CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: no_el

bunohan..Kenape tak dapat sambutan..

Reply 37# defeduck

agree.sebenarnya diri sendiri yg memberatkan otak.macam ade baca maner tah..maybe kat cari kot?sampai ilham tuh kene urut pon dia tanya apa makna disebaliknya

celaru apenya bunohan nih..... paham maksud tersirat adalah bonus....
cite ni memerlukan fokus....mcm filem songlap yg dikata boring.... byk dialog tak hbis katanya...
menonton bunohan umpama main game... kena solve puzzle sana sini....itu yg buat seronok....

aku tgk hr tu pun tak sampai 20 org nengok.... sodih....

Reply 36# wookiehoney

yup! real actor... the ensamble casts are the best group of actors in malaysia... unfortunately, I have to agree that they lack the commercial value...   

kalau filem bunohan tu ambik pelakon2 glamer tak menjadi lah cerita nya....

sebelum masuk tengok movie nie memang high expectation gila la..start2 movie tengok dia punya sinematografi memang lain n cantek....terus kagum....wlpn aku paham org kecek sikit2 je tp still boleh layan dengan fokusnya....ok what bila tengok movie yg kena fikir sepatutnya lebih enjoy sebab rasa macam masuk dlm cerita tu...mmg la kena fikir tapi xde la sampai berat sangat yg sampai jd alasan xnk tengok tu....movie berat mmg effect penonton dia....macam black swan tu....aku tengok sampai rasa depressed sama dengan natalie portman....

Kalau ambik Senario berlakun mungkin penuh panggung kot....
MEGASATRIA Post at 16/3/2012 05:59 PM

Yang penting aku bukan peserta panggung tu, walau ada Senario berlakon sekali pun....

Filem Bunohan untuk orang bijak-bijak adja?
Macam lagu Yuna yang intelektual tu?

aman-aman adja konsepnya

Follow Us
citer nie best..i dah layan..kena bpikir sikit laaa

sy pon dah tgok...biase jela..tp unik....

sbbnye org mesia ni suke cite yg mudah dan ringan....pegi panggung nak relax bkn nak berpk...

aku tgok cite tu jenuh berpk gak...

1-kalau bunga lalang anak luar nikah kenape faizal tu bukan...pdhl faizal tu abg..adekah after faizal lahir diorg cerai then br dpt bunga lalang...

2- motip budak tu...mcm tak perlu je watak budak tu....mule2 ingatkan budak tu juz bayangan masa sila, watak bunga lalang...
3-mek yah tuh rajin beno nolong anak2 die...mcm mati dalam keadaan tak aman je...

mgkin aku yg xfhm cite kot...sape.phm leh xplain

A ah... Asyik nak kena suap jeee! Pikir la sama... Adeh aku suka bunohan..3 kali aku pegi tgk... Even kalau aku tgk banyak kali sbb nak paham pun aku mmg enjoy everytime... Rasa mcm ..ooo padanla mcm ni... Ooo padanla macam tu... Pastu bila kuar panggung dok discuss2 lagi ngan husband aku n kawan2... Mcm masa citer inception jugak... Dok pk mcm2... Tapi takla seberat inception atau black swan... Tapi tulah org tak suka berpikir payah sikit ah...

Reply 44# defeduck

yes...definitely takkan sampai feeling if Bunohan just used the
so-called "popular" actors
besides, i do think that this movie boleh pegi byk festival,
kerana orang luar mmg suka filem yg "menghodohkan" wajah pelakon, very artful movie,
byk body language,
pelakon yg penuh ekspression.
tp, malaysian viewers tak mcm tu

[size=14.1667px]1-kalau bunga lalang anak luar nikah kenape faizal tu bukan...pdhl faizal tu abg..adekah after faizal lahir diorg cerai then br dpt bunga lalang...
chenta_dewi Post at 17-3-2012 00:05

bunga lalang anak luar nikah sbb lahir selepas pok eng ngan mek yah bercerai.bukan ke jing dah bagitau kat bunga lalang sblm dia lawan tomoi?.cuma aku nak pastikan atau sape2 explain samada ilham  tuh mmg anak tiri pok eng ke?

bila x dapat sambutan 2 ramai produser takut nak melabur duit untuk wat filem yang berat konsepnya
hasilnya terlahirlah banyak filem yang x bermutu

tak la..rasa ilham memang anak pok eng dengan mekyah..sbb tu dia tersentuh nak bunuh adik dia sendiri tu..dia kesian aku rasa budak tu anak luar nikah..

Post Last Edit by takeshi_anwar at 17-3-2012 02:17
bunga lalang anak luar nikah sbb lahir selepas pok eng ngan mek yah bercerai.bukan ke jing dah b ...
alesandra Post at 17-3-2012 00:54

Ilham  dan Adil anak Mek Yah dan Pok Eng. Adil anak luar nikah mereka selepas mereka cerai.

Biasalah, penonton Malaysia. Pelik aku tadi aku pi makan kat kedai, ada putar cerita Raya Tak Jadi. Ada gak pelanggan yg beria-ria menonton.

Filem seorang Prof. Madya......... Inilah jadik bila academician buat filem. Agaknya kalau Prof Madya Abu Hassan Hasbullah dan Anal Balqis buat filem pun, cenggini hasilnya. Sodihhhh!!!

Reply 36# wookiehoney

Kutipan br 300k uols!!!sedihnye..citer bagussss..aku nk p tgk lagi ahad ni insya allahhh

(posted by mobile)

Reply 52# alesandra

Mana mai ank tiri pok eng plak si ilham tu?isu cuma adil kot..dia ank luar nikah pok eng n mek yah...

(posted by mobile)

sy pon dah tgok...biase jela..tp unik....

sbbnye org mesia ni suke cite yg mudah dan ringan....pe ...
chenta_dewi Post at 17-3-2012 00:05

1)yup bunga lalang (adil) anak yg lahir lepas mek yah dan pok eng bercerai....kawan ilham yg cina tu ade bagitau masa cerita kat adil.....
   2) saka pok eng dalam budak tu.... sebab tu budak tu nak biat main puteri utk kuburkan saka tu

3) mek yah pulak buaya jadian...yg sepatutnya saka jugak....rasanya xde orang yang ada saka mati aman...

itu yg aku faham....kalau salah tolong betulkan

film ni x laku sebab byk yg suka  mengsampahkan film2  metrowealth spt adnan semput...fefeeling celik seni....tp haram nak menyokong film mcm ni....jenis2 hippo x leh blah...

aku tgk selasa lepas... 4 org je dlm panggung
aku suka cite ni.. aku suka cmne skrip filem ni diolah.. walau dlm loghat kelantan..
sinematografi & camera angle pun terbaek ..

Kalau saka dalam filem ni pakai baju koyak rabak, kua 'woooooooo aku takutkan kau' pastu tajuk filem ni Saka Bunohan ataupun Bunohantu ke, mungkin laku gak la.

Baidewei, sapa kata yg buat filem ni utk kutipan semata? Macam ada yg kata, sapa2 yg faham apa yg tersirat itu bonus, samalah mcm kutipan tinggi, itu bonus. What's more important ialah filem ni membuka mata dan jalan utk lebih ramai filmmaker Malaysia ini utk tidak lagi me'madya'kan karya2 mereka (btw, kwn India aku cakap, madya in Tamil maksud dia bodoh.. Tatau la kot kalau dia tipu aku :p)