CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2673|Reply: 9

Adakah kencing manis akan jejaskan pergerakan kita?

Dulu kawan saya pernah kata, kencing manis tu sangat serius,kalau tak jaga mungkin perlu duduk atas kerusi roda seumur hidup sebab takboleh jalan. Saya risau juga, saya ada kencing manis, kaki saya kadang kalakebas dan sakit. Rasa macam ada jarum cucuk, biasanya akan sakit agak agak 1-2minit. Malam kadangkala terbangun sebab kaki sakit, rasa macam kasut saya dahjadi kecil. Saya tak nak guna kerusi roda, saya nak jalan seperti orang biasa.Kamu semua tahu tak? Kencing manis tu boleh buat saraf rosak ke? Lepas tuadakah akan jejaskan pergerakan kita?

dulu arwah nenek saya pun hidap kencing manis ni..effect memang sngt teruk...sedih tengok bila nenek tak dpt bangun,nk buang air kecil pun susah,ni kn nk buang air besar..
p/s saya lh...beringat dulu sebelum terlambt
VIVIX SHAKLEE,cuba untk berusaha berubt dngn cara alternatif..tak salah kan..
alhamdulillah,bnyk respon positif dr pengguna...
saya nak bantu orng spt anda supaya menjalani hidup dngn sihat..
dulu arwah nenek tak sempat nk try vivix ni,sbb,lmbt sngt kenal dngn produk shaklee..
saya tak nk,orng dpt nasib yg sama mcm arwah nenek..sharing is caring kn..

nk tahu lbh lanjut tntng VIVIX ni,boleh sms/whatsapp saya 0145927119(dila)

sid:1149509
www.mom2careshopvitamin.blogspot.com

ya whitie ini memang benar pasal kencingmanis boleh jejas keupayaan utk berjalan.
Kawan sy seorang pesakit kencing manis dan kebelakangan ini dia telah buat operasi pemotongan kaki keranadia tak peduli walaupun ada gejala kerosakan saraf yg semacamkamu. Kamu patut pi jumpa doktor dan dapat rawatan utk pulih kerosakan saraf kamu. Jika kerosakan saraf tidak dirawat dan dibiarkan dalam tempohyang panjang, pesakit diabetes akan menghadapirisiko yang lebih tinggi dan menyebabkanamputasi kaki.
kamu boleh tengok video ini http://www.youtube.com/channel/UC7C3c457cvw4WGiU5qYmh_g

hye whitie, aku cadang wak blh lah buat satu Medical Checkup tengok badan wak ade kekurangan vitamin ker x. sbb keadaan aku pon lebih kurang same dgn wak. pastu aku pon buat satu medical checkup dan didapati bhw sy adelah kukurangan Thiamine (Vitamin B1). ni adelah disbbkan oleh penyakit kencing manis adelah kerap disbb olh kekurangan satu atau dua jenis vitamin. ade 75% pesakit kencing manis adelah kekurangan Thiamine (Vitamin B1) dan jg Vitamin B12. kedua2 ni akan menyebabkan Neuropati iaitu kerosakan saraf.

Duduk tak kerusi roda kan susah,
dengan kena ada nurse untuk jaga jika semua keluarga tak senang nak kerja,
mahal jugak nurse peribadi sekarang!  

Saya tak caya semua makanan tambahan tu, saraf rosak biasanya akan menyebabkan kaki kena potong. Makanan tambahan tak dapat bantu sembuhkan sarah yang rosak. Hanya boleh kurangkan sakit sikit tapi tak boeh sembuh dah, makan ubat tahan sakit paling bagus, sakit hilang serta merta.

Follow Us
Sekadar berkongsi..memang supplemen xkan menyembuhkan tp boleh mengurangkan/melmbatkan dan membaiki sel-sel yang rosak. Jangan skip ubatan doktor juge even ambil supplemen.Supplemen ini adalah alternatif kpd usaha merawat penyakit yg dialami.Wallahu'alam.

Vitamin B complex ,C dan diabetes.

Dua vitamin yang terbaik untuk pesakit diabetes adalah vitamin B complex dan Vitamin C.

B6(pyridoxine) dan B12(cyanocobalamin),adalah sangat penting dalam mengawal komplikasi diabetes seperti diabetic neuropathy(penyakit saraf yang disebabkan oleh diabetes).BIOTIN yang terkandung dalam B complex dapat membantu perkembangan sel-sel dan metabolism protein,lemak dan karbohidrat. Mengikut kajian juga,Biotin dapat menurunkan paras gula dalam darah sekaligus mengurangkan komplikasi penyakit saraf untuk pesakit diabetes.

Vitamin C terkenal sebagai antioksida yang kuat untuk memlihara tubuh dari kerosakan akibat daripada radikal-radikal bebas. Vitamin C juga penting untuk membina kolagen di dalam saluran darah sekaligus menguatkan salur darah dan menyokong peraliran darah yang lancar. Di samping itu, Vitamin C ini juga dapat meningkatkan system imuniti kita.

Menurut kajian juga, Vitamin C juga dapat menurunkan paras Sorbitol(sejenis molekul gula) yang sering terkumpul dalam sel-sel dan dapat merosakkan organ seperti mata, buah pinggang dan system saraf.

Diabetes dan supplemen.

Sy pernah mengalami masalah saraf. rasanyatak selasa dan menyeksa di kaki sy.Masalah ini menyebabkan sy rasa susah hati apabila berfikirkena duduk kerusi road lepas pemotongan kaki. Sy tak mau semua ini berlaku padasy.Sebagai seorg pesakit diabetes, sy amatfahami kesengsaraan yg berlaku kpd pesakit kencing manis . Perasaanitu sukar untukdigambarkan.
sy tau Vitamin B12 baik utk pesakitdiabetes yg ada saraf kerosakan dan sy dpt info darilaman web pasal Livewell MECOMIN mengandungi mecobalamin, neurologically-aktif Vitamin B12 pentinguntuk pusat sistem saraf danperiferi. nasib baik ada MECOMIN sebab ia memangberkesan lepas makan beberapa bulan kesakitan sy makin kurang. kamu boleh cuba =)

diabetis memang akan menyebabkan keletihan. ia juga akan rosakkan sistem saraf kami, khasnya kaki . oleh itu orang yang menghidapi penyakit diabeties adalah perlu selalu memeriksa kaki kamu, kerana setelah sistem saraf rosak, kamu tidak akan rasa sebarang sakit semasa kamu terpijak barang yang tajam. Last edited by 84yaya on 13-7-2014 02:26 PM

Nak tanya, klau doktor syorkan makan ubat Diabetmin... adakah pengidap diabetis tu dah teruk?