CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

KISAH SERAM DI PULAU PERHENTIAN

manehnya posted on 5-5-2014 02:47 PM
insya allah, terima kasih..

selalu klau masuk hotel, km bg salam

xpe kita x mencabar pon kan nk terjumpa bagai ni, cuma kalo boleh dielak mmg nk elak, ye laaa u bawak anak kecik kan? Semoga holiday u berjaya gepren... i doakan dari jauh je

lantodak posted on 6-5-2014 02:00 AM
Tapi beach dia best..despite keangkerannye lah.hehe

xmo tau xmo tau xmo tau

yipun_78 posted on 5-5-2014 12:48 PM
k kene kuatkan semangat gak ni.. kalo berjaya laaa nk yakinkan laki iols tu... dia ske panggil ...

tak payah risau la yipun kat shari-la tu ramai mat salleh yg suka balik resort memalam

so dun worry... be happy jer

iols tahun lepas 2013 pegi perhentian ... tido kat one of the resort kat sane .... mase iols pegi tu memang
happening gile ... kahkahkah .... sebab ape havoc ..... sebab time tu one of the chalet terbakar  ... rupe2 nyer chalet tue belakang chalet iols jer ... kelam kabut selamatkan barang ...

So malam tue iols ngan geng tido chalet satu agi ..... iols ingat2 lupe aaa pengalaman nieh ... yang iols ingat mase tue da time subuh ker or before subuh ... iols mcm mamai2 bangun .... iols piyed time tue ... so dalam reramai  dalam chalet tue ade sorang jer kwan iols leh semayang..

Mase iols mamai bangun tue iols nampak ade benda selubung pakai kain telekung kat ujung kaki iols, so iols assume kawan iols la, die dok kulu kilir pastu gi toilet ... maybe nak semayang ker aper kan .... iols pun bangun la tunggu toilet take turn nak mandi

So time tu, due orang kawan iols pun bangun nak mandi gak, so i cakap la ngan dorang naper la lame sangat kawan iols sorang lagi dalam toilet nieh ... terbatal air semayang ker aper ..... kawan iols yang sorang lagi x dengar kut aper yang iols mengomel, die terus jer jalan masuk toilet ... terus iols kejung time tue .... kekeke ... pastu ngan x caye iols cek aaa kawan iols yang bleh semayang tue ....

Rupenyer sedap jer bdak tue melingkar dalam selimut ..... time lunch ritu iols pun tanye die .... ko x
semayang subuh tadi ker ? Bdak tue ckap die terbabas rini .... abeh sape yang iols nampak tue

Rate

1

sy g sana last yr ms merdeka kot.. duk kt mama chalet phentian besar... okla... xde pepe... pastu blk amik family room duk 4org... so tak takut... sblm tido bsh kaki dulu...

lantodak posted on 6-5-2014 02:00 AM

Ada lagi ke pameran buah betik kat tepi pantai? Aku pi lepas SPM .. culture shock tgk buah betik kat tepi pantai perhentian tu...rasa bersalah plak gi situ...

yg hutan antara belah jeti nga pantai satu lagi tu emang creepy. ..aku terpaksa wat perjanjian nga membe aku bila jalan kat belakang sekali tgh2 mlm dalam hutan tu..

Follow Us
yipun_78 posted on 5-5-2014 05:59 PM
errkkkkkk tatut  x mo dgr x mo dgr errr xmo baca

Santeira posted on 5-5-2014 02:14 PM
dulu @atira buka thread ni, kitorg sama2 sedey sbb arwah mohd husni ni hensem & successful walaupun  ...

beautiful

ms aku study aku join trip persatuan pegi pulau perhentian besar ni. takdela seram sgt tp kitorg dpt chalet 4 org, 2 org tido bawah lg 2 org tido kt atas. aku n kawan aku tido kt tingkat atas. esok ms nk snorkelling kawan aku yg tido bawah tu tny korg mlm td buat ape kt tingkat atas? main ape smpai berlari2 ni. eh mane ade mlm tu aku nak kwn sebilik aku ni tido mati penat berkayak kt ptg tu. so...? sapekah yg berlari2 dlm bilik aku tu?

Rate

1

jengkoil posted on 5-5-2014 11:35 PM
Ada lagi ke pameran buah betik kat tepi pantai? Aku pi lepas SPM .. culture shock tgk buah betik k ...

Hahaha..time pegi tu tak banyak buah betik. Biasa2 je..tapi iols jumpa cico harahap tu.with tattoo

hi ouls... alhamdulilah dah balik dr holiday, stay kt coral island view..

hasil dari bacaan kt board mistik aku x buleh tidur langsung malam pertama tu, dah le letih snorkeling..
ada ekon tp rasa dup dap dup dap.. anak2 n laki semua dh tidor siap mengeroh lagi..

aku buat2 mcm x ada pape pun yg aku rasa.. bgun buka lampu, biar cerah kit, bukak tepon layan intenet smpai suboh, (aku yakin bahawa hantu semua dh balik umah depa) barula aku tidur..

aku mmg camtu, tp rasanay x da apa pun kott, masjid pun besaq ja kt situ, kalau azan degar smpai pehentian besar..

huhu

tahun 2005, aku join satu crew production ni jadi extra jek pun utk samarinda. aku pun dah lupa dah apa kenama tah nya drama tu. kiranya kami2 ni dibawa lah utk salah satu slot diving kat pulau perhentian. ko tahu jer la bila dah ramai artis plus crew mcm mn havocnya pastu ngan perangai2 sekor sekor mak aih kalah hantu dah.
nak dijadikan cerita, one of the artist yg takberapa nak femes ni sampai la part dia berlakon kat one of the chalet. aku pun tak ingat chalet apa. dah lama sangat dah pun. aku sambung nanti.. ada org panggil lak...

masa budak ni masuk toilet tu. dia nampak ada kain putih kat toilet. cantik elok jer landing kat toilet chalet tu. macam selendang dia kata. budak ni pun mmg mulut dia cabul. pastu ada sekali tgh dok deme2 ni berlakon. muka direktor tu ada dlm skrin monitor tu. pada hal dah sah sah direktor ni duduk kat kerusi dia. masa ni kecoh la gak.

pastu, masa dorang ni berjalan2 keliling pulau perhentian ni. mmg kat kg tu, byk perkuburan perkuburan lama. kubur sapa tak pasti la pulak

Rate

1

Santeira posted on 5-5-2014 12:14 PM
dulu @atira buka thread ni, kitorg sama2 sedey sbb arwah mohd husni ni hensem & successful walaupun  ...

arwah moh husni sape nok...

fifie_olin posted on 20-5-2014 11:19 AM
arwah moh husni sape nok...

iol tak kenal pun dia, cuma masa kes ni baru jadi beberapa tahun lepas tira dah bukak pasal news ni kat board ni, so weols gi stalk FB mohd husni yg masa tu ada lagi.

dari aktiviti stalk iol dapati beliau hensem, ex pilot MAS, berhenti dr MAS utk jadi arkitek dan pereka dalaman sbb minat dan dah puas terbang. heols belom kawen dan aktip sukan.

Santeira posted on 20-5-2014 09:25 AM
iol tak kenal pun dia, cuma masa kes ni baru jadi beberapa tahun lepas tira dah bukak pasal news n ...

dia meninggal sbb lemas tu ke

Santeira posted on 20-5-2014 01:25 PM
iol tak kenal pun dia, cuma masa kes ni baru jadi beberapa tahun lepas tira dah bukak pasal news n ...

dah tengok blogger profile arwah.. segak sungguh na.. hero remaja pun i tak rasa sesegak camtu
tapi agak mendalam maksud puisi dia ye..

fifie_olin posted on 20-5-2014 01:00 PM
dia meninggal sbb lemas tu ke

ya, wajah dia la yg perempuan kat pantai tu recognize bila nampak kat gambar.

cloudy_83 posted on 20-5-2014 01:06 PM
dah tengok blogger profile arwah.. segak sungguh na.. hero remaja pun i tak rasa sesegak camtu
...

orang seni.

Santeira posted on 20-5-2014 11:34 AM
ya, wajah dia la yg perempuan kat pantai tu recognize bila nampak kat gambar.

pmpn tu nmpk antu arwah ek