CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juliez

Portal OhBulan! caj 10k utk viralkan story

idakamaruddin replied at 11-8-2016 04:09 PM
SK dlm 5k dia caj utk iklan produk tp kalau viral mcm nak menolong minta derma ke apa ke dia x caj ...

Page depa byk like kn
Dlm 3 juta lebih kot gituh

Tp yg dia review kedai mkn tu kira secara kebetulan ke atau mmg tokey belanja ye.
Kawan2 akak suke g jjcm lps tgk review kt page2 pemes nih.

prettyuglybabe replied at 11-8-2016 03:16 PM
tapi u.. orang lama-lama ni dorang masak ikut pengalaman..
so tak leh nak bagi sukatan yang tepat ...

Lauk pauk mmg selalunya main campak2 nih kukis n kek mana blh main agak2 mmg kena ikut sukatan tidak tak menjadi.

Kalo rajin nolong org kg merewang masak cer perhatikan byk mana bhn2 dorang guna tuk masak yg byk2 tu.
Yg tau kalo masak sup yg byk seperiuk besar kena guna garam kasar kalo guna garam halus nnt jd pahit kuah.
Rasanya bkn masak sup je kot masak gulai lain pun sama sbb i peratikan kalo time knduri kawen mesti dorang guna garam kasar.

Acik2kepam replied at 11-8-2016 04:35 PM
Lauk pauk mmg selalunya main campak2 nih kukis n kek mana blh main agak2 mmg kena ikut sukatan tid ...

sama gak u.. dulu mak sy buat kuih melayu..
pakai sukat banyak tak jadi..
so kena try and error..cookies pun sama..
nak sedap kena adjust lebihkan bahan ni bahan tu..

garam kasar kena pandai gak..
klu makanan yang masak lama mcm gulai tu ok..
kalau masak kejap macam sayur, siap la..
gigit la garam seketul seketul

bONGOK!

idakamaruddin replied at 11-8-2016 03:57 PM
tak berbaloi uolss stroler br berapa ratus tp nk iklan stroler hilang kene byr 10k.. what the fish ...

Memang... Tapi dah tu price yang ohbulan tetapkan. Aku pernah pm ohbulan last 2 years untuk viralkan pencarian keluarga kandung pakcik suami aku. Diorang lanngsung tak layan. So dari situ, aku tahu diorang memang tak pernah berminat nak tolong orang pun. Blog picisan camtu. Blog gosip camtu, lupakan la. Diorang memang takde belas ihsan pun.

Last-last, aku pm wartawan sinar harian n the rakyat post. You know what? They are willing to help without any charge. N siap datang ke rumah lagi untuk interview session. Alhamdulillah, diorang viralkan pencarian kitorang n jumpa family kandung tu.

Silap kat sini,.orang yang request help from ohbulan ni kena faham yang ohbulan ni entertainment blog semata. Bila entertainment, sah sah nak duit je. N then ohbulan pun amik kesempatan sebab orang ni cakap sentimental value. Memang caj diorang melampau, tapi tepuk dada tanya selera. Diorang tak kisah pun kita nak bayar or tak that amount sebab as I said, target diorang on entertainment.

prizadane replied at 11-8-2016 06:05 PM
Memang... Tapi dah tu price yang ohbulan tetapkan. Aku pernah pm ohbulan last 2 years untuk viralk ...

sinar harian tu kn mmg dia mana ada kene byr kan..unless kita nk buat iklan..kalau news mcmni mmg tugas dorang dptkan berita kan..

cash sgt kt ohbulan..mmg dr dulu lg nthpape la dia pny posting..suka sgt cedok status dr fb org..pastu mengajak maksiat2 mcmtu..sbb nk kan traffic tnggi suka post benda org dh viral... unlike mcm SK normally dorang dpt news awal lg...

Follow Us
orang tu siap tanya nakkan reconfirmation "10k untuk post cari barang yg hilang?", dia bleh jawab "yes puan". pastu ajet2 template. template abah kau!

Raya hari tu viral resepi biskut semperit susu azlina ni kan. Aku pun buat. Berkaler2 bagai mcm gaun anzalna pun ada.

https://www.pinterest.com/neetamalek/airtangan-azlina-ina/

of f topik, pinterest board resipi azlina ina

boboiyot replied at 11-8-2016 09:25 AM
Aku dah cuba almost semua resepi dia. In Sya Allah jd. Aku rasa sbb sng and dia pun aku dpt rasa c ...

wah..komen you ni buat kita lagi semangat nak try ni...

rasa terharu je bila baca ramai yg boleh buat sale hasil daripada resepi yg beliau beri.. banyak cara rupanya nak buat kebaikan..tak terhad pada bagi wang ringgit je..

sipendiam replied at 11-8-2016 08:04 AM
dalam group tu ada lelaki tak? aku suka je nak share2 resipi tapi segan

macam forumer lain beritahu, yes ada je lelaki dalam group AMKYP tu... nama group tu kelakar kan...

actually dalam group menjahit pun ramai lelaki tau..so ya..feel free to join and share...

amboi viral punya harga.............

Acik2kepam replied at 11-8-2016 04:35 PM
Lauk pauk mmg selalunya main campak2 nih kukis n kek mana blh main agak2 mmg kena ikut sukatan tid ...

cakap pasal guna garam kasar ni, masa arwah mak masak dulu pun memang guna garam kasar kalu masak masakan berkuah,
contoh masak sup ke, gulai ke kari ke..memang guna garam kasar, dia kata lebih sedap kalu guna garam kasar.
garam halus cuma guna untuk masakan bergoreng saje.

cfa replied at 15-8-2016 10:53 AM
cakap pasal guna garam kasar ni, masa arwah mak masak dulu pun memang guna garam kasar kalu masak  ...

Ye. Org meniaga pun kata kena guna garam kasar sbb garam halus tak sedap kalo buh byk nnt masakan jd pahit.
So tuk masak yg byk periuk besar yg perlukn byk garam lebih elok guna garam kasar.

Busuknya oh bulan ni

Mahalnya cas 10k utk viral je..auto reply kepala najib lu la ohbulan..tau pula auto reply tu jantina yg menanya tu.."ye puan" ye....

Stroller hilang pun naik masuk ohbulan??