CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Kakitangan kerajaan berisiko jadi gelandangan!

baByBoY posted on 26-11-2014 07:52 PM
kedah pun mahai dh klu area aloq staq kak

area pendang umh pun ade yg 180k +++

bayangkan in couple of year,
mesti double mahal then the same tajuk cam hari ni akan
terdengar lagi...

faraway1 posted on 27-11-2014 10:50 AM
bayangkan in couple of year,
mesti double mahal then the same tajuk cam hari ni akan
terdengar l ...

tu la kak.. lau gj masih di takak tu
harga barangan makin melambung naik

area kg sy pun kat aloq staq pun de cecah 500k okies.. huwaaaaa

sadis tui

bunick posted on 27-11-2014 10:01 AM
sekadar untuk pencerahan ye

maybe articles ni refer kpd kumpulan sokongan atau pelaksana yg gred  ...

aku stujuk...aku N17..en.somi drebar..ank sorang..expenses lain nk jugak buat back up..insuran..sspn..kalo demam nk gi klinik..kurang2 rm50 standby.. kire sundrik la...bak kate arwah s.samsudin ''kadang-kadang sesak juga''

bangcak posted on 27-11-2014 12:17 AM
ramai masih blom paham lagi golongan mana dlm penjawat awam
yg berdepan kemungkinan bergelandangan. ...

gred n1 r1 j1  tu jawatan apa yeop?berapa gaji derang selalunya?sorry banyak tanya den tak tau sangat kalau sebut2 gred nih

bunick posted on 27-11-2014 10:01 AM
sekadar untuk pencerahan ye

maybe articles ni refer kpd kumpulan sokongan atau pelaksana yg gred  ...

....

Follow Us
patut la ramai hentam lau kije gomen smua berpangkat gamaknye..

ngeeee

viva2013 posted on 27-11-2014 11:00 AM
aku stujuk...aku N17..en.somi drebar..ank sorang..expenses lain nk jugak buat back up..insuran..ss ...

aku pn msk dlm kump pelaksana gak
bab personal loan tu, org slalu igt org gomen buat loan semata2 utk berlagak
tp aku buat personal loan utk beli umah kos rendah yg sgt kokak kt kg, then bg mak ayah aku sikit utk buat umah kt kg since aku bukan org senang mcm org2 lain
most of kwn aku yg keje gomen buat personal loan utk renovate umah since loan umah kerajaan ko boleh dpt ngam2 utk byr umah je

GhostWalking posted on 27-11-2014 11:07 AM
gred n1 r1 j1  tu jawatan apa yeop?berapa gaji derang selalunya?sorry banyak tanya den tak tau san ...

selalunya kalo gred 16 ke bawah ni msk keje ngan kelulusan srp/pmr atau kelulusan darjah 6
contoh n1 atau n4 = opis boy atau pembantu am pejabat
kalo r1 atau r3 atau r6 - pemandu
kalo j1 = tukang

bunick posted on 27-11-2014 03:30 AM
selalunya kalo gred 16 ke bawah ni msk keje ngan kelulusan srp/pmr atau kelulusan darjah 6
contoh ...

ooooh ok faham.mekasih

bukan stakat kakitangan awam... swasta pon sama.... jadi gelandangan la kita nnti klu tgk harga2 umah skrg ni... kat area ceruk pon da ada 500k... huhu....

sakurahati posted on 24-11-2014 09:08 AM
kakitangan kerajaan kan ada pinjaman perumahan..nape nak jadi geladangan plak...kuarters pun ada..nt ...

dgr citer nak dimansuh kan da pinjaman tu... x tau la betul ke idak... tah apa keistimewaan keje gomen aku tak tau... skrg ni swasta lg bagus dari gomen... tu pandangan aku r...

Apa pasal diorang selalu pikir pasal penjawat awam jer...? Ngapa  tanak pikir kebajikan rakyat swasta yang susah dapat kerja tu juga.. ingat kerja swasta mampu ke nak beli umah macam aku ni dah umur 3588235320980 pun tak mampu beli lagi sebab takut tak mampu nak bayar atau takut syarikat tak stabil kene tukar kerja dapat kerja baru belum tentu gaji hokaay..???? pikir laaaaaaaaaa sekali jugak.

asyik lebihkan orang kerja kerajaaaaaaaan jer yang sudah tentu masuk hospital gomen tanggung, pergi bercuti boleh pakai rumah kerajaan bayar sikit, ada pencen, cuti berlambak2 bla bla blaaaa..... ada elaun rumah dan bley duduk rumah kuarters yang besor tapi bayar rumah sikit jer berbanding orang keje biasa ni seme pun bayor penuh...

setuju.
asik pikir orang gomen jek. kalo rasa gaji tak cukup keje gomen, hah..carik lah keje lain yang lebih banyak gaji. pastu kat sini nak melalak pulak kata sume serba serbi tak cukup. masuk lah swasta, kan katanya gaji swasta lebih banyak.

albedah posted on 27-11-2014 11:57 AM
Apa pasal diorang selalu pikir pasal penjawat awam jer...? Ngapa  tanak pikir kebajikan rakyat swast ...

Presiden Kongres Kesatuan Pekerja-pekerja Di Dalam Perkhidmatan Awam (Cuepacs)

Cer tgk skit skit kesatuan apa?
Klu nk minta untuk swasta ada jugak kan kesatuan? Minta kesatuan bertindak... Klu xde bolehkn buat kesatuan sendiri n minta company uols buat sesuatu...

Jgnlah dok sakit hati dgn org lain..rezeki masing2...berlapang dada n bersyukur insyaallah...Allah permudah n lapangkan hidup kita...sorrylah i have to say this...

faraway1 posted on 27-11-2014 07:00 AM
my adik lelaki tahun lepas beli rumah kat cheras,
rumah flat kat tingkat 8 yang toilet pun masih ...

Adik u engineer pon beli flat jer..bygkn yg kumpuln sokongan.. Engineer tu kira antara gaji tinggi jugak dlm kerajaan...

gomen ada potensi jd gelandangan...
yg keje swasta potensi jd apa lak...

mommymonster82 posted on 27-11-2014 02:02 PM
Presiden Kongres Kesatuan Pekerja-pekerja Di Dalam Perkhidmatan Awam (Cuepacs)

Cer tgk skit s ...

ooo ok jadi minta je la apa sajaaa... saya bersyukuuurrrrrrrrrr tak de orang nak memperjuang golongan swasta yang bakal jadi gelandangan juga nanti.. biar orang swasta menggelandang tak pe.. jangan orang kerejaan...

pelik tetapi benar bila tanah2 orang melayu kebanyakannya hak sementara 99 tahun manakala untuk orang asing diberi hak milik kekal. tanah2 rumah murah banyak hak sementara manakala banglo2 dan rumah2 mahal semua hak milik kekal.

albedah posted on 27-11-2014 03:45 PM
ooo ok jadi minta je la apa sajaaa... saya bersyukuuurrrrrrrrrr tak de orang nak memperjuang golon ...

Cuba buka minda skit...
Dah itu cuepacs...

Sy xkata xde... Sy dulu pon keje swasta... Kesatuan keseluruhn xpastilh ader ke tak tp syarikt tu sendiri kena ada kesatuan pekerja juga..minta dgn majikn masing2.... Xde org buat why dont u yg mulakan tuntut hak? Tuntut hak sila tuntut.. Xde org marah tp jgn nk caci n banding2 dgn org kerja kerajaan just sbb kesatuan rajin minta...

Kerajaan pon susah nk kontrol syarikat swasta...nk minta gaji minimum pon mkn bertahun...

Yg boleh kita minta kerajaan kawal adlh harga rumh n brg2.. Itu kita patut bersatu mintak...ceupacs boleh bckp bg pihak penjawat awam jer.itu jer kuasa dia ada..bukn bawah bidang dia nak bckp bg pihak swasta... Nnti dituduh gila kuasa..

Kan elok bersatu cr jln utk desak kerjaan kawal harga rumh n brg2 dr terus naik.. dri  dengki mendengki or sakit hati?