CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
dulu2 pernah terbaca dalam majalah apa ntah, dah lupa sbb dah lama sangat, baca pun kt library. ada cite pasal bunian, katanya orang bunian suka cari atau pilih orang yg takde parut. entah la, aku baca jer.

dulu2 pernah terbaca dalam majalah apa ntah, dah lupa sbb dah lama sangat, baca pun kt library. ada  ...
tunadalamtin Post at 12-10-2011 10:03

tak kot..... badan aku ni hampir 20% berparut.. dan pernah ditiduri bunian..

Reply 22# zulka

owh, camtu. aku masa baca tu dah imagine orang2 yg berkaitan ni ada kulit yg cantik mulus...

seronok baca cerita TT...... sebabnya.....

tak ada bahasa sms
tak ada ayat short cut sana sini
...
cmf_Kimmy Post at 11-10-2011 21:35

bukan takat budak je nak di ambik, bpk budak pun ada jugak..

jap aku ngah ingat2 balik cite niii...ngah karang niii...

TT nk tanye yg pasal cite memula tu. Yg psl anak dgn bunian tu... Abis tu skrg dpt jumpe x rantai yg anak TT pakai tu?

Follow Us
TT, tak tanya ke pada Pak Syukur tu apsal bunian suka dgn anak kau tu?

Best2 citer kau ni...

tak kot..... badan aku ni hampir 20% berparut.. dan pernah ditiduri bunian..
zulka Post at 12-10-2011 10:10

wah ni lg misteri,cer citer cer citer

wah ni lg misteri,cer citer cer citer
cript_ariff Post at 12-10-2011 11:45

dah citer bro..masalahnya tak ingat kat mana.. sebab sy suke tumpang thread org je...
rasanya dlm mimpi pelik kot.. (tapi bukan mimpi...real punya)

suka baca cara penulisan tt. simple dan mudah dibaca..keep writing tt.. tak sabar nak baca cerita misteri tt..

teruskan TT..best...

ada cerita terbaru tak?

Huhu...ada tret baru...apalg en. TT sambung ya....

P/S Apa pun best tret ni...

eden tgh menunggu citer dari tt nih....mane citernye tt oii...

sabar2 aku tak abis taip lagi....line tak clear sangat...hehehe

Ok....aku cite yee...ni serius cite niii....
Kan sebelum niii...aku bagi tau aku ada satu team yang memang gila camping..so pada tahun 2005 tu kami dapat satu job untuk buat satu orentasi kat belah hulu Langat,so tak payah laaaa aku bagi tau apa nama kem site tu...sebab sure ramai tau...tapi...mencacatkan business diorang lak kang....maklum laaa dah nak cuti sekolah niii...seminggu sebelum program kami dah prepare sebab nak bawak 30 orang student termasuk HEP...bermulalahhh segala persiapan...barang makan,khemah,sentry tool dan mcm2 lah peralatan...
Hari bertolak jumaat petang, lepas solat jumaat semua berkumpul kat kolej..bas dah ready,student dah cukup..semua syok gila rasa....kami pun bertolak...4.30 sampai kat kem site lepas jalan kaki lebih kurang 500 meter dengan beg camping dan semua alatan program...
Sebelum program tu agihan tugas pengarah program aku dah bagi siap2 kat kitaorang semua komiti,aku cam biasa tiap kali camping kena jaga@buat kem fire dengan ketua sentry,semua lahhh...tebas semak aku,sapu kem site aku...tabur belerang aku...tapi bukan aku jeee...ada laaa 2 orang lagi bantu aku....hehehehe...
So malam hari pertama,semua ok,lepas solat mahgrib,makan,kami ada ice breaking...sesi suai kenal...cam biasa...freshie kena kenal member2 peserta terdiri dari 16 lelaki 14 perempuan...selesai semua,malam tu tido awal sebab besok diorang akan mula kenall dunia ragging...hehehehehe...
Esoknya lepas..bangun..diorang ada senaman....breakfast....dan bermula laaa xtvt program...dari game cina buta,jungle tracking,kelicap,dan ada laaa 2 3 game lagi yang memenatkan...
Program berlangsung sehingga ke petang,semua Nampak ceria,enjoy...termasuk semua komiti...
Ok part siang settle....cun...
Malam....selepas solat maghrib dan makan...kami ada malam kebudayaan dan sedikit game...walaupun diorang penat tapi sure diorang enjoy...
Malam tu diorang tido seawall jam...11.30..sebab tanpa pengetahuan diorang,dan mungkin segelintir dah tau malam tu akan ada dua game kemuncak yang memang di tunggu2 oleh semua komiti dan sapa saja yang kaki camping...program yang kami bagi nama...
“WARKAH DARI KUBUR DAN BURUNG HANTU “..aku tau ramai yang pernah join...dan yang seronoknya program ni dilakukan serantak...jam pukul 1.00 tepat..semua komiti memang tak tido...prepare untuk game nii...masa ni semua komiti kena terlibat,tak kira laa..ajk dapur,kebersihan,alatan ke...semua laaa kena join...kami diarahkan untuk kejut semua peserta bangun dan berkumpul..di satu kawasan lapang...
Group dipecahkan kepada 3 group,satu group 10 orang peserta,di monitar oleh 4 orang facilitator..setiap 1 group telah diberi kawasan untuk menjalankan xtvt burung hantu ni....yang hampehnya group aku..dapat kawasan paling ceruk sekali blakang sekali.
Dengan bertutup mata,semua dibawa dalam satu barisan yang panjang...dan bila sampai ke check point yang sepatutnya...diorang akan di letakkan di tempat2 tertentu dengan jarak2 yang telah ditetapkan sambil dipantau oleh facilitator...kebetulan malam tu,malam takde bulan,so gelap dia tu dalam jarak 50 meter pun payah nak nampak...apatah lagi yang rabun....hehehe..
Ok bila semua group dah settle...ditempatkan...dan group aku adalah dibelakang sekali..maka semua dah disusun...dalam group yang aku jaga ada 4 perempuan 6 lelaki...tapi ,masa kami letak bebudak tu kat point2 dia aku dah rasa semacam...sebab ada yang aku letak kat tepi sungai..tepi batu..dah nama dia burung hantu letak..je laaa..so semua peserta di tinggalkan...kawasan memang gelap,dengan sejuknya..so aku berempat facilitator nii..lepak laa kat satu batu niii..sambil borak2,boleh pulak,member aku sorang niii siap cakap  “woii apa benda atas batu tu”dia siap tegur lakk benda allah tu...apa lagi aku cuit laaa,aku cakap “buat dono dah leee...”
Program tu berjalan....lebih kurang 2 jam...(Nampak mcm ok kan...)namun disebalikanya masa ni yang berlakunya...masa nak kutip bebudak nii untuk kumpul  aku dah hilang satu peserta mana lak budak niii..aku letak kat sini dah xde...ahhh sudah..pastu member aku datang dia cakap..”woii tu sorang lagi sapa letak kat situ”?aku dah pelik dah...masa tu dah tak pikir, ambik jee budak tu..budak tu duduk atas batu kat sungai...nasib baik dia duduk diam kalau tak dah tentu terjun dalam sungai  so semua dah kumpul  ..peserta beratur dan mula kira dari depan..peserta pertama sebut 1.....dan sampai le kebelakang..tapi ada peserta sebut 11,maknanya kami dah terlebih..aku suruh kira lagi..samapai 2 3 kali kira still sebelas...kami berempat dah pelik laa...kutu mana lakk...laaa yang dah pegi kutip peserta group lain nii....nak sedapkan hati...kami buat dakkk jee laa...sorang pun tak berani nak tanya atau aju soalan...
Aku gi barisan belakang...aku tengok, suluh muka peserta no 10,berpeluh-peluh dia...peserta 11 relaks gakk...so aku tak tau mana yang lebih,sapa yang lebih...aduhhhh...pastu member aku yang tegur mula2 tadi..gi kat aku bisik..dia cakap..”benda tu ada kat situ lagi laa,ngah tengok kita”.
Ok itu part burung hantu..settle...so game kedua on...iaitu WARKAH DARI KUBUR...game ni lepas semua dah kumpul walaupun team aku lebih aku on gak game ni.
Lepas dah kumpul yang 11 peserta aku yang pelik tu,peserta dikehendaki berjalan kaki ke check point,dengan kata lain balik ke kem site berseorangan dengan hanya berbekalkan lilin sebatang..dan kalau lilin tu padam masa berjalan nasib dioranglahhh....nak taknak diorang kena gak sampai...bila semua dah sampai ke kem site...kira cukup lak...aku pun pelik mana satu yang lebih...
Yang best nya masa pegi memang kami tak tengok muka group sebab ye laaa...dah semua beratur satu barisan panjang..mana nak cam..yang kami tau..sepuluh orang..dengan keadaan gelap..Cuma kami perassan ada satu student pompuan ni..muka dia pucat..aku suruh faci tarik dia bawak bawah lampu...menggigil dia...bagi minum air yasin...bagi dia makan,relaks..kan dia..tanya dia...kenapa?dalam masa yang sama aku tanya member aku yang  sama2 jaga group tadi..sapa yang letak budak tu kat situ..sorang pun tak ngaku...dan aku percaya diorang...
Pastu bila budak tu dah ok baru kami Tanya...budak tu cakap...masa kami letak dia kat tempat tu dia cakap ok...pastu dalam 10 minit ada orang bawak dia jalan suruh duduk atas batu tu...dia tak Nampak sebab tutup mata kan, dia ingat faci...dia ikut jeee laa...
Lagi satu masa dia buat warkah dari kubur tu..sepanjang jalan nak ke kem site tu..macam2 benda kat tepi dia,ada suara laaa..bunyi berdengus,bunyi macam orang bersembang-sembang laa...nasib baik budak ni tak lemah semangat...kalau tak mau kecoh dibuatnya...tapi apa yang student tu cakap benda tu dia tak tau apa benda,badan berbulu...kuku panjang,mata merah....nasib baik dia kuat...
Bila subuh lepas solat tu...kami komiti berkumpul Tanya ada problem tak...pengarah program aku Tanya ada sapa2 lagi tak yang jumpa pelik2...dah siang baru berani nak sembang...ada yang cakap dengar bunyi orang gelakk laaa...batuk laaa...orang bergaduh laaa....tapi kalau fikir logic tengah hutan mana ada orang.....tu faci...belum lagi.....tanya peserta....
So petang tu dah nak balik...dah...ahadkan...
Korang mana yang orang Langat.kajang,semenyih ke mesti tau laaa pusat2 reakreasi kat hulu Langat ni...banyak Sangat...tapi hati2 bila pegi....
Nanti aku sambung cite program gunung nuang lakkk....2nd program aku....

Rate

1

adeh..bopinau mato den

Reply 36# KAULAT

kirenye, ms kira ahli ada 11 org, TT x de check 1-1 nama ek?

Terbaekkkk...

terbaek lah cite tt