CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aderahmatsy

JAVA OVERLAND [JAKARTA-PUNCAK-BANDUNG-JOGJA-SEMARANG-SURABAYA-BROMO-SURABAYA]

Artemesiaa replied at 13-5-2015 10:17 PM
Ferri ni hanya ada 3 kali trip je dlm seminggu bukan ada hari2 servicenya tu.  Sebelum nak gi elok ...

setuju dgn Art..makin banyk kita explore, makin banyak yang kita jumpa makin besar keinginan kita utk terjah pulau jawa ini...saya sendiri pun Art, 4 tahun berturut2 repeat bromo tapi ada je tempat yang saya tak habis singgah...cuma tahun ne aje tutup buku sebab kecewa dgn entrance fee nya yang sangat tak masuk akal kenaikannya...

pada saya utk explore pulau jawa ini, perlu perlahan2...bandung yang terkenal dgn tmpt shopping tu aje sebenarnya byk objek wisata alam yang boleh kita terjah..tak perlu p jauh2, dekat bkt dago tu aje pun..

ren0_0 replied at 13-5-2015 07:18 PM
ye lah.. tengok insta ko la buat aku terliur nak pi sana. walaupun aku tau kalau aku pi sana, aku  ...

takder maknayer ko nak basah kaki jak.. trek masuk dalam waterfall tu mmg rasa berjalan dalam hujan + berangin. hehehe...

basah baju, silap2 raincoat pun boleh koyak hehhe...tu yang tak der gambar byk.

#semeru tahun depan laa wehh... matiklaa ngulang indo jak ni hahhaha....

suesz replied at 14-5-2015 10:25 AM
takder maknayer ko nak basah kaki jak.. trek masuk dalam waterfall tu mmg rasa berjalan dalam  ...

hahahaha...tengok la dulu. nak kena buat planning baik2 ni. nak pakai supir pulak padahal plan asal nak redah naik public je. perempuan mudah tergoda dengan komen orang

eh 30mei ni pagi aku tak free. petang free. 31 mei free pagi dan petang

ren0_0 replied at 14-5-2015 12:44 PM
hahahaha...tengok la dulu. nak kena buat planning baik2 ni. nak pakai supir pulak padahal plan asa ...

hahahha.. gitu laa aku rasa tahun lps..
mau DIY tapi tak lepas. time constraint + $.

ko konsentrate bromo + bdo ja laa.. nanti kirim sikit kek tu ahhh...

Jugra hills tu jauh ka? aku ada pm... nnti check ahh... tq.

Artemesiaa replied at 13-5-2015 09:17 PM
Ferri ni hanya ada 3 kali trip je dlm seminggu bukan ada hari2 servicenya tu.  Sebelum nak gi elok ...

Tapi kayu jati tu ada banyak jenisnya... Belum lagi daerahnya.  Lepas tu ada jati muda atau jati tua. Selain jati, diorang kadang pakai kayu mahoni atau kayu sengon tekik. Kadang juga diorang pakai kayu sungkai sbb serat kayunya hampir sama dengan kayu jati. Tp dah agak susah untuk mendapatkan kayu sungkai sekarang.
tu yang saya tau... masih banyak lagi kena belajar sbb beratus species kayu kat indonesia nih... x habis belajar.

melur_30 replied at 14-5-2015 06:58 AM
setuju dgn Art..makin banyk kita explore, makin banyak yang kita jumpa makin besar keinginan kita  ...

jangan tutup buka dulu smp berjaya menawan puncak semeru... jom... kalo kumbolo rasanya x complit eh...

saya dok gigih training nih... baca kat blog orang... rasanya x susah sangat... Tapi nak bangun pagi2 tu yg x best... Hahaha... Tuhan jadikan malam tu untuk tido...

Follow Us
sapsamsok replied at 14-5-2015 02:56 PM
Tapi kayu jati tu ada banyak jenisnya... Belum lagi daerahnya.  Lepas tu ada jati muda atau jati t ...

Art tahu jugak sikit2 jenis2 kayu ni semua dari pengalaman semasa nak beli perabut/barangan dari jati.  Harga pun tentunya berbeza ikut grade dan quality.  Apa pun kalau di bandingkan dengan yang dijual kat Malaysia memang yang kat sana lebih murah sebab beli terus dengan kilang tampa harga org tengah.

sapsamsok replied at 14-5-2015 02:59 PM
jangan tutup buka dulu smp berjaya menawan puncak semeru... jom... kalo kumbolo rasanya x complit  ...

kalau mr wong boleh kasi free utk entrance fee tu bolehlah saya postpone dulu agenda nak tutup buku tu

kawan2 saya kata, trek utk ke ranu kumbolo simple...teruk lagi trek kinabalu..cuma tak larat treknya panjang, katanyalah hehehe...bunga 'lavendar' tu dah mekar balik ke mr wong? last year teruk terbakar kan?

Artemesiaa replied at 13-5-2015 02:15 PM
Ok gak tu.  Art masa tu memang nak guna khidmat supir sepenuhnya sebab nak beli barang2 kat Japara ...

Art nak tnye route ke karimunjawa.. kl-semarang-jepara-karimunjwa? sbb bace ade yg dtg dr jogja.. cantik la karimunjawa tu.. cume naik feri berejam tu risauuu hahaha

Artemesiaa replied at 14-5-2015 02:05 PM
Art tahu jugak sikit2 jenis2 kayu ni semua dari pengalaman semasa nak beli perabut/barangan dari j ...

Betul la orang kata... Beli kat sini Rp 300,000... Jual balik kat Mesia... RM 300... Hahaha...

btw, art tokeh besar ye? Dok ulang alik KUL - SMG cam Penang Butterworth je?

melur_30 replied at 14-5-2015 02:05 PM
kalau mr wong boleh kasi free utk entrance fee tu bolehlah saya postpone dulu agenda nak tutup buk ...

Trek ke Kumbolo tu landai... 7 km... dalam 4 jam. Tanya geng Zilla yg pi Kumbolo aritu... Yana... Pijah... Diorang boleh kasi feedback... Tapi, jangan kena goreng dengan diorang sudah...

HTM? Boleh... saya boleh tolong adjust. . Bagi tau je ETA & ETD. Jom kita pi conquer sama2.

sapsamsok replied at 15-5-2015 10:16 AM
Betul la orang kata... Beli kat sini Rp 300,000... Jual balik kat Mesia... RM 300... Hahaha...

...

Betul tu contohnya beli kaki lilin berukir dari kayu jati baru RM15 -RM20 disana dah sampai Malaysia terus jadi RM200 tu.  Belum jadi tokey besarannya masih bertatih kok, doa in semoga makin suksess agar bisa stop makan gaji consentrate business terus.

akieys replied at 15-5-2015 09:22 AM
Art nak tnye route ke karimunjawa.. kl-semarang-jepara-karimunjwa? sbb bace ade yg dtg dr jogja..  ...

Betul tu kalau nak ke Pulau Karimunjawa by feri kena guna route KL-Semarang-Jepara-Karimunjaya, lebih dekat.  Kalau ikut Jogja lagi jauh.  Jogja nak ke Semarang pun dah berjam.  Jepara ni area tepi pantai tertelak antara Demak (yg famous dengan Masjid Agung Demak) n Kudus (utk area Sunan Kudus/Masjid Sunan Kudus).  Jangan risau feri dia besar lebih besar dan modern dari feri nak ke Penang.  Dia bukan angkut orang je kereta van lori motor pun nak sama.  Pulau ni betul2 tengah laut sebab tu air dan pemandangan dia agat cantik.

Artemesiaa replied at 15-5-2015 10:26 AM
Betul tu contohnya beli kaki lilin berukir dari kayu jati baru RM15 -RM20 disana dah sampai Malays ...

semoga berjaya dan terus berjaya... bila dah berjaya boleh sponsor kengkawan sorang 1 kapal jati... hehe...

sapsamsok replied at 15-5-2015 11:49 AM
semoga berjaya dan terus berjaya... bila dah berjaya boleh sponsor kengkawan sorang 1 kapal jati.. ...

Aduhhh tokey besar pun boleh bangkrup kalau cam tu hahahahhaha

Artemesiaa replied at 15-5-2015 11:43 AM
Betul tu kalau nak ke Pulau Karimunjawa by feri kena guna route KL-Semarang-Jepara-Karimunjaya, le ...

tgk pic tu yg mmg teringin nak ke sane... tapi naik feri 2 jam tu yg risau hahaha... takot air sbnrnye tapi teringin nak tgk pulau cantik.. kihkih.. tunggu air asia promo.. leh grab tix

Artemesiaa replied at 15-5-2015 10:43 AM
Betul tu kalau nak ke Pulau Karimunjawa by feri kena guna route KL-Semarang-Jepara-Karimunjaya, le ...

tapi jangan lupa dengan tragedi dulu ada operator bot yang angkut orang pakai boat fiber pi karimum jawa... smp tengah laut kapal pecah kena hentam ngan ombak...

sapsamsok replied at 15-5-2015 12:12 PM
tapi jangan lupa dengan tragedi dulu ada operator bot yang angkut orang pakai boat fiber pi karimu ...

Kalau by boat fiber memang tak berani le dah le pulau tu betul2 ketengah laut kalau by feri ok je.

rindu plak nk gi Ijen lagik #selfie #solotravel #gopro

rindu gak nk gi Bromo #nanges #selfie #solotravel #gopro