CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: bluezink

Ular Cintamani & Ular Itik

mcm tu laaaaa

Nama ilmiahnya adalah Ramphotyphlops braminus (Daudin, 1803). Sementara nama2nya dalam bhasa lain adalah common blindsnake, Brahminy blindsnake, flowerpot snake, bootlace snake

ingat dia cacing beso.. upa nya ulo ye.. alaaahai

masa reen kt kg  ada gak jumpa ular kecik tu, selalu ingatkan cacing tp curious gak naper cacing nie hitam sgt dan bila diterbalikkan nmpk bahagian bawah bdn lebih cerah dari bahagian atas..

Kalau dia sengat boleh mati tak?

mase ak umur lbh kurang 6 tahun ad terserempak dgn ular bunyi kuek-kuek mcm itik jugak.,. tapi warna mcm pink atau ungu gitu seingat ak lar..kepala terangkat-rangkat bile die jalan..xtau ular yang sama ke x.

Follow Us
kalau yg hitam cam dlm gambar tu bukan pacat ke ???

Yang itam kecik dalam gambar tu ular selipat.bukan ular itik. Ular selipat walaupun hanya bersaiz cacing tapi gigitannya agak menyakitkan kerana ia jenis separa bisa.

mcm cacing kt tandas jaaaa..

totallychaos replied at 10-6-2016 10:47 AM
mase ak umur lbh kurang 6 tahun ad terserempak dgn ular bunyi kuek-kuek mcm itik jugak.,. tapi warna ...

imaginasi je tu kot

baru tau cacing hitam tu rupanya ular
mmg nmpk creepy sbb hitam berkilat

kalau orang yang belajar ilmu hikmah...mesti tau apa ular cintamani or naga cintamani nih.....salah satu ilmu ''rajah naga cintamani''........yang ni bukan smua org yg ade ilmu hikmah ni,sesetengah je...mungkin guru2 tua je kebanyakan...

org kata ilmu kuno melayu, dewa dewi kununnya.
drpd haiwan, dijadikan ilmu. macam2

sabbath_shalom replied at 21-11-2015 09:00 AM
Thanks....menarik thread ni bila kaitkan dgn Queen Elizabeth...dan penjaga harta.

Yg Sabbath  ...

salam...sy ade memancing haruan bertiga di suatu tempat ade pokok nipah..terdapat byk burung bangau disitu..kejadian pelik ialah apabila sy membaling umpan katak (casting) ada sesuatu didalam air  sekejap2 berbuih2 seketika dari arah pangkal pokok nipah. sy ulang baling umpan tersebut  dan kali ketiga sy baling dan tarik umpan tersebut  sehingga kearah buih sebesar pinggan itu lebihkurang 10 kaki dari arah sy berdiri, tali pancing sy di sentap..bila sy menarik tali pancing spt ikan yang besar, tetapi dapat haruan yang biasa shj. 5-6 minit hari sudah maghrib kedua kawan sy mula keluar dan saya minta masa 1 minit akan keluar dan terus  baling umpan lagi  buih masih ade lg dan makin sekejap2 berbuih2 berlegar di hadapan sy macam marah. sy terus baling umpan pada pangkal pokok, buih2 itu yg berlegar2 dalam jarak 10 kaki tadi terus menghampiri saya sehampir 3-4 kaki kearah  sya. apa lagi sy berundur sedikit kerana takut..buih2 itu terus berlegar dan air spt berpusing2..sy terus keluar dr tmpt itu.. abg sy juga ada memancing di tempat tersebut seminggu yg lepas menceritakan tentang kedengangaran suarta ular berkokok bunyi spt kwek..kwek..kwek..dr arah pangkal pokok nipah..burung2 semua berterbangan..dia terus kluar dr tempat tersebut.

sidik replied at 19-8-2018 02:22 AM
salam...sy ade memancing haruan bertiga di suatu tempat ade pokok nipah..terdapat byk burung banga ...

entah2 buaya  dalam air berbuih tu...

ular cintamani tu.. pakcik cerita dia buta. burung2 yg akan bagi dia makan. dia kata.. klu nmpk burung byk terbang berkumpul kt sebatang pokok tu.. kt situ la ular tu..

Edited by Malaysia.Doom at 23-1-2019 11:06 PM
Akuler replied at 23-11-2018 12:58 PM
ular cintamani tu.. pakcik cerita dia buta. burung2 yg akan bagi dia makan. dia kata.. klu nmpk buru ...

yang aku jumpa tu ular tu pandang ke arah aku...masa tu mendung..so tak jelas sangat...aku perasan dia toleh kat arah aku sebab paruh dia tu ketara dari ular yg normal...dan aku tak rasa ular tu buta.

aku memang dengar jelas sangat benda tu seakan2 bunyi anak kucing lepas tu makin kuat bertukar bunyi itik..dia bergerak macam kepala angsa atas bawah atas bawah...lepas tu Burung Raja Udang banyak kat kawasan yang dia pergi tu.

aku takut terus cabut lari...sebab ular kan.

hasell replied at 24-5-2017 01:46 PM
org kata ilmu kuno melayu, dewa dewi kununnya.
drpd haiwan, dijadikan ilmu. macam2

aku rasa ular tu jelmaan jin atau dr alam lain.

dulu aku tak percaya bila jumpa benda ni aku percaya benda mistik yg tok nenek kita cerita tu memang wujud.

totallychaos replied at 10-6-2016 10:47 AM
mase ak umur lbh kurang 6 tahun ad terserempak dgn ular bunyi kuek-kuek mcm itik jugak.,. tapi warna ...

ye betul...camtu la.

tapi yg aku jumpa ni warna hijau muda..akan2 warna emas gitu.

kepala dia turun naik kalau bergerak....bunyi dia akan2 bunyi anak kucing lepastu bunyi makin kuat macam itik.

sidik replied at 19-8-2018 02:22 AM
salam...sy ade memancing haruan bertiga di suatu tempat ade pokok nipah..terdapat byk burung banga ...

ular berkokok tu ada orang panggil Ular Api...ular ni bahaya...kejar orang..kepala dia bertanduk macam balung ayam.

rasanya ada kat youtube orang tangkap ular ni...kat Nepal kalau tak silap.

diorg kata ular berkokok ni usia dah tua...sebab tu tumbuh balung kat kepala.

12
Return to list New