CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Thuglife

Tak jaga diri masa berpantang

poison_paradise replied at 21-10-2015 01:47 AM
Sendiri jaga hal sendiri lah. Mcm kau tu bagus sgt berpantang.tiap org tu berbeza body.ada org panta ...

nak kata aku bgs sngat bpantang tu mungkin bleh aku kata lebih bgs berbanding ngn biras aku. sekurang2 nya aku mkn ubt..semalm,aku baru nmpak dia keluarkan remaph2 ms berpantang dia.. byk lagi.. x habis pun dia gunakan. ubt modeb n suppliment pun xder noq.. kita nie x kta tnya.. betul ke tak kita bertanya.. org nasihat kita dengar.. sekurang2 nya..ikut jugak nasihat org.. . ko ingt aku ni kolot sangat? x tau ubat moden? x tau benda korset? aku pun pakai semua tu dari anak pertama.. aku minum jer air panas kosong byk ms pantang.. aku pasang kipas kuat jer.. aircond pun aku pasang.. tp aku low kan..  ko ingat org yg kene serai tu semua perut geleber ke>? aku rs ko nie cakap mcm x betol jer..ikut hati..

jamu ada bayk jenis.. kalo ko x kene ngn jamu tu..mmg akan jd something..sbb tu nk beli jamu or ubat2 berpantang nie kene tngok cari yg betul2.. x semua ubat serasi ngn kita.. mcm ubt yg doctor bg ms ko sakit. xder nya semua serasi terus baik kan.. mcm tu la kaedanya..

Edited by NadineNajmie at 29-10-2015 01:20 AM

Biar tt badan dia hihi..

Ni cara pantang iols dijaga confinement lady gitu. Ok je turun naik tangga. Slowly. Turun masa makan. Once a while macik tu bawak naik atas. Aircond ok pasang min loh. Tapi selalu bertungku, tangas pun ada. Balance la kot sejuk n panas. Satu lagi boleh je mandi pg ptg. Xyah la lap lap rimas uols. Ok menu pantang iols. Sup ikan. Sup ayam. Timun cina tu. Stir fry vege. Curry ayam pun ado xpakai santan okeh. Nasi ayam pun ado. Air minum bykkk. Kekdahnya bukan menu rejim berpantang toknenek semua kena keringgg.. so biras tt mkn nasi ayam tu no problem at all.

Cuma pesan kat biras tanak dgr sudah nama kau dolah

NadineNajmie replied at 29-10-2015 01:09 AM
Biar tt badan dia hihi..

Ni cara pantang iols dijaga confinement lady gitu. Ok je turun naik tang ...

During this duration of penjagaan confinement lady...laki hang masih memanjat gunung hang dimalam hari tak????

Nih soalan ikhlas ......no pun intended

rayna_raynes replied at 2-10-2015 02:13 PM
xyah la aturkan cara orang pantang
sukati dia la
badan dia

tu la kadang2 tak sume org pantang sama..org kata kalau mak kita dulu strict pantang kita automatic strict jugak pantang...tp kalau mak kita biasa2 kita pn biasa2 je la..skg ni ubat n jamu mcm2 ada..mkn shaklee pn ok dah..tak yah beriya sgt pn ok..mcm me dulu masa pantang makan tu biasa2 je la..takde la smpai 44 hr duk makan ikan bilis ngn halia je mandi pn awal2 je la x mndi dh masuk minggu ke 2 dh bole semayang mcm biasa je la..cuma berbekung bertungku n x byk gerak sgt je la...

nth la tak tua lg..xtau la nnt dh tua me sakit sbb tak pantang bebetul ke atau sbb lain...

mommymonster82 replied at 4-10-2015 05:34 AM
Zaman dulu sejuk dik hana...
Mana sma ngan zaman skrg ni...

hehe tu la iols rasa pantang is all about diri sendiri...nk beriya sgt smpai bekung guna kain 100 ela..refer tu pantang indon kalau btl2 nk jg diri mmg anak lgsg x usik la...

idakamaruddin replied at 29-10-2015 02:33 PM
hehe tu la iols rasa pantang is all about diri sendiri...nk beriya sgt smpai bekung guna kain 100  ...

Yer betul3...

Jgn sampai seksa diri dahla....

Follow Us
mommymonster82 replied at 29-10-2015 04:23 PM
Yer betul3...

Jgn sampai seksa diri dahla....

nk follow rules tu mcm2 la..sanggup ke tak sanggup je..mcm my ex boss..dh la kaya cantik plak..anak 3 badan bergetah..laki anak dato..sayangkan diri sendiri lbh dr anak..masa pantang jarang sgt dia pegang anak..all about her body..anak maid dia jg..pegang masa nk bf je pn....selain dr tu mmg totally utk badan dia....

kalau mcm kita org biasa mmg tak sanggup la nk jauh dr anak... tula lain org lain cara dia..cuma mmpu ke tak kita ikut

idakamaruddin replied at 29-10-2015 04:38 PM
nk follow rules tu mcm2 la..sanggup ke tak sanggup je..mcm my ex boss..dh la kaya cantik plak..ana ...

Macam ler berpantang nih perlu bertukung ke hujung utopia untuk 40 over days sehingga tak sanggup berjauhan dgn bayi yang baru lahir kan??????

Extreme to the max orang kita kan,kan,kan?

TOMYAMNONA replied at 1-11-2015 09:15 PM
Macam ler berpantang nih perlu bertukung ke hujung utopia untuk 40 over days sehingga tak sanggup  ...

Lerhhhhhhhhhhhh..ni awaitnya ni dah jadik tomyam plak..????

Hang sajee jee kan..nak suh haku terliyurrrr tetengah ari ni kan?kan?kan?

Clover_Hill replied at 2-11-2015 12:55 PM
Lerhhhhhhhhhhhh..ni awaitnya ni dah jadik tomyam plak..????

Hang sajee jee kan..na ...

Hang nih mengalahkan orang mengandung ....ngidam terngeliur segala....

Apa kelas tomyam???? Jom ke restoran sambal hijo sungai penchala..............

TOMYAMNONA replied at 2-11-2015 01:24 PM
Hang nih mengalahkan orang mengandung ....ngidam terngeliur segala....

Apa kelas tomyam???? Jom ...

Harusssslaaaaa terliur manak..lunch hour gini kebiasaannya perut asal nampak nama makanan terus mencungap2 nak menelan.
Hatta ia sekadar nickname semata...

Hang jgn hina makanan peberet ku manak..tubek ajer dari perut mak terus haku jadik peminat tomyam tauuuuu..

Baidewei..bukan hang slalu bergentayangan kat pabiliong ka..? ape kelasss pi sungei penchala lak..?

Clover_Hill replied at 2-11-2015 01:30 PM
Harusssslaaaaa terliur manak..lunch hour gini kebiasaannya perut asal nampak nama makanan terus me ...

Bulan ramadhan  tak pulak terngeliur kan??? Nampak sangat hang nih tau.........

Manak kuar peyut aja diazankan...disuap MANUKA HONEY......hang kuar jer sedut tomyam??? No wonder ler....

Ada family baru nak masuk teratak buruk manak kat mont kiara....lease untuk 2 years.......

Oiiiittttttt sudah ler...back to TOPIK.........

Edited by thyme2 at 26-12-2015 11:34 PM

Mak aku agak tegas pasal berpantang ni..terutamanya part bersalai,bertungku n  berbekung..part berbekung n bertungku tu aku ok je..part nak bersalai,adoi payah btul..kena bebel berbakul2 baru aku baring kat katil tu..huhuuuu...pasal mkn,mak aku tak strict sgt..cuma xblh mkn ikan yg gtl n bersengat dan xblh mkn sayur/buah sejuk..cara masak pulak xde minyak n xde kuah..so biasanya masa berpantang aku akn bekpes dgn buah utk elakkan sembelit..tapi aku tgk adik ipar aku berpantang dgn MIL aku dahsyat..boleh mkn ikan bilis n kelapa goreng je...aku tgk pun xde selera..

Rate

1

Tipikal malay pantang itu ini.funny

Serimolek replied at 1-3-2020 11:28 AM
Tipikal malay pantang itu ini.funny

haha betul.. pada aku dan dinasihatkan oleh gynae ak, bagus pun die ckp tu dpn mak aku.. takder pantang2 ye.. makan je ape yg nak asalkan badan sendiri n baby boleh terima through breast milk la.. jadi ak pegang 100 % ckp gynae tu..