CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RoLLinG

Aku wanita hina

mudahnya terlanjur

bertaubatlah

ape nak jadi dunia zaman sekarang

Ni smua poyo....balik la ke pangkuan suami ko...buat ape la tehegeh2 kat jantan mcmtu...buang masa dan buat dosa aje.  Dalam perkahwinan smua ada ujian. Kenapa tak lalui aje ujian yg Allah beri dgn muhasabah diri...kenapa mesti nak pegi kepada yg haram...

Aku jugak suda bekawin...betahun2 hidup dlm dugaan....yg x perlu la aku nyatakn disini....di datangi lelaki dgn pelbagai kerenah....menabur pelbagai janji yg indah2 belaka....tapi aku x perna kecundang dgn gula2 dunia... aku terus kuat menongkah dugaan aku...jato bangun aku...yg akhirnya doa yg aku mintak siang malam...Allah memberi nikmatnye sekarang....alhamdulilah

Bersabarlah wahai hati....pasrah kepada Allah

Rate

1

TT...samamalah kita mengambil iktibar.....nasihat dan pengalaman sahabat sahabat......untungnya ada forum ini....kita sampaikan ilmu.....tanpa mengetahui orangnya.....dan semua lahir dari hati....yang ikhlas....

ko kena tahu satu perkara...lelaki yg baik tak akan kacau bini/tunang org. always have a border where to stop. laki jahanam je kacau bini org. CINTA konon...puii...semua lebih pada C*pap je.

let say ko bercerai dan laki tuh bercerai...ko nak ke dia sebagai laki ko nanti? kemudian hari dia ceraikan ko nanti sebab dah ada wanita lain? kesilapan ko bg benda yg patut hak suami ko. laki tuh cuma nak pakai ko je. benda free...tak perlu tanggung...apa2 ada suami dia yg tanggung. jantan tuh penyebar semen merata. untung ada yg sanggup menadah.( sorry aku kasar )

sebab apa ko syg kat dia? mulut manis selalu puji ko, sopan santun, lembut dgn wanita lemah atau mulut tak lekang sebut ketuhanan? kalau kaki jolok bini org takdenye baik budi pekerti atau warak...setan ada lah.

nasihat aku...ko tamatkan hubungan dgn skandal ko. kalau laki ko tak tau lagi ko diam je la...tapi ko kena janji dgn diri ko yg ko akan bg yg terbaik utk suami ko ( kalau ko nak kekalkan hubungan suami isteri ko lah). kalau ko rasa ko tak sanggup menipu suami ko. aku nasihat ko minta cerai...kesian suami ko. serupa juga suami yg curang...kalau ko tak mampu berlaku adil dan baik...ceraikan je la isteri tuh. they deserve better. anak2 serah kat pasangan...korang tak layak lagi utk didik mereka. didik diri sendiri dulu.

maaf kalau aku kasar giler...tapi aku mmg anti dgn jantan kaki kacau bini/tunang org...thrill kata mereka. merosakkan nama persatuan lelaki playboy je.

Rate

1

lompatikam posted on 29-10-2014 11:54 AM
ko kena tahu satu perkara...lelaki yg baik tak akan kacau bini/tunang org. always have a border wher ...

setuju sangat dengat lompatikam nih...
memula baca mmg rasa nk maki giler2 tt...
tak boleh fikir waras dah daku nih..
mungkin inviroment sekeliling tader hal2 sebegini...

adakah bg tt suami tu pilihan ke2 saat nih..
jika bf tt tu tak mo maka tt kembali pada suami..??
klu dah tak der cinta minta cerai jer tt..
dari tt tambah dosa dengan berlaku curang pada suami..
seburuk2 mana suami bukan 1 tiket utk tt curang..begitu jugak dengan suami...
tiada sefahaman atau dah tak leh nk hormat satu sama lain pisah sajer..
org tua dulu2 ramai jer kawin cerai..
rasanya itu lebih baik dari masing2 terlanjur dgn org lain..

Rate

1

bertaubatlah. if you feel you tak mampu bersama suami sekarang, berpisahlah secara baik. tentang bf awak tu, seburuk mana pun dia inform awak tentang isterinya, you orang luar. you only hear one side of the story. HIS story. so sorry. lelaki yang cerita keburukan tentang isterinya kepada wanita lain adalah lelaki yang haprak. tak payah la nak tunggu dia. he is LYING.

itu sahaja yang mampu saya beritahu.

Rate

1

Follow Us
adduuhhh.. dunia nak akhir zaman dah ni.. masih ada yg sibuk berzina... org sibuk risau.. pelbagai bencana dah datang.. tanda2 Qiamat dah muncul... ko sibuk ngan masaalah zina... org sibuk.. takut.. bumi semakin laju berputar.. takut matahari terbit belah barat... masih ada yg sibuk2 berzina... Allah... takutnyer... aku takut akan azabMu... sebilangan kecil yg lakukan maksiat.. akan terpalit pada semua yg x berdosa... ingat2 lah... manusia.... akan azab Allah yg Maha dasyat... semoga masih terbuka pintu taubat buat kita semua...seblm sampai waktunya Allah menarik nafas kita...

lompatikam posted on 29-10-2014 11:54 AM
ko kena tahu satu perkara...lelaki yg baik tak akan kacau bini/tunang org. always have a border wher ...

nanti dia jawab : kami sekufu. hahaha

nuryakmal posted on 29-10-2014 12:22 PM
bertaubatlah. if you feel you tak mampu bersama suami sekarang, berpisahlah secara baik. tentang bf  ...

tak yah tunggu cerita hal bini kat orang luar. dia menjaja bebird secara haram tu pun dah boleh tahu what kind of lelaki dia tu.

bemyself posted on 29-10-2014 10:47 AM
Ni smua poyo....balik la ke pangkuan suami ko...buat ape la tehegeh2 kat jantan mcmtu...buang masa d ...

Ye.. aku pon mcm ko...
didatangi mcm2 lelaki menabur janji.. ayat manis.. yg berkerjaya semua ada..yg bujang pon ada..
aku lawan semua permainan setan tu...
Alhamdulilah... berjaya lalui semua tu..
Yang penting, jangan lupa selalu doa pada Allah..
mengaji.. istifgar byk2..
Apapun, suamiku tetap terbaik.....

wah.. terima kasih kemal and kaka mimie

kesian TT..atas banyak sebab..dia lemah nak tolak godaan nafsu lalu tercurang dengan suami orang dan jadi penzina. Kesian  sebab dah ternampak perangai sebenar bf. Rasanya BF tu tak kan ceraikan isteri dia. tambah pula katanya isteri dia berkerjaya mana mungkin dilepas. Lelaki pencurang ni slalu datang bersekali dengan perangai pengikis. So dia sronok2 dengan TT sambil tumpang senang isteri. Oh bahaya sungguh kelab-kelab sosial ni. Pendapat saya berterus terang dengan suami dan minta cerai. Mulakan hidup baru dan jangan berharap untuk kahwin dengan lelaki yang perangai macam BF TT. dan semoga TT diberi petunjuk yang benar

kalau tengok tajuk, dah tau sendiri pun sedar akan impak perbuatan diri tuh kan..

apa lagi, bawak2 lah taubat dek..

kalau dah rasa perbuatan terlanjur tuh menyebabkan awak jadi wanita hina, then berhentilah sebelum awak menyesal.. arwah mak ai selalu kata, jarang orang menyesal dahulu.. errrr.. miss my mom plak..

macam forumer sapa ntah lupa lak nick dia kata, lelaki tuh nak gegeli jah ngan you bila u kata u dah cerai ngan suami dan dia pula cuba jauhkan diri.. alaaaaa.. jangan purak2 tak tau lah perkara ne.. orang bodow pun reti nilai yang tersurat dari yang tersirat ne..

caya lah cakap ai.. memang indah bercinta ngan orang punya ne.. syaitan dok geletek kan.. dengar suara pun boleh horny.. nanti haaa dah jadik tok laki sendiri terus kata tak ada kasih sayang.. lepas tuh menjejey kata dah tak cinta.. dah tak sayang..

itu sebab kot perempuan ne tak boleh kawen lebih dari satu.. sebab dia tak boleh nak bahagikan cinta dan sayang dia pada ramai orang.. atau lebih dari seorang.. orang lelaki ne, ko bagi lah berapa dozen aweks pun.. kalau each them tanya siapa paling dia sayang.. dia akan jawab 'ayang lah'.. sebab kesemua pon dia panggil ayang..

selalunya, bila bini orang ne ada skandel, kantoi dengan laki sebab bini yang bagi tau laki.. tapi kalau laki skandel, kantoi dengan bini pasal bini boleh detect.. haaaaaaaaaa.. ko tau tak kenapa senario ini sering berlaku?

cari_cahaya posted on 29-10-2014 03:53 PM
Ye.. aku pon mcm ko...
didatangi mcm2 lelaki menabur janji.. ayat manis.. yg berkerjaya semua ada ...

Betolkan....buruk mana pun suami...dia tetap terbaek yg Allah bagi utk kite. Bila kite bekawan dgn lelaki2 lain...mmg kite mudah nmpak buruk suami kite...terlalu mudah buat perbandingan...kat situ la gula2 dunia mula kuasai hati kite...balik la ke pangkal jalan seberapa segera sbelum gula2 tu jadik racun dalam diri...scan & resctructre semula rumahtanga..

Aku rasa TT ni insaf kot...
meh kita sama2 bagi kata2 semangat untuk dia keluar dari masalah ni..
janganlah terus menghukum dia...
dia bukak thread ni pon, bukan untuk dengar caci maki..
tapi untuk keluar dr masalah ni...
otai2 semua, meh le kita bantu.
TT, ko pun kena usaha sekali.. jgn duk teringat kat mamat tu...
takde guna pon..
ingat Allah lagi bagus tau. Pahala pon dapat..

Astaghfirullahalazim...
bertaubat la tt

Skali ko curang
Ko akan ingat pasangan ko akan dtg akan curang juga sebab ko rasa insecure
.
Pecaya lah.
.
Ko bertaubat n putuskan hubungan ko dgn dia

Gue ada kawan sekolah yang bercerai dengan suami sebab nak nikah dengan bekas kekasih semasa sekolah. Status lelaki itu tidak dipastikan berkahwin atau sudah bercerai semasa bercinta dengan kawan gue tu. Perkahwinan yang tiada masalah besar tetapi berakhir kerana cinta lama. Tapi kes TT, lelaki yang baru dikenali.

Menjawab tajuk thread, oh ya memang hina seorang lelaki atau perempuan yang berzina ketika dalam perkahwinan. Hina sehinanya. Sila bertaubat dan move on.

kawan....kawan. bantulah TT...jangan caci dan maki dia......sebab benda dah berlaku......bagi jalan pada dia bagaimana untuk menyelesaikan masaalahnya.....dan doa. berat mata yang membaca.....berat lagi empunyai badan untuk menanggungnya...