku duduk mengadap dapur mini apartment memandangkan tu jek yang kosong. Si kecik dah selamat tidur awal betul si kecik tidur. Tengah syok makan aku nampak lelaki pakai baju pagoda (yang buat pergi haji) tapi color macam coklat-coklat tengah berjalan dari tempat masak sampai lah depan pintu pap hilang. Diam jek lah walau jantung dah menari kencang.

Dalam masa yang sama setelah habis makan sambil kemas kemas abang aku keluar layan rokok agaknya aku tak amek tahu. Mak aku dah nak tidur baring sebelah si kecik terdengar bunyi air macam orang mandi mak aku ingat mesti abang aku mandi tapi tunggu punya tunggu tak keluar-keluar.

Aku tidur sumbat telinga dengan mp3 nyenyak lah tidur tanpa ada sebarang bunyi yang pelik yang ada cuma bunyi lagu saja. Satu malam tidur tenang tanpa ada gangguan. Esoknya housekeeping bersihkan lada hitam.

Malam kedua aku tidur tanpa sumbat mp3 pasal malas nak charger. Tengah sedap tidur aku tersedar bunyi riuh macam orang bergaduh bising-bising sudah siapa bergaduh pagi-pagi buta bising mengacau nak tidur saja. Aku biarkan bunyi bising sambung tidur sampai pagi.

Aku ngadu dengan mak aku terkeluar lah cerita apa yang mak aku dengar (yang bunyi air orang mandi). Abang aku kena juga kacau dengar bunyi orang bergaduh. Bila suara bergaduh hilang dengar bunyi almari kena pukul. Stop bunyi almari kena pukul dengar bunyi orang mandi. Mujur tak mengacau si kecik.

Kesudahannya aku sendiri takut charger awal-awal mp3 apa jadi pun malam ketiga aku tidur sambil sumbat telinga dengan mp3, nak bangun pergi toilet pon ngeri sanggup tak tutup pintu takut punya pasal. Mula otak bayangkan cik pon tengah berdiri teman.

Dalam kena kacau tetap stay 3 hari. Cuma kali nie dengar bunyi-bunyi sahaja tak menjelma.

Dark_Vampire posted on 15-5-2014 11:06 AM
moh dark cerita time g kuching aritu...

tempat : xxx xpress kuching

korang tido bilik famili yg ada 2 queen bed tu ke? bilik laundry yg sekali dgn tpt iron tu kan..?

forselab posted on 15-5-2014 02:59 PM
korang tido bilik famili yg ada 2 queen bed tu ke? bilik laundry yg sekali dgn tpt iron tu kan..?
...

yap ......dok bilik family