CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anak_minang

Cerita Misteri Kawasan Kota Damansara

sib baik thread ni up balik - aku dah terlupa thread ni..
aku dok kat sek8, kat situ kan ada skolah menengah yg cun baru tu... dulu situ semak samun jer... pak gad kitaorg dulu biasa je nampak satu family (3 entiti- 1 besar, 2 kecik) berjalan seiringan tetengah mlm... tpi xde lah citer menarik lagi dari sekadar berjalan jalan tu je lah.
then a few months before, ada terdengar bebudak skolah tu kena rasuk - termasuk lah cikgu diaorg skali.  siap panjat dinding tuhh... jemput ustaz dtg halau.. xleh nak halau sbb dia dah lama bermastautin kat situ dan dah kumpul gang larr..  pas tu aku tak tau lah jadi apa sbb anak anak aku xde skolah kat situ.

dlm bulan raya nih - kitaorg amik guard baru dah skrg nih - bebudak india lah... so far diaorg nih keje okay lah, xde tuang... aku balik kul 2/3 pagi pun ada gak diaorg kat guard hse tu - kengkadang siap panggil kenkawan lepak situ meramaikan.  rupanya ada sebab..  at times, diaorg akan nampak gad skolah tu ronda kawal kawasan kan... pas gad skolah tu dah lepas... lalu la pulak "gad tambahan beruniform seme putih lusuh" tu terawang awangan ronda kawasan gak...
kat area umah aku tu, ada 2 pos pengawal lah kiranya... satu depan, satu kat blah blakang ie sblah skolah tu lah.. kitaorg mmg minta sorang dok depan sorang dok blakang then ronda kawasan and tukar tukar lah kan.  ms mamat nih dok kat pos gad blakang tu, skali member dengar krrrrrrrrrrr..... bunyi dinding posgad tu cam kena cakar.  sekali diam lagi.. dah naik 3 x member pun blah ke depan... then jumpa dgn ajk rumah minta xmau stationed kat blakang, diaorg akan ronda jer..
then since xnak station kat blakang, gad ni mmg kena ronda setiap sejam or so lah.. so cam biasa mamat nih rondalah naik motor, lalu la kat tepi skolah tuh... ms dah sampai ujung lorong tu, member pun nak pusing lah ronda blah sana lak... skalik... zooommmmm bebetul dpn hidung "uniform putih" tu melayang.. sib baik leh kontrol motor tu.  
ms dia ronda lak blah sana.. dia suluh lah rumah rumah seme - ye lah nak cek kl ada pencuri ke penyeludup ke kan... then tersuluhlah satu keta myvi ni , skali nampak ada minah kat dlm tu... pak gad tu suluh gak lagi.. nak pastikan.. "bang, kalau kita org aahhh mesti mata mau kelip bila kena lampu kan.. ini tak banggg... tengokkkk saya sajaa... tapi mmg cantik la itu perempuan bangg"  then mamat tu pun berlalu lah suluh umah sblah sblah... then patah balik suluh balik.. dah tak de..(aku tak tau la naper banyak antu sker sgt dgn myvi ni eh - ada sign memo of understanding ke apa?)

Reply 160# mayyonnizz
Salam..
Saya pun pernah menyewa di De Rozelle dulu.

Nasihat saya, lepas pukul 8.00 mlm jgn la pergi main kat taman kanak2 sebelah swimming pool.

Ada la sebabnya, kalau x kena ikut, ada benda lain akan join main.

Reply  mayyonnizz
Salam..
Saya pun pernah menyewa di De Rozelle dulu.

Nasihat saya, lepas puku ...
evilcooler Post at 29-9-2011 15:15

salam u duk blok mana eh..saya duduk blok C..tingkat 4...tingkat hall kan besar..view betul-betul ngadap taman tu...swimmping pool....

kalau malam selalu bukak tingkap..sejuk... tp alhamdulillah xpernak nampak apa2 lah..

cuma kdg2 bunyilah buai tu..ekkkkkkkk...ekkkkk.... seram..

tapi saya dh tak duduk sana dah..rumah tu saya dh sewakan....

lagi satu tau kan.. kat sekolah sek 10 tu..ada round about kecikkan.. pastu ada hutan kan..jalan mati..

hubby pernah u turn kat situ...

salu jumpa keta park situ memalam...wat pe ntah... tak takut..ke..dh lah gelap gelita...xde lampu....

dlm bulan raya nih - kitaorg amik guard baru dah skrg nih - bebudak india lah... so far diaorg nih k ...
adnil Post at 29-9-2011 15:09

eik seramnya..dh la aku pakai MYVI... kota memalam seram..tapi pagi ptg... jem bapak!!!!...tension!

then the latest nih - baru jadik kelmarin mlm...
mlm before that, since dah takut nak ronda sorang, ronda lah berdua.. satu bwk motor, satu lagi tukang suluh umah... then gie lah kat area umah myvi tu lah... skali nampak susuk tubuh berdiri kat tepi pintu umah tu... so member penyuluh nih suluh lah bersungguh sungguh takut pencuri lah kan.. tup tup xde la pulak.. so member duaorg nih teruskan lah rondaan...
then bila balik kat posgad - yg menyuluh tu gie kedai ke apa tah lah.. aku tak sure lak dia gie mana ms tu... tup tup mamat yg bwk motor td tu tetiba ckp melayu sungguh - xde langsung slang india tu... mana budak tu.. korang kena pergi dari sini.. korang mengganggu tempat kitaorg.. dulu tempat ni sunyi dan aman jer.. masuk je korang dah tak aman lagi dah.. mana budak tu (dia carik budak yg dok suluh tadi ler rupanya)... yg lagi sorang nih siap rakam guna hp lagi.. yg dia tunjuk kat laki aku tu adalah dlm 5 min nyer conversation.. yg lenlain tu dia delete dah sbb takut (ms laki aku gitau aku memula tu.. aku gelak jer.. haaa sure antu tu marah diaorg sker buka lagu india kekuat kot memalam.. akakak... aku minta copy video tu, tp jenuh ler 4/5 org nih try nak transfer ke hp memasing, tp xboleh boleh)
so kiranya lama la gak mamat nih berdialong dgn antu tu..  then last dia ckp.. dah.. aku kena balik sebelum matahari keluar... hantar aku balik!! mamat ni kata... mana boleh hantar kau balik, kitaorg kerja lah.. kau yang mari masuk badan kawan saya, kau balik la sendiri... then yg kena rasuk ni terus bangun jalan ke arah belakang tu... sampai setengah lorong tu nampak badan dia cam shruggg gitu (laki aku ckp mmg nampak cam dlm citer rasuk tu seme lah) then eh... how la i am here??
laki aku tanya lah ko xsedar ke.... mamat nih kata.. aku tau aku keje bang.. tapi macam aku tidur la bang.. mau lawan tapi tak bley la bang...

Follow Us
nanti kat sblah roundabout kecik kat smk10 tu nak buat rumah lagi tu dengarnya.... siaplah harganya mau cecah 800k ke atas tu rasanya...
walaupun ada citer citer gini, tapi best stay area sini.. jauh dari hustle bustle area masjid kuning tu yg dah makin busy dgn traffic.

nanti kat sblah roundabout kecik kat smk10 tu nak buat rumah lagi tu dengarnya.... siaplah harganya  ...
adnil Post at 29-9-2011 16:23

slm..adnil duk kat mana yer...memang best kat KD...i syg sgt KD..i dh ckp mu hubby..nanti nak pindah balik kat KD... nak apa2 semau diujung pedal je..drive je...mesti sampai..

smlm nampak iklan nak lelong umah single storey kat sek 4... rm319..murah giler... mana dpt lg rege tuh kat KD..

tapi bila dgr lelong tuh ..xjadi la plak.. takut byk masalah nanti....horror

Reply 165# mayyonnizz

ehhh, jgn lah gitu.. cumanya ada baca a few citer antu pakai myvi nih drive kat hiway kan.. myvi putih lah, myvi merah siap dgn sportsrim merah lagik.. sporty seyy...

Reply 168# mayyonnizz

sy dok kat seksyen 8 very near dgn skolah menengah baru tu la...  2nd hand value umah area kitaorg nih sekitar 650k lah, if renovated lagi uppp la kiranya - not as high as yg around masjid and nearer to sunway giza tu.  yg superlink bwh tu leh cecah nearly 1M esp endlots - baru berapa tahun tu..

Reply  mayyonnizz

sy dok kat seksyen 8 very near dgn skolah menengah baru tu la...  2nd hand ...
adnil Post at 29-9-2011 17:10

Untung u tau.. dulu u beli bape ek.. tahun berapa u beli rumah tu...seksyen 8 tuh dekat rimba riang tu ke..
dulu i beli rozelle...186 jerk.. sekang dh 320 k..

tp i syg nak jual... bukan senang sekang ni nak beli kat KD..semua dh mahal..

Reply 171# mayyonnizz

bkn, kat pekaka area tu.. dulu beli tahun 2003, ms tu dah tinggal saki baki lot je tinggal.. nak corner lot yg sederhana dah xde, yg tinggal besar sgt tanah - tak mampu lak.  so beli intermediate with extra land kat depan - so driveway panjang lah.. harga rm276k.
memula teragak agak gak lah nak beli sbb jauh - anak anak ms tu mertua jaga kat setapak... so nak berulang tu cam susah lah.. tpi pas survey area ke depan lagi.. terjumpa access jalan ke ikea - ms tu masih dlm pembinaan lagi.. hiway exit pun sama.. baru lah terasa okay nak beli - alhamdulillah pilihan yg betul.

wauuu adnil dok umah org kaya hehehhe...moi dulu sewa gak kat sek 8 flat dahlia masa 2004 smpai 2007, so far xde apa yg kurang menyenangkan, moi dulu suka tdo bukak tingkap masa tdo n mlm2 sbb panas, bila bukak tingkap ok la sket xberkuap, so far xde apa la, kami pon slalu kuar mlm g uptown la balik kol 1-2 pagi, alhamdulillah xde apa, masa tuh anak moi 9bulan smpai 3 tahun dok situ, pastu umah kami kat subang hijauan siap terus pindah umah sdri, dok KD mmg best  semua ada, skrg on masih ulang alik KD sbb anak2 letak bbsitter kat KD masih bbsitter yg lama, anak moi pon thn depan darjah satu akan sekolah kat KD SKSek. 7 heheheh

dlu aku dok kat KD nie sec 6 palma puteri.. dok dari tahun 2001 sampai 2007.. so far so gud takde apa2 pun yg serem.. umah aku tu dlu sliding door tak pernah tutup kecuali kalo ujan jer sbb takut tempias air ujan masuk.. siang mlm mmg sentiasa bukak sbb best sejuk angin masuk pulak tu aku dok paling atas.. alhamdullillah belom pernah ada kacau dari iblis/syaitan nie.. skang umah tu aku sewakan.. sbb aku dah beli umah yg bertanah.. skang aku plan nak jual umah tuu.

Reply 173# moimed

ish moimed.. umah biasa jer lah... umah org kekaya tu blah depan or atas bukit tu..
pd kitaorg alhamdulillah tak de apa apa yg menakutkan walaupun mmg kuar masuk lalu tepi skolah tu.. tapi syukur tak de lah apa apa.. walaupun mmg kengkadang balik kul 1/2/3/4 pagi pun ada...
anak adnil kat sk seksyen 9 - kat situ satu sesi jer, xde sesi petang..

adnil
byk nya hantu kat tempat ko  

tak minta tlg hk bom ke  

Wahlauwei! Syok ada thread ni. Anyway, aku pon ado cerita pasal hantu dkt KD ni. Jadi kat member aku.. Dia tinggal dkt Palm Spring... Nak dijadikan cerita, member aku ni baru dapat 1st baby. So benda ni terjadi masa drang 1st bawak balik baby drang dr kg. Sblm tu, mmg takdek gangguan.

Anyway, masa awal2 drang bwk balik baby drang ke apartment drang tu... Asal malam je.. Anak dia mesti nangis.. Tiap2 malam. Yang peliknya.. Benda ni jadi sekitar antara jam 11.30am - 1.30am. Worst case scenario.. Sampai ke pagi. Tido sekejap dlm 10-15min. Bila jaga confirm melalak je keje nya. Anak drng melalak smpai biru muka seolah2 mcm dlm ketakutan yg amat sgt. Dsbbkn dh mati akal anak dia asik melalak je.. Dia cube la bermcm2 kaedah nak comfortkan anaknya tu... Salah satu yang mmg berkesan, time budak tu melalak, dia bawak p jalan2 dlm kereta, yang peliknya.. Masa duk tgh nangis tu, bukak je pintu, tgh sarung kasut nak kua, anak dia teros diam and siap senyum lagi. So almost everynight drang mcm tu. Keluar pkl 1 atau 2.. Then balik pkl 4/5pg. Dalam kereta elok je, langsung tadek nangis takde apa.. Tidur pon lena.

Disbbkan kejadian tu, member aku pon panggil lah ustaz dtg scan apartment drang.. Rupa2nya ada yang menumpang.. Ada 2 eko.. Dlm bilik drang. So no wonder la selama ni, anak dia menangis je. Kemungkinan diganggu benda itu. Lepas ustaz tu baca2 ppagarkan aprtment drang tu, dia cakap jgn risau, yang menumpang skang ni, askar kecik je... Dh halau keluar.

Lepas je dari tu, alhamdulillah, anak dia pon ok.. Tp malangnya benda tu tak lama, sbb gangguan tu datang balik..

Bersmbung.

(posted by mobile)

Rate

1

Reply 176# MeeSai

alah meesai, rileks je lah - xde apa pun yg menakutkan pun stay kat sini... lgpun kat memana pun diabknorg nih ada jerrr... cuma ko bernasib baik ke idak nak jumpa or nampak.... aku dok keramat dulu pun ada gak - pulak tu apartment aku tu dkt dkt dgn area flat yg ada sightings minah pulangkan tu... but now bukit bukau tempat mastautin diaorg tu dah clear, kot dah bertebaran lah cari port baru gak nyer....

Reply 177# MeeSai

xper lah... asal dia tak kacau family aku.. biorkan jer lah....