CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blackberry90

Updated: Chef Wan Batal Hasrat Tutup Akaun Facebook...(pg.4)

Facebook byk x baik dari yg baik..walaupun leh ban sum1 yg cannot be trusted tapi yet diaorg still boleh menembusi fb kite thru sum1 yg pretend to be sum1 who can be trusted..so decision dcw ni kire terbaik la..

aku suke jek bc status cep wan ni..die jujur n ckp ikot ape yg die rs..xdek la hipokrit mcm sstgh org tuh..org jek sebok dok sentap2..pape pon respek ngn kputusan die

aper kata ajak chep wan masuk cari nehh... kekekek
teky Post at 31-12-2011 15:53

hutang aku bila nak dpt balik?

Chef Wan Fan Club
Daripada Pengalaman Wan untuk Maharajalawak i begin to realised betapa manusia2 ini dan penyokong2 mereka were full of ego until me,the rest of the judges and semua Penonton di rumah have brought them down to their knees!As much as i would love to say that last night the wise man always have his laugh but i dont want them to feel sakit hati for already hati mereka itu sakit ketika ini.Stop being a bloody hippocrates.The best Man always win and Allah tu jugak answer my prayers that i wished for kumpulan Osbon to win and they won for just being what they are and making us laugh week after week.Tapi that does not mean boboi tak bagus as i have always loved Aflin Shauki and go to all his movies and i always thing he too is so talented.Infact if last night Aflin Won i would also be as happy as kumpulan Osbon had won.Dua2 pun sangat bagus and we are indeed blessed to have them both in the comedy Scene.
Forget lah about what Aflin comments about Wan as he is entitled to his opinion as an Otai and me as a judge to be fair to everyone..Both Kumpulan i really respect them and loved them for their creativity likewise Adlin Ramli creativity except his jokes some how sucks may be kita yang tak faham ni memang bodoh.so i accept to be label as bodoh then to be a hippocrate.
Last night ASTRO berpesan Chef Wan if boleh masa tegur on the final Perfoirmances try lah say all the nice things since kita dah berada di final tapi i terpaksa bohong about sehu and say its sederhana nak jaga hati penonton tak maki hamun wan lagi tetapi when it comes to kumpulan Syok i have to say its lousy because i cannot lie and if i lie i berdosa and finally i tell the truth and kena boo dek orang and i telan rasa malu itu kerana berani and berani at last kerana benar.
Like ·  · Share · 9 · 3 minutes ago

so bebed bebal dan sekutu akhak2 sendu tu...bila lagi nak amik langkah molia tutup segala account mu ...
dujuan Post at 31-12-2011 16:08

konvo aku nnti aku harap ko dtg..

Reply 23# ZabedAmin

hoii aku da bayar... list yg ko buat tuk mereka yg dpt gelaran datuk dari pahang...

Follow Us
good move chef wan!

konvo aku nnti aku harap ko dtg..
ZabedAmin Post at 31-12-2011 18:16

konvo apa lagi neh?
kau neh setahun berapa kali konvo??
kat mana plak kali neh???

:@

aku rasa orang berbalah berkait isu Maharaja Lawak Mega saja.
Skang dah tamat pun, jadi kenapa nak ditutup akaun fb nya?

kalau nk elak berbalah, bagus semasa tengah hangat isu MLM aritu fb nya ditutup

konvo apa lagi neh?
kau neh setahun berapa kali konvo??
kat mana plak kali neh???
dujuan Post at 31-12-2011 18:38

ko jgn banyak tanye nnti dah kompem aku bg tahu

aku rasa pasni cepwan bukak twitter plak hehehehe

daripada melayan org2 poyo baik layan cucu kan kan...

tulisan dia byk yg motivate orang spy berusaha dan berjaya. mmg bangang orang yg suka bergaduh kat fb orang ni. takda life btul.

chef wan ni dah tua.. buat2 lah bersabar sikit. dia sepatutnya bersabar je and buat bodoh semua prg yg benci dia. tgk lah mcm ct, ramai je org x suka dia. tp die x layan pun. masalh nya, Chef wan layan sgt org2 yg krtitik dia tu.. tu sbb jadi hangat!

Chef Wan Tutup Akaun Facebook Mulai 2012

31 Dec 2011, 12:03pm   |   Miss Ayu

Kecewa dengan mentaliti segelintir masyarakat yang tidak habis-habis mengutuk dan menghina dirinya di laman Facebook miliknya, Chef Wan akhirnya mengambil keputusan untuk menutup akaun itu bermula esok. Jelas Chef Wan yang ditemui pada final Maharaja Lawak Mega malam tadi, beliau mengambil keputusan itu bukan kerana tidak tahan atau tidak boleh menerima kritikan yang dilemparkan terhadapnya, tetapi kecewa dengan sesetengah pihak yang menggunakan akaun Facebook miliknya sebagai medan bertelagah sesama-sendiri.

“Saya rasa lebih baik saya tutup akaun Facebook itu untuk kebaikan semua. Kalau ‘fanpage’ itu menjadi punca hasad dengki, kutuk-mengutuk dan tikam belakang, lebih baik saya tutup sahaja. Saya mahu hidup lebih tenang selepas ini. Biarlah orang tidak tahu apa yang saya lakukan selepas ini. Tujuan saya buat ‘fanpage’ dulu adalah untuk berkongsi pendapat dan pengalaman tetapi sekarang sudah lain jadinya. Ada yang sanggup melemparkan pelbagai hinaan dan kutukan terhadap saya.  Mereka ambil kesempatan dengan ruang yang saya berikan.

2012 saya tidak akan gunakan laman sosial sebagai medium perantaran antara saya dan peminat. Saya memang ada akaun twitter, tapi akaun itu tidak aktif pun. Cukuplah dengan apa yang telah saya lalui, dan saya mahu menjalani hidup bersama keluarga dengan gembira,” luah Chef Wan atau panggilan hormatnya Datuk Redzuawan Ismail.

Mengulas tentang persembahan kesemua kumpulan malam tadi, Chef ini sekali lagi berterus-terang yang beliau kecewa dengan persembahan kumpulan, Syok dan Saehu. Namun, tidak menafikan beliau berasa terhibur dengan persembahan Osbon dan Boboi.

“Osbon dan Boboi memang menghiburkan dan saya ketawa setiap kali mereka buat persembahan. Tapi, Saehu dan Syok, mereka macam kehilangan idea malam ini. Saya tidak boleh ketawa ketika menonton persembahan Syok tadi. Lagi satu saya pelik dan tertanya-tanya mengapa setiap kali kumpulan yang berlakon jadi perempuan, mereka akan menang dan penonton suka? Saya memang tidak faham dengan selera penonton. Kalau bukan untuk lawak-jenaka ramai pula yang marah-marah dengan golongan pondan ini. Entahlah, saya pun keliru.

Bagaimanapun, saya setuju dengan kemenangan Osbon. Mereka memang layak kerana telah membuktikan kepada kita yang mereka memang boleh berlawak, sesuai dengan status mereka sebagai orang lama dalam industri,” ulas Chef Wan yang mengakui dia tidak tahu sama ada akan menerima tugas juri atau tidak pada masa akan datang.

Credits: gua.com.my

inilah yang dinamakan marahkan nyamuk kelambu dibakar. walaupun ramai yg memuji, sejujurnya i tak se ...
eddysheddy Post at 31-12-2011 17:00

kaaaan?? nampak sgt dia yg takleh nak handle kan..

dia yg terlalu taksub sgt dgn fb tu smpi nak kena deactivate just sbb pelbagai komen kt fb dia..

Respect his decision though rasa sedih jugak...
Ye la dia pun manusia biasa..walau asyik 'ada aku kesah' ...
dideal_2004 Post at 31-12-2011 15:47

aik..tersedak jap...namaku di sebut rupanya...

Ada sorang umat yg nama ada raja tu..gigih provoke..and thru his tulisan nampak mcm dia bukan sebarang org..maksudnya dia nih mesti somebody dlm entertainment industry. Mungkin chef kenal dia and maybe dia ada dendam yg tak berbalas atau ntah2 reporter sengal...siap tulis dia call ex cikgu cheffy kat melaka yg chef nak sponsor umrah tu-konon2 cikgu tu nangis2 sbb chef ungkit sponsor tu dlm fb tp kl baca status fb pasalperkara tu nmpk mcm mana cheffy tunjuk dia balas budi cikgu...hemmmm misteri betulla mamat provoke tu...patut dicsi mamat tu yg konon2 bergelar raja...

Dia kata bef act fb tu close jam 12 mlm nih dia nak maki dcw cukup2...apala dendam sgt mamat ni..sesuatu sungguh..

aik..tersedak jap...namaku di sebut rupanya...
adakukisah Post at 31-12-2011 20:49

Poyolaaaa uols

bagi ivy, fb ni penting utk mendekatkn diri dgn peminat.......boleh promote produk2 terbaru, perkembangan terkini dll.....masalahnya skrg ramai yg jdkn fb tempat cari gaduh, lpas geram dll.

tu sbb anuar zain x minat nk bukak akaun fb.....ala....retis dulu2 xde fb pun boleh hidup gak.