CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Tak zabarr next story @hafidzjebat

Karah.. antara yang popular masa ni kisah bunyi orang berlari dan berjalan yang confirm satu rumah kayu tu akan dengar sebab kuat hentakan kaki benda tu dan kisah pak guard tegur "Tak tidur lagi ker" dari tingkap chalet karah tu yang sememangnya tinggi.. masa zaman aku dulu di Dungun ni kolej karah separuh dah dijadikan kelas dan separuh lagi masih sebagai penginapan budak perempuan..

kes 1: masa ni ada kursus untuk OC sempena budak2 baru nak masuk. aku dan budak2 MPP datang awal sehari sebab nak kena buat kerja2 berkaitan kursus..biaslaer lah print form lah, tag dan etc.. aku dan budak laki dalam karah A dan perempuan kat karah B..aku tak ingat nombor..hehehe.. datang awal sehari pun bukan buat kerja pun banyak melepak pi bandar beli stock makanan etc.. macam biasa mpp perempuan ni akan datang ke karah tempat aku duduk untuk buat kerja kat ruang tamu.. masa awal buat kerja tu okey jer tak ada apa2 berlaku dan sebab penat aku dan budak2 laki ambik kesempatan untuk tidur dulu dan biarkan yang perempuan lah yang selesaikan..biasalah lelaki..hahahah..sempat berpesan kat diorang bila keluar nanti tutup pintu dan lampu... dalam pukul 12.30 macam tu aku terjaga sebab bunyi bising dan tengok 4 perempuan ni tengah mengilai ketawa terbahak2 sambil buat kerja..aku pelik sebab masing2 pakai baju putih ala telekung so aku dalam mamai aku ingatlan diorang semayang kat situ..aku suruh senyaplah sebab menganggu walhal yang lain aku tengok sedap terbongkang peluk bantal kusyen.. well, mereka senyap.. sekali lagi dalam kul 3 lebih, azrai pulak bangun sebab budak2 perempuan tu bergelak main baling2 kusyen.. siap kena halau balik lagi suruh sambung esok jer sebab esok tu bakal2 OC nak datang..

keesokkan harinya..tengok ruang tamu berselrak dengan kertas A4, printer tak off, tag berterabur..aku memang hangin lah..buat kerja sampai lewat malam tapi biar rumah berselerak.. masa pergi breakfast ramai@ kat dungun, aku dengan budak2 ni puji puji lah budak perempuan ni sebab tidur lambat siapkan kerja sampai kul 3 pagi  hingga solat pun diorang semayang kat karah kitorang, sampai tak sempat nak kemas2..kena pulak shah dan azrai sound bengang sebab tidur kena kacau budak2 tu main baling kusyen kalau iyerpun jeles kitorang tidur sedangkan mereka kena buat kerja.. masa pujian dan sound diberikan budak2 perempuan ni macam tercengang dan tak tahu apa... dalam bengang kena marah, kak azah sound kitorang balik..

''wei jebat and budak lelaki, kami kul 12 tu dah balik tidur dah tau..siap kemas, tutup lampu lagi macam korang pesan.. bila masa pulak kami nak semayang kat rumah korang dan apahal pulak kami nak baling kusyen pukul 3 pg semalam..???

'abis tu siapa yang pakai telekung n mengilai2 sambil buat kerja kat rumah kami malam tadi"... dan baling kusyen???? n siapakah yang berselerak kan rumah tu..? ''mana kami tau".. dengar jer kak azah jawab macam tu masing masing dah terkejut.. rupanya malam tadi kami kena kacau dengan hebatnya oleh group cik pon.. gila seram.. tapi mujur masing2 penat n tak terfikir benda2 mcm tu..  abis breakfast masuk jer rumah kitorang, kitorang pindah rumah lain..huhuhuhu..biarlah orang lain plak yang rasa..hahahha.. tapi mujurlah mereka tak tunjuk muka seram..sekadar pakai telekung..

kes 2... ni karah kat kelas... bersambung...

kes ke 2 di Karah..

kalau budak diploma korang ingatkan subject ETR..yang kena buat bisnes proposal tu...???? hah, ada satu malam tu aku dan group aku lepak dekat karah sebab aku kena hantar benda tu pada mr farouk lecturer ert esok paginya..kena pulak nak standby untuk presentaton subject BEL (public speaking), so malam tu kitorang decide nak buat kerja kat situ..

masa tengah agihkan tugasan tiba karah tu bergegar dengan bunyi bising kat kelas sebelah.. macam orang bergaduh bunyi kerusi dan meja diterbalikkan..kami ramai2 pi jengah nak tengok free show kat situ..tapi sebelum bukak pintu kelas tu, member aku si kerol ni tahan kitorang.. dia kata cuba korang tengok lampu tak menyala pun kat kelas ni..mana ada orang.. tapi si panjang nak masuk jugak.. kami pun setuju masuk..bukak jer pintu satu macam bau busuk keluar dr kelas tu..masing2 tutup hidung n ada sorang ni pi bukak lampu..tengok2, elok jer tersusun kerusi meja kat situ mcm tak ada apa berlaku..

kami balik kelas balik, masing2 dh senyap sebab dah tahu apa yg berlaku cuma tak boleh balik lagi sebab belum ready nak balik..tiba-tiba..bau busuk yang kami bau dr bilik sebelah yang bising tu datang masuk kelas yang kami duduk ni.. kena pulak ada mulut sial yang menegur 'bau apa busuk mcm bangkai ni.. lagi busuk dan yang paling setan bila kami semua dh nak balik sebab tak tahan bau busuk ni, lampu kelas tu tiba-tiba black out sampaikan satu karah gelap.. apa lagi, bertarabur lah abang2 sado ni berlari keluar class menuju ke pusat Islam yang kebetulan berhadapan dengan karah tu.. elok jer kami sampai pusat Islam, tiba2 lampu kelas tu dan karah semua menyala..termasuklah kelas yang kosong.. last-last kami balik lepak kat kafe depan redang..menenangkan darah gemuruh gila ni.. masa tu lah masing2 bukak cerita dengar nafas dihembus kat telingalah, dengar perempuan gelaklah, rasa ada orang perhatilah n... masa nak balik ke GEMIA masing2 berjalan tak nak duduk belakang sebab takut..hahahha.. kolej karah tu dah terbakar hangus dah tahun ni sebab kena kilat katanya..tapi memori kat karah tu tetap tak akan kami lupa... seram giler walaupun ramai yang kena sekali..huhuhu...

habis lah cerita di karah, n sebagai tambahan, kalau kelas siang pun kadang2 kami dengar orang berlari sampai pensyarah pun hangin sebab bising.. nak marah tak boleh sebab tak nampak..tetapi karah memang best walaupun panas tak ada aircond..huhuhu

Pernah duduk kt dungun tahun 2002. Bilik kt redang kena jalan kaki ke main jauh lg time orentasi.. Hampeh tau!

wahhhh 2 bulan nak habiskan thread.

check in

Follow Us
Yay finally abes pon bace thread ni dari bulan 1 aritu..
Aku dari Uitm Sri Iskandar batch 2008-2011 (Dip) and batch 2011-2013 (Deg).
Dulu duduk Kolej Kekwa..xpenah lg la nampak ape2 tp takat kene goyang katil
ngan dgr bunyi org laki brdengkur (even xde org dlm bilik) tu ade la hehe

uitm di hatiku.....

Edited by tieyrai_83 at 28-6-2016 03:49 PM

sy dr uitm kedah..uitm merbok..byk cite seram gak..n pernah alami sndr...firts time seumur hidup kene kacau..tahun 2002-2005...panjangnye thread ni..ada lg ke org nk bc kalu sy cite ni...sy pun x hbs bc thread ni lg sbnrnye baru 3 page...hehehhe

Informer replied at 25-12-2005 10:03 PM
tak yah la kata aku berani sangat..aku ni biase jek..kalu aku berani sangat takde le aku menumpang b ...

wuu..main ganja bebudak u nih..

tak yah la kata aku berani sangat..aku ni biase jek..kalu aku berani sangat takde le aku menumpang b ...

tieyrai_83 replied at 28-6-2016 03:45 PM
sy dr uitm kedah..uitm merbok..byk cite seram gak..n pernah alami sndr...firts time seumur hidup ken ...

Salam. Cite je.. Sy pn ex uitm merbok.batch 2012   nanti2 ada la org baca.. Sr ke..

ada dengar jugak hair pasal cerita2 ni..kawan penah cerita..tp xtau betul ke tak

uitm puncak alam xd citer ke?? hostel dahlia ke..huhuhu

Tumpang lalu..

Edited by Pingu^hacker at 10-9-2016 02:29 PM

Seminggu akhirnya baru abes baca thead ni. .
Dalam seram ada lucunya. Mana dah senior2 dalam ni, masi aktif lagika d forum cari. Best baca pengalaman korang

tieyrai_83 replied at 28-6-2016 03:45 PM
sy dr uitm kedah..uitm merbok..byk cite seram gak..n pernah alami sndr...firts time seumur hidup ken ...

Cerita je. Sy nak baca hee

Terbaiklah hafiz jebat. Mmg seram

mummy_vouge replied at 4-9-2016 12:16 AM
uitm puncak alam xd citer ke?? hostel dahlia ke..huhuhu

hantu baru nak keluar sikit2. Tunjuk sipi2 je dulu