CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miau

[Merged] MELILEA - ORGANIC FOOD

kat johor maner nak beli...?:stp:

ader sesaper bleh bgtau:stp:

Originally posted by suka-suka at 23-2-2006 02:46 PM
Ok Suka2 sambung balik ya.....

KAEDAH SELEPAS BERPUASA YG. TERBAIK.

1) Minggu pertama - pilih 1 hari utk. berpuasa.
2) Minggu kedua - berpuasa 2 hari berturut-turut.
3) Minggu ketiga - berp ...

2-3 kali aku baca pasal puasa ni.. lama-lama baru faham.. hahahhh.. maklumlah kepala ni mengong sket kalau membaca dari PC.. :bgrin:

thanx a lot. ada tips nanti bagi lagi ye..

Originally posted by BudakCewi at 23-2-2006 05:53 PM

Bukan sbb nak kurus baru pantang. Fungsi utama melilea ni nak buang toksin dalam badan. So slalunya kalo kita nak proses buang toksin/detox berkesan at an optimum level kita kena puasa yg macam s ...

aku semenjak diet ni rasa masalah toksin terkumpul tu dah hampir takde kot.. sebab dalam seminggu tu 6 hari aku sarapan cuma minum air banyak2 dan makan buah je. dah lama gak aku diet ni lama dah tak makan nasi.. cuma kengkadang mak aku masak jemput-jemput, aku memang takleh tahan iman.. feveret aku tu, so yang takleh tahan tu aku bedal je.. tapi sesekali je la.. :bgrin:

Syue.ain trus la consume melilea biar suma toksin di eliminate habis-habisan dalam j/masa panjang.. and lepas tuh meliela akan tolong maintainkan badan kita yg dah takder toksin tuh.. baru kulit akan maintain cantik and glowing

memang betul suma yg budak cewi ngan suka2 ckp tu.. kalau buat sesapa yg nak diet, ikut cara yg suka2 tulis tu...
utk sesapa yg nak cantikkan muka & buang toksin, x payah la puasa2 sgt.. & tak yah la pantang2 sgt.. yg penting dlm 3 hari tu cuba mkn benda yg berkhasiat, air mesti lebih- kira dlm 2 liter satu ari.. and pastu consume melilea cara betul.. baru la nampak berkesan..
tigger skrg nie anak beranak consume melilea nie so baby tigger pun kulit cantik..

Originally posted by BudakCewi at 22-2-2006 06:54 PM

noryn pantang makan nasi, ayam, daging tu dari mula2 makan sampai sekarang ker, or just yang 3 hari pertama tu??

noryn pantang sampai hari jumaat, kurang sehari 2 minggu sbb
hr sabtu tu pi tebrau city, noryn bantai viatnamese noodle soup
kat secret recipe. now mkn mcm biasa. tp alhamdulillah la sebab
semlm timbang dah turun 3kg lebih. tu pun masa pantang blh kata
selang sehari mkn kek coklat. koey teow goreng, bihun goreng etc
hr2 mkn ganti nasi. mlm pun mkn tp noryn try mkn b4 8. sekarang
ni nak try minum air soya dia pulak

Follow Us
Suka2 nak update tentang perubahan pada Suka2. Dah habis sebotol setengah dah...apa yg. Suka2 realize yg. perasan le....

1) Tapak tangan kanan. Tapak tangan Suka2 ni...kematu sikit. Keras di antara tapak tangan dengan jari manis & kelingking. Ada 2 spot le...yg. kematu di tangan kanan ni....Yg. kat jari manis dah hilang...tp.yg. di jari kelingking tinggal skit aje..lagi.  Rasanya kalau makan sebtl. lagi tu..hilangle..dan tangan ku..makin lembut le...he..he.

2) Di kaki. Alamak dah pukul 6.00 le...tak pelah esok suka2 sambung lagi ye...

Sorry geng lambat nak join forum ni....actually cantique tgh sibuk buat promotion tentang melilea ni...ermmm laku cam pisang goreng panas....first2 ingat nak try untuk diri sendiri..lama-kelamaan member opis duk tegur aderr perubahan pada badan dan kulit muka.....cantique suke berkongsi apee segala yang pernah dicuba...setakat ni yang cantique tengok perubahan yang nampak ketara memang  la melilea...bukan senang nak bagi kulit muka sekata ...hilang bintik2 hitam yang nampak ketara tak kelihatan sangat dah..bile dah apply 2 way cake...kulit nampak licin dan sekata... ..sekarang ni cantique try amik pil progene ..coz mase cantique beli kat stokis diee aderr one chinese lady kulit die memang cantik ..cantique tengok die duk sibuk beli pil tu..banyak gak la dah la satu set tu RM 1++  ..die kate dia amalkan pil tu dan minum air banyak....so sekarang ni tgh duk buat research ke atas kulit muka cantique plak....

Bagi kawan2 yang nak tahu lebih lanjut tentang melilea ni sila pm saya coz nanti cantique boleh tolong aturkan perjumpaan dengan melilea nyerr beautician....Perjumpaan bukan sahaja kat rumah malah kat opis pun boleh.....cume kene cari member2 yang berminat nak dengar penerangan mengenai produk inner and outer beauty ni  la ...penerangan secara percuma.......

Originally posted by suka-suka at 23-2-2006 02:46 PM
Ok Suka2 sambung balik ya.....

KAEDAH SELEPAS BERPUASA YG. TERBAIK.

1) Minggu pertama - pilih 1 hari utk. berpuasa.
2) Minggu kedua - berpuasa 2 hari berturut-turut.
3) Minggu ketiga - berp ...

Bagus penerangan dari suka2 at least boleh bantu rakan2 kita yang kat dalam forum ni....cantique cuma nak sambung sedikit.....NI dipanggil "Terapi Berpuasa" semasa dalam proses ni boleh rujuk ni

“ MELILEA FOR INNER & OUTER BEAUTY”

-Cara makan/minum melilea :-
i)        satu scoop melilea organic
ii)        dua scoop soya
(boleh juga di ganti dengan jus oren, segala perisa minuman except alcohol dan kafein.)

di masukkan dalam satu tupperware minuman yang besar dan digoncangkan sebelum minum.

-Boleh di minum 3 @ 2 kali sehari (pagi, ptg dan malam)
(disyorkan tghhari dan malam)
-----------------------------------------------------------------
Terapi melilea
(bermaksud hanya mengambil melilea sahaja selama terapi dan hanya makan buah2an spt epal hijau @ jambu sekiranya lapar dan perlu minum banyak air putih .)

i)        Minggu pertama pilih satu hari untuk terapi melilea.
ii)        Minggu ke-2 pilih dua hari untuk terapi melilea.
iii)        Minggu ke-3 pilih tiga hari untuk terapi melilea.
iv)        Minggu ke-4 pilih dua hari untuk terapi melilea.
v)        Minggu ke-5 pilih satu hari untuk terapi melilea.
vi)        Minggu ke-6 boleh makan seperti biasa….dan sehingga seterusnya.
Anda akan nampak perubahan yang ketara insyaallah…………..

------------------- SELAMAT MENCUBA--------------------

*****membantu rakan-rakan yang mementingkan kecantikan dalaman dan luaran*****

OK Suka2 sambung balik ya....utk. kaki...memang kaki Suka2 tak cantik sbb tu hubby suruh Suka2 pakai kasut yg. bertutup. Kata dia kaki Suka2 tak cantik. Terutama seblh kanan warna kaki bertumpuk2 tak sekata, kematu & keras di tumit begitu juga di jari hantu & manis. Tapi sekarang yg. kematu di tumit masih ada lagi. Yg ni..rasanya lambat skit kut nak hilang sbb tebal banget.  Tapi kulit keras kematu di jr. manis dah hilang..., yg di jari hantu tinggal skit aje lagi.  Happy sangat...bila tengok kaki Suka2. Warna kulit pun dah hampir sekata. Yahoo!!tak lama lagi Suka tak perlu asyik pakai kasut yg. bertutup aje...boleh tukar2 skit. Taklah malu sgt.
Kaki ku sudah semakin gebu....

Berat badan pula Suka2 hanya berjaya turun 3kgs aje...(Baru guna 1 1/2 btl) dan lilitan pinggang kurang 2 inchi. Best le..pakai baju dah rasa longgar aje.... Badan pula rasa ringan aje...tak tahu nak explain cam mana rasa cam...Ooolalla....bestnya....

Kulit muka  pulak dah ada 2 org. yg. menegur Suka2. Sorang Engineer China kata muka Suka2 nampak glowing macam kulit Cina. Org. melayu jarang ada kulit macam u.  Terkujat haku dengar betul ke ni....terus masuk bilik air telek2 muka haku sendiri.(Sorry le..perasan sendiri)

Hitam2 celah2 peha & ketiak semakin cerah.

Itulah perubahan pd. Suka2 yg. baru makan 1 1/2 botol.  Ni...tak sabar nak habiskan botol ke2. Suka2 ingat nak try progene juga..tapi Sifu Suka2 kata elok makan Melilea organik 3 - 4 btl dulu....lepas tu...baru try progene. Tak sabar rasanya Suka2 nak try progene.

Melilea ni...pun ada skincare juga. Tapi kawan Suka2 try dia kata tak bagus. Dia ada lebih dr. separuh dan nak bagi Suka2 cuba.  Manalah tahu dengan kulit Suka2 ok pulak.  Tapi Suka2 takutle...sbb dia kata Melilea ni..killer produk dia Organik dgn. progene aje. Skincare dia org. lain yg. keluarkan jd. tak berapa bagus...Ada sesiapa yg. cuba boleh juga share di sini.

Originally posted by suka-suka at 1-3-2006 09:36
OK Suka2 sambung balik ya....utk. kaki...memang kaki Suka2 tak cantik sbb tu hubby suruh Suka2 pakai kasut yg. bertutup. Kata dia kaki Suka2 tak cantik. Terutama seblh kanan warna kaki bertumpuk2 t ...

Seronok btul bila dengar kesan positif ni lagi bersemangat kita nak stick to meliea..

aku dah minum dah menda ni baru sekejap ni. komen tang rasa je la boleh.

memula baca komen korang, risau gak nak minum, takut tak sedap. tapi bila 1st time aku cium bau dia, rasa macam aku pernah hidu bau camni. tapi aku tak ingat produk mana. rasa pun lebih kurang, cuma tawar je. aku campur air sejuk je, tak amik memana jus pun. kira ok lah rasa dia. memang la tak sedap macam air sirap bandung, tapi memang alhamdulillah aku takde masalah nak menelan. sebab dah biasa kot. compared dengan teh orang kampung tu aku rasa jauh lagi teruk payau payat pahit maung semua ada. :lol

nanti la kalau aku rajin nanti aku bagi le perkembangan kat sini ye.

kiter dah try hampir 2 minggu....pagi sblm sarapan mkna melilia ,srapan mkn nasi goreng...tgh/ari hingga mlm ganti Melilia ni....
wa......sedih...dr 56 kg la ni dah 59kg.....sesaper ader pengalaman ngeri camni ak..?

kfizah...husband Suka2 macam Kfizah juga. Baru makan seminggu naik 2kgs. Kfizah puasa & pantang tak? Macam husband Suka2 dia tak pantang langsung. Makan pun asyik culas aje..Kalau Suka2 buatkan dia makan kalau tak , tak makanlah jawabnya. Kadang dia ambik 2x satu hr.kadang sekali sehari.  Dia naik 2kgs & dia kata badannya jadi berat & rasa malas serta pening2.
Sebenarnya ini adalah kesan permulaan produk ni..bertindak balas dlm. badan kita . Masa Suka2 dulu pening2 kepala 2 hr. juga le...lepas tu...baru ok.  Husband Suka2 ni..lain sikit dia malas nak lalui semua tu...dan akhirnya dia berhenti. So Suka2lah yg. bakal menghabiskan semua tu...

Pengalaman kawan office Suka2 , Engineer lelaki yg. tegur Suka2 muka glowing tu...dia pun mengalami nasib yg. sama cam kfizah. Badannya naik & dia dah pergi consult doktor. Katanya doktor suruh terus makan. Memang setengah2 badan pd. peringkat permulaan akan naik sikit. Lepas tu...baru ada penurunan. Dia dah habis sebotol. So sekarang dia masih teruskan makan Melilea organik ni....Nanti Suka2 tolong updatekan perkembangannya dlm ni...ya..

tu la...tp hubby dah warning....jd 70kilo pun kena abih kan...dah beratus beli...:pray:

Kfizah Suka2 nasihatkan habiskan dulu 1botol, berpuasa tu....betul2 dan minum air banyak2.
Kalau habis satu botol tak sesuai juga & badan terus naik ....suka hati Kfizah le..nak teruskan atau tidak.  Kfizah ambik macam mana? Satu hari brp. scoop?   Kalau Suka2 pun risau juga kalau badan naik ni....

2 scoop breakfast ngan 2 scoop tgh/ari....mkn tgh ari skip,,,,mlm kekadang mkn sayur jer....ayam, daging,nasi dah stop....tp berita gumbira...pagi td bangun dah jd 58kg,,,,berkali2 naik timbang tu....kulit muka saya memang jenis takder masalah, tp smlm ader officemate tegur makin cerah...

Originally posted by kfizah at 7-3-2006 07:18 AM
2 scoop breakfast ngan 2 scoop tgh/ari....mkn tgh ari skip,,,,mlm kekadang mkn sayur jer....ayam, daging,nasi dah stop....tp berita gumbira...pagi td bangun dah jd 58kg,,,,berkali2 naik timbang tu. ...

Yeke.....:pompom: Bestnya dengar berita gembira Kfizah. Makan Melilea ni..kena sabar sikit masa mula-mula sementara dia nak  start buang toksin2 tu.... tp. hasilnya memang puas hati.  Macam kat office Suka2 kat sini ada 7org. yg. makan Melilea ni..so boleh tukar2 pendapat.
Tapi hubby Suka2 tu..tak tahan daulat betul le....:kant:

hi kawan2,

kalo ada yg belum tahu..greenfield organic ada travel pack (bottle) 4oz..sesuai untuk letak kat office, bawak p jalan @ untuk yang baru nak rasa/try..rasanya bleh tahan dlm seminggu gitu...

CUBALAH..pasti tak rugi