CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dukunbokir

misteri di air terjun sg congkak..(EDITED VERSION PAGE 4 )

baca 3 line jer aku dah lemau..nak temuntah aku baca bahasa sms budak2 skang ni..

weiiiiww kow ingawt owang sumew hardcorew bewsememes macawm kow kew?

ko xfhm.....
ko xusah bce pawangbuaye oooiii....
ak xpkse ko fhmknnye pn....
cmne ak nk tunjuk pic,dh nme kisah lme...
ak sendiri xtau ke mne ilngnye pic tu.......
hp yg ak tngkp pic tu pn ak dh ...
dukunbokir Post at 10-2-2010 14:21

Dey macha!!! kalu hang post kat sini maksudnya hang mau share dgn orang lain/ramai orang. So kalu sudah mau type /posting kat sini hang refer lah rules dulu sebelum bontot hang panas kena bakar...walaupun aku macam tak paham citer ko takpelah aku leh cuba tingkatkan kefahaman aku tapi kalu bahase nak main shortform cam ranting buluh...poodah!

Kredit Bonanza kekdahnya...cepat.....

brp kedit mod nak bagi...?
kalau byk & berbaloi
nak jg mencuba..
MeeSai Post at 11-2-2010 02:37 PM

cuba la Meesai...kalau Brani....Byk tuhhhhhhhhhhhh

pinau2 mata aku membaca nyer..
sampai naik pening pala aku mengeja..

baca 3 line jer aku dah lemau..nak temuntah aku baca bahasa sms budak2 skang ni..

weiiiiww kow ingawt owang sumew hardcorew bewsememes macawm kow kew?
innocentti Post at 11-2-2010 17:33

yeah.....
beginner punye ayat...
memang beze ngan TT...
aku tak tau mane nak letak w mane nak pendek...
ade rules n regulation ke?

Follow Us
heeiiii...tuan tanah ni..hilang seram aku tau..boleh tak ko gunakan ayat dan ejaan  yg elok2 sikit..ini tonggang langgang sekali ejaannya..

menghadapi masalah dlm bacaan jugee.. teruk gak la nk membacenyer.. hohohoho.. tuan tanah oiii.. klau post.. mesti org bace.. bkn utk diri sindri jek.. adoiyaiii..

Topik TT ni dah hilang Kemisterian ,Kemistikan dan Keparanormalannya..

Aku mohon dan berharap agar TT leh la translatekan cerita tu....Cerita dah best ( aku gagahkan jugak membaca sampai Abih tau.. )....nanti aku bagi rate yg bagus..

Post Last Edit by medangmru at 11-2-2010 20:44

Akhirnya.....sbb aku pun Free masa ni....terus aku terjemahkan cerita TT ni....bahasa berubah sikit.....tp gaya serta perjalanan cerita masih sama ngan cerita TT tu...MOD leh bagi kredit kan...

Salam kawan2 semua…aku orang baru dalam ni

Ok, anyway aku nak mulakan dengan citer aku . Kisah ini berlaku kalau x silap aku dah 2 tahun berlalu. So maknanya kes ini terjadi time aku sekolah lagi la..Form 4 tahun 2007. Time ni aku sendiri pun x tahu le apa mimpi aku sampaikan sanggup pergi Sg. Congkak naik Bas. Aku dengan Member aku , Ibal namanya .So apa lagi hari pertama nak menjejakkan kaki ke Sungai Congkak ni , macam2 la aku prepare dengan member aku.. makan la, tikar  dan macam2 lagilah yang perlu.

Dari Rumah naik bas SJ , bila dah sampai kat masjid tepi h/way menghala ke Kajang tu, aku dan member aku tukar bas plak. Naik bas rapidKL ke Pangsun. Duduk dalam bas tak sampai 20 minit dah sampai ke destinasi tempat yang dituju. Aku dan member aku apa lagi , perasan teruja bercampuir perasaan tahap jakun Gila.. Maklumlah, 1st time pergi tanpa mak bapak ikot kan?......So jadi gila lah sekejap aku,,.

Dah sampai kitaorg pun menapaklah ..Perghhhh.......penat siot menapak..Sebab misi aku dan member aku nak pergi berkelah dan berendam kat kawasan ujung sekali Sg. Congkak ni. So kalau nak mandi jauh2 kenelah berkorban sikit kan…

Dah sampai ke Pintu Gerbang Sg. Congkak ni , Aku ingatkan Free, Last2 kene bayar seringgit. Time tu dah la modal aku 5 ringgit , Dah bayar tambang bas dan beli makan tinggal la 2 Ringgit .... cukup2 la tambang balik rumah , So sebagai jalan alternatif , kitaorg  ikut jalan satu lagi....Kat situ hanya org2 yang sengkek je yang ikut. Jimat Wang la org indon cakap…

Setelah 35 minit perjalanan, akhirnya kitaorg sampai ke destinasi yang dituju. Jeng2…sampai2 kitaorg terus bentang tikar dan melantak la dulu, perut dah berkeroncong lagu Halimah jongang. Seingat aku la, aku makan nasik lemak lauk sotong kurita kot??Tu yang bajet terus habis. Nak makan mewah punya pasal. Lepas makan , perut kenyang dan gembira. Aku pun open la mandi dulu.

Air sungai kawasan tu paras dada , dan boleh tahan juga kederasan airnya. Tapi skarang ni tak tahu la camner.kan..dah 2 tahun…takut siott…kot2 dah jadi paras tumit kaki.. hehheheh.ok cerita misteri ni bermula camni….X silap , aku yang time tu member aku pergi tebing satu pokok anak buloh , Batang ni berikat dengan kain warna kuning kat tepi batu sungai ni.

Ye la....bila difikirkan balik , ada ke pokok buloh boleh tumbuh dalam air terjun dan tumbuh tepi batu besar ni???baik punya ank buloh ni parking. Aku time tu dah rasa meremang bulu roma sesangat . Atuk aku cakap bende yang berikat dgn kain kuning selalunya ada bende lain..ehem2 la kan…( antu ) …yang kawan aku ne sekor tangan gatal ...yang pergi anak buloh tebing apa hal???. Dalam kepala otak aku ni jgn al timbul apa2  musibah . Ye lah…org baru so jgnlah buat hal…??manalah tahu anak bulo ni rumah jin kafir ke???Rumah jin Simpanan Tok Dalik dan Bok miah ke??Hehehehe

Mandi punya mandi , tgk2 jam dah pukul 4.30 ptg. Macam dah nak maghrib dah. Apa lagi, Kitaorang pun packing barang dan nak berambus la. Sebelum berambus, member aku ajak tangkap gambar  kenangan terindah la katanya. Dah puas tangkap gambar dalam 6-7 keping , kitaorg pun chow. Time ni aku x usya pun picture yang aku tangkap tu..aku fikir nak usya kat umah jer…

Dah sampai rumah , penatnya…..pasal aku terlentuk , bangun2 dah pukul 10.45 malam dan teringat nak usya picture yang aku tangkap tadi. Picture pertama ,sampai no 4 ok ….masuk picture no 5 ( Picture member aku sorang2 buat gaya Bruce lee ) aku terperasan kat sebelah kiri member aku , kat tepi batu tempat member aku tebang pokok anak buloh tu, Ada benda something la….macam ada susuk tubuh perempuan rambut Panjang , baju putih tgh duduk baik punya bertenggong usya kat belakang member aku. Pastu bila aku zoom lagi , aku ingat ke ada sekor je…..tp 3 ekor.!.Lagi sekor botak dan telinga panjang , mata warna kuning . sekor lagi ada tanduk macam kambing black metal tu…ada janggut mcm tuk janggut ( kelantan )

Malam tu jugak , lepas aku perasan ada benda tumpang picture ni, aku terus tunjuk kat family aku dan semua cakap memang betul2 nampak, jelas dan padat. Aku dah muka merah time ni . yang ada dalam kepala otak aku ni , Takut, cuak …pastu malam tu jugak aku pergi rumah member aku tunjuk picture ni….member aku yang aktif ni terus kaku…senyap je x tahu nak cakap apa ( baru dia tahu langit tinggi rendah..hehehehe ). Esoknya dia tak dtg sekolah , mak dia cakap dia demam . Seminggu jugak la dia demam. Lepas berubat dengan ustaz seorang nio ( ahli sufi ) , janggut panjang sampai pusat, kening bercelak , makan dauh sireh ( leh kenyang ke orang tua ni )hehehehehhe baru al member aku ok.

Picture tu aku x dapat la nak tunjuk kat korang . sebab kes lama kan…??Aku sendiri tak tahu mana picture tu missing.,,,hehehehehehe…Ok wassalam..

hahahahah...agak2 korang leh paham tak??

Rate

1

So lepas ni aku harap takder le korang komen lagi pasal TT....

takutnye..

tapi cam x ligik jea citer ni...
xdea gambar susah ckit nak caye...
.

okey lew..aku paham lew...sekow2 lew sudah paham lew
wakakaakakakkaaka....

alhamdulillah selama nie aku g sungai congkak ke, gabai ke, tekala ke, sampai atas pon x de pape
so, jangan le usik mende2 pon
gatai tangan dok potong buloh betong tu pehal???
kan dh kuar anak betonn n cucu betong dalam pic hang...

adoi pening aku nak paham bahasa sms budak2 zaman skrg...ahahaha~ layan~

haha..dah faham dah...tenang sikit jiwa membaca nya setelah diperbetulkan tatabahasanya..hikhihk..
dulu aku slalu gak gi sg congkak, zaman skolah dulu pernah wat camping, tempat tu memang keras..yerla alam semulajadinya tentu saja ada penunggunya..temapt tinggal dia tu...

Pak Dukun TT terus tak masuk dah ni..

belah mana yek Sg. Congkak yg TT ni pergi.....???

kalau nak sampai kat ujung sana tu....rsnya jauh bangat tu.....aku naik kete pun mandi kat tgh2 Sg. Congkak tu....takut nak pergi sampai ujung2 tu....lg pun kalau kat ujung2 tu....dgr2 pernah org kene samun...

ko xfhm.....
ko xusah bce pawangbuaye oooiii....
ak xpkse ko fhmknnye pn....
cmne ak nk tunjuk pic,dh nme kisah lme...
ak sendiri xtau ke mne ilngnye pic tu.......
hp yg ak tngkp pic tu pn ak dh ...
dukunbokir Post at 10-2-2010 14:21

salam......
1st of all, nk ckp neh...kalau der terkasor bahser or tersalah taip ker apa, mintak maap la banyk2...
2ndly,nih nk bitau nehh.....utk pengetahuan TT, x baik la bitau gitu kt org......org bukak thread awk sbb org rasa thread awk tu menarik n buatkan org2 di luar sana tu nk baca kisah awk.......tp, malangnya, penggunaan bahasa awk tu buatkn der sesetengah pihak tak berapa nk phm.......coz yer la....forum carik neh bukan terhad utk golongan muda shj, terbuka tuk semua kategori umo, that's mean, tiada batasan....sesaper pun bley baca.....jadik, bila adalah lebih baik menggunakan perkataan2 ringkas yg biasa2 aje dan mudah tuk difahami oleh semua pihak......
senang tuk awak, n senang tuk semua org.....tak gitu? apa2 pun, sharing is caring rite dude?
so, peace no war.......
wassalam.....
sekian.

sesaper yg tak paham bahasa ringkas TT.....baca terjemahan yg aku buat tu kat page 4 ...penat wooo....berpeluh2 dahi aku...hehehhe

99# medangmru

Thanks mod di atas kegigihan mod translate cerita budak nih. Barulah i paham :pompom: