CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Urban Legend - Malaysia

Alahai... Aku baca dari page 1 sampai yg page akhir ni, semuanya based on cerita mulut ke mulut... Tak baik ar mcm ni... Kang tak pasal2 jadi fitnah... Kita kena hormat gak kat arwah... Sorry ar, aku bukan nak tunjuk bagus... tapi kita kena pikir gak ar perasaan ahli keluarga dia... kalau org dok buat speku bukan2 kat ahli keluarga hangpa, hangpa suka tak? Mohon MOMOD lock je ar benang ni... Rasanya lebih sesuai masuk BOD gossip... Thanks...

Alahai... Aku baca dari page 1 sampai yg page akhir ni, semuanya based on cerita mulut ke mulut... T ...
budakgraphic Post at 19-1-2012 13:02

Dah name pun URBAN LEGEND... takkan x penah dgr perkataan tu?URBAN + LEGEND = Suatu kisah yang tak dapat dipastikan kesasihannya....

Urban Legend ade byk kat Malaysia... N mostly kebanyakan urban legend yang aku suka smuanya kisah seram..
Kalau aku nak sembang pasal kisah seram,takkan aku nak masuk blog GOSIP TEMPATAN kot?

HARI HOL

7 Mei merupakan hari cuti bagi negeri Pahang yang dikenali dengan Hari Hol (Haul). Kamus Dewan mendefinisikan "Hol" sebagai 'kenduri arwah yang diadakan setahun sekali'.

Dalam konteks ini, Hari Hol di Pahang yang diisytiharkan semenjak tahun 1974 merupakan hari memperingati kemangkatan Sultan Pahang keempat, iaitu Almarhum Sultan Abu Bakar Ri'ayatuddin al-Muadzam Shah Ibni Almarhum Sultan Abdullah iaitu ayahanda Sultan Haji Ahmad Shah al-Musta'in Billah yang bertakhta pada hari ini.

Almarhum baginda yang memerintah negeri Pahang selama 42 tahun, telah mangkat di Istana Kecil di Pekan pada tanggal 5 Mei 1974. Istiadat pemakaman pula diadakan pada hari Selasa, 7 Mei 1974.

Pada hari tersebut hinggalah ke hari ini, semua jabatan kerajaan samada negeri atau persekutuan dan juga pihak swasta diarahkan bercuti selama 1 hari.

Reply 101# shanshero

aku tgk gambar dia memang cantik dan muda .susuk tu apa eh?org pakai susuk tu untuk apa dan di susuk kat mana?

Dah name pun URBAN LEGEND... takkan x penah dgr perkataan tu?URBAN + LEGEND = Suatu kisah yang t ...
Ferr_Remy Post at 19-1-2012 13:05

Hehehe, aku paham tu... Tapi bila sebut sesuatu isu yg berkait rapat dgn org2 besar ni, better jgn ar... Demi kebaikan semua gak... Kang dibuatnya ada kerabat yg terbaca ke, apa ke? Mesti dia terasa, kan? Sebab pada aku urban legend tu kalau tak melibatkan nama2 org tertentu takpe ar... mcm contohnya nenek kebayan ke, hantu stokin ke, kan? masalahnya urban legend yg korang bincangkn dlm ni melibatkn seorang kenamaan... So, tak adil ar, kan? Kita kena gak fikirkn sensitiviti org lain, kan?

Kat bontot kasi gebu

Reply 124# voiletiris

Follow Us
Reply 86# jazaa

salam jazaa...roh tu mmg datang dan xmau balik pulak
   tu yg buat havoc satu asrama

saper yg rumah dekat mmg disuruh balik jer sementara
   ustaz2 menguruskan perkara tu...ishhh da naik bulu romaku nih.

Reply 125# budakgraphic

kalo x suke tak yah baca. kalau nak baca jugak bace senyap2. tak yah nak suruh mod tutup thread la ape la. nie suke2 jer. bukan smue fakta betol. name pun urban legend.

Reply  budakgraphic

kalo x suke tak yah baca. kalau nak baca jugak bace senyap2. tak yah n ...
cherrytoxic Post at 19-1-2012 13:45

mungkin tidak berada di tapak kaum keluarga sendiri...saya faham keinginan untuk mengetahui yang tersirat di sebalik yg tersurat....

sudahlah, abaikan aje.. sambung le mengupas isu thread ni.. ignorekan aje...

Reply 54# Ferr_Remy

Errrrr.... heli pon boleh jadik entiti ker?

menarik, 1st time aku dengau..
baru ni aku tau ada hari hol..
rasanya orang2 dari negeri lain ramai tak tau citer nih..

aku org tempat yg korang duk citer2 neh..masa kejadian and ada perintah berkabung time tu aku sekolah rendah darjah 3...mmg semua sekolah tutup kene balik awal aku pun dah tak igt berapa hari seminggu kot ke kurang ntah sebab dah lama sgt..kalau igt mmg seram2...and sekolah aku time tu dekat dgn istana..ada banyak kejadian yg pelik berlaku sampaikan sekarang kalau teringat mmg meremang bulu roma..

pernah dengar psl urban legend ni....bekas sultanah kan..

Reply  budakgraphic

kalo x suke tak yah baca. kalau nak baca jugak bace senyap2. tak yah n ...
cherrytoxic Post at 19-1-2012 13:45

Hehehe, up to u guys... Aku dah cuba yg terbaik... Hehehehe... Adios... Perlu diingat, everything that we did in this world will have a consequences... As-salam wahai sahabat2 forumerku...

Post Last Edit by siputsedut at 19-1-2012 15:46
Citenyer mmg dh detail... Setiap hari Hol negeri trbabit, mesti ade org yg nmpak lembaga yg me ...
Ferr_Remy Post at 18-1-2012 09:48

lerrrr..hari hol ke..last year masa hari hol..sultan berkenaan melawat ke area2 pedalaman..tpt asal Pawang N***..pawang ni arwah pawang kesayangan sultan katenye..sbb tuh la arwah dah meninggal pon sultan mesti datang melawat ke kubur pawang pada setiap hari hol..pergi naik helikopter..balik naik 4WD dia..drive sendirik lagik..curlasttt sultan berkenaan

ini pon iols dengar citer dr penduduk area2 pedalaman tu

SR jer selame ni..tp thread ni mnarik minat aku nk komen.

nk gak syer pengalaman..mase ni aku tadika kot. mmg mase memule baginda mangkat,mmg byak citer seram dri mulut ke mulut..salah satu nya dikatakan kuburnya berasap dan dia penah bwasiat sbelum smpai 44 hari slepas kemangkatannya, warisnya x dibenarkan mmbuka sebuah kotak yg ditinggalkan (xtau kotak ape,x ingat dah). x silap kotak tu di buka sebelum 44 hari kemangkatannya sbb tu la byk benda yg happen..wallahualam!

kecik2 dulu mmg aku tkut sgt nk tgok gambo die (gambo yg org bese gntung kt dinding tu la). sbb ade org menyakat aku, kalo tgok gmbo tu lame2 akan nmpak mate die berkedip.  aku puny lah takut smpai parents aku tpakse buang gambo tu, tggal lah gambo sultan sesorg kt dinding tue..hehehe..

tapi betul gak, kisah ni rasenye mengaibkan waris2 baginda yg masih hidup. tambahan, kerabat diraja ni kan ade daulat2 nya tersendiri. bimbang trkene tulah lak kang..

Rate

1

org yg dah mati x blh blk lagi, yg dtg 2 Qarin(pendamping kita). Setiap manusia ada Qarin sendiri. Qarin kita ni kafir, dia selalu menyeru kita melakukan kejahatan. Kalau orang dah mati Qorin ni lah yg akan menyerupai kita ganggu sana sini. Ini Nabi S.A.W yg kata bukan aku kata

Bila dah mati roh berada di alam barzah tinggal qarin je kat bumi hingga kiamat

siape2 boleh tak tolong bagi link gamba taayah tu ? miss teringin nak tengok ni heheh harap maklum ye seme ..

Dr negeri mane? Negeri Siti? Or negeri ape?? Klue2
Ferr_Remy Post at 19-1-2012 12:41

klue dia suami almarhumah tu pun dah meninggal masa bertugas jadi agong..