CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ken2004

Travel Excuses: What’s Stopping You from Traveling?

cmf_premierleag replied at 30-1-2016 12:44 PM
Ko pun sama pandangan mcm aku
Budak2 kalo x dibawa berjalan tgk tempat orang mmg dia akan rasa ta ...

Kami semu stress dgn budak tu. Dlm keadaan apa pun asyik nanges saja. Bosan sungguh. Yg first trip aku cerita td nanges saja tu gi Jakarta/Bandung last year. Ko tau tak sepanjang jln dr Bandung ke Pagandaran dia asyik nanges smp muntah. Kami keluar jam 7pagi, 7 mlm baru sampai gara2 dia asyik nanges smp kami terpaksa stop ntah beberapa kali. Nenek dia smp stress telan panadol. Nenek budak tu(mentua aku) ckp kat ipar aku tu suruhlah anak tu dibawa berjalan2 jgn asyik dok perap dlm rumah. eeeee!! derang cadang nak bawa jln2 tahun ni gi holiday, aku ckp korang gi lah sendiri. Anak korang tu asyik nanges saja, takde sapa tahan. Sudahnya derang pun tak jln. hahahaha!!!

skyreds replied at 30-1-2016 02:27 PM
bukannye alasan ... aku travel dua kali anak aku umoq 8 bulan  

kalau nak ... jalan,usaha,plann ...

Travel dgn budak memula mmg huru hara. Tp lama2 bila budak tu dah selesa, dah familiar dgn tmpt asing dah ok dah. Aku selalu gak bawa anak buah jln2 masa kecik dulu. Budak2 perlu di sosialis sesama sendiri. Good for their tumbesaran. Mcm ko ckplah, mak dia pun kena halau bila msk tadika

Yg brader aku ckp tu melampau kumpul harta. Taksub dgn harta dia smp takut nak keluar duit nak berjalan. Masa mula kawin smp la ni pun tak pernah bawa bini honeymoon. Bini sedih je tgk kekawan dia jln2 dgn husband & anak2. Duit byk dihabiskan beli benda yg bukan2. Contoh anak msk kolej mengadu susahlah takde keta. Dibelikan anak keta, anak bawa mcm setan pi langgar org. Bapak juga yg pi settle dgn org yg dilanggar. Nasib budak tu tak kena jel langgar org smp patah riuk. Pastu bila dah abis belajar, anak nak rumah dibelikan rumah. Tahun lepas anak kawin dia sponsor kaw kaw mcm artis nak kahwin majlis perkahwinan anaknya. Bila menantu complaint kat anak dia, jgnlah suruh bapak dgn mak dtg rumah (pdhal rumah tu pak dia yg beli ksh anak/suami si menantu) abis anak dgn menantu tukar kunci lock bagai rumah tak mau ksh mak dgn pak dtg time derang takde rumah. Adik dia pula msh high school sibuk minta belikan gadget mahal2, kamera terkini, handphone terkini. Belajarnya kelaut. Msk kolej minta beli itu ini, belajar pun tak abis. Sekerat jalan.

Aku pun kumpul harta juga. Rumah  yg aku dudk skrg dgn keta semua dah abis byr. Rumah abis byr thn 2013. Keta abis byr tahun 2007. Rumah kedua dan ketiga aku dah abis bayar dulu dr rumah yg aku duduk. Tp elok je aku blh berjalan. Itu pun klu ada duit lebihan. KLu takde duit lebihan aku dok diam2 sajalah.

Bg aku klu ada duit lebihan tak salah jln2 kecuali lah klu mmg tak mampu. Itu dah totally different story.

Peterpan17 replied at 30-1-2016 03:31 PM
Travel dgn budak memula mmg huru hara. Tp lama2 bila budak tu dah selesa, dah familiar dgn tmpt as ...

well said bro ... tahun nie kemana?  

aku memang setahun dua nie duk diam2 kumpul harta sket ..

skyreds replied at 30-1-2016 03:53 PM
well said bro ... tahun nie kemana?  

aku memang setahun dua nie duk diam2 kumpul harta sket .. ...

Bulan 3 repeat Jepun. Gi area Hokkaido pula. Bulan 10 nak gi Krabi. Plan nak ke Turkey & Eastern Europe bulan 10 tp ada hal sikit dgn family so kena tunda ke eatly 2017.

Edited by faraway1 at 30-1-2016 10:42 AM
Peterpan17 replied at 28-1-2016 09:56 PM
Budak tu tak dibiasakan jumpa org. Asyik nanges saja. Klu baby lg aku faham. Ini dah 3 tahun lebih ...

itu yang my friend pesan,
dia kata baby patut disocialkan sejak kecil lagi,
jangan asyik terperap dalam rumah aje,
bawak keluar walaupun pergi shopping mall katanya,
biasakan dia dengan dunia luar,
biarkan dia dengar bunyi alam, bunyi hiruk pikuk..

kaedahnya itu me akan buat,
sebab kami akan terus travel lepas ni,
cuma kena tunggu baby setahun dulu baru
bawa keluar naik plane tu semua..

faraway1 replied at 30-1-2016 11:40 PM
itu yang my friend pesan,
dia kata baby patut disocialkan sejak kecil lagi,
jangan asyik terpera ...

Ngam tu. Kena bawa baby bg biasa dgn bunyi,smell dsbnya. Ramai tak tau pasal parenting ni. Amik mudah saja.

Follow Us
my husband..hahah..bukan kaki travel.. but dia bagi I travel once p year dgn kawan2 for oversea.dia jaga anak

Peterpan17 replied at 31-1-2016 01:09 AM
Ngam tu. Kena bawa baby bg biasa dgn bunyi,smell dsbnya. Ramai tak tau pasal parenting ni. Amik mu ...

my kid tak da pilihan kena jadi social dari lahir,
5 bulan setahun kami menetap kat camping ground,
dan dia adalah camper paling muda sekali,
so mesti akan pindah tangan ke tangan mendukung
terutama nenek nenek kat kat camping tu...

plus dengan bunyi burung, bunyi hiruk pikuk camper's
lain, harap dia membesar sebagai budak enjoy
travel...

sebab xde duit...dgn kne selalu blik kg sbb arwah abah dh xde...tinggal mak sorg2...ajak dia tggl sekali xmo plak...bwk jln2 pun setakat dkt2 je lah...thn depan je la kot pegi umrah blik dgn mak dan adik beradik...

faraway1 replied at 31-1-2016 09:11 PM
my kid tak da pilihan kena jadi social dari lahir,
5 bulan setahun kami menetap kat camping groun ...

Eloklah. Nanti anak ko besar takdelah jd penakut sgt. Klu org kita ni byk pantang larang bila nak bawa baby keluar. Byk sgt mitos.

Ada juga sesetengah tu kalau tak gi dengan kawan2 atau adik beradik atau rombongan cik kiah tak berani nak travel sendiri.  Selepas diselidiki rupa-rupanya sebab utama ialah kemahiran nak berbahasa inggerisnya lemah tak berani nak berbahasa inggeris dengan orang yg asing.  Art gelakan je sebab ramai je pelancong asing yang Art jumpa terutama dari France tak mahir berbahasa inggeris elok je tavel around the world.  Walaupun sorang cakap itik sorang cakap ayam asalkan masing2 faham apa yg nak disampaikan tak ada masaalah rasanya apa yg penting sampai ke destinasi yg dituju.  Sekarang ni application language translation pun ada je dalam smart phone so tak ada alasan sebenarnya.

Artemesiaa replied at 1-2-2016 03:13 PM
Ada juga sesetengah tu kalau tak gi dengan kawan2 atau adik beradik atau rombongan cik kiah tak bera ...

Hahaha!! Pandai ko Art. Ipar aku termasuk dlm golongan ni. Rela tak jln klu kami tak ikut. Susahkan org mcm ni. Smp bila nak belajar berdikari. Takkan smp tua asyik ikut bontot org

Peterpan17 replied at 1-2-2016 04:00 PM
Hahaha!! Pandai ko Art. Ipar aku termasuk dlm golongan ni. Rela tak jln klu kami tak ikut. Susahka ...

Kann ... hahaha tapi kalau borak propa je lebih macam le dah habis round the world alih2 just geng rombongan cik kiah sajok

Artemesiaa replied at 1-2-2016 05:22 PM
Kann ... hahaha tapi kalau borak propa je lebih macam le dah habis round the world alih2 just geng ...

aku sebenarnya tak berapa suka join tour dgn ipar ipar aku ni psl derang malas jln kaki. Klu takde disediakan van utk angkut ke sana sini, pakat ramai2 kata eh!! tak maulah tour mcm ni. Susahlah nak jln kaki. Eleh!! bagus bagus ko dibg kaki tak mau guna. Karang kudung/lumpuh terus baru tau.

Aku suggest gi Aussie blh self drive tp derang takut nak drive pdhal aku ckp drive kat Aussie ni sama je dgn kat Msia. Eh!! susahlah jln dgn org yg otak sempit ni. Elok travel kat Msia sajalah. Senang cerita.

Artemesiaa replied at 1-2-2016 02:13 AM
Ada juga sesetengah tu kalau tak gi dengan kawan2 atau adik beradik atau rombongan cik kiah tak bera ...

me rasa buat reti cakap english hari ni sebab travellah...
kalau tak travel, entah kot kot sampai hari ni still tak reti nak cakap english....

Peterpan17 replied at 1-2-2016 05:38 PM
aku sebenarnya tak berapa suka join tour dgn ipar ipar aku ni psl derang malas jln kaki. Klu takde ...

daku biasa travel dengan ipar duai bagai ni. mak and Parents in laws all 60 above.
disebabkan kitorang nak save bajet. MEMANG banyak menapak.
biasanya memang guna publik transport. submay, mrt, hahah.
kat korea jer aku byk kali guna taxi sebab aku rasa taxi korea is quite affordable.

cuma satu  tranportation yg aku sanggup spend banyak. =Airport transfer.
Epot transfer ni biasanya aku book shuttle van.
sape nak seret kannn kat stesen train. pastu nak seret sampai hotel lagi.
so, yg ni aku tak kompromi bab bajet.

TETAPI...
memandangkan anak aku makin membesor.
my travelling days are numbered (kot?).
aku slow down la sikit sebab faktor duit.
pulak tu anak aku tu a child with special needs. tak pasti ler dia akan enjoy travelling in a few years to come.
mungkin mode travelling aku akan berubah kot, ikut keselesaan dia dan kami.
maybe i should start reading topik2 travelling yg melibatkan anak istimewa kot. Hiks.

lionsleepin replied at 10-2-2016 10:13 AM
daku biasa travel dengan ipar duai bagai ni. mak and Parents in laws all 60 above.
disebabkan ki ...

Kira bagus juga family ko. Ipar duai aku ni demi tak mau menapak sanggup tukar destinasi holiday. Jd sudahnya melancong ke Thailand, Vietnam, Cambodia, Indon sajalah. Psl klu gi negara2 maju, kena byk menapak.

Klu anak ko anak istimewa, ko pergi oversea org sana lbh accomodate dgn anak istimewa ni. Banding dgn Msia. Org kita ni mmg tak mesra alam dgn disable/anak2 istimewa. Bawa anjing guide utk org buta pun semua dah melalak mcm anjing tu kejar derang.

Peterpan17 replied at 10-2-2016 10:34 AM
Kira bagus juga family ko. Ipar duai aku ni demi tak mau menapak sanggup tukar destinasi holiday.  ...

Hihi. Cakap pasal negara maju. Betul. Negara maju org dia lebih civic minded. Tak henti2 aku dibantu. Syukur sangat. it has totally changed my views on people. Train commuters, policemen, strangers have helped us again and again.

Di tempat kita, agama and civic kadang2 tak seiring pun. Pung pang, pung pang, pung pang.

Yg aku perati, kat negara maju, orang tua/disabled ada hak untuk kesana kemari. Best nya.

lionsleepin replied at 10-2-2016 11:31 AM
Hihi. Cakap pasal negara maju. Betul. Negara maju org dia lebih civic minded. Tak henti2 aku diban ...

Org negara maju ni, setiap manusia tu ada hak utk hidup. Biar pun disable, mereka disediakan facility. Org yg kurang upaya ni tak kiralah buta ke, pekak ke, kerusi roda ke, down sydnrome ke, bebas bergerak. Klu kat Msia, facility utk  disable takde. Suruhnya dok diam diam dlm rumah. Jgn keluar. Yg tak abis abis di pung pang pung pang, aurat ke hulu ke hilir.

Peterpan17 replied at 10-2-2016 11:41 AM
Org negara maju ni, setiap manusia tu ada hak utk hidup. Biar pun disable, mereka disediakan facil ...

Hahahaha..Aku nak tulis pasal aurat tadi. Tapi kang ada yg hencap.hahahhah.

We only care pasal
"teguran untuk kebaikan awak.."
"Tanggungjawap saya sbg muslim untuk tegur awak"

Blergh.
Tapi tanggungjawap membantu insan lain tu tak amek kira pulak. Sebab tu bila travel bukan setakat abis duit. Kita dapat tengok tempat orang and how other people live their lives.

Kurang sikit lah perangai judgemental tu .