CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainiz81

Arwah yg balik ke rumah & himpunan kisah seram Borneo

Reply 114# ainiz81

K. Ainiz pm ye...

Tq medangmru

Post Last Edit by cintajc at 9-6-2012 11:16

Kalau kiter lemah semangat,jgn buat buat berani.jc pernah ada pengalaman telihat jenazah di masjid.jc pandang je jenazah tu.pastu jc g sabah.3 hari berturut turt mimpi mende sama,ttg jenazah tula.pasti satu hari,ada ken jc meracau racau.dsbbkan kwn semua takut,jc yg bawa kwn ni ke tpt ok sikit sambil baca ayat kursi.kwn ni tenung ajer jc,sampailah ada ustaz dtg berubat.
Kira kwn dah ok,jc n sorg lg kwn bwkla kwn yg meracau naik bilik.tp tetibe jc rasa tgn jc makin memberat n lenguh.samapi rasa mcm dah nak kebas satu bdn.jc dah rasa lain mcm n rasa sesuatu yg tak elok nak kd.terus jc amik al quran,n lari jumpa ustaz.ustaz kata,rupa rupanya jc lene badi org mati n lagi satu,kwn jc tu ada saka.rupa rupanya,saka kwn tu dia g berlawan ngan nadi org mati tu.tp ustaz tu kata nasib baik kc kuat semnagatla jugak.kalau yidak jc yg kene histeria.uishhh skeri betul.sampai skg kalau ada eksiden atau peapa yg ada kaitan mgan jenazah bukan sedara mara,jc tamo tgk.takutty

Rate

1

Reply 95# Eljie
Thank utk info tu ... wah, selalunya kalau buat adat tu memang roh tu akan datang jugakah?

Reply 106# guaremaja

hehe..jgnlah macam tu..tak semua org bernasib baik boleh terserempak benda tu ;)
Lagi pun benda tu sekarang ni wujud dekat kawasan pedalaman jerr (tp itu pun bukan semua tempat ada)..
So jgnlah risau kalau nak dtg sabah

TT sy ada 1 lagi cerita..tapi ini bukan mengenai mayat balik rumah..tapi entiti datang nak ambil  semula barang dia yg terambil oleh pakcik-pakcik sya..cerita ni berlaku lama dulu  & berlaku dekat kg.arwah nenek saya.

Simpang masuk kerumah arwah nenek sya tu ada 1 kwsan perkuburan org non-muslim . Cerita ni berlaku waktu malam pertama kami sampai dekat kampung..

Biasalah kawasan kampung, rumah berjauhan & kawasan kiri kanan pun gela..sya masih ingat lagi waktu tu kami semua berada diruang tamu..org2 dewasa tengah bercerita2…

Tiba2 dalam suasana sunyi tu kami terasa macam ada bunyi kaki orang naik tangga (faham2lah rumah papan & rmh lama)..tiba2 pintu rumah d ketuk bertalu2 tp tak ada yg mahu buka pintu sebab org tu tak bagi salam & bila ditanya siapa..tak pula org tu mjawab cuba kdengaran macam bunyi suara org menderam..

Bila pintu tu x d buka, tiba-tiba tingkap rumah lagi d ketuk2 tak lama lepas tu dinding rumah lagi dicakar-cakar & rumah siap macam d goyang2 lagi.. time tu arwah nenek tiba2 bercakap dlm bahasa mereka (huhu, part ni memang x faham pun apa yg nenek cakap sb x pernah belajar bahasa ibunda nenek tu). Lepas bcakap2 sendiri tu nenek tanya ada sesiapa tak antara kami yg ada jumpa & bawa balik dari kawasan perkuburan tu kalau ada nenek minta benda2 tu buang keluar sb tuan punya barang tu datang nak ambil balik barang2 dia..

Time tu baru teringat waktu singgah rehat dekat bustop disimpang tu (petang tu lepas sampai kg kami berjalan2 sampai ke simpang masuk rmh nenek.) kami ada jumpa saputgn (berlipat kemas & dekat dlm lipatan tu ada duit 20sen)& sekaki payung.. pakcik-pakcik sya ingatkan benda tu ada org yg tertinggal & dorg angkut balik benda-benda tu..

Pakcik yg terambil saputgn & duit tu apa lagi laju jerr ambik benda2 tu & balik keluar benda2 tu mlalui lubang angin( payung tu pula nasib baik memang diletakkn jerr kat luar rmh,kalau tak macamlah nak keluarkn benda tu dr lubang angin tu).. lepas benda tu dibuang barulah bunyi2 ketukan, cakaran & rumah   bgoyang tu hilang..

Lepas tu baru arwah nenek cerita barang2 tu mungkin milik org yg baru di kebumikan 2 hari sbelum tu (lahhh kami tak perasanlah pula ada kubur baru waktu duduk2 dkat busstop tu). Sejak tu kami semua kalau terjumpa benda kat mana2 takdanya berani bwa balik dah..

Sorrylah TT cerita x seram..sya pun x berapa pandai mengarang cerita..

Rate

1

Follow Us
Reply 21# misslivina

miss hantu golek dgn hantu bungkus lain ke??? xpernah jmp tapi tgk dlm tv je...mintak dijauhi la jmp dgn makluk2 halus ni ...

oleh sebab banyak cerita psl di sabah... aku pun tumpang la bercerita ye tt

kg asal aku adalah di pedalaman sabah yang dulunya kreta pun tabbleh sampai.. org2 kg jalan kaki beratus kelometer utk sampai ke bndar2 lain... tapi aku tak lahir disitu.. aku lahir di kwsan pekan dah... skarang nih kg tu sudah bleh di lalui kreta tapi dengan kreta 4x4 la.. org pun dah kurang tinggal situ tapi ramai yg masih balik jenguk2... tapi view kg tu amat2 la cantik dengan sungai dan saujana hutan yang menghijau..

mak aku crita... rumah derang dlu mengadap hutan.... jarak rumah dengan hutan agak2 1 km camtu la...setiap mlm tepat jam 8 mlm.. mak aku akan nampak bola2  api akan berpusing2 mcm buat pertunjukan di hutan tu.. mak aku penah kira bola2 api tu...kadang 10 kadang 8..kadang lebih dr seploh.. tapi tiap2 mlm te[at jam 8 bola2 api tu muncul.. walopun misteri mak aku tak penah tanya sapa2 psl bola api tu..

rumah family aku ms kat kg tu... 1 bilik je dan ruang tamu yg luas..dapo pun agak luas juga.. mak aku crita time lepas mahgrib je... mreka sume dah siap2 masuk bilik.. sebab lepas tu akn dengar mcm2... bbunyi cakar2 kat dinding bilik.. tombol pintu di pulas2 mcm nak bukak.. org memasak di dapur.. bunyi air di tuang dlam tajau ( bole google apa tajau tu, tajau ni juga penah di guna utk simpan mayat dan kebumi.. ) bapak aku penah kuar tgk tapi takde pape lak.. lama2 alah tegal biasa... duduk rumah tu bertahun2 sampai bapak aku pindah di pekan.. rumah di kg tu dah di robohkan sebab mmg dah nak roboh pun.. ada jugak niat nak buat rumah kat situ utk pulang bercuti2... tapi blm terlaksana hngga kini

Rate

1

Post Last Edit by sofiera at 10-6-2012 02:33

as salam

rumah baru aniz...harap3 ada citer2 best3 yer...yg penting....i LIKE
aka mmg takder misteri2 nie...alhamdulillah

psl balan2 atau bb ... derang nih bukan hantu tapi menuntut ilmu yang salah .. bb nih turun temurun... aku pnh sekelas dengan org yang ada keturunan bb nih, orgnya mmg pelik sikit.. org kata nak kenal tgk pd leher dia.. kalo ada tanda hitam keliling leher.. ( bukan daki tau ) itula orgnya..  

huby pun ada sorang kawan yang bangsa nya ada kuturnan bb  nih.. dan derang masih lagi amalkan berjaga di kubur org yang baru meninggal..

taun 70&80an pemes sangat bb nih.. kakak aku crita.. maktab derang dlu ada sorang studen ppuan yg sangat2 cantek.. tapi asyik tutup leher.. sume org pulaukan dia disamping dia pun memencil diri.. yelah derang bukan nak jadi bb tapi sebab ada keturunan dan terkena pd diri tu mmg kesian .. aku tak ingat crita slanjutnya sebab aku pun blm sekolah ms dengar crita tu.. aku dah lupa2 ingat dengan crita ppuan bb yang masa kepalanya terpenggal .. ada kawan2 dia g terbalikkan badannya dan kpala tu akhirnya tak dapat kembali sebab badannya dah terbalik..

mak aku lak crita... kat kg derang dlu2 ada jugak yang terkawin dengan lelaki bb nih.. hari ke empat kawin..ppuan tu tejaga tgh mlm dan terkejut tgk badan somi je tinggal ... kpala tadak.. ppuan tu lari pegi rumah mak bapak dia.. mak bapak suh balik dlu dan buat mcm biasa supaya lelaki tu tak sedar yg derang tau sapa lelaki tu.. wpon ppuan tu takut dia gigihkan jugak balik...

mlm esoknya.. ppuan tu pura2 ttido...mak bapak dan org2 tertentu dah bersiap sedia tunggu berhampiran rumah tu.. sebaik saja kpala tu kuar dr rumah... yg tunggu di luar tu pun masuk.. derang pun perah2 kan limau kat leher dan badan lelaki tu.. bila kpala tu nak balik tak bleh nak masuk sebab ada perahan limau disitu..

aku tanya mak aku apa jadi lepas tu.. mak cakap,.. matila sebab kepala tak bleh sambung badan balik..

sume crita nih aku dengar ms blom skola.. tatau la kalo benar ataupun urban legend..

Rate

1

Post Last Edit by perembes at 9-6-2012 16:56

psl roh kembali pun ada blaku

tak lama lepas family pindah dari kg yg terpencil tu ke pekan... bapak pon dapat tanah kat 1 kg yang agak dekat dengan pekan.. derang pun pindah situ dan situlah aku dan 2 lagi adik lahir dan membesar.... abg dan kaka sudah lahir masa di kg terpencil tu..
masa tu keadaan pun masih berhutan .. rumah dan kreta pun blm tak banyak lagi.. kg tu pun masih mengamal adat resam yang pelik2

masa tu taun 80an ..banyak kejadian bunuh diri di kg tu.. kebanyakan lelaki.. ada yg bunuh diri sebab nak lari dari undang2, ada yang putus cinta, ada sebab drug addict.. ada sebab gaduh ngan mak bapak..ada yang membakar diri,  smua kes nih mmg ada crita roh kembali ke rumah.. ada sorang kawan aku tak pegi skolah sminggu demam sebab dia g bukak pintu yang di ketuk memalam.. rupanya jiran dia yang mati bunuh diri tu..... biasanya cerita akn hangat siminggu atau lebih.. yang bakar diri tu..sminggu lebih satu kg bleh hidu bau myt rentung... ada jugak ppuan yg bunuh diri sebab dah termengandung.. crita dia bergentayangan sambil bawak anak mmg heboh ms tu...

slain tu taun 80an juga pemes psl hantu bayi luar nikah yang di buang / di kubur hidup2 ... aku dua kali alaminya.. skali masa balik mengaji... sora bayi mennagis yang mmg menyeramkan btl2 di telinga aku ...skali lagi masa balik dr tamu setiap hjng bulan di kg tu.. jam 7 masa tu, mak aku suruh balik jaga adik ..mak masi bejualan... aku kata tak brani tapi mak suru jugak pulang.. dengan ketakutan aku pun blari balik rumah .. agak jauh jugak la dlm 2 km.. tiba di satu tempat yang masih hutan dan ada sungai takde rumah.. aku dengar dengan jelas bayi menangis.. mula2 dekat lepas tu makin jauh.. bila aku sampai tempat yg ada rumah.. hilang sora bayi nangis tu..

mak aii panjang lak berecrita

Rate

1

psl mayat kembali pun ada berlaku .. myt bangun  pun ada..
perembes Post at 9-6-2012 16:25

Mayat Bangun................cer citer

Mayat Bangun................cer citer
sofiera Post at 9-6-2012 16:50

nanti aku sambung

thnks pada uolss yg tempek cerita kat benang ainiz ni..ainiz kalau weekend mmg tade masa nak reply post uollss..almaklumle ada baby kecik n bz ngn family..kalau weekdays tu online dari opis kekdahnya..nnti ainiz ada masa ainiz balas k..teruskan lah sharing citer mngenai kemisterian di sabah k..i like it very d muchhhh!

seram baca cite masing2..tq TT,cara awk cerita mmg best!

Reply 130# perembes

nape sampai nk kne bunuh laki tu plak? kire nye laki tu hantu la ek...ish...seram nye cite perembes ni...

Reply 125# fish_ball36

kalo sy ni org yg bernasib baik dpt tngok sy rela jd org yg bernasib mlang...huhuhu...
stakat ni sy x penah lg smpai sabah. stakat sarawak je sy penah pegi....tp sy harap 1 hari nanti dpt gak pegi sabah..

Reply  perembes

nape sampai nk kne bunuh laki tu plak? kire nye laki tu hantu la ek...ish...sera ...
guaremaja Post at 9-6-2012 21:08

bb nih bukan hantu la... dia manusia ... tapi termenuntut ilmu salah... pnh dengar org yang dapat warisan bb nih kalo nak mati kena salam dlu untuk wariskan bb tu...

aku tak pasti la rasional derang bunuh...... tapi kalo ada khabar bb bergrntayangan kat kg mmg memasing cuak la... yelah derang mmg isap darah.. lgpun ppuan tu mesti takut gila kan

Perembes asal sabah la ye...
Best jgk org sabah sendiri cite2 misteri tmpt sendiri. Saya ni x de lg kena kejadian2 teruk. Cuma gitu2 je. Saya plak x bleh dgr cite kat sesuatu tmpt tu ada 'sesuatu'. X tahu xpe. Kalu dah tahu mmg lemah semangat.

TT sy ada 1 lagi cerita..tapi ini bukan mengenai mayat balik rumah..tapi entiti datang nak ambil  se ...
fish_ball36 Post at 9-6-2012 15:14

Ee...seramnya kalu dah smpai goyang2 rumah