CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

salalu lalu lekas kuala pilah tampn seleps12 malam mmg seram hutan/kebun kiri kanan sib baik x jumpa apa, lalu hutan dan ladang kelapa sawit feeling berbeza, hutan lagi seram, kelapa sawit x rasa apa2
kalu turun tol di melaka malam2 akan turun di air keroh atau merlimau yg sunyi sepi masui amj ke muar, amj hingaa ke batu pahat x ada apa2 lah, kiri kanan kampung

salalu lalu lekas kuala pilah tampn seleps12 malam mmg seram hutan/kebun kiri kanan sib baik x jumpa apa, lalu hutan dan ladang kelapa sawit feeling berbeza, hutan lagi seram, kelapa sawit x rasa apa2
kalu turun tol di melaka malam2 akan turun di air keroh atau merlimau yg sunyi sepi masui amj ke muar, amj hingaa ke batu pahat x ada apa2 lah, kiri kanan kampung yg hidup (bukan kg mati ya)

zamzizul posted on 8-10-2012 02:29 PM
ini pengalaman saya masa menggunakan highway senai-desaru semalam sekitar jam 07:15pm 07/10/2012

...

Ya Tuhan ngerinya... zam rumah kat mana? JB ke? lalu senai desaru nak balik mana? Bandar Penawar ke?

darlingangel posted on 9-10-2012 04:51 AM
Ya Tuhan ngerinya... zam rumah kat mana? JB ke? lalu senai desaru nak balik mana? Bandar Penawar k ...

nak blk bndr pnwr.

zamzizul posted on 9-10-2012 09:33 AM
nak blk bndr pnwr.

kalau jalan lama dari Kota nak sampai simpang Desaru yang ada Petronas, kan ada cam bukit, kata orang situ pun agak keras... pernah nampak orang lintas waktu malam usung jenazah ramai-ramai sedangkan rasanya situ takde perkampungan, cuma ladang je.

dari bandar penawar nak hala ke Pengerang pun macam-macam orang pernah jumpa...

off topic: rumah parents di Bandar Penawar ke? jalan apa?

darlingangel posted on 10-10-2012 02:10 AM
kalau jalan lama dari Kota nak sampai simpang Desaru yang ada Petronas, kan ada cam bukit, kata or ...

oh pnh dgr jgk la citer kt jln naik bukit tu...dulu pnh keja kt ptrns situ jap.ms stesen to beroperasi 24jam..kn kerja dr pkl 11mlm smpi 7pg.nsb x kena pape.pakcik guard je pnh kena kacau.....

jwpn utk off topic : lorong permai 2

Follow Us
zamzizul posted on 10-10-2012 08:42 AM
oh pnh dgr jgk la citer kt jln naik bukit tu...dulu pnh keja kt ptrns situ jap.ms stesen to berope ...

pakcik guard kena kacau cmana, story la...share ngan kami semua

off topic gak : saya pernah melawat makcik di lorong mulia 2.

blh ke? ni kan utk citer kt highway2 je.

off topic: dh dkt la tu dgn area rmh parent sy

aku selalu lalu LPT..ada gak la beberapa kejadian mistik.

benda ni blaku dalam bulan 6. masa tu aku kt KL. bini aku kt tganu. satu hari bini aku call, mintak balik. ada hal nak kena setel segera. ape lagi, aku ajak la kawan aku teman balik. dalam kul 11 btolak dari KL. memule tu ok la, aku ng kawan aku duk borak je manjang. masuk area gambang, kawan aku start tido. aku pon drive la sensorang dalam kesunyian.

lepas bayar tol kat jabor, aku pecut laju sket sbb jalan dia gelap sangat. sampai satu tempat, fon aku yang diletak di seat blakang berbunyi. bini aku call. bila aku pusing kepala nak cari fon, tekejut aku. rupanya keta aku ada penumpang. kebetulan ada keta dari jalan berlawanan lalu. nampak jelas la.

rupa macam makcik tua. pakai baju kurung singkat lusuh. kain sarung dijadikan macam tudung. macam ala2 cerita2 zaman dulu. 'makcik' tu diam dan tunduk je. aku terus la rapatkan dada ke stereng. takut ternampak muka 'makcik' tu dalam cermin pandang belakang. sampai je kat tempat cerah sket, aku beranikan diri nak tengok kat belakang. fuuhhhhh..legaaa. 'makcik' tadi dah takde.

nasib baik la 'makcik' tu baik..

Rate

1

dalam satu kejadian berasingan, aku ng bini aku naik keta nak ke kl dari tganu. kitorang gerak dari tganu dalam kul 11 malam. hari tu mmg aku letih giler. malam tu mmg dah expect takkan drive straight ke kl. sampai kt R&R gambang, kitorang pon benti. aku pon tido la nak rehat kejap.

sedang aku syok tido, tetibe bini aku jerit. "abaaaanggg!!!!."

aku tkejut la. ingat ade org nak samun ke ape. aku tanya la nape. sekali bini aku cakap, dari masa aku start tido tu, dia pon try tido jugak. bila dia pejam mata je dengar org bersiul lalu kat sebelah keta. bila dengar, dia pon bukak mata. bila buka mata, bunyi siul tu hilang.

pastu dia pun try la tido lagi. aku mmg dah siap dengkur lagi kt driver seat. tak sedar ape dah. bila bini aku pejam je mata, dengar lagi suara bersiul. dekat je bunyinye. macam kt tepi tingkap keta je. bila bini aku bukak mata je, bunyi tu hilang balik. bini aku wat bodo lagi.

dia pun try tido balik. bila pejam mata je, bunyi lagi bersiul. makin lama makin dekat. pastu bini aku bukak la mata. pastu bila bini aku tgk tepi tingkap, ada 'adik' kecik berbulu tanya sambil tesengih, "sedap tak saya bersiul kak?"

bini aku pon ape lagi..dia jerit la kuat2. lepas aku sedar bini aku citer la ape yg blaku. aku terus start keta, terus pecut ke kl.

begitulah ceritanya.

Rate

1

Aku pengalaman memandu sorang-sorang waktu malam dah lama samada di Semenanjung ataupun di Sarawak, cuma Sabah jer belum lagi.
Aku bila lalu tempat yang korang mentioned ni tak pernah plak ada rasa apa-apa. Bukan nak cakap besar la, cuma sometimes tu aku ada jugak terdetik nak jumpa benda peliik-pelik ni.

mk-sabio posted on 24-10-2012 06:01 PM
dalam satu kejadian berasingan, aku ng bini aku naik keta nak ke kl dari tganu. kitorang gerak dari  ...

- ada 'adik' kecik berbulu tanya sambil tesengih, "sedap tak saya bersiul kak?"-

adik kecik tu apa??

Pengalaman jumpa tu takde la..kalau jumpa pun mungkin tak sedar..

Pengalaman seram ada..

Waktu saya baru dapat kereta saya (Kancil jer pun) mak saya ajak pergi rumah kakak di Lumut..
Kebetulan ada cuti Negeri panjang sikit so saya pun setuju la..
Sebelum ni memang ada pergi rumah kakak tapi tak pernah drive sendiri..So route ingat-ingat lupa la..

Nak dijadikan cerita kami bertolak dalam pukul 6 petang selepas saya balik dari pejabat..
Lepas berhenti isi minyak dan sembahyang Maghrib saya teruskan perjalanan..
Sampai dekat Tanjung Malim(tak silap saya) hujan tiba-tiba turun dengan lebat..
Saya pun bawak kereta tak laju..sampai la ke exit Bidor..hujan pun reda la sikit..

Teruskan perjalanan ke Teluk Intan melalui jalan lama..selepas bandar Teluk Intan saya mula lalu jalan negeri mengala ke Lumut..
Keadaan jalan kiri kanan sangat gelap..hujan yang reda tadi tiba-tiba jadi lebat balik..jalan sangat sunyi..saya memandu memang berpedoman kan garisan jalan (yang kadang-kadang nampak, kadang-kadang tidak)kereta 10-15 minit baru jumpa sebuah..selama 1 1/2 jam saya memandu saya tak bersandar sebab nak tengok jalan..tak semena-mena lampu amaran minyak hitam saya pula menyala minyak 1/2 tangki lagi dan kereta baru servis sehari sebelum tu..mak saya kat sebelah dah mula berdoa..segala macam doa dia baca..hehehehe..dia pula bawa basikal pun tak pandai apatah lagi pandu kereta..so memang bergantung kat saya la waktu tu..

Alhamdulillah sampai Lekir semua ok balik n saya selamat sampai ke rumah kakak saya..lampu amaran minyak hitam pulak terpadam sendiri waktu dekat Lekir..

Hari Ahad saya bertolak balik melalui jalan yang sama..tapi kali ni bertolak awal sikit sebab takut alami situasi yang sama waktu datang hari tu..sampai ke jalan gelap yang saya lalui waktu nak datang baru saya perasan ada kawasan kubur dan kawasan banjir di sepanjang jalan tu..ingat-ingat balik dibuat nyer kereta buat perangai time tu mau kami 2 beranak tido dalam kereta..Tapi Alhamdulillah berkat doa mak semua selamat..

Tu la pengalaman tak berapa seram saya pertama kali memandu jauh..tak seram mintak maaf la yer..nanti saya kongsikan cerita orang dekat saya..yang seram..
Last edited by nad2r17 on 25-10-2012 12:07 AM

Rate

1

ainnymidie posted on 24-10-2012 10:58 PM
- ada 'adik' kecik berbulu tanya sambil tesengih, "sedap tak saya bersiul kak?"-

a ...

aku tak tau la ape makhluk tu..tapi bentuknya macam budak kecik darjah 1, bebulu..

mk-sabio posted on 25-10-2012 02:00 AM
aku tak tau la ape makhluk tu..tapi bentuknya macam budak kecik darjah 1, bebulu..

masa tido tu  turun kan cermin tingkap kerrr???

manja377 posted on 29-10-2012 11:09 AM
masa tido tu  turun kan cermin tingkap kerrr???

turunkan sket je..nak bagi angin masuk..kang kalo tak bukak tingkap mati lak aku..hahahaha

selalu dengar karak highway, jalan biasa gua musang kelantan, jalan biasa mentakab, jalan naik genting, highway yg lalu nilai memorial park, tg malim, langkawi plak jalan yg nak ke datai dan juga ke gunung ape tu yg ade cable car

az4620 posted on 19-6-2012 10:26 AM
aku pun nak citer gak...kejadian ni jadi kat adk ipaq sepupu(A)  aku. A ni supervisor kilang. ari tu ...

selalunya garang ni.. dgn orang lain je.. dgn suri hati jadi lembut.. kem salam ea kat A

dHoney posted on 20-6-2012 11:11 PM
Kalo den nk share citer buleh..kejadian berlaku semalam..masih panas lg nih

Petang semal ...

jalan yang mana ni eak? tak dapat tangkap.. jalan menghala ke mana, dari putrajaya?

erkk... knp uols suka sgt jln mlm2 ni?
tak takut kah?????  

baca cite ni pun da cukup takut