CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muziah84

DILEMMA: Lelaki sayang atau ambil kesempatan??

arrowtotheknee posted on 3-11-2014 11:42 AM
Kau tinggal jela jantan tak guna macam ni. Aku yg laki ni pun geram baca cerita kau. Dasar jantan la ...

I could say,she would rather be more than happy to read your 'tinggal jantan' here to means 'staying with' instead of 'leaving from'.

;p

Clover_Hill posted on 3-11-2014 12:30 PM
I could say,she would rather be more than happy to read your 'tinggal jantan' here to means 'stayi ...

Wow, Maria Rivera replied my comment.

Mode: starstruck.

arrowtotheknee posted on 3-11-2014 12:51 PM
Wow, Maria Rivera replied my comment.

Mode: starstruck.

Whopppppsssssssssss..

Hi..my name is Meriam Reverse..not Maria Rivera...

bestnya jantan tu, dah la dapat memcelup free, rumah free keta free pendek kate semua free, benda free kak, sape nak sayang, free2 dapat free ade nilai ke? xde kan? so cemane nak buat, ko pakat nga adik2 jantan ko tuh, ko halau jantan bodoh tak guna tue, pastu ko report polis kasi penjara itu orang , mengerti!!

waaaaaaaaa thread bikin panasss, aku yang laki baca pun sakit ahti wase, pompuan xtau la rase camne

kesiannye... merelakan diri diambil kesempatan oleh lelaki mcm tu...

Sorilah tak leh nak komen tanpa masukkan bab agama beb. bkn nak kata aku baik tp sebagai muslim kena tau mana baik dan buruk. kau tau apa yg kau buat ni buruk tp still taknak tinggalkan. kau nak harap laki tu jadi baik dan tak pukul kau kalau dah iman tu kureng. fikir2kan lah ye. berbalik pada Yang Maha Esa, sure Dia akan tunjukkan jalannya. forumer kat sini blh bagi nasihat je. keputusan dkt tangan kau juga. All the best....

Follow Us
SATU JE AKU NAK TANYA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PARENTS KO MANA?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MANA BOLEH PISAHKAN KEHIDUPAN KITA DARI NILAI2 AGAMA ISLAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KALAU KAKAK ATAU ADIK PEREMPUAN AKU KENA MACAM KO NI!!!!!!!!!!!!!

KALAU TAK AKU, BF KO YANG AKAN CEDERA PARAH KENA HENTAK DENGAN PARANG ATAU SENJATA MERBAHAYA!!!!!!!!!!!!!!!!!! ATAU KEDUA-DUANYA SEKALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AQAL KO MANA?????? BUKANKAH MANUSIA DIKURNIAKAN AQAL?????????????????

BIKIN PANAS PAGI2 BUTA NI WEI!!!!!!!!!!!!!!!

Sori mod, terlebih sudah. Tapi aku tak dapat menahan perasaan....

MANA SUPPORT SYSTEM KO????????????????????????????????????????????????????????

MANA FAMILY KO?????????????????????????????????????????????????

KO ADA ADIK LELAKI, AKU YAKIN KO BUKAN ANAK BULUH BETUNG WEIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ADIK KO TAU TAK KAKAK DIA KENA BANTAI KENA PUKUL DENGAN LELAKI BUKAN MAHRAM YANG XDE KAITAN KELUARGA DENGAN KAKAK DIA NI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Last edited by Icahn on 4-11-2014 01:04 AM

Hukuman Orang yang Memukul Wanita

http://halaqah.net/v10/index.php?topic=5184.0

Cuba saudari baca thread kat sini. Maaf kalau nampak macam promote, but this is relevant to the issue at hand. Ada facts yang sama with your case.

Kadang2 saya tertanya2, ur situation ni real ke hoax semata2? Entahlah....Dunia internet, macam2 boleh jadi...

bila baca komen kat sini, alhamdulillah, ramai lagi menitik beratkan agama dalam kehidupan..

hidup di dunia ni sementara je, entah esok lusa adalah hari terakhir, mungkin juga sebentar lagi..
masa tu baru rasa menyesal, dah takde guna...

Icahn posted on 4-11-2014 01:02 AM
Sori mod, terlebih sudah. Tapi aku tak dapat menahan perasaan....

MANA SUPPORT SYSTEM KO????????? ...

Untuk pengetahuan adik beradik semua perempuan dan saya yg sulung..ayah pun dah lama meninggal dunia. Mungkin sebab diorang tahu background family so diorang xtakut nak pukul atau ugut saya.

mirkl posted on 4-11-2014 11:05 AM
bila baca komen kat sini, alhamdulillah, ramai lagi menitik beratkan agama dalam kehidupan..

hi ...

Ye faham..sebab tu saya ingin menikah dengan dia secepat mungkin tapi ada lah sikit rasa ragu dan risau takut masa depan saya nanti.

Icahn posted on 4-11-2014 01:35 AM
Hukuman Orang yang Memukul Wanita

http://halaqah.net/v10/index.php?topic=5184.0

Kisah saya bukan rekaan semata saudara. Sebab tu saya inginkan pendapat lagipun cerita macam ni saya tak share sesuka hati dengan orang lain. Apa pun saya appreciate sebab bagi link tersebut. Terima kasih

ayu_emelda posted on 3-11-2014 04:03 PM
Sorilah tak leh nak komen tanpa masukkan bab agama beb. bkn nak kata aku baik tp sebagai muslim kena ...

Saya ada kesedaran untuk kembali ke pangkal jalan, saya boleh lari tapi ke mana? Rumah tu pun akan pindah milik atas nama saya, kerjaya saya semua kat sini. Satu-satunya tempat saya nak lari pun ke kampung rumah mak saya. Saya kena bayar kereta dan rumah, saya tak boleh lari macam tu je. Saya pernah cuba bincang baik-baik dengan dia tapi jadi gaduh, bila bergaduh dia mengamuk, kalau dia tak pukul pun barang-barang pulak pecah. Sebab fikir agama lah, saya nak nikah. Tapi patut ke saya nikah dengan dia? Jujur saya boleh hidup sorang, saya mampu. Cuma saya tak nampak jalan keluar lagi. Saya memang sangat buntu.  

midori888 posted on 31-10-2014 08:50 PM
mana tuan tanah menghilang? jgn risau tuan tanah, takde sapa pun kat sini dah confirm tempatnyer di  ...

Terima kasih atas sokongan dan nasihat. Bukan menghilang, cuma balik kampung jenguk mak, tenangkan diri dari semua masalah utk seketika. Terima kasih sebab memahami. Rasa lega sikit bila ada orang faham, kekuatan tu datang sikit demi sikit.

muziah84 posted on 4-11-2014 11:53 AM
Saya ada kesedaran untuk kembali ke pangkal jalan, saya boleh lari tapi ke mana? Rumah tu pun akan ...

Dik...
ko jgn takut dik,
lagi sekali dia bantai ko (ataupun ko carik jer hal supaya dia bantai ko)
ko terus pi repot polis dan buat medical check up
lepas tu mintak abg polis halau mamat tu
lepas tu ko beli kunci ... mangga baru

ko takyah kawen dgn mamat tu, dengarlah cakap hakak ni dik
bukan marbeles sgt pencil mamat tu dik
kau kalo nak kawin, kene niat kerana Allah dik... baru berkat
kalo niat semata2 nak halalkan hubungan yg sememangnya haram tu... maksudnya ko menempah bala

sementara ko takde ikatan nilah ko boleh lari jejauh
kang dah kawin.... lagilah mesti lemaunya ko nak berpikir

dengar ckp hakak dan porumers lain
ko kene mula bersolat dik, mintak ampun, mintak Tuhan bantu tunjuk jalan
Tuhan kasik ko oksigen free, cukup makan pakai, pi balik kerja dengan selamat, bahkan bagi ko reta lagi (rumah kereta)
tapi apa ko balas His Bounty? ko bermaksiat dik

hakak takmo cakap pepanjang
pokoknya sekarang ko kene nyahkan dia dari hidup ko
caranya.... buat polis report pastu halau mamat tu dari rumah ko dgn bantuan polis

Rate

1

xoxopac08 posted on 30-10-2014 03:40 PM
ikut pada nickname, umur baru 30 ye.

yang, mana family u? nape u macam seorang diri hadap semua n ...

Sory sangat lambat reply sebab baru online. Saya cuma ada mak, ayah da meninggal. Pasal E dulu mak da tahu, K dia kenal tapi tak tahu kitorang duduk sekali. Mak perasan dia kasar, mak tak berapa galakkan.

muziah84 posted on 4-11-2014 12:07 PM
Sory sangat lambat reply sebab baru online. Saya cuma ada mak, ayah da meninggal. Pasal E dulu mak ...

oh macam tu. sebelum ada apa2 ikatan yang sah dengan lelaki tu, baik tinggalkan aje. dengar pesan orang tua. ada bagusnya dan kebaikan kemudian hari. memang adik x nmpak sume tu sekang, tapi percayalah, bila smpai satu masa adik akan tersedar bahawa pesanan orang tua itu ada manisnya. adik akan berterima kasih yang amat sangat sebab putus hubungan ngn orang lelaki macam tu.

lasagnaklcc posted on 30-10-2014 06:05 PM
Kalau dia syg pon kenapa sampai pukul2? I know u are not happy... kalau tak takdela bukak thread ni  ...

Tu la sebab sy mmg bodoh..nak ckp mcm mana sy membesar dlm keadaan mcm tu.. maaf ckp arwah ayah pun selalu pukul ibu kalau bergaduh. Sy pernah benci arwah sbb ni, tp skrg sy kena benda yg sama. Sy bkn desperate nak lelaki, I can live by my own. Tp mereka yg dtg kt sy