CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cupcakes

All About Bangkok & Central Thailand - Part 2

Bobea Market..buka 24jam...wholesale market..mcm2 baju ada..
sebelahnya pasar buah-buahan

mohd76, aku pon baru lik dr bangkok. smlm. agak2 sama ke flight kite? ni aku pon nk tumpang share la pengalaman kat sana.

bab sopping, aku tarak mood sgt sbb susah nak communicate dgn dorang.. cara dorang berckp tu mcm kasar je. takut aku... kat sana mmg rambang mata kite nk cari baju. tp pesan aku, utamakan baju yg susah kite nk cari kat tmpat2 mcm sg wang. kalau salah pilih, takut nampak cam beli kat pasar mlm je kan. harga baju2 dorang, biasanya dlm rm10-20. kekadang takyah tawar pun mmg dah murah. so kalau tawar, just ofer price yg lebih rendah (walopun tak yakin leh dpt harga tu)... contohnya kalau 350baht, korang jgn plak pepandai sebut "250 baht".. mesti hepi penjual tu. ofer je 150 ke? aku jalan kat chatucak tu smpai sesat2 sebab kanan kiri atas bawah ada kedai2. kat chatucak ni, korang kena pandai2 la bila lalu gerai2 makan tu.. tutup mata, tahan nafas ye. sebab byk benda yg meloyakan tekak. dr segi makanan lak, aku byk mkn light2 je utk alas perot. tapi aku paling suke minom jus oren dorang tu. yg ala2 limau tahun baru cina tu.. sedap sebab dorang tak tambah air and gula (20 baht)!! memang a must la kalao g sana. tiap2 hari minum jus tu. nnt la kalo rasa rajin, aku upload gmbr yer...

240# bottombikini

Seberang sungai Chao Phraya tu kira area Thonburi dah..Taling Chan area dok kaw ni la, so mcm outskirt of Bkk je. Tapi tak tau la floating mkt sini camane, tak penah pi.. tapi boleh amik boat service along the river/canals.. tgk rumah2 orang Thai along the riverbanks..

siapa nak pergi bangkok

duduk lah kt boiyoke sky hotel

keluar jer hotel banyak makanan halal..al-sanaa restaurant

al-maedah...

makanan halal nie penting..

lagi satu kompas...kalau tidak payahlah nak solat

jgn lupa adaptor..aku terlupa kena pinjam kt housekeeping..waduh..waduh...

Baru balik dari Bangkok..matlamat utama shopping jer so takdelah pi jalan outskirt bangkok..mula2 nak juga pi Floating Market and Tiger Temple tapi rasa mcm nak demam jer so tak jadi pergi..

Tapi cuaca kat sana sekarang nih tak berapa panas mcm bulan April..sekarang ni mendung/redup tapi tak hujan pun..kalau jalan2 pun tak letih sgt..

245# cupcakes

wah ccakes, senyap2 dah balik dari Bkk ke? tak cakap pun.. every Sat saya selalu lepak2 kat Paragon, Siam Square area.. sambil tgu anak tusyen.
nampak Bkk makin ramai tourists ye, takde takut2 virus pun..sekarang kiranya dah masuk musim hujan sebab tu cuaca
bagus sikit dan tak berapa nak hujan pun. Paling elok utk shopping, tak panas sgt. Tapi kalau datang hujung tahun lagi baik sebab cuaca
lagi bagus..

Follow Us
245# cupcakes

wah ccakes, senyap2 dah balik dari Bkk ke? tak cakap pun.. every Sat saya selalu lepak2 kat Paragon, Siam Square area.. sambil tgu anak tusyen.
nampak Bkk makin ramai tourists y ...
anna39 Post at 3-8-2009 11:26

heh..heh..hari tu CC ada kot bagi tau kat dalam forum nak pi end of July..tapi tak inform date..heh..heh
Mula2 rasa mcm malas jer nak pi sebab beberapa hari sebelum tu CC demam teruk..weekend sebelum nak pi BKK tu dok merawat diri kat rumah sbb takut bila kat airport tak lepas..

Best jalan2 cuaca tak panas so takdelah peluh giler2..dulu pi bulan April jalan sikit jer sure basah lencun dek peluh..

CC duduk kat Bally's Studio Suite Silom...nak dikatakan everyday makan kat MBK tu sbb malas nak gi Mak Yah / Farida..tapi sekali tu ada jugak pi Kedai Deen kat Silom tu.

Sana CC beli baju kat Pratunam and bags kat MBK..Jalan2 kat Pratunam Market terjumpa gelang kristal ..murah giler THB50 jerr..kat sini dalam RM10 CC nampak yg seller jual kat Sg Wang..so CC belilah utk bagi kat kwn2 mak CC as a souvenir..

Overall CC mmg sukalah BKK..rasa cam nak pi lagi..hah..hah

Beli durian chips..sedap jugak ye..tapi a bit expensive..
and CC beli jugak cili kering yg pedas giler tu..sedap..bila makan dgn soup..

248# cupcakes

durian chip memang sedap, tak sedar2 jap je habis 1 pack tu.. tapi walau pun sekarang musim durian, rega chips ni tak penah murah,
tahap tu je tiap masa.. cuma loni maybe lagi fresh sebab tengah musim durian.
haa.. puas la makan beef noodle kat MBK tu ye.. tak kempunan dah nak start posa  nanti ni.. mai la jalan2 lagi, let me know..

btw cc.. cili kering apa yg pedas sgt tu? cili padi kering ke? takde jual ke kat Msia? yg dah siap di goreng?

Post Last Edit by cupcakes at 4-8-2009 20:52
btw cc.. cili kering apa yg pedas sgt tu? cili padi kering ke? takde jual ke kat Msia? yg dah siap di goreng?
anna39 Post at 4-8-2009 00:06

cili yang dah di blend halus mcm serbuk tapi tak hancur sgt..selalu derang kat sana makan dengan sup tu..kalau kat MBK derang taruk bowl besar tu..sapa nak ambik makan dengan sup..kalau kat malaysia kita guna cili padi kicap tu..
tak sure pulak ada kat Malaysia ke tak..tapi kalau letak dalam sup mmg terangkatlah..
Tapi kat MBK dah takde Beef Noodle Soup tu..so makanlah Noodle with Fish Ball Soup..sedap jugak..hah..hah

Kalau bulan puasa best tak suasana kat sana??

OK kalau CC pi lagi kita akan inform Anna..heh..heh..

hi cmua..
ni saje nak citer pgalaman aku la time p bangkok..
kite tgal kat samran place.tempat ni memg best sbb dekat dgn cmua tmpat n mbk.
nak cari restoran halal pn senang.depan 2 area muslim, siap boleh dengar azan lg..
sebelah hotel ni ada tempat massage murah je lbh kurang 40 untuk sejam.
cuma yg tak bestnye time smpai 2 bilik yg kite book xde pdhal dah book mlalui travel agen kt internet.
cek pnye cek nasib baik ada xbilik coz at 1st 2 diorang ckp full.
bfast kt cni kite mkn bread je ngan telur.
nasi goreng 2 memg xblh mkn coz ada pork.tapi bilik memg puas ati..

lg 1 klu boleh xpayahla nak pakai tourist guide 2.for me memg membazir n myusahkan.
mula2 ni memg kite nak p grand palace and target shopping la tp yg tak best ni ada pla guide 2 paksa kite nak p tailor suh jahit kot.dahla 2 lepas 2 bawa p kilang batu permata yg harga aku sndri xmmpu.dia ingatkn aku ni kaya sngat kot... tp memandangkan takut guide pmpuan n driver ni wat xtntu kt kite tpaksala ikut..nengok je la x beli pn.. dia ckp klu kite x ikut lawat kilang 2 kite kna bayar krugian coz harga yg dia bg utk trip 2 dah diskaun.gile cekik darah .. actually diorg ni ada dpt tips untuk petrol dr kilang or kedai2 ni untuk bwa tourist. so be aware.. keesokan harinya bagai bulan jatuh ke riba time mkn kt restoran muslim kt dpn samran ni klu x silap mcm jhln petchburi.. nak i cek balik nama restoran 2, kite trjumpa sorg driver teksi yg baik hati n pndai ckp mlayu.. bcoz b4 this dia ni penah keje kt brunei so ok la.nak p mna2 je dia caj ikut meter je.tips 2 depand la.kebanyakan org kt thai ni xreti english.nak tnya harga brg pn kna tunjuk harga kt calculator..

continue.....

driver teksi yg bawa kite jln2 ni drive vios.kete dia xmcm teksi lain memg sporty gile... sbb ni teksi dia sndri..
nama dia samad... dia memg jujur n xcekik darah.siap blh bawa shopping lg tlng jd translator kitorg..
samad ni bawa kite p tmpat shopping yg tourist xpegi tapi org thai je pg.mcm pasar mlm la lbih kurang suan lum market tapi ni subuh jam2.. brng memg mcm2 ada n best.plng dirindui skali strawbery yg fresh n air kelapa yg manis kt bangkok ni.. ntah kelapa apa tp memg xsama mcm kt malaysia.

continue.....

driver teksi yg bawa kite jln2 ni drive vios.kete dia xmcm teksi lain memg sporty gile... sbb ni teksi dia sndri..
nama dia samad... dia memg jujur n xcekik darah.siap blh bawa shopp ...
arora85 Post at 5-8-2009 15:51

Pasar tu kat Bobae market tu kot..

255# cupcakes

pasar mlm sini byk.. yg popular satu lagi kat junction Latprao Rd tapi ini bukan tengah2 kaw shopping area mcm Silom,
MBK tu.. still boleh pergi ngan subway. Mostly Thai people suka la singgah2 kat tempat2 gini sebab biasanya dekat ngan
station subway.
Satu lagi yg tourist memang tak pi for sure.. kat Chatucak weekend mkt tapi yg ni dorang jual pagi start kol 2-5am.. khas
utk peminat baju2 utk di jual (retails price-jual borong). Mostly pembeli2 ada lah peniaga kat tempat lain. Dorang kata kat sini kira latest
designs dan menjelang subuh dorang tutup jualan sebab nanti siang penjual2 tetap kat weekend mkt pulak akan buka kedai masing2. tapi tu la.. kalau kita nak beli selai dua.. tak sanggup nak kejar pi sana masa pagi2 buta..

251# cupcakes

cc.. dah takde ke beef noodle kat MBK? saya tak perasan pulak padahal baru semalam pi mkn kat foodcourt. Mkn noodle
fishball mcm cc mkn tu.. nati nt time nak tenguk betul2.. dah lama penjual tu kat situ, mana lak dia pindah. Kat Platinum mall
pun ada noodle fishballs dan nasi minyak thai mcm kat MBK.. tapi beef noodle yg halal tu payah la nak dapat tempat lain
selain dari MBK tu dulu..
cili kisar tu.. tu memang cili padi kering yg telah di sangrai dan di kisar, byk di jual kat semua pasar2 dan supermkt. cili ni memang kena ada kat kedai2 noodle dan sebagainya. cc boleh buat sendiri kat rumah kalau ada cili api kering
tu.. memang sedap utk mee sup, etc tapi pedasss...

aku masa kat foodcourt MBK hari tu ingat nak makan sup..tapi bila tengok gerai sebelah tu jual babi langsung x jadi...perasan x periuk sup tu sebelah je dengan gerai tu....

aku baru balik dari bangkok.. stayed there 8 days. Just info pada siapa yg interested. Di carrefour, dekat dgn Thailand Cultural Centre underground station, ada jual tshirt2 thailand.. pada siapa yg nak buat souvenir.. cuma 59Baht each.

aku tinggal di sukumvit 19, dekat dgn bts asok n mrt sukumvit, jadi senang lah nak travel. Time makan, aku kadang2 pergi beli dekat kedai lebanon antara stesen nana dan asok. Ok lah bole makan nasi dan daging ke chips ke ayam... pada siapa2 yg tinggal dekat area tu lah.