CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katman

Anak Tunggal..hmmm...ada life problem sikit ni.

Cakap sini bole la...cuba replace tempat aku ni... hidup xde rasa

pergila gym ke, men bdminton ke, men msk2 ke, ataupon enjoy ur life mcm g clubbing ke or watever

katman replied at 25-7-2016 10:06 AM
Cakap sini bole la...cuba replace tempat aku ni... hidup xde rasa

Meh teman akak jaga anak2 nakal ni   

asyik tdo aje. mmg le hidup takde rasa.

orang lain, bekerja utk duit. mcm parents ko la. bz bekerja.
ko, duit turun dari langit. itu pasal la ko malas nak cari keje.

@penmerah
ko ada geng ni.

katman replied at 25-7-2016 09:11 AM
Lelaki... lepas spm tu ada sakit daoam perut..masaalah usus..

1 lagi..xde keyakinan diri sbb kuru ...

Umur remaja macam kamu ni adik kebanyakannya kurus2.  Bersyukurlah kamu tak cacat tempang,  sumbing,  kudung tangan ke atau bisu. Nah ayuh bangkit,  kamu ada segalanya. Kamu hanya kurus sebab kurang makan dan makan pada waktu yang tidak teratur sebab emak bapak kerja. Mulai hari ini petang2 ni pergi ronda2 dengan kereta (kalau kamu sudah punyai lesen dan ada kereta. Pergi kontek rakan2 lama dan ajak berjumpa.  Dan bergaul dengan masyarakat.

Follow Us
Lawak la komen hana, macam mak membebel kat anak, tapi sangat2 betul. Tt ni manja dan malas, langsung tak bersyukur. Ada je alasan dia, kurus la, bosan takde adik beradik la, takde rasa la.. suruh sambung belajar malas, suruh keje pun malas. Pastu mengeluh bosan. Last2 nak bunuh diri.. adoii.. akak dulu baya ko ni takdenya nak duduk relax kat rumah. Masa tu akak gemok tau, konfiden je akak.. Habis je spm last paper, esoknya terus cari keje sementara nak tunggu result. Rasa mcm tak berguna je duduk rumah takde hasil. Tu akak pompuan tau, awak ni lelaki cuba la jadi kuat sikit. Umur pun dh 19 tahun, takde la budak sangat pun.

Bukan tak nak keje... tapi duk rumah pun ada la jugak part time job.. jual barang online....setup server/website , graphic/motion freelancer..  pastu income2 dari server hosting lagi.. hari2 mmg cukup la kalau nak makan tu.

Yang problem skarang ni susah nak cari kawan nak out sama.. nak lepak sama.. nak jadi mcm orang lain jugak

katman replied at 25-7-2016 11:00 AM
Bukan tak nak keje... tapi duk rumah pun ada la jugak part time job.. jual barang online....setup se ...

Kamu bgtau kenapa susah kamu nak dapat kawan. Dan tujuan kamu ajak lepak untuk apa?

Bro... cube try isi kekosongan tu dengan apa2 aktiviti..
Slow2 la.. ko minat ape???
at least ko takde keje, boleh ah dalami minat tu..
Kalau minat main game pun.. try ahhh join club2 ke, try campur2 org sikit2 ke..

Join ahh NGO ke, volunteer kat mana2 ke... masuk Mercy Malaysia ke.. dekat je kat ampang tu
volunteer kat zoo ke.. kompom jumpe kawan2 baru.. dapat 2-3 org pun ok ahh..

Slow2 ahh.. takpun pada aku... ko join ahh kelas2 mengaji agama...
ikut je ahh.. dengo aje... try mintak kat Allah ketenangan... cube ko buat kompom rasa lain..
try ahh duduk2 kat masjid... tengok kat mana ade kelas. ceramah.. ikut ahh..

Senang kot jadik ko ni.. takde ape komitmen.. boleh buat ape je ko nak...

Rate

1

ringkas replied at 25-7-2016 11:05 AM
Kamu bgtau kenapa susah kamu nak dapat kawan. Dan tujuan kamu ajak lepak untuk apa?

Tak tau la... tapi orang xnak kawan sebab dorg segan kot... tapi dah cuba rendah diri nak suit dengan sorg tapi dorg mcm tak suka

Tt.. meh ar ikut aku masuk kampung orang asli.. ko nak adik beradik berbelas-belas orang pun boleh.. dorang memang suke kalau orang luar masuk kg dorang.. boleh ajar ko menyumpit sekali..

katman replied at 25-7-2016 11:12 AM
Tak tau la... tapi orang xnak kawan sebab dorg segan kot... tapi dah cuba rendah diri nak suit den ...

Lol kamu buat abang gelak. Depa pulak segan eh. Aku ingat kamu yang segan dari cerita kamu.  Kebanyakan baya2 kamu tengah berusaha untuk hidup untuk masa depan. Mereka kebanyakan tengah belajar dan yang tercicir sedang memulakan pekerjaan. Jangan kamu menyesal di kemudian hari sebab tak belajar@ berusaha dari sekarang sebab bila kamu umur 20an terutama 25 tahun ke atas baru kamu terasa betapa sia2nya masa yang kamu buangkan jika hidup kamu masih seperti sekarang.

heran aku....mak bapa ko biarkan jer ko melepak kat umah tanpa wat aper2...sepatutnyer diorg kasi galakkan kat ko, gi further study....

Aku ada kenal budak 19 tahun anak tunggal sama cam ko....aper dia nak semua bole dpt sama mcm ko...tapi dia ada fikir masa depan dia...ada further study, masuk Uni. Bila kat Uni, dia busykan diri dgn study dan activity sihat yg lain mcm join gim, main futsal skali skala, belajar masak dan belajar guitar via youtube.

Bila balik cuti semester mmg dia rasa bosan duduk kat umah....jd dia tolong mak bapa dia wat kerja2 umah, masak....walaupun mak bapa dia tak suh pun buat....nie semua kena inisiatif sendiri...byk benda bole buat kalu nak...

Btw time skolah dulu ko takde kawan2 ker? Pergi lah further study....anak org2 kaya pun ramai further study...aku ada kenal few bdk baya2 ko, anak org2 kaya...bapa ada kilang, ada company sendiri, harta mak bapa makan tak abis, still diorg further study jugak.

Rate

1

midori888 replied at 25-7-2016 11:28 AM
heran aku....mak bapa ko biarkan jer ko melepak kat umah tanpa wat aper2...sepatutnyer diorg kasi  ...

Tu la masaalahnya.. parents aku ni bz je keje.. kejar dunia.. sampai xde masa nak luang ngan anak dia hmm.. aku nak tegur takut kena marah

cuba tanya kat diri sendiri, apa yg ko nak dlm hidup ni?
klu ko pun xde jawapan utk soalan yg senang tu susah nk kata
dan seharusnya ko terus amik wudhu dan solat sunat serta mengaji
xde adik beradik bukan bermakna ko xleh hidup
kat porem ni ada jer sorg dua poremer yg aku kenal anak TUNGGAL
tp dr apa yg aku taw dia xdelah meratap hiba cam ko ni
ms umur dia 19 tahun dia tgh bljr so lps hbs bljr terus kerja
dlm umur 23 dah pun bertemu jodoh
bab kwn kenalah pandai cari kwn
kenalah taw ko ni jns camner dan knp xde kwn yg sudi nk kwn dgn ko

apa kata mulai esok gie keluar rumah pepg dan berjogging
dan jgn sesekli kata mls nk bljr atau buat apa
kata dah ada bisnes online sure taw kan camner nk communicate dgn org
asah lg dgn join aktiviti surau atau masjid berdekatan
dr ko dok merap dlm rumah smp x berkembang minda baik sibuk2kan diri kat masjid

Rate

1

katman replied at 25-7-2016 11:33 AM
Tu la masaalahnya.. parents aku ni bz je keje.. kejar dunia.. sampai xde masa nak luang ngan anak  ...

biarkan diorg dgn dunia diorg

Yg penting skrg ko kena usaha ubah diri sendiri....dimana ada kemahuan di situ ada jalan...fikir masa depan ko sendiri...berhati2 pilih kawan, carik yg jenis fikir masa depan supaya ko pun ikut mcm diorg. Jgn yg jenis suka lepak dan suka menyusahkan parents.

Diusia muda kita memang kena usaha lebih, supaya nanti bila tua kita dpt kutip hasilnyer. Kalu time muda tak usaha, how ko nak kutip hasil bila tua nanti. Jgn sesal bila tgk kawan2 lain kutip hasil diorg nanti.

Lagi satu being anak tunggal ni ko kena berdikari sendiri.....anak2 tunggal yg aku kenal kebykkan jenis berdikari dari org2 yg ada siblings. Sbb diorg takde saper yg harapkan selain dari diri sendiri.

Mak bapa ko byk duit, gi lah apply kolej swasta.

Rate

1

Ntah la.. hidup xda cita2 pun.. takda masa depan kena kalo boleh nak freshstart balik hidup ni

takde matlamat hidup..tulis apa ko nak dlm hidup kemudian bertindak

masalah dlm hidup ni kalau asik salahkan mak ayah, selamanya akan lari dari masalah

tahu masalah, tahu apa kena buat, tapi bagi alasan tak nak bertindak..selamanya la hidup akan cemburu pada org lain

Sapa ada member2 yang anak tunggal jugak... kalo bole nak contact dia.. nk tanya2 sikit hmm