CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

[Pelbagai] PBAKL 2015 (24 april - 3 mei), PWTC

ish banyak booth sediakan kaunter pbayaran ckit ek.kalau dtg berdua better salah sorang  beratur kt kaunter pmbayaran dan sorang lgi gi pilih buku or novel yg nak beli tu

utk penerbit yg famous mcm kakinovel, kaunter sikit. buat letih beratur je dekat sejam lebih.
*luahan seseorang yg tabah beratur panjang (bukan aqua)

karya seni walaupun ada 3 kaunter, tetap beratur panjang
ditambah dengan sambutan yg menggalakkan dari pengunjung

Rate

1

aku pun pergi semalam 27/4/15 selepas abes keje malam.
dengan mamainya aku gagahkan diri. siap2 kt tempat keje.
dgn naik bas dr klia (sbb aku kje kt klia) rm5 sehala dan komuter dr kl sentral ke putra.
siap bawa beg deuter lg.hehehe

sampai di pwtc kira2 jam 11.30pagi. sampai2 terus jer ke tgkt 4 nak g booth pts. org xramai sgt jd senang nak memilih. mencari buku laku keras iaitu tenggelamnya kapal van der vick dan 3 buah buku.

pastu singgah booth js beli 3 buah novel terbaru. kendian singgah booth alaf. kali ni alaf buat promo bagus skit sbb banyak kombo beli 1 percuma 1. tapi kebanyakkan yg percuma tu aku dah ada. hehehe

dah selesai baru terjah booth ks&p2u. ari biasa pun ramai gak. pasni pihak ks&p2u kena sewa banyak bilik sikit.hahaha.beli 6 buah novel baru.

sebelum balik singgah kt booth KN.beli chandelier dgn novel rose harissa

perjalanan balik ke stesen komuter terasa jauhnya sbb berat bahu memikul buku2 yang dibeli.

in sya ALLAH kalu xde aral melintang, sabtu ni 2mei akan dtg lagi.

Rate

1

Edited by mijot at 28-4-2015 11:17 AM

hasil 'jalaan' di pesta buku
hangus gak dalam rm380 terlebih daripada bajet sebenar rm300

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

aku pun mengalami masalah yang sama semasa pembayaran. terpaksa beratur panjang. posisi kaunter pembayaran tidak strategik. kaunter tidak dibuka dengan banyak dengan alasan hari bekerja. kebanyakkan penerbit yg popular seperti pts, ks, p2u, js, kn. yang bagus pengurusannya adalah karangkraf.

selain tu, banyak yang guna baucer buku tu yang melambatkan sedikit proses pembayaran.

Rate

1

pandangan peribadi:
penerbit terkenal seperti KS/P2U khususnya kena fikir cara lain untuk mengatasi kesesakan sewaktu membayar pada masa hadapan, jadikan kesesakan kali ni pengajaran untuk diperbaiki

tak lupa juga kepada KN yang mana ramai mengadu terpaksa beratur antara sejam ke sejam setengah semata-mata untuk bayar novel

hari kerja mungkin tak sesak tapi kalau ada rombongan sekolah, sama saja keadaannya

tak sampai ke bahagian tapak alaf 21 sebab dah penat mengusung buku tapi dengar cerita ramai memuji jumlah kaunter yang banyak melancarkan proses pembayaran

kepada IKP mungkin boleh fikir cara lain untuk elakkan kesesakan sewaktu artis hadir
ramai mengadu tak boleh masuk bilik Melaka sebab Syarul Ridzwan ada
sedangkan mereka hanya nak mendapatkan novel, bukan berjumpa artis
tolong jangan cakap seperti orang kurang cerdik dengan statement 'kalau tak mau sesak, datanglah waktu artis tak ada'.

Follow Us
sepatutnya pihak penerbit sepatutnya dapat menjangka kehadiran pelawat yg super ramai jika mereka bawa artis.jadi mereka sepatutnya menyewa booth/dewan yang banyak/besar untuk menampung kehadiran pelawat.

kebanyakkan penerbit tidak mengambil iktibar drpd pb tahun lepas.tidak mengambil berat pasal pengunjung hanya tahu melariskan jualan mereka sahaja.

bagi aku, karangkraf yg selesa. kaunter bayaran yang banyak walaupun hari bekerja, ada ruang tuk duduk (boleh packing buku, baca buku)

betul tu, pihak pb boleh khaskan 1 tempat untuk sesi bertemu artis
pastikan tempat tersebut terbuka, untuk mengelakkan pengunjung lemas, rimas dan panas

asingkan venue bertemu artis dgn tapak sedia ada yg khas utk menjual bahan bacaan
tak semua orang datang pb pada hujung minggu untuk berjumpa artis
ada yang datang hujung minggu sbb tu saja masa yg ada untuk melawat pb

biar mereka yang nak jumpa artis bersusah sikit, beli novel di tempat lain kemudian jumpa
artis di tempat lain, dari mereka bersesak dgn pengunjung yg datang semata2 utk beli novel

Rate

1

Betull.. Jen support 100% komen2 diatas.. Publisher2 ni (idea kreatif, karyaseni, kaki novel) kalau dah tau buku2 anda laku-keras sediakan la cashier lebih sikit macam karangkraf and amik bilik BESAR sikit.. yg penting pembeli x beratur lama2. Jen pegi pagi sabtu lps, mmg sgt luar biasa ramainye umat haritu. pukul 10am terus pegi Idea Kreatif Publication, itupon dh beratur panjang. mungkin sebab semata2 nk rebut sticker utk jumpe retis. System pembayaran sgt la huru-hara. Or maybe cik2 yg bertugas tu bg instruction pon huru hara (paham.. dorang baru nk femes kot).. by 12pm mmg xle masuk la bilik tu sebb ade retis.. pintu tutup.. hokei.. kenape la bijak sgt buat sistem mcm tu.. ade org nk beli buku je bukan nk jumpe pon retis tu..

bilik sebelah Karyaseni, mmg ade bilik khas utk retis.. good! tapi kaunter ade 3 and nk bergerak pon susah.. Jen dah grab a few buku but then letak balik kat rak yg dekat ngan pintu keluar.. biar cik2 petugas tu susun balik kat  tempat yg sepatutnye.. sape suruh kedekut cashier!.

Pastu g booth Kaki Novel.. yg ni lagi la.. pukul 11am org yg beratur keliling bilik mawar tu utk byr je (ok tipu je.. tapi mmg panjang.. kire kalau join beratur masa tu mau 2 jam baru dapat byr).. ni pon kedekut cashier.. so jen pon letak balik buku2 yg nk beli..

kesimpulannye amik la cuti kalau nk pegi pesta buku antarabangsa untuk mengelakkan rasa sakit hati..

Rate

1

Ada bertanya dgn pekerja Kaki Novel kenapa ada satu booth. sebelum ni ada 2 booth. Dia kata diorg ambil booth yang besar tp masalah casher ada dalam 3 kaunter jer. Nasib baik hari yg aku pergi tu ada kaunter express cepat sikit wife aku bayar. Tapi kesian kat pembaca yang beli lebih dari 10 buah sbb Tak disediakan raga. Buku KN tu dahlah tebal bayangkan kena angkat dgn kedua belah tangan.

Rate

1

Report ade tacang eh?. Nak buat report jugak!

Saya pergi ke pesta buku pada hari Sabtu (25/4/2015) yang lepas pukul 3.30 petang mcm tu.

Sabtu = Sangatlah sesak di PBAKL. Selalu saya ambik cuti, tapi tempat kerja baru ni cuti sikit,
so terpaksalah berjimat:lol

Parking

Selalu saya parking di terminal berdepan PWTC. Malangya saya pergi petang tempat dah penuh.
So saya lajak ke depan sikit, saya parking di hotel yang baru bukak tu.
Kalau tak silap Sunway Putra Hotel. Maaf kalau silap.

Dah aim dalam kepala nak pergi booth mana dan nak beli buku apa.

1) Karya Seni.

Saya ambil 3 novel mula2. 1) The Unsung Hero  2) Dia Isteri Luar Biasa 3) Love U Mr Arrogant.
Beratur panjang giler.
Tengah beratur ada pengumuman, kalau bawah 5 novel boleh beratur kat ekspress kaunter.
Tapi tak ekspress mana pon, dekat nak 45 minit gak beratur.
Sempat tambah lagi 2 novel. 4) Miss U Mr Arrogant 5) KTAR 2

2) Jemari Seni + Adiwarna

Jemari Seni - For me tak banyak novel baru yang menarik. Sy cuma ambil novel terbaru dari Ika Madera shj.

Jemari Adiwarna - Banyak jugak yang menarik. Ya Allah cover novel JS Adiwarna comel gila okeh
So saya beli novel 1) Cinta Pertama (Antologi Cerpen) 2) Kekasih Waktu 3) Dunia Belum Berakhir
4) Pastu kompilasi novel yang beli 2 percuma 1

Kat booth JS dan JS Adiwarna tak sesak langsung. Senang sangat nak pilih buku dan bayar.

3) Karangkraf

Saya beli buku dari penulis RAM, Lynn Dayana, Kompilasi novel dari few penulis yang hebat seperti Anis Ayuni
dan buku cerita seram Tarantula.

Karangkraf ramai jugak orang, tapi dewan besar, so memang selesa. Nak bayar senang sangat.
Tak payah beratur pon.

Jumlah pembayaran semual novel adalah dalam RM 350.

Rate

1

baru hegeh nak g esok... pagi start pukul brape nih? nak park celah mana lah plak

watachiwa replied at 30-4-2015 10:57 AM
baru hegeh nak g esok... pagi start pukul brape nih? nak park celah mana lah plak

10 pagi              

any advice nak park kat mana esok ni?
jalan mana lah yg terlibat dgn bantahan GST tu?

mijot replied at 28-4-2015 11:06 AM
hasil 'jalaan' di pesta buku
hangus gak dalam rm380 terlebih daripada bajet sebenar rm300

amboi mijot.. terlajak bajet nampak

Edited by ldnice59 at 2-5-2015 03:05 AM

As salam.....iols pun nak share pengalaman 'Ngeri' di PBKL......

Tarikh kejadian : hari Khamis 30/4/2015
Masa kejadian : 11.45 pagi dari stesen komuter Sg Buluh (drive dari JB pukul 6 pagi dan park kereta di stesen Sg Buluh)  

Dari stesen Putra iols dah nampak bas sekolah parking berderet di luar, tak termasuk kereta.  Hati dah rasa tak sedap, takkan hari kerja pun dah ramai org....and true enough, dari pintu masuk PWTC dah berduyun org. Walau pun iols dah plan nak pergi ke gerai publisher mana dan nak beli buku apa....tp disebabkan lokasi penunjuk arah yg tak strategic berpusing jugak la iols mencari gerai, tak termasuk dengan struggle nak jalan dgn org yg berpusu2x.......sungguh menduga kesabaran bagi iols yg bukan jenis jalan perlahan nie. Iols salahkan diri juga pasal tak study floor plan betul2x. Pasal bukan tiap hari iols datang pwtc nie. Mana nak tau bilik Kelantan duk tang mana, hall Tun Hussain Onn tingkat berapa.....sudahnya tiap floor iols jelajah...Dan sudahnya iols hilang sabar, jumpa ja gerai Karya Seni, grab buku dan terus balik. Pasal iols rasa nak pitam stay lama2x.

Jumlah buku yg berjaya dibeli : SATU, yes only one (harga 20 hinggit selepas diskaun)

Waktu sampai ke stesen Sg Buluh : 1.45 petang.
(Sambung perjalanan ke Perak, sampai kampung pukul 4 petang)

Sekian, laporan charle chaplin (filem gerak pantas)

Cadangan penambah baikan :-

Letakkan senarai publisher dan pelan lantai di bahagian luar setiap pintu masuk. Bukan di bahagian dalam kerana nak mencari penunjuk arah pun dah berpusing-pusing.

Banyakkan kaunter bayaran bagi publisher yg terkenal, iols pasti hasil jualan buku publisher ini mampu untuk menyewa ruang yg lebih besar.

Bila iols rasa nak pitam baru teringat ada tak red cross yg boleh membantu kalau jadi kes2x mcm nie almaklum bersesak2x kan....hmmmm

Akhir kata iols SALUTE pada pengunjung yg sanggup bersesak2x datang PBKL weekend nie.....yg penting jaga diri ya

Rate

1

cmf_baby_ayang replied at 1-5-2015 05:36 PM
amboi mijot.. terlajak bajet nampak

hahahaha tak tersedor.ralit membeli..
rambang mata bila tetiba diorg offer diskaun lebih.tu yg ter lebih bajet.

ni otw g pwtc. hajat nak jumpa forummer. takut terlajak beli lagi jer.hahahaha

Edited by mijot at 2-5-2015 02:26 PM

waa ramainya umat..
dapat bertahan utk 30minit jer.
tu pun g booth FP dgn IKP...
terbang gak dlm rm100.
pstu sggh dewan karangkraf nk jmp mod attokz tp baru msk pintu mak ai ramai terus blah.taun depan lah kita jumpa ye attokz..

untuk yang pergi guna kenderaan awam, sila pstikan anda membeli tiket pergi balik utk mengelakkan masa anda terbuang begitu saja hnya semata-mata nak beli 1 tiket shj.

PBAKL - 3 Mei 2015

Naik LRT kul 10.30 pagi ...consider dah lambat..sikecik 4 tahun pun dah bangun..ingatkan nak tinggal ngan che suami last2 anak beranak pegi..

Sampai sana lebih kurang kul 11...dari stesen lrt kena berjalan lak naik jejantas end to end sebab kat tgh2 tu tengah repair lak...aduhhh...terasa la jauhnya..masuk lak ikut pintu lain so floor plan dlm otak dah jadi cacamarba...

First sekali masuk booth Karya Seni...mak aii...ramainya manusia..main grab je dekat 3 rak pertama..terus bayar & kluar... seb baik queue utk bayar sekejap je. Kat pintu kluar kena lak cek resit..jem kat situ jap...

Naik 1st floor...ingat nak cari buku latihan sekolah anak...tapi cam pening je tgk org...xpelah..esok2 cari kat popular je la. Pegi booth creative..byk buku2 lama dijual murah...buku baru semua dah sold out..

Naik lagi 2nd floor..booth fixi... dalam otak ni cuba nak ingat floor plan booth kaki novel & karangkraf...hmmm..hilang ingatan dah.

Turun balik ke tingkat bawah..belikan budak2 air kat kedai Smart..carikan 1 sudut suh depa lepak kat situ ngan che suami. Jalan sorang2 melalui bilik karya seni...ingatkan kat jalanraya je jem rupanya kat situ lg teruk...ada artis kut..  jalan punya jalan at last jumpa gak booth Kaki novel...rak dah banyak kosong...diskaun not bad...ada 30%...ada 50%...ada 70%... kaunter bayar pun x payah queue...

pastu jumpa lak booth karangkraf...sambil2 garu kepala...laaa kat sini rupanya...kalaulah kat jejantas xde renovation kami akan masuk ikut pintu belah hotel dah tentu-tentu nampak kaki novel dan karangkraf terus...  Kat karangkraf..org ramai tempat novel2...sebab x buat list dulu..main grab je..ramai gak penulis yg ada...sian depa terpaksa kenalkan diri sendri...aku x kenal...huhu..

Antara novel yg dibeli :

Karya Seni
- Pabila Romeo Vs Juliet -RM14.00
-Dicintai Atau Mencintai - 27.00
-Hikayat Cinta Pematah Hati - 25.00

Fixi - Lari ; Ajaib ; Awan - 3 buku RM50.00

Kaki Novel
- Cinta Ada Disini - RM28.00
- Bimbo -RM16.10
- Hero Aku Tomboy - RM12.00

Creative - Pesanan Terakhir Seorang Lelaki -RM18.30

Karangkraf (total RM68.00...aku terlupa aku ada member card karangkraf...dah sampai umah baru teringat..cesss..)
-Roh Rumah Sewa
-Tarantula
Cinta 3 suku

Cukupla stok buku aku utk setahun...byebye PABKL2015
Kopi Ladyku

Rate

1