CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] TERKINI:Bersalin Dalam Semak Gadis DiCekup Tak Sempat Lari!Rupanya Indon Caprut!

bellaa posted on 16-12-2014 09:51 AM
baby x bersalah.

parents dia yg bersalah.

Dah salah pun, takkn nk biarkn mcm tu je....kena tlg le jugak

jazaa posted on 16-12-2014 10:04 AM
Kena byar kan nk masuk situ....

Kena bayar, sedara aku penah masuk situ...sampai beranak. Dah beranak kena keluar bawak anak. Lepas tu dia kawen dgn laki yg buntingkn dia dan besarkan anak tu.. Tp xde plak kena dakwa

setokinpurple posted on 16-12-2014 10:10 AM
Kena bayar, sedara aku penah masuk situ...sampai beranak. Dah beranak kena keluar bawak anak. Lepa ...

Yg ada info blhlah buat tu dikkk...yg sesorang ni, tak tau apa-apa ni lah yg selalu berank dlm jamban, beranak kat semak....

setokinpurple posted on 16-12-2014 10:10 AM
Kena bayar, sedara aku penah masuk situ...sampai beranak. Dah beranak kena keluar bawak anak. Lepa ...

Teringat dulu aku admitted jat private hosp...tetiba terserempak dgn org yg aku kenal yg blm kawin warded kt situ...rupanya dia bersalin...dia mintak kuar hosp waktu mlm so jiran-jiran tak tau dia bersalin....

setokinpurple posted on 16-12-2014 09:57 AM
Yeke. Patutla byk org beranak dlm tandas la semak laa.. Tp kalau dorang masuk rumah yg menempatkan ...

kewaja...tak yah bayar rasanye...tapi lau orang nak amek anak angkat kat situ kena caj

kaknab posted on 16-12-2014 09:56 AM
hari2 ada org bersalin anak luar nikah di hospital..
x dak surat nikah pun. sebab kawen pun dak,  ...

mana kak nab tau...

Follow Us
pada pandangan akulah

perkara ini mcm kematian

tangongjwb kita semua

buat apa yg patut

dan jgn salahkan sesiapa

dan ibu itu harus dihormati sebgai insan ALLAH

bantulahdia

kita manusia makluq yg MULIA

Mana kisah sebenar???

Betul ke indon?...

Tolong bagi info.
Hospital mana boleh pergi bersalin tanpa sijil nikah? Berapa kena bayar? Hospital yang tak banyak cekadak nak soal2, sebok nak panggil jakim tu semua.

ajunara posted on 16-12-2014 09:44 AM
bukan senang nak beranak kt spital..nak sijil nikah...lau xde sijil nikah macam mana nak beranak.. ...

Perlu ke? Bukan perlu buku hijau tu je ke?

Tak pernah tau pula nak beranak kat sepital kena tunjuk surat nikah bagai.

Suchi posted on 16-12-2014 09:13 AM
sebenarnya pompuan mmg blh beranak sendiri je kak, itu mmg fitrah kecuali yg ade masalah tu yg sam ...

A'ah.

Pernah baca blogger Cina Malaysia pilih home birth - selamba jah beranak sorang dalam tandas. Sheol beranak dengan duduk mencangkung cam nak berak gitu la. Laki dia pun tak sedar sebab sedap tido, bila baby dah kuar baru laki dia terbangun pehtu takajut tengok baby dah kuar.

jazaa posted on 16-12-2014 10:16 AM
Teringat dulu aku admitted jat private hosp...tetiba terserempak dgn org yg aku kenal yg blm kawin ...

Itu private hosp. Kalau hosp kerajaan boleh ke buat mcm tu? Harus kena siasat a-z

ajunara posted on 16-12-2014 10:42 AM
kewaja...tak yah bayar rasanye...tapi lau orang nak amek anak angkat kat situ kena caj

Haaa betul kewaja baru ingat nama tmpt tu...taktau pulak tak payah bayar. Tp okla tempat tu byk yg keluar jd elok sikit

kalo tgk akak pakai tudung yg dok mencangkung tu style2 org mesia
pakai tudung...tp laki yg pakai baju belang tu cam indon lak gayanya...
hahah x tau la ni kat mesia ke kat indon

ke org indon banak kat mesia?

jazaa posted on 16-12-2014 10:16 AM
Teringat dulu aku admitted jat private hosp...tetiba terserempak dgn org yg aku kenal yg blm kawin ...

Sedara aku ada org offer dia utk amik baby sebagai anak angkat. Baby tu msh dlm kandungan ibunya.. ibu berumur dlm lingkungan 15thn++. Mak bapak budak tu kurung si anak kat rmh utk tutup malu dan sdg carikan keluarga angkat utk cucu yg bakal lahir. Tapi bg sesiapa yg nak amik baby tu sbg anak angkat, dgn bersyarat.. mesti tanggung kos bersalin 100%. Dahtu mesti kat private spital sbb tak mau bocor rahsia. Sedara aku tak perlu pikir panjang, dia surrender..sbb memikior kot dak pompuan bersalin czer..mana nak cekau RMnya

jari10 posted on 16-12-2014 12:15 PM
Sedara aku ada org offer dia utk amik baby sebagai anak angkat. Baby tu msh dlm kandungan ibunya.. ...

Ala...klu czer dlm rm6-7k je jari....tapi dia dpt anak...

jargon posted on 16-12-2014 12:39 AM
famri tu adalah seekor pprt yg berasal dr klate sajorkk...banyak mkn budu itu pasal jd lagu tu...
...

Tu la psl.. Sbb tu aku suruh je duduk je kat Israel sana.. Kat sana semua insan terpilih. Tp x tau la gak nasib dia kat sana dia diterima ke x sbb rasanya insan terpilih tu pilih gak yg muka kokesen. Muka pprt Melayu ni alamat kena tendang la...hahaha

star_karat posted on 16-12-2014 11:07 AM
Tolong bagi info.
Hospital mana boleh pergi bersalin tanpa sijil nikah? Berapa kena bayar? Hospita ...

masa aku nak bersalin arwah anak aku bln 8 hari tu..ada je budak tu nak beranak kat spital sg buloh..dia depresion.jantan lari pas dia bunting.mengongoi2 nangis kata nak bunuh diri..pastu sesuka hati pinjam hset org nak call jantan ni.tp dgr nurse2 dok sembang,budak ni bodoh2 alang sikit..under JKM.xde mak ayah..tp bawah jagaan JKM pun sempat buat anak.hadoi..

jari10 posted on 16-12-2014 04:15 AM
Sedara aku ada org offer dia utk amik baby sebagai anak angkat. Baby tu msh dlm kandungan ibunya.. ...

Banyak kali dah aku dengar kes camni. Biomom nak gi checkup & deliver kat spital private. Kesian pulak kat orang yg nak ambik baby tu sbg anak angkat. Bayangkan,

checkup bulanan
Kilinik Biasa : RM80 ke atas, Pakar sakit Puan spital private: RM 200 ke atas, KK kerajaan: Bayar seringgit masa pendaftaran
RM 200 X 9 = RM1800
Tu belum masuk lagi kalau tiba2 sakit, bleeding, gastrik dan macam2 lagik

Besalin Normal paling cikai pon kena ade RM2500 dalam tangan
Planned Czer, dalam RM7000
Kalau emergency Czer??? Mau 8K xlari....

So, kiranya kena spare dalam 12 ribu gitu untuk delivery. Belum masuk persediaan nak menyambut kehadiran baby.

Kalau betul nak baby tu dibesarkan oleh orang yg lebih mampu/layak, bagi la dengan ikhlas.... Ni dah macam business plak.

800214 posted on 16-12-2014 06:33 AM
masa aku nak bersalin arwah anak aku bln 8 hari tu..ada je budak tu nak beranak kat spital sg bulo ...

Aku pon nak story pengalaman kat spital Sg. Buloh bulan lepas. Biasanya mak2 yg datang buat checkup dah tahu procedure (ambik nombor, gi kencing, timbang berat, tunggu dokter panggil), jadik jalan laju je la... Masa aku kluar toilet & pass urine sample kat tingkap tu, ade sorang adik ni kehulu hilir kat toilet smbil pegang cawan tu. Muka terkebil2... AKu pon ckp je la "Dik, letak je cawan tu kat tingkap ni.. lepas tu tunggu kat depan bilik nurse. Nanti dorang panggil". Budak tu pon letak cwan tu cepat2 pastu kluar... Tengok rupa cam baru tingkatan 3/4. X pasti la pulak kalau adik tu jenis yg awet muda.

Kat luar, aku tengok budak tu ditemani seorang makcik pertengahan umur yg bermuka masam melihat anak dia dok main FB kat telepon.... sgt suspicious sbb makcik tu mmg xsenyum2 langsung. Tapi husnuzon je la yg mungkin adik tu kawen muda. Kat FB pon viral kan pasal budak umur 17 kawen ngan lelaki umur 15.