CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13449|Reply: 29

[Tempatan] Amalina Fatimah Madihah

BBaru2 ni kecoh la forumer  CARI gaduh pasal kejayaan Amalina (best student spm 2007)  dpt master degree tapi tak pakai tudung ... (kekonon x ada makna pandai tp x tutup aurat)

tp tu bukan yg aku nak kongsikan.  For me, Amalina dh berjaya berdikari.. ada career OK la.

pastu dgn tak ada kerja nk buat, aku saja2 google budak2 best student spm zaman diorg.

antaranya :-
1. Siti fatimah mukhtar (best student spm 2006). buat medic di nottingham U, UK. Dah grad dan still pakai tudung labuh. (yg ni ummah CARI mmg berkenan sangat). alhamdulillah.

2. nik nur madihah (spm 2008). dr family susah. yg ni aku pelik sikit.
- minat sangat fizik katanya. lps SPM sambung di Jordan. pastu berhenti wpun cemerlang dlm exam sbb mcm susah

Perkembangan Mengenai Nik Nur Madihah  
Buat masa sekarang, Nik Madihah masih belajar di Kolej Tuanku Jaafar.  Dijangka menamatkan pelajaran di situ pada bulai Mei atau Jun 2012.  Insya Allah akan menyambung pelajaran ke UK pada bulan September 2012.  Tolong doakan kejayaannya juga.
Untuk yang belum mengetahui, Nik Madihah belajar di Jordan selama kira-kira setahun dan mendapat keputusan yang baik untuk tempoh tersebut.  Pensyarahnya juga sayangkan Nik Madihah sebagai pelajarnya.
Namun dek kerana apa yang dicita-citakan di dalam bidang fizik kelihatan sukar dicapai jika diteruskan pengajiannya di Jordan, maka dengan pengorbanan yang bukan sedikit dari Nik Madihah sendiri  dan juga kedua ibubapanya, Nik Madihah membuat keputusan untuk berpindah universiti.

- Pastu aku tergoogle dia kat UIA lak buat syariah.

Madihah papah ibu kali terakhir
Posted: 01 Jul 2014 03:39 PM PDT
Kota Bharu: "Anak saya sanggup berulang-alik pulang ke rumah untuk menjaga ibunya yang sakit setiap minggu sejak dua tahun lalu," kata Nik Mohd Kamal Husin, 46, bapa kepada Nik Nur Madihah, pelajar cemerlang yang memperoleh keputusan 20A dalam Sijil Pelajaran Malaysia (SPM) 2008 lalu.
Ibu Nik Nur Madihah, Mariani Omar, 47, meninggal dunia empat hari lalu kerana menghidap penyakit paru-paru kronik pada jam 6.45 pagi di samping wanita itu dan tiga beradik lain.

Selain itu, Nik Mohd Kamal berkata, Nik Nur Madihah yang kini belajar di UIAM dalam jurusan Syariah juga sanggup membuat permohonan memendekkan tempoh pengajian bagi menamatkan pengajian lebih awal untuk menjaga ibunya. "erancangan awal Nik Nur Madihah mahu memendekkan tempoh pembelajaran daripada empat tahun ke dua tahun setengah kerana mahu menjaga ibunya yang sakit.

Perjalanan study dia mcm tak best sikit kn. tukar course, tukar U tp mcm belum grad.
apa komen korang semua??

hmmmm....knp lak dia tukar bidang ke syariah...nk tau jugak sbb katanya minat fizik

Tu lah....

Hari tu aku terkejut ada yg kata dia kat UIA...Sbb dulu BNM nasihatkn utk pilih nak gi UK ke atau Jordan....UK tak pasti course apa, aku tak ingat....pastu lepas istiharah dia kata dia pilih fizik....sbb minat sgt dgn fizik....

Knp dia amik syariah pulakkkk.....mgkin tak blh bawak kot fizik tu.....

Tu lah....

Hari tu aku terkejut ada yg kata dia kat UIA...Sbb dulu BNM nasihatkn utk pilih nak gi UK ke atau Jordan....UK tak pasti course apa, aku tak ingat....pastu lepas istiharah dia kata dia pilih fizik....sbb minat sgt dgn fizik....

Knp dia amik syariah pulakkkk.....mgkin tak blh bawak kot fizik tu.....

Klu MARA yg bg rumah dia tu....rasa-rasanya keba tarik balik tak?

Nasib baik  yg bg tu arwah TGNA

komen yg ikhlas dari aku:
latar belakang dia berbeza drpd yg 2 orang yg lain..beronak, berliku, penuh onak duri & cubaan
sedikit sebanyak mempengaruhi cita2..percayala
kerana aku memahaminya

ecewah..
tp serius..aku x tipu

Follow Us
Setakat student mcm dia, fizik no hal punya la.
bole je bawak.

jazaa100 replied at 29-10-2015 04:17 PM
Tu lah....

Hari tu aku terkejut ada yg kata dia kat UIA...Sbb dulu BNM nasihatkn utk pilih nak gi ...

Maybe dia kena amik METAFIZIK, lol

@ultra78, @bioessence, @dino, @TravellingBear

Btw,  langit x selalunya cerah.... nasib baik la dorg x oberexposed pasal kejayaan masing2, kalo x mmg makan hencapan ummah cam si adiputra genius darabkali tu....

Stay low profil kalo impian x menjadi nyata org akan kata bukan rezeki

lepas blk JOrdan...

Buat masa sekarang, Nik Madihah masih belajar di Kolej Tuanku Jaafar.  Dijangka menamatkan pelajaran di situ pada bulai Mei atau Jun 2012.  Insya Allah akan menyambung pelajaran ke UK pada bulan September 2012.  Tolong doakan kejayaannya juga.

....ingatkan ke UK...

mak dia sakit kot..ada orang boleh cope, ada yang tak boleh cope.

dia kt UIA lerr..

ada wiki pn malas buke..

https://ms.wikipedia.org/wiki/Nik_Nur_Madihah_Nik_Mohamad_Kamal

tak semua orang bernasib baik

mungkin juga dia terpaksa bekorban sebab mak dia sakit

kita tak tahu kan mungkin juga dia guna alasan tak boleh cope tu sebab nak jaga mak dia

wallahualam

Edited by jazaa100 at 29-10-2015 04:57 PM
cutebaby5907 replied at 29-10-2015 04:22 PM
latar belakang dia berbeza drpd yg 2 orang yg lain..beronak, berliku, pen ...

Hidup dia kat msia lg beronak duri dari di jordan tau sbb kat jordan dia di sponsored....aku rasa duit spender pun di tanggung...

Masa kat kelantan dulu, selalu je tak de makanan nk mkn....aku ingt lagi dia kata klu tak de apa-apa nk mkn, dia puasa je hari tu....sian tau!!

Aku rasa dia tak blh fokus sbb mak dia sakit kottt.....

Atau mgkin tak dpt bekalan budu di jordan...ummah kelantan kan kata dorang jd bijak sbb mkn budu

cutebaby5907 replied at 29-10-2015 04:22 PM
latar belakang dia berbeza drpd yg 2 orang yg lain..beronak, berliku, pen ...

percaya

Silapnya si Madihah tu masa minta ke Jordan belajar Fizik tak dapat nasihat yg bagus. Lepas setahun di Jordan baru dia sedar tempat tu tak sesuai untuk Fizik, better ke UK/US. Nak pindah pun susah memandangkan dia di sponsor, melibatkan pembaziran kos. So kembali ke Malaysia buat prep UK/US di Kolej Tuanku Jaafar. Sayang nasib tak menyebelahi last-last sambung UIA dlm bidang yg  bukan first choice dia. Masalah keluarga kot?

Nasib students yg sambung ke oversea ni berbeza. Tidak semestinya ikut kebolehan akademik sahaja utk berjaya. Dulu zaman saya, ada seorang senior juga bekas best student (tp peringkat State sahajalah), sangat bijak akademik tetapi nerd dan langsung tidak ada social skill. Buat medic pula. Perlu bekerja dgn ramai orang, pesakit, etc.
Last-last fail dan kena panggil balik kampung. dengarnya kena bayar balik semua biasiswa.

mayb die jenis cepat bosan, minatnya asyik berubah rubah barangkali.

Man jadda wajada sis.

kakak pula berkonsepkan husnuzon jer dgn ummah serambi sis....

Yg pntg madihah msh pkai tdung...  Tutop aurat...

azali azlan jgn lupe 21a

12Next
Return to list New