CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Acong

[Tempatan] Ustod Ridhuan Teh versi legam

sidewinder posted on 1-8-2014 05:13 AM
habis ko bkn golongan politaik ? kalu ko rasa ko tu betul terus kan je la.....dah aku rasa dia ni  ...

bila masa aku dan ridhuan tee jd puak ekstrem dan sapa plk nak ajak ko?

bila masa plk mak dia malu mengaku dia anak dia? -> nmpt sgt ko mereka2 cerita yg x betul.

siapa sbnrnya yg mengapi2kan keadaan? kalo bab hak, bkn bergaduh, berbunuhan pun org sanggup.

siapa sbnrnya yg mengapikan2 keadaan? aku nak ko beberapa soalan.

1. siapa yg mintak uitm, mrsm dihapuskan dan dibuka pd semua kaum?
2. siapa yg mintak duit zakat adalah utk semua agama?
3. siapa yg mintak kesamarataan semua agama kat malaysia? ifc bagai tu
4. siapa yg mintak hak2 org melayu yg terjamin dlm perlembagaan dihapuskan?
5. siapa yg putar velit fakta sejarah kata org melayu pun bkn penduduk asal tanah melayu?

sbb ko kerja kat company yg x ramai melayu ko pun nak gadaikan semua hak2 melayu di atas alasan toleransi? ko mmg super machai. yes aku mmg bukan golongan politaik. so apa masalahnya?

ChildrenOfBodom posted on 31-7-2014 01:57 PM
ada sstgh ostadt retarded dalam ceramah depa selalu jerkah2 meninggikan suara tunjuk garang,
mcm si ...

Tulah kan. Ostaz melayu memang tak jaga bahasa. Dalam ni pun yang tunjuk alim je mesti bahasa lain macam je. Siap ada yang ugut ugut lagi tu. Mereka tak bole terima pandangan orang lain. Apa yang mereka tau semua orang mesti ikut telunjuk mereka baru dia orang senang hati.

masuk islam terus jadi masuk melayu, macam buy 1 free 1 je...
dh lupa mak kafir yg melahirkan mu...sial btul

otai_g posted on 1-8-2014 09:11 AM

bila masa plk mak dia m ...

Kau memang suka melalut..orang duk cakap..jangan serapkan elemen perkauman dalam menyampaikan ilmu agama..

ibarat macam ni lah..aku bukan islam n berminat dengan islam..

sekali dengar ceramah jangan beli barang orang bukan islam..sedangkan family aku bukan islam..aku xleh support dia orang??

ilang terus minat nak mendekati islam..paham x??

kau nak citer benda perkauman..kau pergilah join ngo or parti perkauman macam perkasa or umno or persatuan peniaga melayu ke apa..

buat apa nak rosakkan agama dengan sifat perkauman tu..

ResellerMaxis posted on 1-8-2014 09:40 AM
Kau memang suka melalut..orang duk cakap..jangan serapkan elemen perkauman dalam menyampaikan ilmu ...

aku ke ko yg melalut.

kalo aku ckp sokonglah keluaran produk umat Islam. itu perkauman ka?

lain la aku ckp jangan beli produk keluaran bkn melayu - yes yg ni aku sokong mmg perkauman.

knp ko masih gagal memahami?

Maideen. posted on 31-7-2014 11:34 PM
Hahahaha tajuk tak menahan. Versi Legam! Tepat sekali! hahahahahaha

Tapi jangan takajut jika ...

dah ada ummah yg support ostad ridhuan teh versi legam ni mideen

Follow Us
otai_g posted on 1-8-2014 09:52 AM
aku ke ko yg melalut.

adeis..kau bawakan 1 ayat quran yang suruh beli barang orang islam sahaja..atau bantu orang islam atau jangan beli barang orang kapir or jangan bantu orang kapir..apa yang kau dan ustaz tu sampaikan bukannya ajaran islam..

dan aku xkata pun perkauman tu salah..ok jer korang nak bersifat perkauman..tapi yang masalahnya..korang sampaikan macam tuhan yang suruh bersifat perkauman macam tu..

otai_g posted on 1-8-2014 09:11 AM

bila masa plk mak dia m ...

siapa sbnrnya yg mengapi2kan keadaan? kalo bab hak, bkn bergaduh, berbunuhan pun org sanggup.
yg selalu mengapi2 kan keadaan ni laa org dia.....benda tgh cool...tgh relex....dia pegi up kan isu2 ntah pape.....byk lagi isu yg lagi penting cth isu org miskin...anak yatim....ibu2 tunggal.....hak2 ni lek2 jer la....chillllll benda yg boleh share....leh pakai sama2....pakai laa sama2 kenapa nak berebut2.....sama jugak utk cina/india.....nak demand lebih2 tgk laa keadaan

1. siapa yg mintak uitm, mrsm dihapuskan dan dibuka pd semua kaum?
Yang confirm bkn aku....tp certain org2 melayu yg nak sokongan politik dr kaum cina/india

2. siapa yg mintak duit zakat adalah utk semua agama?
Yang ni pun sama....sah2 bkn aku........tp certain org2 melayu yg nak sokongan politik dr kaum cina/india

3. siapa yg mintak kesamarataan semua agama kat malaysia? ifc bagai tu
Yang ni pun sama....sah2 bkn aku........tp certain org2 melayu yg nak sokongan politik dr kaum cina/india

4. siapa yg mintak hak2 org melayu yg terjamin dlm perlembagaan dihapuskan?

5. siapa yg putar velit fakta sejarah kata org melayu pun bkn penduduk asal tanah melayu?
Yang ni ko kena check ngan Zahid Hamidi...Rais Yatim

sbb ko kerja kat company yg x ramai melayu ko pun nak gadaikan semua hak2 melayu di atas alasan toleransi? ko mmg super machai. yes aku mmg bukan golongan politaik. so apa masalahnya?
aku keje dgn company yg mix environment...ada melayu cina india....dan aku tak kan ....dan tak nak bekerja dgn company yg dimonopoli oleh kaum2 tertentu....cth kerajaan....GLC...company chinaman....company tanah besar india.....minda....skill leh terbantut

lkick2113 posted on 1-8-2014 09:53 AM
dah ada ummah yg support ostad ridhuan teh versi legam ni mideen

Ntah lah......kalau ada penyokong Ostad legam ni tontu dia hanya mampu mengatakan orang yang tak sokong adalah kafir dan Isle telah terhina. Itu saja.......prrrrrrrrpfffftght

Maideen~Hanya Isle menjana minda!

otai_g posted on 1-8-2014 09:52 AM
aku ke ko yg melalut.

kalu produk umat islam tu tak berkualiti nak sokog jugak ker ? cth kete PROTON Inspira 1.8/2.0 dgn toyota vios 1.5 or honda city 1.5.....mana satu ko akan pilih ? harga lebih kurang sama jer......ikut rekod proton ni byk masalah kalu nak dibandingkan dgn toyota/honda.....parts lebih berkualiti dr proton......nak menyokong beragak la...tp tak pa laaa dah duit ko...ko beli laa apa yg ko nak janji ko sokong produk umat islam.....bg aku....tgk value product tu....sbb aku malas nak keluar masuk workshop.....keluar masuk workshop kena ambik cuti bagai....semakkan kepala jer

Kebykkn pendakwah kita x pandai berdakwah. Kalau bg ceramah x sindir, x kutuk, x bodo sana sini, x nyanyi, mengalunkan ayat Quran dgn irama Hindustan.....x sah! Cemuih nak dengar. Mujur dlm YouTube blh dgr ceramah drp pendakwah luar negara, sgt memberi kesan di hati. Padat isinya.

Dewa19XKangen posted on 1-8-2014 08:21 AM
tang ustaz nie dan dan ja bagi surah.. betul dah tu.. aku x rasa ustaz nie rasis.. dia cakap benda ...

ostad tarak baca al quran kaa? takdak lak sami yg kutuk islam...... paderi tak tau ler......