CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cambaik

Gambar Pengantin Artis dulu-dulu...(filemklasikmalaysia.blogspot.com)

eyansss replied at 8-6-2015 05:00 PM
maksudnya?

Org tua2 kata, darah x serasi..

awie & arni

noreen nor & ex no 2 (peg mas)

eyansss replied at 8-6-2015 05:00 PM
maksudnya?

I pun ada talesemia. Sape2 ada talesemia tk bleh cr yg ada talesemia juga.

safieyah1984 replied at 3-6-2015 03:04 PM
tang ni aku sokong, kehenseman mustafa maarof xde sape leh lawan, p ramlee pon kalah

dah la hensem, setia pulak tu. arwah roseyatimah merasa la jugak berjodohan walaupon kejap.

Follow Us
bluecrystal replied at 8-6-2015 04:01 PM
memang cantik sangat macam doll

kan... comel sgt she time tu... tak silap i she wearing baju biru... takde gambar ek

Kak-Leen replied at 8-6-2015 07:35 PM
Org tua2 kata, darah x serasi..

tu yang susah nak dapat anak yeak...  aku macam nak check la sebab dulu gynae aku takde cakap pasal rhesus - ni... dia just cakap pasal aku ada PCOS so susah nak pregnant...  i should check on that jugak la...  sebab PCOS aku dah clear but still aku tak pregnant...

melinda_kerr replied at 8-6-2015 09:58 PM
I pun ada talesemia. Sape2 ada talesemia tk bleh cr yg ada talesemia juga.

sebab nanti anak jadik mangsa kan...

Aznil masa muda kiut macm mama boy

Edited by aireen24 at 9-6-2015 02:42 AM
eyansss replied at 9-6-2015 01:33 AM
tu yang susah nak dapat anak yeak...  aku macam nak check la sebab dulu gynae aku takde cakap pasa ...

keturunan ai semua pcos (my cousin and my adik beradik).
alhamdulillah my cousin and my sis dapat anak after 7 and 4 years of marriage.

my other cousin and sisters yang dapat anak pun sebab kawin awal (average age 22), unlike my sis and cousin, both married at 27 and 30 years. perit juga tengok mereka. banyak lawan emosi dan penat mental. my cousin ala2 mcm kena torture mentally dengan her mother in law..siap nak ajar "how to"...my sis bernasib baik mother in law dia sangat chill..
my sis pulak masa nak dapatkan anak dia gila workout and my cousin pula pergi birmingham sambung belajar...

mungkin masa tu rezeki depa.

you kawin dah berapa tahun?

aireen24 replied at 9-6-2015 10:10 AM
keturunan ai semua pcos (my cousin and my adik beradik).
alhamdulillah my cousin and my sis dapat ...

4 tahun lebih dah...  masih blom rezeki la kot...  dulu ai pun jaga makan kaw2 n workout... cuma water retention teruk sangat, tu yang payah nak turun...  skang ni pun berat tengah naik turun naik turun...  riso gak kot2 PCOS muncul balik...  tapi doc dah advise suruh buat IVF sebab dia kata IVF je yang paling sesuai since all jabs n medication tak jalan...

sedih tu memang sedih, tapi nasib baik hubby ai tak bising langsung part tu...  dia lagi marah orang yang menyakitkan hati ai tentang anak...  nak plak Allah swt bagi rezeki anak angkat...  tapi tu la, memang teringin btol nak anak sendrik, pastu anak ai ni pun dah bosan main sorang2 skang...  hehehe...

My family ada bilangan haemogoblin(sel darah merah) yang lebih banyak berbanding manusia normal. No implication cuma tu lah. Just sel darah merah yang lebih banyak berbanding manusia lain. Doktor tu kata, pengaliran oksigen/nutrien lebih baik dalam badan kami kerana bilangan sel darah merah yang lebih banyak yang bawa oksigen/nutrien ke seluruh badan especially otak. As long as saluran darah x tersumbat. Patutlah saya dan family jenis kulit cepat merah. Especially kat muka kalau terkena cahaya matahari atau excited ttg sesuatu. Tak payah pakai blusher.

eyansss replied at 9-6-2015 09:33 AM
tu yang susah nak dapat anak yeak...  aku macam nak check la sebab dulu gynae aku takde cakap pasa ...

Usaha tangga kejayaan, eyansss. Tapi kalau dah doa, dah usaha dgn bermacam2 cara dan masih xde rezeki nak dpt anak, rezeki both of u kat lain tu...
Apapun, jgn mengalah!

Kak-Leen replied at 9-6-2015 11:50 AM
Usaha tangga kejayaan, eyansss. Tapi kalau dah doa, dah usaha dgn bermacam2 cara dan masih xde rez ...

tq tq tq...  kami masih tak mengalah... cuma haritu kami stop mencuba...  setahun gak la sebab nak rehatkan body n mind... pastu nak tumpukan kat anak...  kalo stress pun tak menjadik...  ni anak dah besar sket, boleh la fokus balik untuk mencuba sekali lagi...  mana tau kali ni dapat rezeki...

tq kak leen...

skymania replied at 15-9-2012 08:21 AM
kecoh gak masa tuh..kemain masuk paper segala..

nak buat macam mana..undang2 gituh..bercerailah ...

hi sorry baru lalu kat thread ni. undang2 mcm mana ek mcm tu? tak paham ni dorg cerai sbb mahkamah suruh bkn sbb bini bengang sbb minum susu tu? moho pencerahan

eyansss replied at 9-6-2015 10:19 AM
4 tahun lebih dah...  masih blom rezeki la kot...  dulu ai pun jaga makan kaw2 n workout... cuma w ...

No harm in trying.. Cuma jgn mengharap sgt.. Kawan akak kawin 11 tahun dan akhirnya cuba ivf. 3 trials! The last one mmg dah rasa give up dah tp Allah punya kuasa.. Pregnant anak kembar. Tahun ni dah darjah 1 anak kembar seiras diaorg. Dua2 perempuan. Kata dia, xmo stress stress. Just enjoy the trials dan berserah kpd Dia.. Kalau x ailap akak, dekat 6 tahun jugak dia try ivf ni.. 1st trial failed. Took a long break dulu sbb katanya nak stabilkan emosi. 2nd time tu very frustrating buat diaorg sbb terlalu mengharap sbb mereka suami isteri sihat dan tiada masalah kesihatan. Yg last tu mulanya x nak buat dah... Lama diaorg diam... Then tiba2 kwn akak kata give it one last shot. Lepas ni kalau xde jugak, dia akan stop usaha..

And she glad she made that final decision. Katanya mmg stressful sbb duit berhabis, masa pun habis, nak control emosi yg paling susah dan kata2 -ve dr fmily pun ada jugak yg x faham process ivf tu.. Siap ada yg kata haram...

Eyansss, GO! GO! GO!

OK LA.. Ot jauh nau ni.. Tt, maafkan akak ye..

tq arkib negara...comel bekas istri papa jib...

Kak-Leen replied at 9-6-2015 11:16 PM
No harm in trying.. Cuma jgn mengharap sgt.. Kawan akak kawin 11 tahun dan akhirnya cuba ivf. 3 tr ...

tu la...  terjauh lak kita ni OT...  hehehehe... kawan saya pun 2 kali try baru berjaya...  ada yang sekali je dah berjaya...  ada sorang ni, saya baca kat blog dia, dah 9 kali try tak berjaya langsung...  kesian dia...

duit tu boleh la pejam mata lagi kan...  memang susah nak cari duit tapi dah kata nak anak...  yang paling memeritkan sebenarnya adalah keputusan lepas IVF...  dapat atau tidak anak...  emosi dan spiritual tu lebih mencengkam dari kewangan...

tq for ur doa kak leen skang ni hubby tengah cari keje lain yang gaji lebih besar sebab saya plan nak amek unpaid leave for a year untuk usaha dapatkan baby...  dia kena cari extra income untuk cover setahun gaji saya...  tolong doakan dia dan saya berjaya ye kak

eyansss replied at 9-6-2015 09:33 AM

PCOS boleh clear ke? treatment mcm mane yer?
Sy PCOS jgk.. period xnk dtg kecuali kalau mkn pil utk trnkn darah..