CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moteto

Revisited - Kes muslimah dirogol 8 lelaki india di Kangkar Pulai 2 tahun lepas.

Close [Copy link]
Reply 171# Babai

Kau nak puji-pujilah aku tak kisah, Tapi kalau nak laga melayu sama melayu pasal politik dan politaik baik berambus! Aku tak nak gado-gado! Bahasa sakai! Orang nak bincang pasal masalah yang telah berlaku dan cara nak atasi... Sini tak ada politik, fiir demi aak bangsa dan agama. Kau gadoh dengan aku tak guna. kalau kau betul tak payah jawab hentaman aku. aku tak suker macai politik.

Sedih betul bila teringatkan kes ini.

Bagi yang arif dalam bidang undang-undang, boleh jelaskan serba sedikit mengapa pesalah cuma dikenakan hukuman 10 tahun setiap seorang aje dengan sebatan. Malah pada asalnya tak silap aku 20 tahun, tetapi dikurangkan kepada 10 tahun setiap seorang .

Mengapa jadi lagu ini?

Reply 202# Neraka Bulan

apa yang aku tau daripada per itu jer... tak ader dinyatakan banyak pasal kes tu. Yang menyakitkan hati sikit wartawan tu macam nak 'ambil hati' diletakkan tajuk "hukuman semua 60 tahun' lebih kurang camtu..... Tajuk yang memberi kesan psikologi agar kita tak perlu persoalkan lagi dan korek lagi maklumat...

Reply  Neraka Bulan

apa yang aku tau daripada per itu jer... tak ader dinyatakan banyak pa ...
iskans Post at 14-5-2012 18:16

Itulah pasal, tajuk surat khabar macam nak sejukkan keadaan tapi bila baca fakta sebenar hati jadi sakit pulak. 60 tahun seorang takpe jugak.

Sebab itu aku harap orang yang arif dalam bidang undang-undang di sini dapat jelaskan mengapa mereka cuma dikenakan hukuman yang agak ringan jika dibandingkan dengan kesalahan mereka itu.

Mereka tu semua muda-muda belaka. Bila dah lepas fizikal kuat lagi untuk lakukan jenayah.:@

Post Last Edit by v(T.T)v at 14-5-2012 18:44

Penguatkuasa Malaysia mmg disanjungi....

2-3 thn lepas seorang gadis di tangkap 2 keling dgn proton waja , di Kl.
kesiannya dirogol oleh keling tu. Nak tau tak, keling tu sudah terlibat dlm kurang2 16 kes rogol/rompak.

then, polis tangkap keling tu di sebuah hotel ketika binatang tu panggil ayam, dan polis tembak kakinya ketika ia ingin melarikan diri.

Yang lucunya, polis kata tak dapat dakwa ia, krn ada sbhg mangsa enggan menjadi saksi, pakimak ,yang sudi jadi saksi tu tak diambil kira, cuma ambil kira yang tak ingin jadi saksi. (tentu kita paham2 apa yg berlaku, itu sebabnya jenayah makin banyak)

then, binatang keling tu dilepaskan, dan terus menjadi ancaman.

keling tak payah kata orang hina mereka, kelakuan mereka yg buat mereka dihina. Saya rasa amat tak selasa bila nampak sekumpulan keling.

Anyway, bangsa lain tak payah rasa diri mulia, bila ada kes jenayah, mereka akan kata indonlah, buruh asing yg buat. Pada halnya, mereka tidak jauh lebih baik dr keling.

Aku setuju kalau polis tembak je penjenayah.
Action speaker louder than words!

Follow Us
Yang lucunya, polis kata tak dapat dakwa ia, krn ada sbhg mangsa enggan menjadi saksi, pakimak ,yang sudi jadi saksi tu tak diambil kira, cuma ambil kira yang tak ingin jadi saksi. (tentu kita paham2 apa yg berlaku, itu sebabnya jenayah makin banyak)
v(T.T)v Post at 14-5-2012 18:41

huluk je $$$$$ smua bleh settle. $$$$$ is their GOD.

Reply 182# baghal_bortuqal

mcm hentam masitah je

kes Pasir Gudang 2006 pun lebihkurang sama. Cuma masa ni Pekida dah asah parang, sampaikan polis buat road block di setiap jalanraya.

2 wanita melayu pekerja kilang umur 30an balik kerja shif malam naikmotor, kena himpit dengan lori kecil. Motor tergolek, seorang dapat lari. Tapi seorang dapat dibawa masuk dalam lori oleh beberapa India dan dirogol selama 8 jam sampai pagi. Yang dahsyat tu salah seorang perogol tu berusia 12 tahun!

so aku fahamlah kenapa Ketua Polis CPO Johor apa pening kepala kalau kes Kangkar ni akan jadi macam Pasir Gudang. KPI dia tu....kalah salah tangani habislah kerjaya dia.

benarlah kata seorang pemimpin MIC....crime is so deep rooted in Indian society.

Post Last Edit by SulurBidar at 14-5-2012 21:13
kes Pasir Gudang 2006 pun lebihkurang sama. Cuma masa ni Pekida dah asah parang, sampaikan polis bua ...
bayo Post at 14-5-2012 20:52

ok, so mangsa tu dapat pembelaannya ke?

Pepatah Arab ada menyebutkan.

"Mata pena lebih tajam dari mata pedang. Namun mata pedang bercakap lebih lantang dari mata pena.
Bilahnya tajam yg membezakan yg mana satu gurauan dan yg mana satu kesungguhan"

Skarang ni, Keling Paryah ni aku nampak mmg kurang hajar kat area Klang.

Polis sendiri bgtau aku.
Kes jenayah banyak. Aku sangkakan PATI.
But that Sarjan told me that NOP.

It was Keling Paryah.

Kau nak puji-pujilah aku tak kisah, Tapi kalau nak laga melayu sama melayu pasal politik dan politaik baik berambus! Aku tak nak gado-gado! Bahasa sakai! Orang nak bincang pasal masalah yang telah berlaku dan cara nak atasi... Sini tak ada politik, fiir demi aak bangsa dan agama. Kau gadoh dengan aku tak guna. kalau kau betul tak payah jawab hentaman aku. aku tak suker macai politik.iskans Post at 14-5-2012 05:39 PM

Engkau yang baik BERAMBUS kalo asik nak jilat mana2 parti.

Reply 211# Babai

huh...

kes Pasir Gudang 2006 pun lebihkurang sama. Cuma masa ni Pekida dah asah parang, sampaikan polis bua ...

urgh.... kes ini pun aku dengar dan memang dah tegang skit masa tu..... Pas tu senyap dan terjadi lagi kat Kangkar Pulai... haih.  Aku rasa baik kalau polis tembak dulu penjenayah hitam ni dan baru la declare mmelawan. Lantaklah kes Kugan berulang, yang penting keling jahat mampus....

how deep rooted crime dalam masyarakat India yang hanya 7% ni?

-polis dah kata 40% crime dari kaum ini
Adakah golongan pariah saja? Bagaimana dengan profesional?

Tahun 2010-lawyer terkenal dan kaya membakar Sosilawati
Tahun 2011-satu kes rasuah melibat seorang Pegawai Kanan kaum India (sorry lupa, tak pasti SPRM or Kastam or Imigresen)
Aprill 2012-satu kes culik dilakukan oleh Inspektor Polis Bukit Aman bangsa India.

-jual enjin jet F5E semuanya askar kaum India
-bertumbuk dengan ofis Najib last week both India MIC dan PKR
-malah mesyuarat PPP, MIC dan parti politik kaum India dikaitkan dengan bertumbuk
dan baling kerusi

-sistem kasta, adat menyebabkan kaum ini sinonim dengan violent dan jenayah.

keling tetap keling...

pariah always pariah, until  a good behavior last till death.....

time ni mmg kronik........area taman cendana jalan kluar masuk ada road block........pakcik cikgu awal2 dh remind jgn kuar lepas kul 7 mlm....dengar citer gak yg indian dr kelang (tk sure betul ke tk) dh turun pasir gudang berkumpul kt dewan dpn taman cendana.....

time ni mmg kronik........area taman cendana jalan kluar masuk ada road block........pakcik ci ...
cikgu_cikgi Post at 15-5-2012 10:25

Aku dapat call dari memba.. Kemaman, Felda Keratong, Pahang, dan Sg. Manik, Perak suruh turun ke Pasir Gudang serta kes yg ini..
Masa aku sampai Pagoh, road block mmg ada banyak.. Mana-mana kereta yg ada lelaki, leih daripada dua orng akan ditahan dan diperiksa secara teliti.

ingat lagi pasal kes ni...area permas jaya / masai sana sini roadblock..sampai MIL pesan jgn keluar kalau tak ada urusan penting..
.heboh kabar angin india nak bergasak dgn org melayu ..

kat opis mmg jadi topic hangat..

Post Last Edit by iskans at 15-5-2012 11:20

Reply 217# cikgu_cikgi

Paria pun pandai ber"jihad"? (Perli paria). Tapi satu lagi kenyataan sebenar; indu paria takkan mengaku salah sampai mereka kalah bergaduh baru mengaku bersalah. Diorang ni memang berani bila ramai dan memang akan buat apa-apa ikut kehendak diorang. Tapi bila kalah............................... merayu sampai meleleh air mata, hingus, air liur dan kencing sekali.