CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: s1musafir

RUKUN, FARDU DAN HAKIKAT SYAHADAH

zamkumis posted on 3-9-2014 11:24 AM
musafir1..

Bagus kamu dapat belajar dengan guru mursyid, tetapi menghukum supaya semua orang supa ...

sesiapa jua yg dalam perjalanan agama ini, apatah lagi sesiapa yg telah berkata telah mengaji lama dahulu ilmu sifat 20 itu memang tersangatlah wajib berguru kan guru murobbi yg bersanad;

jadi, dimana bukti si abgcute itu dimana gurunya?siapa gurunya? kerana cara ayaat berforum itu seperti org yg tiada mengaji dan mengenal asal usul sifat 20 itu....atau mengaji sendiri sendiri faham punya tamsilan? lebih merbahaya begitu
kerana tanpa bimbingan guru, kalau sendiri2 dgn akal ilmu nafsu yg tiada bermujahadah, sendiri buat kupasan....siapa yg nak membenarkannya pula?

Abangcute posted on 3-9-2014 10:59 AM
Ilmu yg anda jelaskan dari tok2 guru itu dinamakan ilmu takwil. Saya dah tahu dan faham ilmu itu.  ...
Wahai bro2 sekelian. Guru2 bro belum boleh link byk perkara dlm kehidupan. Rasullullah berakhlak dgn penuh hikmah. Saya nak tahu, dlm seminggu berapa kali bro2 dan sis2 cerita kpd org bab tauhid TANPA menyinggung perasaan dalam keadaan SELAMBER?

kalau nak tahu, bermula ayat yg menyatakan diri kamu itupun sudah syirik halus - riak ,takabbur....
bezanya cara kamu dan rasulullah adalah pada hikmah dan bijaksana,
ketauhilah...pernah tengok balek posting2 lama kamu dahulu yg merepek meraban semacam ilang punca dan arah?nampaka???
dan sekarang kamu meletakan diri kamu selambe? apakah punya jenis keperasanan ini???

menyampai itu kewajipan bagi nabi, tersinngung atau tidak itu adalah ragam manusia yg mana hati berpenyakit atau tidak, 2 perkara berbeza...

s1musafir posted on 3-9-2014 02:20 PM
kalau nak tahu, bermula ayat yg menyatakan diri kamu itupun sudah syirik halus - riak ,takabbur. ...

Alhamdullillah.

Sebenarnya saya boleh taip gini :

Kisah hamba Allah (kisah benar). Akan tetapi saya dengan sengaja guna nama saya.

Mcm mana kamu berhukum sedangkan saya amat gemar mencari kaki menghukum. Kamu pusing ler mcm mana pun, jawapan 1 aje, ilham itu hak Allah. Samaada Dia nak izinkan syaitan atau tidak, itu urusan Dia.

Erms fardu syahadah. Lol. Apa ek?

Saya dah taip 3 kali. Allah tak izin. Mungkin forum ni ramai baghal agaknya?

s1musafir posted on 3-9-2014 02:10 PM
takkan kamu nak samakan sifat 20 dengan ilmu pecah perintah yg datang dari fahaman kamu?mana dal ...

Sifat 20 ke, 40 ke, 99 ke semua itu hak Allah. Dia jelaskan supaya makhluk mudah faham dan tak perlu disamakan dgn makhluk.

Contoh (nak habaq saya faham aih), ada seorg lelaki SEBIJIK mcm kamu (cikgu) saja nak test ilmu tauhid kerana ramai rakan2nya kata saya dgn nama Ustaz (mereka yg kata bukan saya). So kisahnya cikgu ni cerita SEBIJIK mcm cerita kamu. Saya senyum aje. 2 baghal lawan 1 tu. Hahaha. Yg syoknya, dier tunjuk air dlm gelas, tanya, mcm mana kenal Allah dari ini? Saya PUNYALAH ISTIGHFAR sambil senyum dan berkata "Ish, saya tak tahu" (sedangkan saya boleh beri jawapan YG ALLAH kehendaki jika saya mahu). Mengikut kefahaman ilmuNya, org ini PASTI MENGAKU DIRI TUHAN dan TIADA TUHAN. Yg bestnya org mcm kamu SUKA PAKSA kononnya org lain tak tahu. Akhirnya dgn suara SINDIR, cikgu ini berkata "tu lah, org gi berguru barulah betul". Siap bagitau dia org kuat tok guru bla bla bla. Dan saya BUAT-BUAT MUKA MALU dgn kata2 yg dikatakan. Macam2 cikgu ni kata, pergh, siap backup tue.

Yg menariknya saya mula berkata "yg saya faham nak kenal Allah dari perumpamaan ciptaanNya. Kalau abg tak caya sekarang ni dah ada". Cikgu tu kata "apa buktinya?" Punyalah bodoh gile sampai tahap BAGHAL. Saya kata "nak bukti?" sambil saya senyum tgk perangai baghal berbunyi ooooeeekkk! oooooeekk!

Saya angkat kedua kedua2 tangan dan buat circle, TU PUN BAGHAL MCM KAMU TAK FAHAM. Cikgu ni kata "mana? mana?" dgn senyum baghal yg Allah maksudkan. Saya kata "abang nampak ke udara?". Cikgu tu muka merah macam BAGHAL SIOT. Hahaha.

Saya cerita perumpamaan nak kenal Allah tanpa tunjuk pun ada baghal kat sini TAK FAHAM, celah lagi kalau saya tunjuk. Hahahaha. Tu pun saya rasa BERDOSA pasal memberi perumpamaan utk memahamkan makhluk yg suka jadi baghal.

Yg syoknya, dah ler cikgu ni tak puas hati, yer la, rasa kalah, siap kata Diri tuhan dan tiada tuhan. Pergh, mcm ada bunyi petir wooo. Macam nak luruh jantung betapa HEBATNYA DAJJAL zaman ini. Saya diam sebab saya tak mampu nak lawan dajjal. Selang beberapa hari, saya berjumpa mate cikgu tu semula, dan saya ditajikan mcm2 perihal ilmu2 cikgu tu belajar. Saya terus bertanya "Abang tu mampu atau tidak nak gerakkan awan?". Bro ni diam.

So, saya nak tahu, kamu nak ajar saya ilmu tu kat saya? Kamu tahu apa kesudahan cikgu tu? KAF FA RA di dahi. Kalau nak jadi KAF FA RA, buat ler perangai baghal dan ajar ilmu nak jadi dajjal.

Tiap yg ditaip dikira dosa pahala. Jika ajar ilmu yg sama hingga ngaku diri Tuhan, lebih baik share dan jgn menyombong diri dgn ilmu SECIPUT.

Wallah Hu'alam Last edited by Abangcute on 3-9-2014 04:53 PM

hmmmm...pe kes nih...

benda ni pun nak berbalah...sudah sudah la...

bagi saya tentang 41 syahadah dan 9 syahadah rasul tu, kita semua dah tahu dan pernah belajar..20 sifat wajib+20sifat mustahil+1sifat harus! total semua 41!

9 syahadah rasul tu seperti keadaan diri kita ketika melafaskan syahadah...kita mesti yakin serta ikhlas ketika bersyahadah..mesti memahami maksud yang kita lafaskan...kita benarkan dalam hati...hati kita redha dan menerima kebenaran islam...dan lain2 lagi(tak ingat!hehe)...

inilah jadinya apabila ilmu itu diperbesar2kan....menyebabkan kita menjadi keliru!

dan tentang berguru dengan guru mursyid plak, setiap orang ada pendapat masing2...kita mesti pndai menerima pegagangan orang lain kerna ada yang berpendapat:
1. berguru itu wajib
2. berguru itu sunah
3. berguru itu harus
ini perlu supaya perbalahan dan bantah berbantah dapat dielakkan...berlapang dadalah tuan2...dah la umat islam skarang ni lemah...jangan la nak tambah2kan lg...

Follow Us
Iman tiada pada guru. Iman hanya ada pada diri sendiri. Menuntut apa jua ilmu itu perlulah berguru. Petunjuk kpd ilmu dari Allah kpd makhluk.

Ramai yg ada ilmu, tapi tidak memahami petunjuk.
Ramai yg ada berguru, tapi tidak memahami petunjuk.

Dimana petunjukNya? Jika mampu jawab, anda adalah guru. Last edited by Abangcute on 3-9-2014 07:24 PM

Kisah benar ini saya share utk jelaskan makna KAF FA RA di dahi.

Almaklumlah disuatu hari, saya terserempak dgn cikgu baghal yg bertanda di dahi. Memandangkan ilmu dier dah upgred (kah kah kah), sambil duduk di kerusi panjang disebuah kedai, saya pun MEMBERI SALAM "Assalammualaikan cikgu". sambil bersalam, disambut dgn "Wa'alaikum salam". Saya pun menyapa "cikgu tengah berehat ke?". Maka nak tahu cikgu BAGHAL jawab apa? "Ish, kerusi ni siapa punya?" = sebijik mcm perangai Baghal yg ada tang sinih. Memandangkan saya jenis yg tahu turning point fact, saya menjawab, "oooooh, tuan kedai ni nyer kerusi kot?". Maka cubaan cikgu Baghal ni tak berhasil utk mendengar hujah tauhid yg mana bagi dirinya kekalahan kritikal dari seorg lelaki yg tak der berguru dgn guru mursyid. Iyer lah, saya kan NOOB gitu? Saya senyum dan minta diri gitu aje.

Saya boleh tukar turning point anda semua sehingga offtopic ikut mcm mana yg saya nak, tapi kamu tak boleh ubah turning point saya jika kamu ada sifat Baghal.

Beberapa tokoh yg saya hormati ada mengajar sedikit ilmu penting disini.

Apa yg kamu beri kamu pasti dapat
Apa yg kamu cari belum tentu kamu dapat

Jika saya mahu, saya ignore aje mana2 post. Akan tetapi saya kecian kpd baghal yg tak reti berakhlak ketika berbicara. Kamu tak perlu jadi baghal. Jadilah manusia yg berakhlak. Barulah lahir manusia yg berakhlak. Selagi berperangai mcm baghal, mana2 ilmu yg difahami PASTI takkan diredhaiNya.

Tak caya? Tepuk dada tanya Allah (sakit di dada tang mana). Last edited by Abangcute on 3-9-2014 08:25 PM

Iman tiada pada guru. Iman hanya ada pada diri sendiri. Menuntut apa jua ilmu itu perlulah berguru. Petunjuk kpd ilmu dari Allah kpd makhluk.

subhanallah, astaghfirullahhal 'aziim....

sedara, bawalah bertenang dan berselawat banyak2...

Bismillah, kalam mula bicara hendaklah istighfar berserah diri pada Allah, dan bukankah nabi berpesan nak mulakan sesuatu dengan namaNya?
kalau tgk ayat sodara di atas, iman ada pada diri sendiri, memang hebat dan dahsyat,....
bagaimana dan sejak bila iman itu hak diri manusia semata, sedangkan segala gala adalah milik Allah dan atas anugerahNya, iman kurnia Allah, sama seperti sifat, perbuatan , tubuh, semua pinjaman semata, hanya kalau benar faham pengajian...

kalaulah benar iman ada pada diri sendiri, senanglah kerja rasulullah, tak payah dok penat pujuk berpuluh tahun, sampai lah nazak si bapa saudaranya sendiri Abu Talib.....

sebabtu saya kata tanpa ada didikan rohaniah dan bimbingan guru murobbi, perjalanan mujahadah takan selesai, sebab kita nak berdakwah di forum, nak bawa kebenaran, nak bercerita, nak buat luahan, nak berkongsi.....kenalah sedar diri yang pertama, jangan menuruti hawa nafsu bila nak menyatakan sesuatu kebenaran...mudah saja kan...

apapun yg sebenar sekadar bermuzakaraha, tapi bila masing2 diiri menuruti hawa nafsu masing2, muzakarah pada mula awal elok akan lencong ke arah landasan yg lain pula....gitulah...

sekian dari saja, byk sgt posting review, nak kena menjawab satu satu, kikiiki...tak perlu kot....ada sesetengah org suka balas berjela jela, byk kali reply itu ini, ada orang tersangkut di alam forum dgn nafsu nafsi, tu yg lucu tuh

yang ni saaya nak jawab utk semua post reply, takyah dok tertungu tungu dah lepas ni, kikiiki...

dlm hadis saheh bukhari, nabi bersabda, sesunguhnya Allah itu mempunyai hampir lebih kurang 70,000 atau lebih lagi untuk hijab di antara hambaNya.....
sekiranya kita merenung, banyak tuuu....apakah boleh kita selesaikan perjalanan kembara kita di atas muka bumi ini dgn hanya sebegitu mudah bercerita berjela jela di forum?
dalam byk2 tabir hijab 70,000 tu pula,berserta akal yg Allah anugerah (akal pon pinjaman dari Allah juga) ada yg sedap syok duduk di alam jin, tersangkut sampai ke sudah pon ada, alam jin ni hanya dilalui utk sbg dijadikan pengalaman dan iktibar, kembara sekadar 1,2 tahun aja, lepas tu tok guru akan tegur semula atas landasan kebenaran
tapi tengok ada pula yg megah cerita pasal alam jin buleh takjub pula sebut pasal nuklear itu ini segala bagai, sebut benda yg dah ada persamaaan di alam manusia....cubalah cari kesedaran faham, alam jin yg hebat tu tak sehebat alam manusia yg mana buleh masuk pula alam anbiya' yg lebih tingi dari alaam malaikat yg mana di satu daerah malaikat pun tak mampu nak masuk situ....itu baru benar kebesaran Allah

kita boleh sedar di sini, rasulullah pun 4 kali dibelah dada dgn air zam zamn, kali terakhir sebelum beliau naik ke langit, israk mikraj...
jadi kita sbg manusia biasa, perlu lebih2 dalam beramal dan bersangka baik pada Allah...
sekian serba ringkas dari saya...
Last edited by s1musafir on 4-9-2014 08:18 AM

s1musafir posted on 4-9-2014 08:16 AM
subhanallah, astaghfirullahhal 'aziim....
sedara, bawalah bertenang dan berselawat ba ...

Iman bermaksud percaya. Kamu faham sgt ke makna iman itu MENDENGAR DAN TAAT jika itu kata2 kamu?

Iman tak der kat buku, dekat kedai, dekat guru, pasaraya2. Iman itu ada pada dada DIRI SENDIRI. Jika part ni FAIL, nampak mcm BAGHAL tak?

Jika mengaji ilmu SETAKAT iman, tak amal, maka TAK DER LER IMAN TU.

Generasi BAGHAL, tahu dan faham ilmu iman. Tapi bila tak mentaati ilmu yg diketahui dan difahami, itu maknanya tak beriman.

Tetiba baghal nak ajar manusia utk menjadi baghal. Tak ke haru?

Jika wali Allah yg sebenar nampak manusia yg bersifat baghal, COMFIRM bila baghal mula berkata2, ayat dari wali Allah adalah "oi bodoh!". Bodoh yg dimaksudkan itu baghal ler.

Generasi baghal mana nak paham hal2 ini. Kita duk dizaman MAJORITI menjadi baghal. Nak bukti ayat yg kerap digunakan baghal? Tak yah ajar kot ilmu nak kenal ciptaan yg bernama baghal ni.

Abgcute,

tabik spring3x pada pendakwah bebas.. teruskan berdakwah, dan perhebatkan lagi...
Banyak lagi keajaiban Allah akan tunjuk jika kita suka berdakwah ...
belum mantap lagi... lama2 mantaplah tu.. hehe

S1musafir, teruskan pengajian... tapi pastikan dalam masjid, jangan belajar dalam tempat2 gelap... comfirm belajar dengan musang bulu ayam...

Abangcute posted on 4-9-2014 08:40 AM
Iman bermaksud percaya. Kamu faham sgt ke makna iman itu MENDENGAR DAN TAAT jika itu kata2 kamu?
...

la...tak memahami dan faham bahsa ropanya, patut suka tulis berjelir jelir....

zamkumis posted on 4-9-2014 11:02 AM
S1musafir, teruskan pengajian... tapi pastikan dalam masjid, jangan belajar dalam tempat2 gelap... c ...

pendapat manusia meletak kupas hal solat sesuka hati tanpa merujuk amat melucukan....cakap ikut sedap sepasai...

kalau nak cerita hal solat, kenalah rujuk sekurang kurangnya kitab seperti MUNYATUL MUSOLLI karangan Syekh Daud Abdullah alfathani
tu contoh solat yg mukaranah....pecahan dari nur , syuhud.....sapa yg tahu tahu la....
janganlah jadi jenis manusia berhukum akal smata, itu nak jadi pendakwah sesat bolehla...
nampaknya maseh ramai tak tak sedar apa itu mengaji dan menuntut, alangkah lucunya...

s1musafir posted on 4-9-2014 02:47 PM
la...tak memahami dan faham bahsa ropanya, patut suka tulis berjelir jelir....

kojaq hang noh. Hahahaha.

Yg ringkas ada yg panjang. Nak paham yg panjang kena bertalaqi.

Bahasa saya jika selalu baca Alquran ikut note yg betul baru boleh faham.

Saya sengaja tulis ayat sedemikian rupa agar dibaca berkali2. Jika baca sekali COMFIRM tak faham.

Tak caya? Try baca Taa'uz kemudian baca Surah Al-Fatihah ikut note bacaan yg dlm tv. Kemudian baca ler post saya.

Saya bicara guna hati. Kamu pula baca guna akal. Mana match pun.

Abangcute posted on 4-9-2014 03:02 PM
kojaq hang noh. Hahahaha.

Yg ringkas ada yg panjang. Nak paham yg panjang kena bertalaqi.

Saya bicara guna hati. Kamu pula baca guna akal. Mana match pun.
hahaha...memang perangai ngalahkan budak baru merangkak.....bicara guna hati?
kamu faham kah bicara itu makna sebenar benar apa?
bicara guna hati tulah sgt sampai sifir rukun terbalek jadi fardu syahadah?
syahadah la dan berselawat byk2 sikit....

Apa rukun? apa fardu? apa hakikat syahadah???

Bagaimana kalau tak ikut rukun, tak ikut fardu, tak tau hakikat syahadah??? adakah terbatal itu syahadah????

Adakah Allah dan rasul mengarahkan sedemikian??? Jika ada sila jelaskan
Kalau tak de, tutup jek thread ni

Jika seorang munafik atau kafir bersyahadah SEPERTI mengikut segala rukun, fardu dan tahu akan hakikat syahadah tersebut, sahkah syahadah tersebut????? Jika sah, bagaimana pula penerimaan Allah????

Makin susahlah orang nak bersyahadah kerana semakin disusah susahkan

s1musafir posted on 4-9-2014 02:52 PM
pendapat manusia meletak kupas hal solat sesuka hati tanpa merujuk amat melucukan....cakap ikut se ...

tak kisahlah ko nak blajar sampai tahap tinggi mana, tapi selalu aku tengok...blajar sebab nak tunjuk terer je. Banyak yg belagak sebab dapat blajar, pas tu kondem org, konon dia aja yg baling betul.. yg paling pandai. Mana yg niat kerana Allah tu je yang tawaduk. Asik nak mengutuk aja kerjanya...

Apa rukun? apa fardu? apa hakikat syahadah???

Bagaimana kalau tak ikut rukun, tak ikut fardu, tak tau hakikat syahadah??? adakah terbatal itu syahadah????

Adakah Allah dan rasul mengarahkan sedemikian??? Jika ada sila jelaskan
Kalau tak de, tutup jek thread ni

Jika seorang munafik atau kafir bersyahadah SEPERTI mengikut segala rukun, fardu dan tahu akan hakikat syahadah tersebut, sahkah syahadah tersebut????? Jika sah, bagaimana pula penerimaan Allah????

Makin susahlah orang nak bersyahadah kerana semakin disusah susahkan
http://hantukiller.blogspot.com/

@hantukiler.....
saya suka cara orang yang berfikir macam nih...

dah sangat jelas dlm quran pasal ibadat nih... jangan diberat2kan...jangan ditanya berlebih2...takut nanti ia menjadi BERAT untuk dilaksanakan...

ambil pengajaran(hikmah!) tentang cerita bani yahudi yang diperintah menyembelih sapi dalam quran...

sama juga tentang syahadah nih....kan syahadah ni salah satu rukun islam...harap jangan diberat2kan....jangan disusah2kan.....laksanakan ikut kemampuan....

yang penting kita terus terusan belajar agar kefahaman kita tentang ajaran Islam semakin baik...ilmu semakin bertambah agar ibadah kita semakin baik dan sempurna....