CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azlianakasim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part III]

Close [Copy link]
neofim posted on 2-4-2013 03:29 PM
Jom mengulang Bukit Tinggi 17 April - 19 April ni.. backpacker style..

Acaner backpacker tu? saya kesana berdua pada tarikh tu.. belum confirm supir.

salam. wangii,  keluarga, sedara dan rakan baru jer balik dari padang bukit tinggi, selama 4 hr 3 mlm. fuhhhh... memang penuh aktiviti kitorang. stay kat bukit tinggi 2 mlm dan padang 1 mlm. best shopping kat bukit tinggi.... especially kat aur kuning dan pasar atas. byk kain jugakla kitorang borong.....memasing pegi satu beg sorang tapi bila balik.... heheheheh beg dah beranak pinak. tapi kalo nak kain yg berkualiti sket beli la kat linduang bulan......qualitinyer bagus sket laaaa.... harga pon mahal sket jer dari pasar atas dan aur kuning.... oh ya... wangii deal ngan Ed. Service memang tip top. bagus, parents wangii pon suker, malahan ahli2 lain pon gembira ngan service dan keramahan Ed. memang wangii rekomen sgt la sesape yg nak pegi sana guna sevice ed. mlm first yg kitorang sampai tu..... lepas mkn mlm siap mintakkan ed bawak ke butik kain lg..... hehehehehe...... so far, wangii dan pegi bandung, bali, batam.... tapi inilah service yg terbaik la yg wangii dpt... nanti kalo free wangii citer lg.... bye

I
jaja1978 posted on 3-4-2013 05:01 PM
Acaner backpacker tu? saya kesana berdua pada tarikh tu.. belum confirm supir.

Backpacker tu pergi main terjah je.. tanpa arrangement dari supir.. lebih mencabar dan perlukan tenaga yg lebih sikit.. kira2 macam budget traveller la.. bukan perjalanan santai.. sepanjang perjalanan perlukan kesabaran.. sebab nanti nak naik penggankutan awam macam bas Tranex/Damri pergi ke Padang, ambil pula bas awam atau avanza pergi Bukit Tinggi.. pastu stayed lak nanti kat guest house.. bukan duk kat hotel.. mungkin bilik air kongsi dgn guest lain.. sampai BT nanti sewa lak motor untuk pusing2 BT.. semuanya kita kena uruskan sendiri lah.. dari transport, tmpt tinggal, tempat lawatan semunya lah.. tapi ianya lebih sesuai untuk orang lelaki bujanglah.. dan tak boleh ramai2 sgt.. takut byk kepala byk peel lak.. paling ramai pun 2 orang sesuailah utk backpacker ni.. alah macam mat salleh selalu buat tu lah.. budget traveller..

Tapi kalau first time pergi atau mmg pergi untuk santai2 saya suggest ambil la khidmat tour guide.. kalau nak tour guide yg ok.. silalah pm ye.. selamat khatam thread BT/PDG
Last edited by neofim on 3-4-2013 11:15 PM

opie5662 posted on 3-4-2013 12:13 PM
menarik tul la...teringin nk pi pulau kat padang...

Pulau/pantai kat Padang kena pergi area Pesisir Selatan.. jauh jugak perjalanan tu.. mahu jugak 5-6 jam.. tapi puas hati.. sepanjang perjalanan mata pasti tercuci dgn pemandangan yg indah..

ilham_ryana posted on 3-4-2013 04:16 PM
aduhai...nak je aku ngikut sekali ni...

nanti ku fikir2 dlu...

yna
jom jom jomm ... rasanya nnt agenda utama utk soping2 jer..

mizang posted on 27-3-2013 09:15 PM
terima kasih kepada rakan-rakan yang telah sudi membantu kami dalam merencanakan terjahan ke padang  ...

SALAM
berapa yer rate en adli tu n mcm mana nk contact dia?

Follow Us
Hai hai hai
Baru beli tiket Airasia untuk 20-23 Januari 2014.. Kali ke2 nak ke Bukit Tinggi ni.. Kali pertama 5-6 tahun dulu dengan rombongan pejabat.. x ingat dah.. Kali ni g sambut birthday anak2 kat sana...kikikiki...

kalau pakej 4D3N tu biasanya berapa harga?

asiadinzar posted on 4-4-2013 05:43 PM
kalau pakej 4D3N tu biasanya berapa harga?

Selalunya tgk berapa ramai yg datang..  sila PM  mana2 forummer yg dah ada.pengalAman untuk dptkan info Tour Guide

neofim posted on 4-4-2013 07:15 PM
Selalunya tgk berapa ramai yg datang..  sila PM  mana2 forummer yg dah ada.pengalAman untuk dptkan ...

2 family...5 adult 3 child 1 infant...
dah dpt 1 quotation dari Indon travel agent....tapi nak minta lagi 2-3 quotation boleh compare..nak ampik yg paling murah..
thanks yer..

rauqah posted on 2-4-2013 01:44 PM
assalam semua...saya n family pun baru je balik ahad lepas...3 hari...supir janu ad...bukan aldi tau ...

salam rauqah,

boleh email saya contact supir Janu tuh?
saya nk pegi 16 apr ni
email saya: aikawasheik21@gmail.com

baru je balik dr Padang-Bukit Tinggi pagi td..
flight balik nye jam 830 (Local time).. tp 820 dh gerak naik atas awan.. awal lak tuh..
sbb org nya semua yg check in dah msuk dlm kapal kan..
sampai pun 27 minit awal.. ngee..
dari 1jm10 mnit.. jadi 50 mnit.. ngee~

tapi tak ramai la skg dr plncong Malaysia..

masa pegi hari khamis pagi (4 april) ada dlm 100 kebawah
masa balik hari isnin pagi (8 april).. ada dlm 87 org jer.. tu psl cpt je smua..

salam..boleh PM saya homestay kat bukit tinggi?
thanks

wangii posted on 3-4-2013 10:19 PM
salam. wangii,  keluarga, sedara dan rakan baru jer balik dari padang bukit tinggi, selama 4 hr 3 ml ...

hi wangii,

blh bagi contact number super yg wangi guna d bkt tinggi?
saya nk g next week..panik lom ada supir lagi
thanks ye

salam semua,

saya plan nk gi Pdg-BKt tinggi gak Mei ni. Blh dptkan contact number supir or Travel Guide tak?
Kalau ada email pun bagus jgk, nk dptkan quotation dan blh compare skali.

Thanks

Lagi satu nk tanya forummers yg dah experience gi Bkt Tinggi ni, kalau kita ambik supir rate yang diberi tu adakah utk tempoh siang sahaja mcm 8pg-7mlm atau cover sampai 24 jam? Sbb kalau nk g jln2 mlm ke.. at least ada supir yg bawakkan.

TQ so much

alana77 posted on 10-4-2013 05:46 PM
Lagi satu nk tanya forummers yg dah experience gi Bkt Tinggi ni, kalau kita ambik supir rate yang di ...

nak kata cover 24jam tu tak jgk...pendek kata dari subuh smpi masuk waktu tdo lah...

boleh sgt nak pusing2 time mlm2 smpi kul 12...rasanya diaorg boleh je bwkkan....

saya bru balik dari BT minggu lepas. lawatan kali ke-2 selepas bulan November 2012 dulu. Frust kali n sebab bukan musim mangga kat sana. sebab masa order jus mangga campur jus sirsak, hampir semua Rumah Makan tak de bekalan mangga sebab katanya bukan musim mangga lagi.

farhana008 posted on 10-4-2013 07:16 PM
saya bru balik dari BT minggu lepas. lawatan kali ke-2 selepas bulan November 2012 dulu. Frust kali  ...

sama la kita....

saya pun kempunan juice mangga jgkk..
stiap rumah makan tanya jus mangga.. tp jwpn nye KOSONG.. hihi

so mmg setiap hari setiap lunch dinner, mmg order jus alpukat je la..
smpai kena tegur la dgn adik.. hiihih

shiqinghazali posted on 10-4-2013 08:41 PM
sama la kita....

saya pun kempunan juice mangga jgkk..

diorang kata musim mangga  bulan 7 atau 8. kita kat sana minum jus epal dan sirsak je. kalau ada mangga, kita suka mix dengan sirsak. lawatan kali ni, sambil menyoping dan jalan-jalan cari makan yang susah nak jumpa kat tempat sendiri mcm kuih neraka, murtabak mesir, pisang cheese dll. Makanan kat BT setakat ni tak pernah mengecewakan