CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 15528|Reply: 31

Kucing suka berak

Assalamualaikum...saya kini stres.
Ibu saya membela seekor kucing semenjak lebih kurang 7 tahun lalu.
Kucing ni memang gemok, dah kasi (mandulkan) dan ia adalah kucing indoors (tak pernah duk luar rumah).
Masalahnya, saya tak suka kucing sebab ia akan mengotorkan rumah!
Bulu boleh didapati di mana2 sahaja walau camnepun saya sapu/mesin karpet.
Rumah kami secara general memang bersih..cuma kucing saya tak reti berak kat tempat yang sepatutnya. Dulu2 ok lagi tp semenjak kebelakangan ni menjadi plak. Die berak dan kencing atas lantai dapur dan memang hari2 kena kutip dan buang.
Kalu ade bibik nak cuci rumah hari2 takpe gak. Ni tade bibik pun, kadangkala saya yang kena cuci. Dulu saya mengamukla sampai menangis dekat suami, kenapa saya kena cuci padahal saya tak rela pun bela kucing. Tapi sekarang saya belajar untuk redha..
Soalannya: Bagaimana untuk toilet-train kucing yang macam ni??? Saya bukan benci kucing cuma tak suke la rumah yang asalnya boleh jadi bersih dikotorkan hari2...
Saya jadi hairan bagaimana ada manusia boleh bela kucing ramai2.. ape tips die? Terima kasih.

jgn kata kucing...saya pun suka berak

Letakkan cat litter kt dalam bekas. Pastu masukkan bekas tu dalam toilet. Ataupun kalau nampak depan mata dia dah nak berak tu cepat2 angkat kucing tu letak dalam toilet pastu tutupkan pintu. Lama2 nanti dia biasa dan akan ke toilet dengan sendirinya. Selamat mencuba.

Dulu kak sedara i bawa kucing ke tempat yang dia sepatutnya berak pastu dia pukul bontot kucing tu. tapi dia train sejak kecik. Bukanlah pukul kuat. Tapi bila bagi sentuhan sebegitu dia terkejut dan tak buat. Or kalau dah tak tahan, letak je kat luar rumah.

Tapi rumah my aunty sangat sangat bersih. Sebab dia pembersih. Kucing dia toilet trained.

Beli pasir kucing ada jual kt supermarket.. Pasir tu xde bau klu kucing berak or kencing.. Nnti leh ceduk buang jer...

Follow Us
Yg spot biasa tmpt kucing berak tu cuba basuh dgn air limau nipis/lemon...dia dah ala2 tanda kwsn kalau berak kat situ je. Kalau ada pasir dia berak kat pasir...i mean litter box. Nak train berak dlm toilet, kena kurung diorg dlm toilet jap

Tang bulu kucing gugur tu redha jelah...kena rajin vacuum. Sedangkan manusia pon gugur rambut.

kucing dh tua laaa... nyanyuk dah kot... camtula perangai dia... suh la mertua u cuci sndri... klu dia mls, u ugut je nk bawa meow nyanyuk to pi vet utk put-to-sleep....

aku ada 26 kucing, tp tak satu pun yg masuk rumah.. duduk dlm rumah kucing laa..
sebab aku suka bela out door. tp kalau dah terbela indoor, belikan kandang kucing yg besar. tak lah mahal sgt.  dlm RM150 aje,.
ko susun lah jd mcm rumah kucing dlm tu. masukkan litter's box.. letak tuala sekali.. bekas makan & minum..nanti lama2 kucing tu dah selesa, dia tau lah itu rumah dia...
jd kita pun tak penat. kemas satu tempat aje.

Kucing aku dlu aku amik lidi ukur dr kepala ke ekor pastu patahkan lidi tu ikut ukuran pale-ekor tu then cucukla lidi tu kt mana nk dia berak t dia akan ikut, tu petua org dulu2 la, aku buat kt kucg aku, jadi

TT try la

Tp bab bulu gugur mmg kena bersihkan hari2, sape bela kucing otomatik kena rajin bersihkan.. Sb skg aku xde anak, aku anggap kucg aku skg mcm anak2 aku... Hr2 aku rela bersihkan berak drg n cuci sofa hehe Last edited by imanda on 21-7-2014 02:57 AM

TT patut g bod pecinta haiwan>>>pecinta kucing, sn byk discus psl kucing hehe

Jangan la jadikan kucing tu sebagai bebanan
TT tahu x dalam diam kucing tu berzikir dan berdoa tuk kesejahteraan TT sekeluarga..
Kucing tu pon idup x lama nanti mati juga
Anggap la kucing tu sebagai tanggungjawab bukan beban

Ai pon sama. Kucing ai yg sekor tu je yg suka berak atas lantai. Tapi kalau kencing dia kencing dalam pasir. Kalau berak je suka berak atas lantai. I xtau kenapa. Rupa je cantik n comel tp loqlaq! Kihkihkih

kucing tu saya rasa dah nyanyuk, huhuh.. tu yang die berak merata-rata..

lor..sy baru komen kat thread akak pasal msg whatsapp tu.then sesaje bukak thread psal kucing ni..
rupenye org yg sama..

kucing suh duduk luar rumah la, apa pulak lepak dalam rumah.

kepada tt,

sy movekan thread ni kat board pencinta kucing kerana lebih sesuai di sini. harap lebih ramai dapat membantu.

terima kasih. Last edited by prettyuglybabe on 21-7-2014 02:29 PM

mommymonster82 posted on 20-7-2014 07:23 PM
Beli pasir kucing ada jual kt supermarket.. Pasir tu xde bau klu kucing berak or kencing.. Nnti leh  ...

TAKKAN nak letak rata2 dlm umah...sana sini pasir....

ninja boy posted on 21-7-2014 01:00 PM
kucing suh duduk luar rumah la, apa pulak lepak dalam rumah.

ninja, aku tengok org bela kucing, semua letak dlm umah

iznanaziz posted on 21-7-2014 03:18 PM
TAKKAN nak letak rata2 dlm umah...sana sini pasir....

Lahhhh..letak dalm bekaslah...mcm kotak plastik besar muat utk dia nk berak situ... Atau dipanggil Litter box boleh gk gi cari kt pasaraya  or kedai jual mknn haiwan..ada mcm2 jenis litter box..

Sy pon pnh bela kucing dlm rumah.. So sediakn pasir tu...buknnya onggok pasir tu atas simen... Cth yg plg basic litter box mcm ni..

Dalm tu bukn pasir biasa ..klu pasir biasa xboleh tetap berbau..ada pasir khas boleh beli  utk najis binatang.. So pasir tu buatkn najis tu hilang bau.. Pastu beli scoop khas utk ceduk..klu nk belilah...klu xboleh jer pegang dgn tgn..

Kalu byk sgt xceduk buang akan jadi mcm dalm gambar tu.. So pasir tu daj xoleh guna..klu selalu bersihkan pasir akn berkurang.. Pastu nanti  beli tambah jer pasir tu..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

12Next
Return to list New