CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kolam

tiada kebahagiaan dlm berumahtangga

since korang tak bercinta lama, so, lepas kawen nie, kena la start bercinta.

apesal takde mood nak ML? ruginya kawin. baik takyah kawen gitu.
something wrong dgn bini ko ke? dari segi berpakaian ke, fizikal ke, bau ke?
tapi, masa kawan sebulan tu, tak kan le tak perasan kot apa2.
dah kawen, kena la ko didik bini ko kearah yang ko NAK. bini kena didik/ajar/nasihat kalau dia jenis blurr /semua pun tak reti.

tapi, ko lelaki. ko takde rugi apa2 kalau bercerai. itu adalah hakikatnya.
so, lepak le. takde masalah pun kalau ko rasa2 ko dah tersalah pilih pasangan. ada quota 3 lagi.
orang lelaki melayu islam kan boleh kawen sampai 4. rilex ahh.

Kolam,...

Macam mana dengan situasi awak sekarang...da ada perubahan yang positif ker???? update cikit

mamariuh replied at 13-5-2015 02:52 PM
Kolam,...

Macam mana dengan situasi awak sekarang...da ada perubahan yang positif ker???? update  ...

Dah masok kolam la tu....

miniusb replied at 12-5-2015 03:47 PM
Cubalah carik keserasian, keseronokan dan kesamaan. Ada sajer yg kahwin expres tapi bahagia. Bila da ...

Well said...ada beetul tu...tp...hakikatnya...sbnrnya...sy tak bersedia memikul tgjwb ini...kdg2 rs terbeban..kesian sy tgk isteri...sy marah dia..sy maki dia...sy hina dia..sy tertampar dia...kesian sgt...tp.dia masih setia...dia bt yg sgt terbaik pd sy...tolongla..ape yg ptut sy bt?

kolam replied at 13-5-2015 06:03 PM
Well said...ada beetul tu...tp...hakikatnya...sbnrnya...sy tak bersedia memikul tgjwb ini...kdg2 r ...

be a man lah...kalau dah tak suka, selalu mencari alasan nk berubah, pikir diri sendiri je  tu pulangkan dia dekat orang tua dengan cara baik...apsal nk dera2 fizikal dengan emosi dia pulak...berterus terang dengan isteri..the problem is you..not her...

Well said...ada beetul tu...tp...hakikatnya...sbnrnya...sy tak bersedia memikul tgjwb ini...kdg2 r ...

Minta maaf saya bercakap, kalau ada kurang lebih harap dimaafkan eh. Dari segi alasan utama kamu sebab takut jatuh ke lembah zina tu, ada caranya nak kurangkan nafsu. Kamu boleh puasa, dan cukur misai atau bulu bahagian sulit kalau tak tahan atau sibukkan diri dengan kerja. Saya faham apa kamu rasa tiada tarikan dan sebagainya, tapi sekurang-kurangnya ada jugek periuk untuk kamu tenggek nasi. Kamu mesti nak makan jugek kan kalau lapar? Kalau makan, makan lah dengan lauk yang pelbagai, insya Allah rasa kurang tarikan tu akan jadi selera  nanti. Sekarang kamu dah nikah, ini bukan try and error. Berapa hebat pun yang kamu terima sekarang, sabarlah. Saya bukanlah bagus sangat atau baik sangat , tapi cuba kamu "beri". Berilah sebanyak mana yang kamu boleh, tanpa ada dalam fikiran nak terima. Insya Allah, tak pernah rugi, fikiran lapang. Marah macam mana pun, jangan sentuh isteri atau hina-hina dia. Kalau agak2 nak mencarut, diam terus. Lambat laun nanti dia akan hilang hormat pada kamu. Kat sini kita tak nampak, besok di sana  nanti spouse dan segala tanggungan lain akan kejar kamu, rujuk surah 'abasa (surah 80) ayat 34-35.  

Minta maaf, saya pun macam kamu jugek ada masalah. Tapi halusi balik setiap apa jadi, semuanya sebab diri sendiri. Kesilapan tu tampallah dengan perkara lebih bermanfaat untuk semua, jiwa tenang je sentiasa. Jangan keras sangat, akan patah, jangan lembut sangat, melantun kena muka kamu balik. Ambillah jalan tengah.

Follow Us

kau ada rasa sayang tak kat dia?

ijan_jenin replied at 14-5-2015 08:43 AM
Minta maaf saya bercakap, kalau ada kurang lebih harap dimaafkan eh. Dari segi alasan utama kamu s ...

pesanan saudara akn sy cube fahami dgn lebih halus...nmpknya saudara berkias2 dgn sy...perlu baca byk kali utk dihadam....terima kasih..Semoga Allah rahmati saudara...

wow dik.. 5 bulan kawen dah tertampor bini.. agresif jugak tuh..

ni jawab betul betul:
1. tt ni appearance macamana, bini appearance macamana?
2. tentu ada sebab nape bini lari rumah, salah siapa?
3. jarak umur tt and bini berapa? umur tt and bini berapa?

senang cket nak bagi cadangan..kalau bini merajuk lari rumah mak, blh jugak la tolong bg idea camna nak pujuk bagai. sayang la dah kawen tapi semua benda jadi tak best.. kawen best weiiiiii..

Mertua aku dah amik bini aku...
Skrg aku dah x jmpe lg bini aku...
Call x jwb...mesej x balas...
..dunia2

bro..klu boleh selamatkan lah perkahwinan anda..enjoy dgn wife dgn hobi yg bermanfaat..

Bini u gemok n kurg menarik ke?

Edited by munchkin at 21-5-2015 11:38 PM

cuba cerita dari awal. perkenalan cam mana. pastu lepas dah kawin cam mana. you buat apa. dia buat apa. apa yang you rasa apa yang dia rasa. gaduh sebab apa etc. gaduh sebab masalah takde duit or sebab katil or sebab apa?

banyak yang aku dengar bila belanja kahwin sampai habis duit untuk majlis satu hari jadi problem untuk bertahun tahun. benda tu salah satu tekanan besar jugak. tak best bila hidup kena tip toe je.

tapi kalau rasa tiada keserasian and tak mahu orang yang sama. elok you lepaskan je. dari seksa diri or seksa dia. mula hidup baru for both of you. pasal duit, cari je duit from now on. sometimes orang pikir, i dah berabis duit kawin ngan dia, so kena stick jugak dengan dia, lagi merumitkan keadaan.

next time jangan rush rush. jangan biar cakap orang keliling mempengaruhi keputusan you. dont listen to them.

bila tengah belajar - tanya bila nak kerja
bila dah kerja - tanya bila nak kahwin
bila dah kawin - tanya bila nak ada anak
bila dah anak - tanya bila nak tambah anak.

never ending dengan mulut kepoci mereka tu.
do what you think is right and makes you happy.

be humble, be thankful and jangan ada ego. orang yang ada ego ni selalu rasa dia betul and also boleh menjatuhkan orang seteruk teruknya. sebab tu elok jadi humble.

kolam replied at 20-5-2015 01:00 PM

dik, akk pun kejap je kenal, sebulan kenal dah antar rombongan, 5 bln pastu nikah.. tapi nasib tak baik, sblm kawin sikap lain, lps kawin baru nmpk sikap sebenar, lps 7 tahun akhirnya bercerai sbb dah lama bertahan, sikap masih tk berubah.. nk menyesal pun tk guna sbb tulah takdir utk akk, perancangan Allah adalah yg terbaik, tak salah kenal kejap trs kawin, tapi kira mcm gamble lah, nasib baik, kekal n bahagia la.. kalau nasib tk baik, jadi la mcm akk ni..

Harap u muhasabah diri, fikirkan mana kebaikan dan keburukan, rest kan minda utk few mths sementara dok berjauhan ni, lps tu bila dh tenang dan dah sehabis fikir, buat lah keputusan, jgn lama2 seksa anak org, sian isteri tu.. ni kami dgr dari pihak u je, blm lg dengar dari pihak isteri, mesti ada cerita di sebaliknya kn? kalau rasa betul2 dah tk blh, lps kan je dia dari terus2an gantung dia tk bertali

kolam replied at 20-5-2015 01:00 PM

mak mane yg ok kalau suami 5 bulan kawin dah naik tgn dgn anak dia

Kalau keluarga dah masuk campur, berat dah tuh. Bukan senang nak menjernihkan keadaan jika ibu bapa ikut serta kerana lain orang lain pandangan. Bersedialah hadapi cabaran lebih bsar. Tapi part berkasar dgn isteri itu memang awak tak wajar and tak patut buat macam tuh. Kalau ikut cerita awak, dia tak salah, tapi awak yg tak bersedia dgn tanggungjawab, awak stres sendiri tapi isteri terima tempias. Gini ajerlah, muhasabah diri tu. Kalau benar rasa tak boleh nak carry lagi tanggungjawab sbg suami, lepaskan saja isteri itu. Menganiaya namanya bila awak tak nak mjlnkan tanggungjawab, sedang isteri mengharapkan kebahagiaan dari awak. Lepaskan dia untuk mendapat pilihan yg lebih baik, lelaki yg lebih ikhlas dan sanggup dan bersedia pula utk bertanggungjawab.
marriage is not just about sex. marriage is not a bed of roses. and be realistic lah dgn your own expectations.

TT sebelah pihak lelaki...klau sebelah ppuan mungkin boleh aku selit sikit..
Tp betul la ckp sorang abam forumer td tu...isteri akan ikut alur yg TT buat..klau cantik alur tu, cantik lah isteri TT..
Istighfar byk2 TT..Byk muhasabah diri. Sujud kt sejadah, menangis minta tenangkan hati.
Talak kt tangan TT..itu yg menakutkan..sbb TT yg ckp TT bosan...klau isteri TT yg buka thread nie ckp dia bosan, lain. Sbb klau 10 kali dia cerai TT pun, xdak kesan pape.

Ingat, setiap masjid yg dibina anak adam sgt dibenci iblis..Jadi TT sbg suami kena kuat. Lawan kehendak iblis yg nk rumahtangga TT runtuh.
Ajak isteri TT solat berjemaah. Sebelum tidur berbincang face to face. Cerita apa TT rasa, jangan sorok tapi biar clear. Sbb setahu aku lah, ppuan nie klau ckp bosan dgn dia..confirm boleh buat salah paham. So TT kena jelaskan bg clear. Dlm perbincangan kena ada masalah, sebab dan solution.

TT boleh ckp, TT xrasa pape dlm rumahtangga nie, sebab kita br sgt knl dan terus kawin jadi TT ajak isteri tu sama2 usaha perbetulkan apa yg silap. Wujudkan rasa nyaman dlm rumah.

Aku nie lg teruk TT klau nk ikutkan... Suami susah nk solat, ajak pun menolak. Sampai dia marah dan asingkan tmpt tidur. Allah je yg tahu perasaan tu. Klau aku di pihak suami, senang rasanya...tp bila aku di pihak isteri, aku cuma kena kuat. Allah taala sedang menguji. Dia dah ckp bosan, menyampah, menyemak kt aku.. aku nie dah rasa mcm housemate je, bukan isteri. Sblom kawin, aku org yg sgt2 baran. Tp bila ada dlm situasi aku dan suami, aku belajar bersabar. Klau teruk sgt...aku diam dan masuk bilik air..Mandi.

Tp aku xpernah xmasak. Marah sampai rasa nak membunuh sekalipun, aku masak sbb cara tu je yg aku ada. Dlm setiap lauk dan nasi dia makan, aku jampi ngan 99 nama Allah. Dlm setiap air yg dia teguk, aku baca mantera dgn berzikir.

Bersabarlah TT. Didik isteri elok2. Ajak kepada kebaikan. Cari ruang utk kenal dgn isteri lebih dkt. Minta doa byk2 biar Allah bg ketenangan dlm hidup berumahtangga. Selalu baca doa nabi yunus. Amalkan surah taha ayat 1-5. InsyaAllah Allah tolong. Jgn putus asa.

Olleo replied at 26-5-2015 10:56 AM
TT sebelah pihak lelaki...klau sebelah ppuan mungkin boleh aku selit sikit..
Tp betul la ckp sorang ...

Insaf sy bca coretan olleo.. sy pun kdg2 geram dgn suami. Sy dlu jenis yg berangin jugak. Tp dgn suami sy kna slow tone sbb sikap dia yg cpat naik angin n x sensitif. Suami slalu ckp dia x matured.  N byk kputusan sy yg kna decide. Skrg sy pregnant n pjj dgn suami. Bila suami balik sajer la nk mngada2 nk minta massage la. Tp dia asik dgn hp mn game.
Tp msa dok jauh.. rajin lak dia call n msej sy lpas blik kerja.
smpai sy pernh mogok x msej msa bjauhan. Sy ckp nk bg dia msa utk mn game puas2 sbb bila blik xda la dia 24 jm dgn hp jer.

Sy dh try minta pindh ikut suami tp xda rezeki. Skrg dia lak cuba blik ke kg. Sy sbnarnya nk bjauhan skejap dri fmily sbb nk dia ada rsa tggungjwab n bdikari.

Skrg sy bersabar jer.. dgn evening sickness lg.. klau sy ckp pening mual. Dia cuma blas tdo lah smbil mn hp.

cuba ko listkan, apa yang rasa terbeban tu?
buat keje2 umah ke?
kena repair umah ke?
kena berkebun ke?
kena bayar byk hutang? hutang apa yang banyak? hutang kawen ke?

tak macho/takde kejantanan langsung nak tampar tampar bini tau.
bini is not your slave utk ditampar2.

takde nafsu dgn bini takpe. tanak buat seks dgn bini pun takpe.
tapi, jangan nak tampar2/pukul2 bini.

Tidak ada paksaan dlm urusan hidup aku...tidak ada gune menjeruk perasaan...lebih baik selesaikn dgn cara yg sebaik2nya...klu dah x boleh bersama lg..jgn buang masa dn teruskn kehidupan...hidup mesti happy..bkn derita...