CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

yg kolej kat bukit kachi tu kan ada kes pelajar perempuan bunuh diri dalam toilet...x salah saya ler....so bagaimana ngan toilet tu...ada org guna tak....

billionman sorry lah exited nak citer 2 yang lupa nak wat perenggan...my^fluffy.. ada dengar gak.. senior2 dulu yg citer....dgr kat blok H.. mmber kata klu malam dorg x brani lalu dpn toilet 2... klu siang dorg beranilah guna and lalu dpn toilet 2....

aku stay  UUm  2002-2005
x de pun kene kajor anto ...
pernah tunggu bas berhantu  , x kuar pun

zAman aku dk kachi mmg x da  kes bunuh diri
tp waktu Jr aku ddk mmg ada kes bunuh diri kat kole kachi 2
terjun dr tingkat 4 bukan dlm toilet
kes rogol ngan UK tuuh pun  aku rase khabar angin je
prnah dgr .. tp aku rasa merepek je

masa aku kat situ, banyak sgt meninggal.. tapi bukan kes unuh diri, dibunuh.. but kemalangan jalan raya, lemas dsb.. ngeri n sedih since some of them pernah kenal masa matric lagi..

Reply 237# daisy_dukes

same ler kite sume ni....aku pon duk blok B, tgkt 2. yg sape td kate batu besor sebijik tu kirenye betul2 blkg toilet sblh bilik aku...

Reply 267# stoberi_pink

daisy tingkat 3..:p

Follow Us
Reply 263# my^fluffy

mmg pn ade yg bunuh dr tp sy x psti blok mne..sbb ms tu sy sem 6...ppuan cina bnuh diri sbb pointer dia jth n dia ade kes kna tngkap ngan uk tgh wt prjek ngan lectrer...ni cite yg sy dgr dr bdk klej kachila...siap ade yg amek gmbr ppuan tu trgntung lam blik air..sy x tgk pn..tkt x leh tdo mlm.. tp ms mula2 yg bnuh dr tu kalo x slh sy blik air & 1 wing area ppuan tu bnuh diri di tutup...

ade jgk dgr kwn2 dr kachi cite...kalo mlm2 ade dgr suare ppuan mnangs sayu gtu...

Rate

1

siapa lagi yang masih study kat uum kat sini? belikan aku ole2 from sana leh tak? tie pin ke, neck tie ke, pen ke..

dah 10 tahun tak jenguk uum semenjak konvo..hehhe

Post Last Edit by my^fluffy at 6-10-2011 23:16

jika nak baca beritanya,  :

http://forum.novarsity.com/lofiversion/index.php/t3129-20.html

ada lagi ye Kolej MAS tu..?

Akak matrik 1988-1990 kat UUM lama (IPDA ambik alih)..
Degree kat UUM 1990-1994...akak duk kat kolej MAS...(nama lama kolej MAS ni Kolej Kediaman Pertama...)
zaman ni zaman kapalterbang kecik yg askar buat training tu terhempas kat kolej kedua (kolej TNB ke kolej EON tah Kolej Kedua ni...lupa plak akak...)

ada lagi ye Kolej MAS tu..?

Akak matrik 1988-1990 kat UUM lama (IPDA ambik alih)..
Degree kat ...
caricari Post at 7-10-2011 14:14

ni baru betul super senior ni..

Post Last Edit by caricari at 8-10-2011 10:51
ni baru betul super senior ni..
billionman78 Post at 7-10-2011 16:42

dulu pun mcm2 gak dik berlaku...nak2 masa tu UUM Sintok tu masih dlm pembangunan lagi...masih banyak yg tak siap..kiranya kami ni pioneer students la yg masuk Sintok time tu..lecturer pun tak ramai lagi...banyak belajar sendiri je.

Zaman pekerja Thai masih banyak kat situ...nak masuk toilet kena berteman...dorang kalo tengok mcm nak telan satu badan.... Air pun bukan ada sangat...selalu tak de air...duk lari2 kejar lori yg hantar air...dah masuk tahun 2 baru getting better.

Mall kat dalam tu pun baru nak naik...setakat tengok ular berenang kat tasik on the way nak ke Mall tu dah biasa sangat...ular melintas kat jalan batu2 dari/ke kolej kediaman-kampus selalu sangat ular melintas...la ni tak tau la ada lagi ke tak jalan batu-bata tu...sure dah cantik kan..  Kerusi2 cantik yg depa letak kat bawah lampu cantik yg dekat dgn library (kira cantik la masa tu... ) tempat port student dating... Kadang tak tau mana satu hantu mana satu student tengah dating...

Kalau takat almari berbunyi sendiri (nak sedapkan hati kami kata tekanan graviti...tah ye tah tidak... )..pintu diketuk bukak2 tak de orang...ingatkan kawan main2, tapi takde plak dengar org berlari lepas ketuk...byk kali plak tu...pasal kes terjumpa pompan pakai telekung bawak anak pun ada jugak dulu2..mcm2 dik...apatah lagi kat area klinik, tasik2...katanya 'pagar terbukak' sebab banyak maksiat...logik gak la, masa tu felo2 sangat aktif ronda blok2 kediaman kawasan parking motor/kereta sambil bawak kayu/buluh nak halau kapel2 yg dating tahap tak ingat nak balik ni... tapi dorang panggil Ustaz Harun Din gak rasanya nak 'pagar' semula...

Ni selingan...akak dulu seriau masa matrik duk serumah dgn sorang senior yg tak tahu la dia tekanan perasaan ke apa ke...mula2 kenal ok je..ntah cemana dikatakan dia stress dgn family...satu mlm tu dia duk kat dapur sorang2 sambil cakap2 sorang2, gelak sorang2, jerit, duk hempas barang2 kat dapur (kami duk Taman Siswa Tanah Merah - tapak lama UUM), etc...hsemate akak nak gi dapur la konon, sekali ternampak senior tu tengah pegang pisau ala2 tengah berfikir nak buat apa dgn pisau tu ok...terus kwn akak tu patah balik masuk bilik n kunci...

apa pun, i luv UUM....

Rate

1

tabik  springgg kt my senior n junior..... smoga sihat2 semuanya....
ai matrik tahun 1999 n degree batch 2000-2003.....

1st sem dok kolej proton.... n 2nd to last sem tercampak ke kolej aseania.... ada lg ker????
yg depa dok panggil bukit kachi tu x tau plak.....

ms 1st time masuk aseania nie kira batch awl cz kolej tu bru siap.... mmg mcm angker sket... ada lah 2 3 lecturer n senior da kasi warning huhu....

kbnyakkan nya dgr cite dr mulut ke mulut x tau kesahihannya... yg histeria tuh adalah jugak...

ms dok kt kolej nie warden ktaorg sewel sket.... org jerman.... alim ler konon tp psyco ++++ birah

ai sndri penah kena kejar dgn tongkat gara2 dok bergayut dlm bilik study.... warden nih meronda cz nk tgk budak2 menyeksi....

hehehe off topik..... k 9t ai story sket pengalaman ngeri kt kolej nie

ai sendiri paling2 angker pon kena tindih n takat kna kejar ngan warden birah jer

maybe ai nie kuat smgt... takat balik dr bilik member kul 2 - 3 pg tu relek jer.... yg ai lagi takut hantu bertopeng manusia.... that y ler ai x penah kna ganggu tahap gaban

yg ai nk story nie apa yg kna pada kwn2 , adk junior bilik ai n junior bilik my pren....

1st kes :
PALAPES pon takut gak

my kwn baik da duk kolej nie 1sem lbh awl dr ai.... sorng nie PALAPES.... kira otai ler PALAPES kan??? bleh tembak2
tp kwn yg PALAPES nie dok kolej YAB... sebelah jer...  so jd parasit ( kan kita panggil yg x dok bilik sndri nie parasit ) dok lepak bilik my best pren.... atas reason nk study sesame...

satu malam tu si PALAPES nie dok baca komik kt katil atas.... kwn sorang lagi dok katil bawah... tgk dok gelak2 baca UJANG x silap , dia dgr org dok main tarik2 tirai bilik tuh.... memula ingat kwn kt bwh tp makin lama menjadi2...

skali bila dia tengok kt tingkap .... tuh dia hanya ada tangan yg main2kan tirai bilik tu.... trus tarik selimut smpi demam seminggu lah jugak.... ( x brp nak ngeri kan )

Rate

1

Reply 272# caricari

rasanya kolej yang kapal terbang terhempas tu kolej pernas. sekarang nama baru kolej tradewinds. ni pun citer dari senior aku la. kapal terbang tu terhempas dekat blok b pernas

Reply  caricari

rasanya kolej yang kapal terbang terhempas tu kolej pernas. sekarang nama baru k ...
kawaq83 Post at 18-10-2011 12:19

ye la kot namanya...lupa dah...maklum dah berbelas tahun tinggalkan UUM tu...pioneer IT kat Sintok tu..
tapi sadis la kejadian tu...katanya sepatutnya kplterbang tu terhempas kat cafe berdekatan yg tengah ramai student duk ada nak makan...tapi dah ketentuan Allah agaknya dia 'landing' kat kolej lain...tapi tak lama lepas tu ada la kejadian students nampak makhluk mcm terbakar hangus kat bumbung kat kolej tu...

Reply 278# caricari

senior aku pulak yang cerita, tengah2 malam pilot tu ketuk pintu bilik. sapa buka pintu dia akan minta mata dia. sebab masa kapal terbang dia terhempas, dua2 mata dia tercabut keluar . tah betul ke tak tau la

Reply  caricari

senior aku pulak yang cerita, tengah2 malam pilot tu ketuk pintu bilik. sapa buk ...
kawaq83 Post at 18-10-2011 12:40

mcm2 version cerita ada...yg peliknya orang berdating sakan tak kena kacau kan...?
depan bilik akak tempat parking motor (kolej mas), sakan dorang dating...akak cukup suka kalo warden ronda bawak buluh panjang...siap dorang kena halau balik...

akak dulu syukur la tak kena yg sadis2 punya gangguan...paling habis pun almari berbunyi bagai diketuk2 time roomate akak takde...roomate akak pun kena time akak takde,  masuk toilet tengah2 mlm bunyi org mandi tapi tak de org pun ...lintang pukang lari nasib baik bilik dekat...tapi ada sorang pak gad situ agak ntah apa2 laaa...

Reply 227# Bella_Lun@

ha a la kan....dulu zaman aku study pon budak-budak bawah mengadu kat warden yang malam-malam kami senior nih bising sebab ubah-ubah katil n kerusi time nak tidor...padahal, kami sebilik nih bengang dgn 'orang' atas yang selalu bising ubah-ubah katil, buka pintu ulang alik (macam sibuk bebenor kuar masuk bilik)..hihihi

seram-seram kt sini yer....