CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: no_el

bunohan..Kenape tak dapat sambutan..

Reply 79# mimi77

2 la psl..tp utk lbh pencerahan, kene tggu download je la..  x bosan rsnyer tgk bnyk kali..scene2 lwk dia mmg terbaik.
terutama skali scene yg melibatkn pok woh & jolok..

Reply  chenta_dewi

kalau aku tak baca tulisan ilmiah tentang filem ini, serius aku tak faham lan ...
chazey Post at 17-3-2012 16:00

hehe..sy plak yg dh mmg pure kelantan duk sibuk baca subtitle walaupun dh fhm perckpn diorg.. otak mmg dh diprogram mcm 2 kut, multi-tasking..  

even citer melayu kt tv yg ader english subtitle pn sama. tekun duk baca subtitle walhal x baca pn bleh fhm.

Reply 74# C.K

saya hargai pendapat anda, namun bagi saya keseimbangan juga penting
kadang2 nilai komersial perlu juga disuntik dalam filem sebagai satu daya tarikan masyarakat kita untuk mengeluarkan duit poket mereka untuk menonton di wayang
Pastinya produser membuat filem untuk mendapatkan keuntungan juga, jadi sokongan daripada masyarakt tempatan juga amat penting untuk memastikan janaan modal dapat dikembalikan

org malaysia mmg suka tgk citer ringan2 je. citer lawak, jiwang seram dan aksi letup letup2 kebabom tak payah pikir2 byk.

bukan citer berat tempatan je tak berapa laris, citer luar yg berat2 lebih2 lagi dari hollywood pun sama je nasib je kat sini. kecuali yg pakai pelakon class a dan ada nilai komersil boleh la laku sikit.

demografi pnonton wayang kat msia ni lebih kurang 14 hingga 30 tahun dan kebykan yg dalam umo2 ni mmg suka benda2 yg sempoi je.

yg umo lebih dewasa dari tu kebykannya suka layan kat tv kat umah je

aku bukan kutuk,...tp cuma nak MENGATA je!!...betul pe apa yg aku ckp nie..bdk2 rempit ppr ...
Balbo Post at 17-3-2012 14:07

aku xdela rasa diorang ni xnk tgk. just cara filem tu dpromosikan je x btul. x dpt liputan mluas. sbb tu la xde org tgk

Ramai yang kata files ni best. Dari segi cinemagraphy dia cantik. Suatu kelainan dari filem lain di Malaysia. baru la Ada varieties. ye la. Ada yang suka. Ada yang tak. tepuk dada tanya selera.

Follow Us
Mungkin sebab rakyat Malaysia tidak suka berbunuh-bunuhan.
Cuba tajuk dia Mengeseksan, mesti laku... baru rasa aman...

Reply  alesandra

Ilham ckp Bakar & Adil adik-beradik tiri 2 cz Bakar - anak Mek Ani & Adil - w ...
rapunzelina Post at 17-3-2012 12:47

owh lord....pada pemahaman aku  dari kecil dan dari segi hukum syarak.perkataan tiri itu merujuk pada tiada pertalian darah.letak situasi ini...bapak ko kawen dgn janda ank satu.ank pada janda itu adalah adik-beradik tiri.tapi bila dia kawen dgn bapak ko dan dapat ank ia dikira adik kandung(walau hanya satu bapak).ia mahram ko.haram berkahwin. tapi adik -beradik tiri, boleh.aku andaikan ilham adalah hasil ank perkahwinan mek yah terdahulu sblm pok eng.jadi bila ilham mengatakan dia tak ambil tau psl adik-beradik tiri yg lain.aku assume bakar dan adil mmg tiada pertalian darah.dan kiranya.... akhirnya dia berkorban nyawa utk adil kerana akhirnya dia dapat tau adil adalah   adik darah dagingnya sendiri.sblm tu dia seperti tak kisah nak berbunohan bukan???

itu lain citer...ni mana pi pejuang2 film2 seni ni??? x kan havoc jer lebih sampah sana sampah s ...
harisbee Post at 17-3-2012 16:30

pesal lak lain citeraku tak nafikan ade je golongan yg suka kritik tapi tak peduli langsung amik inisiatif pon nak tengok citer2 melayu tapi itu minoriti.kesahnya skrg kenapa bunohan tak dapat sambutan?itu kena tanya golongan majoriti yg mengkayakan tauke ombak rindu lah cthnya.kenapa tak tengok bunohan sedangkan genre sama

sesuai la x laku..citer x der motif gitu....tahyul pulak tu...dah la ada anak luar nikah...tp gigih nak mengedik pasal cinta yg suci...tak punah walau dironyok2 kekdahnya...gedik sgt..

dr segi nilai seni mmg meletoplah......cinematogpraphy cantik...lakonan hebat...arahan hebat...lakon layar hebat...tp storyline nan ado....x der arah tuju gitu...x der moral yg hendak di ambik...x der nilai positif yg hendak diketengahkan...cuma nak mendalami konflik diri masing2...

aku ingat Dain ni org UMNO la...org UMNO je yg gigih2 nak main mak yong bagai suka sgt nak kena rasuk joget2 lambak gitu....

mmm aku tgk citer nih midnight kat midvalley brp ari lps..x smp 10 org rasanyer. wlu tired giler aku still gak nak tgk...wlu pon x tau sinopsis tp bole fhm klu tiap inci citer tuh kita relate, bab saka tuh aku fhm sbb org yg sembang kat kedai tu mmg jelas ada sebut...sebenarnyer dr awal org yg sembang kat kedai tu ada hint2 sebenarnyer. pasal ilham gali kubur tuh mmg nak tunjuk mcmna pon dia tetap letak mak no 1.. tp free ur mind la klu nak tgk. aku pegi dgn org yg mmg suka tgk senario mmg sabo je la...abis2 bole tny mcmane aku bole fhm. wlu bkn org kelantan & x mkn budu, aku btau ala masa belajar dulu rmai kwn kelantan even kat mana2 pon smp dah bekerja...x perlu mkn budu utk fhm..spt jugak x perlu mkn tempe utk tgk sinetron...aku rasa dari zaman sekolah dulu klu tgk drama2 korea ke mexico ke hong kong ke..dah ada few words yg bole ingt, xkan la kecek tu pon nak prejudis sgt.

bg aku citer ni sinis bkn dlm lingkungan tu jer tp realiti mmg begitu, ada org sgup bunuh utk dpt apa ajer ..adik beradik pon blkg kira..apatah lg hubungan mek yah dgn pok eng tuh, lebih dr tu pon ada...bkn utk situasi di bunohan jer...takat nak rampas tanah. nak tunjuk org tamak, org x peduli anak tu biasa kan. tp org xnak tgk sbb org nak yg popular..org nak yg straigt forward...klu ada yg gelak memanjang, or yg kemban2 skit mgkin org lg suka.

sesuai la x laku..citer x der motif gitu....tahyul pulak tu...dah la ada anak luar nikah...tp gigih  ...
harisbee Post at 17-3-2012 23:17

filem tak perlu berdakwah terang2... positif ke hulu ke hilir.... maybe ending tu kena tunjuk seme watak insaf.... dah family seme bersatu... dah solat jemaah di akhir cite.... wowwww.... menarik jln cite... ade hala tuju...

Kerna itu filem ini diketegorikan sedikit berat..kerna memerlukan kamu memahami budaya, mitos ,  ...
C.K Post at 17-3-2012 18:11

aku tahu. tetapi at least mudahkan la sedikit penonton seperti aku memahami setiap isi tersirat yang berkaitan dengan sosiobudaya melayu yang terkandung dalam filem ini. terkulat-kulat aku berfikir apa kebenda la budak itu berubah suara hapa segala. mulanya aku ingatkan beliau hanya hantu jelmaan. rupanya saka. hint itu lansung tidak jelas. kalau bukan disebabkan oleh pembacaan aku, haram aku tak faham karakter dalam cerita ini.

mesej dalam filem ini sangat straight forward. cuma permainan karakter itu sahaja confusing.

bg aku citer ni sinis bkn dlm lingkungan tu jer tp realiti mmg begitu, ada org sgup bunuh utk dpt ap ...
abil_tetra Post at 17-3-2012 23:49

benar n tepat skali....nmpknya mmg ramai nak tgk cite yg mudah tanpa byk pikir.....

Hari jummat hari tu gi tengok. Dlm panggung ada less than 10 kut. Citer best tapi bab mek yah yg duk menjelma tu jer kurang fhm masa tu. Pastu nampak gamba buaya lak...baca kt sini baru fhm. Oklah. Not bad jugak.

memang biasa filem yang menang2 award kat obersee ni susah nak dapat sambutan orang local. and plus, i think it's because dekat sekolah pon kita dah biasa di-spoonfed oleh cikgu2, so nak pikir sendiri pon susah. otak straight forward je. so when it comes to movies yang kena pikir lebih skit mcm movie bunohan ni, opkos la takde sapa nak tengok.....and this is why citer2 bodo mcm adnan sempit, hantu bonceng, hantu dalam botol kicap, etc asyik dapat sambutan....our people prefer to watch such movies yang tak perlu guna otak untuk paham

just my RM 0.02

film melayu kalu free pun wa x tgk sgt, film terakhir wa tgk ialah magika,

aku ingat filem ni berat sangat..punyalah fokus, sbb takut tak paham kecek kelate padahal lite-lite gitu.

pada pandangan aku, cerita berat mcm ni tak laku sbb takde unsur komedi ketawa stok berdekah2 terkecing sbb lawak bebenor, takde unsur cik pon bertenggek dgn tokmoh berzikir buang setan,takde unsur2 abg-abg kawasan (mcm dlm KL Gangster tu), takde unsur2 cerita kehidupan rempitan...cerita2 mcm ni lah yang jadi pilihan ramai org.

aku ada dua pilihan nak tgk: adnan sempit 2 or bunohan.
tp sbb curios kenapa filem bunohan diiktiraf, aku pilih bunohan.
takut jgk sbb aku ada baca tweet sape ntah dia ckp apa yg kita fikir pasal bunohan, tu lah tahap pemikiran kita.
dan sbb twitter byk ckp cerita ni mindfarked..aku pun teruja nak tgk.

entahlah..bagi aku beratnya cuma bila kau nak paham isi filem tu je.
kira takde tadah kat kau semua isi, pandai kau nilai sendiri.

pengarah filem ni kalau rasa nak kaya, takyahlah buat filem berat2.
tp kalau lebih kepada mengagungkan seni atau nak meramaikan filem melayu pelbagai genre, satu tindakan yang bagus.

bagi aku,filem ni hebat (pada pandangan kasar aku sebagai org yg takde ilmu perfileman) dalam kelasnya sendiri.

tambah smart..sbb faizal hussein!
tetap menyengat!