CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muziah84

DILEMMA: Lelaki sayang atau ambil kesempatan??

jazaa posted on 11-11-2014 08:17 AM
Mamat tu tau ke u dlm proses nak beli rumah tu??

Klu I jd u....klu tak libatkn byk duit, I canc ...

Dia tau sbb sebelum ni dia yg tlg hantar pegi jumpa agen & lawyer. Takpelah, dia dah bg msg semalam dan takde kasar dah. Mungkin dia dah tak marah, dia cakap dia hujung minggu ni dia keluar. Yg bagusnya tadi kebetulan ada member call cari bilik sewa, bleh la bg dia duk rumah tu dulu.

afira posted on 11-11-2014 08:46 AM
tapi hepi tgk tt dh mula amek 1st step...aku doakan ko berjaya kuar dari kemelut masalah ko nih.. se ...

Thanks..berkat nasihat & sokongan forumers, baru semangat tu ada skit

muziah84 posted on 13-11-2014 01:22 PM
Thanks..berkat nasihat & sokongan forumers, baru semangat tu ada skit

kitorg semua sentiasa support ko selagi ko ade progress untuk bantu diri sndiri..kitorg kat sini cuma mampu bg kata2 nasihat je (melainkan kalau ade yg berkesempatan nak bg pertolongan secara direct pade tt) lain dr tuh tt yg kna gerak sndiri

semoga berjaya..

Innrukia posted on 11-11-2014 09:34 AM
Kalo hg nak pm aku, maybe aku leh mintak member aku bg no kat hang....

Hehe InsyaAllah..buat masa ni ok lg kot. Tgk hujung minggu ni dia keluar tak. Ape2 sy akan pm. Thanks sgt

muziah84 posted on 13-11-2014 01:19 PM
Dia tau sbb sebelum ni dia yg tlg hantar pegi jumpa agen & lawyer. Takpelah, dia dah bg msg semala ...

Algamdulillah....
Bila dia kuar nanti, make sure dia tinggalkn keta...

U pun gi lah amik lesen memandu....

aku x boleh nak komen apa2 dah sebab nampak tt dah banyak bertindak. apa2 pon aku doakan tt akan berjaya melepaskan diri dari cengkaman masalah ini seterusnya berubah menjadi muslimah yang baik. percayalah, Allah akan bantu hambaNya yang bermasalah dan berusaha untuk membebaskan diri dari masalah.

Follow Us
good luck la TT. Moga Allah permudahkan. Teruskan istiqamah.

muziah84 posted on 4-11-2014 01:57 PM
Saya buat masa ni jaga keselamatan saya dulu. Kalau boleh taknak things jd ugly macam dgn E dulu,  ...

saya ni ibu 2 anak.sedihnya saya sebagai seorang ibu tengok anak saya kena pukul..orang yg saya kandung,tanggung sakit untuk lahirkan,jaga bagai minyak yang penuh sampai ke besar suka2 je orang lain nak tibai macam tu.semoga anak2 saya nant berjumpa dengan lelaki2 yang baik2,macam ayah dia...

mesti ibu awak sedih sangat..kesian dia...

rina0602 posted on 13-12-2014 03:25 PM
saya ni ibu 2 anak.sedihnya saya sebagai seorang ibu tengok anak saya kena pukul..orang yg saya ka ...

Mmg sedih pn dia..ms tu dpn sy dia ok lg..tp lps dia anta sy naik bas blk kl menangis2 dia..adik yg cite..dia la yg anta g checkup tuk report polis ms tu..sy pn xdpt nk menyelami fikiran lelaki yg naik tgn kt pmpuan ni..adakah diorg rs bangga bile pukul pmpuan yg tentunya bkn lwn diorg? Lg satu..skali da naik tgn..msti ade je kali ke2, ke3 dan sterusnya

Uiks? Budaye America ke bawak laki masok rumah tumpangkan sekali?
Mungkin ini balasan tuhan.
So xboleh nak cakap ape la kan

Habis dh merempit dri awal..

Well done utk berani keluar dari mulut sang rimau..forumer2 di sini byk membantu tt bangkit dgn cara mereka tersendiri..yg pasti kata2 mereka ikhlas utk membantu.

Saya doakan tt dilindungi dri sbrg tindakan luar jangka oleh exbf tu..semoga dilembutkan hatinya oleh Allah taala. tt boleh bangkit menjadi insan baru dh.

dik ,sebelum kawen n selepas kawen.. kehidupan akan berbeza. berbeza sgt

sebab bila sebelum kawen , ko hidup berdua , jahat mcmna pon dia ko akan telan..sebab setan suka org bermaksiat

once hg dah kawen, segala perangai terselindung akan keluar. syaitan mmg suka porak peranda rumahtangga & mungkin jugak ujian bertimpa2 lepas berkawen sbb dosa kita dulu.

jadi, berubahla diri.. kenali allah dulu

kalau laki panas baran ni , better tinggalkan ja. jangan terkejut nanti lepas kaween hari2 kena maki hamun. kesian anak anak nanti dibesarkan suasana mcmtu

nak laki yg baik, kita kena jadi baik dulu ok

jangan tengok lg sapa kita dulu, tp pk apa kita nak jadi kat masa depan. u go girl

Da bca da khatam..1st of all syg diri sendiri.dosa berzina x kn vanish dgn kahwin.taubat nasuha..taubt nasuha jgn tau buat x taubat.

Sudah2 bg ruang n peluang pd jntan parasit mcm tu.without u he is nothng.u dia guna jd tempat utk dpt sex for free,transport for free,shealter for free..n u jd his atm 24/7..

pujian patut dberi kpd u sbb u da ada usaha utk selamatkn diri sendiri.istiqamah dan teruskn lngkah seterusny.jgn bg muka,no turning bck dan jgn cri jantan lg.sbb yg u ada semua jantan bkn lelaki.kembali kpd allah..bentang sjadah,bertaubat dgn sepenuh hati..jgn cair dgn pjuk rayu dia.u da terlalu byk bg ruang dan peluang utk di belasah,d maki hamun,d sepak terajang.jgn smpai u d arwahkn oleh dia..might be ayat i harsh,tp dgn u yg terlalu lemah lembut smpai biar org pijak2 tepek najis kat muka u,u still tadah sbb terlajak syg

Letih BC..tp Ade gak terkene kt btg idong sendiri satu dua gitu or more

kalau lelaki betul2 sayang x ambil kesempatan . kalau x sayang ambil kesempatan .dan x akan bgi thu walaupun lelaki nk amik kesempatan